• KATYŃSKIE BIEGI PRZEŁAJOWE W TERESPOLU

14.04.2022 21:18

W Terespolu na zrewitalizowanym terenie przy stadionie miejskim odbyły się katyńskie biegi powiatowe. W zawodach wzięła udział liczna reprezentacja terespolskiej jedynki oraz większość szkół powiatu bialskiego. Zwodnicy startowali przy zbiorniku wodnym za stadionem, obiegając go kończyli rywalizację już             na boisku piłkarskim. Zawody w pierwszej trójce w swoich kategoriach wiekowych ukończyli:

-LEWCZUK SZYMON I MIEJSCE KLASY V-VI

-KOZŁOWSKI MICHAŁ II MIEJSCE KLASY V-VI

-ZASIUK NIKOLA- II MIEJSCE KLASY I-II

-SUPEŁ MIKOŁAJ – III MIEJSCE KLASY III-VI

-ARSENIUK IGA- III MIEJSCE KLASY VII-VIII.

Ponadto w pierwszej szóstce do mety dobiegli – Damian Szczygieł (4m), Aniela Chiluk (5m),Julia Witkowicz (5m), Max Kuźnicki (6m) oraz Marysia Michalczuk (6m).
      Wszystkim naszym reprezentantom GRATULACJE.

• SUKCES W SZCZYPIORNIAKU

01.04.2022 14:55

Znaczący sukces odnieśli uszniowie SP Nr1 w Terespolu zajmując II miejsce w Finale Rejonu w mini piłce ręcznej chłopców. Zawody odbyły się 29 marca w Łukowie. Nasza reprezentacja w składzie: Szymon Lewczuk, Michał Kozłowski, Daniel Szczygieł, Arkadiusz Oniszczuk, Maciej Parzyszek, Wojciech Jakimiak, Jakub Machnowski, Jakub Szeląg, Szymon Trzaskalski, Krzysztof Gołębiowski, Jakub Guziuk, rozegrała mecze z SP Ulan, wygrywając 13:6, pokonała SP1 Łuków 13:4 oraz w meczu o miejsce pierwsze przegrała z faworytami zawodów SP Biała Podlaska 16 do 8. Opiekunem drużyny był Grzegorz Jakuszko. Gratulacje.

• UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY MISTRZAMI POWIATU

20.03.2022 18:45

W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach piłki ręcznej. W kategorii Igrzyska Dzieci, (rocznik 2009-10) odnieśliśmy znaczący sukces, zostając najlepszą drużyną powiatu bialskiego. W eliminacjach między gminnych, które odbyły się 8 marca, pokonaliśmy znacząco (15 do 5) drużynę z Piszczaca na ich własnym boisku. W eliminacjach powiatowych, 17 marca w Sworach zmierzyliśmy się ze SP nr 2 Miedzyrzec Podlaski wygrywając 13 do 4 oraz pokonaliśmy SP Swory 6 do 2. Zwycięstwo w turnieju dało awans do Finału rejonu, który odbędzie się w Łukowie 29 marca. Sztuka ta nie udała się starszym kolegom, którzy odpadli w eliminacjach międzygminnych zajmując drugie miejsce. Uczniowie w kategorii Igrzyska Młodzieży (2008-2007) , zajęli II miejsce ulegając gospodarzom SP Piszczac 5:4 oraz wygrali z SP Kodeń 10:3.
      Skład reprezentacji rocznika 2009-2010 -  Szymon Lewczuk, Michał Kozłowski, Daniel Szczygieł, Arkadiusz Oniszczuk, Wojciech Jakimiak, Jakub Szeląg, Jakub Machnowski, Krzysztof Gołębiowski, Jakub Skolimowski, Szymon Trzaskalski.
      Skład reprezentacji rocznika 2007-2008 – Szymon Poleszczuk, Piotr Gołębiowski,  Jakub Zasiuk, Patryk Zub, Kacper Kurasiński, Szymon Klujewski, Filip Leonienko, Kacper Wawryszewicz.

• SUKCESY W WIELOBOJACH LEKKOATLETYCZNYCH

17.06.2021 08:20

W dniach 15 i 16 czerwca, uczniowie naszej szkoły brali udział w czwórboju oraz trójboju lekkoatletycznym. Zawody odbyły się na obiektach AWF w Białej Podlaskiej, jednocześnie były to mistrzostwa powiatu jak i rejonu. Zawodnicy startowali w kilku konkurencjach, ich wyniki przeliczane były na punkty. Suma wyników indywidualnych stanowiła rezultat drużyny.
      Pierwszego dnia startowali chłopcy w czwórboju , bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 1000m. Nasza drużyna zajęła trzecie miejsce w rejonie i drugie w powiecie. Pierwsze miejsce zajęła SP nr5 z Białej Podlaskiej; drugie miejsce SP Swory; trzecie SP Terespol.
      Skład drużyny: Ciapka Adam, Kozłowski Michał, Lewczuk Szymon, Jurek Paweł, Stefaniuk Piotr, Oniszczuk Arek, Łazuga Bartosz.
      Drugiego dnia (16.06) startowali trójboiści z klas IV i młodszych. Konkurencje w których brali udział to bieg na 60m, rzut piłeczką palantową i skok w dal. Dziewczyny zajęły III miejsce w rejonie oraz I w powiecie.  Kolejność szkół w kat. dziewcząt: SP nr9 Biała Podlaska, SP nr5 Biała Podlaska SP Terespol. Chłopcy zajęli ogólnie IV miejsce oraz II w powiecie ulegając SP nr2 Łuków,  SP Swory i SP nr6 Biała Podlaska.
      SKŁADY DRUŻYN
      Dziewczęta: Korbal Alicja, Machnowska Lena, Chiluk Arseniuk Anielka, Benich Agnieszka, Zasiuk Nikola, Stefaniuk Amelia
      Chłopcy: Gołębiowski Krzysztof, Guziuk Jakub, Szeląg Jakub,  Pawluczuk Wiktor, Machnowski Jakub, Trzaskalski Szymon.
      We wszystkich kategoriach dwie najlepsze drużyny z rejonu uzyskały awans do finałów wojewódzkich.

GJ
    • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO ZA ROK SZKOLNY 2019\20

23.02.2021 14:12

Uczniowie rok szkolny 2019\20 pierwszy raz w historii ze względu na pandemię kończyli w trybie zdalnym. Nie udało się także przeprowadzić wszystkich zawodów  w ramach współzawodnictwa sportowego szkół. Nie mniej jednak nieoficjalnie podsumowano wyniki rywalizacji.  Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach – Igrzyska Dzieci ( uczniowie klas IV-VI ) oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej ( VII – VIII ). W obu kategoriach stanęliśmy na drugim stopniu podium ulegając tylko  SP3 Międzyrzec Podlaski. Na taki wynik złożyły się czołowe lokaty naszych uczniów m.in. w indywidualnych i sztafetowych biegach przełajowych, biegach ulicznych, siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej, nożnej oraz szachach.