• XXV Niepodległościowe Biegi Przełajowe w Janowie Podlaskim

   10.11.2019 21:53

   8 listopada, po raz ostatni w tym roku kalendarzowym nasi uczniowie wystartowali w biegach przełajowych w Janowie Podlaskim. Jest to cykliczna, powiatowa impreza, poprzez którą organizatorzy chcą upamiętnić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród ponad 30 osobowej reprezentacji SP nr1 w Terespolu najlepiej zaprezentowali się:

   Rocznik 2011-12

   2 m – Supeł Mikołaj

   3m – Chiluk Aniela

   Rocznik 2009-10

   3m- Kozłowski Michał

   4m- Lewczuk Szymon

   6m- Parzyszek Maciej

   Rocznik 2008

   4m- Witkowicz Julia

   Rocznik 2007

   1m- Filipczak Jowita

   4m- Zasiuk Jakub

   Rocznik 2006-05

   2m- Chiluk Kamil

   3m- Zaorski Czarek

   6m- Uss Damian

    

   W klasyfikacji szkół, w kategorii Igrzyska Dzieci (klasy I-VI) Szkoła Podsatwowa nr1 w Terespolu zajęła I miejsce. Zawodnicy za zajęcie miejsc I-III otrzymali medale i dyplomy, IV-VI dyplomy.

   GJ

  • POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

   04.10.2019 11:24

   Cztery szkolne sztafety przystąpiły do rywalizacji w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Wisznicach. Najlepiej zaprezentowali się chłopcy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w składzie Cezary Zaorski, Jakub Kurylonek, Kamil Chiluk, Dawid Zasiuk, Kacper Machnowski, Patryk Terpiłowski, Damian Uss i Alan Zielonka. W sztafecie 8x1000m okazali się bezkonkurencyjni i uzyskali awans do zawodów rejonowych. Na najniższym  stopniu podium zawody kończyły sztafety dziewcząt klas IV-VI i VII-VIII. Skład reprezentacji – Jowita Filipczak, Katarzyna Iwaniuk, Julia Witkowicz, Julia Jakuszko, Maja Dąbrowska, Iga Arseniuk, Magda Gregoruk, Julia Kwiatkowska, Oliwia Pietrzak, Ola Żukowska, Karolina Wereniewicz, Martyna Czarnołęcka, Martyna Wawryszuk i Iga Rozenbajgier. Tuż za podium na czwartym miejscu zawody ukończyli chłopcy w ramach igrzysk dzieci – Jakub Zasiuk, Kacper Wawryszewicz, Adam Ciapka, Szymon Lewczuk, Michał Kozłowski, Arek Oniszczuk, Maciej Parzyszek.

  • ROK SZKOLNY ROZPOCZĘLI NA BIEGOWO

   04.10.2019 11:21

   Kilka imprez biegowych odbyło się już na początku roku szkolnego. W biegach przełajowych i ulicznych z powodzeniem startowali uczniowie naszej jedynki. W Biegach Ulicznych w Terespolu zdobyli 6 medali w tym trzy złote. Aniela Chiluk i Mikołaj Supeł w grupie uczniów klas I-II oraz Cezary Zaorski wśród ósmoklasistów. Jowita Filipczak, Szymon Lewczuk i Kacper Wawryszewicz ukończyli rywalizację w swoich kategoriach wiekowych na najniższym stopniu podium. Ponadto miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli: Nikola Zasiuk (10), Lena Machnowska(7), Nikola Szymańska(10), Arek Oniszczuk (4), Michał Kozłowski (5), Maciej Parzyszek (9), Adam Ciapka (8), Julia Witkowicz (7), Mikołaj Lesik (6), Oliwia Tymon (10), Damian Uss (5), Kamil Chiluk (10).

    

   Jeszcze lepiej zaprezentowali się podczas Biegów Przełajowych w Pratulinie. Na podium zawodów stawali aż dziewięć razy- Mikołaj Supeł, Michał   Kozłowski i Cezary Zaorski miejsca pierwsze, Aniela Chiluk, Lena Machnowska i Szymon Lewczuk miejsca drugie oraz Arek Oniszczuk, Julia Jakuszko i Jowita Filipczak miejsca trzecie. W czołowej dziesiątce na metę wbiegli – Maciej Parzyszek, Julia Witkowicz, Katarzyna Iwaniuk, Jakub Zasiuk, Mikołaj Lesik, Kacper Wawryszewicz, Oliwia Pietrzak, Kamil Chiluk, Jakub Kurylonek, Dawid Zasiuk i Damian Uss.

    

   Kolejnym sprawdzianem dla naszych reprezentantów były mocno obsadzone przełaje w Sworach. Tam zdobyliśmy trzy medale – srebrny Cezary Zaorski oraz brązowe Szymon Lewczuk i Jowita Filipczak. W czołowej szóstce linię mety przecięli – Aniela Chiluk, Mikołaj Supeł, Lena Machnowska, Arek Oniszczuk, Julia Witkowicz, Julia Jakuszko, Jakub Zasiuk, i Kamil Chiluk.

  • WYSTARTUJĄ W FINALE WOJEWÓDZKIM W TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM

   03.06.2019 14:01

                                                 Po zwycięstwie w zawodach rejonowych, które odbyły się w 03.06 w Białej Podlaskiej, reprezentanci Szkoły Podstawowej w składzie: Adam Ciapka, Szymon Lewczuk, Michał Kozłowski, Arek Oniszczuk, Piotr Stefaniuk będą reprezentowali naszą szkołę w Finale Wojewódzkim. Zawody odbędą się 12 czerwca w Zamościu. W zawodach w  Białej Podlaskiej startowały również  dziewczęta: Patrycja Markowska, Julia Skiba, Julia Witkowicz, Julia Kwiatkowska, Weronika Jakubiuk.  Zajęły one  9 miejsce w rejonie, 3 w powiecie. W skład trójboju wchodzą dyscypliny takie jak: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, każdy startuje z wymienionych dyscyplinach a wyniki przeliczane są na punkty drużyny.

   GJ
  • BIEGI KATYŃSKIE W TERESPOLU

   25.04.2019 12:57
   ZAORSKI, CHILUK I ZASIUK Z MEDALAMI
   Trzy medale zdobyli uczniowie terespolskiej jedynki w Katyńskich Biegach Przełajowych w Terespolu. Najlepszy okazał się Cezary Zaorski wśród uczniów klas VII. Kamil Chiluk po zaciętym biegu przekroczył linię mety jako drugi w klasach VI, a Jakub Zasiuk trzeci wśród chłopców klas piątych. Miejsca w czołowej szóstce zawodów w swoich kategoriach wiekowych zajęli ponadto -  Martyna Wawryszuk Vm, Lena Machnowska VIm, Jowita Filipczak VIm i Damian Uss VIm.