Dobry uczynek łączy ludzi….

05.04.2023 11:17
      Nasi uczniowie wraz z rodzicami kolejny raz pokazali, że można na nich liczyć. W poniedziałek mnóstwo przeróżnych produktów pojechało do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Kamyk” we Włodawie. Z wielką radością i wdzięcznością pakowałyśmy przyniesione dary, a wisienką na torcie był liścik, napisany przez jedną z uczennic.
      Pomaganie jednoczy ludzi – tak było i tym razem. W akcję zaangażowały się również panie z KGW  z Lebiedziewa, do którego należy jedna z mam naszych uczennic. Ten cudowny gest pokazał, że jeśli serca są otwarte na pomaganie, to możliwości zawsze się znajdą. Pamiętajmy też, że dobro wraca z podwójną siłą J

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak pięknie włączyli się w akcję.

Organizatorzy: D. Wójcik, M. Sielska, I. Białowąs

Rozwijamy się dla dzieci - współpraca z eTwinningiem

29.03.2023 12:43
      E-Twinning to, najprościej mówiąc, największy pokój nauczycielski w Europie, do którego należy również nasza szkoła. W ramach współpracy realizujemy projekty, dokształcamy się i, co niezwykle ważne, wymieniamy doświadczeniami z nauczycielami z innych szkół. Zakończony powodzeniem projekt „Rymolandia” (realizowany w poprzednim roku szkolnym) przyczynił się do uzyskania przez naszą szkołę Krajowej Odznaki Jakości eTwinning i zmotywował do podejmowania kolejnych działań. Najnowszy projekt o nazwie „Nasza szkoła-nasza duma” zakłada szereg rozwijających działań, które zaangażują naszych uczniów i pokażą nowe możliwości. Liczymy, że owoce wspólnej pracy ujrzą światło dzienne jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego, o czym z pewnością poinformujemy.
      D. Wójcik, M. Kamińska

Światowy Dzień Zespołu Downa

28.03.2023 19:57

21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.
      Symbolem solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa są kolorowe skarpetki. Tego dnia na znak solidarności uczniowie jak i pracownicy szkoły ubrali skarpetki nie do pary. Światowy Dzień Zespołu Downa przypada 21 marca nie bez powodu i nazywany jest "Dniem Kolorowej Skarpetki”. Data i kolorowe skarpetki przypominały nam, co jest przyczyną choroby.
      Agnieszka Kulicka
       Ewelina Królik

PIERWSZY DZIEŃ KALENDARZOWEJ WIOSNY

28.03.2023 18:55
      21 marca uczniowie klas drugich uczcili na kolorowo. Zarówno Pierwszy Dzień Kalendarzowej Wiosny, jak i Dzień Kolorowych Skarpetek wywołał na buziach dzieci wiele radości. Uczniowie tego dnia przyszli do szkoły bez plecaków.  Świętowanie rozpoczęli od obejrzenia bajki. Następnie były gry, wspólne zabawy i piknik na kocykach. Dzieci powróciły do domu z dobrym humorem i z uśmiechem na twarzy.
      Anna Roguska
      Ewelina Królik