• Świętujemy rocznicę Konstytucji 3 Maja

04.05.2023 21:01

W czwartkowy poranek 4 maja dzieci z grupy jagódki, pszczółki, biedronki, stokrotki i wiewiórki zebrały się, aby uczcić rocznicę Konstytucji 3 Maja.
      Przedszkolaki z dumą i powagą odśpiewały Hymn Polski. Następnie był czas na wspólne wykonanie pieśni patriotycznych oraz wiersz o fladze.
      Dzieci wykazały się dużą znajomością
      tychże utworów. Dzisiejsze spotkanie nie tylko upamiętniło ważne uroczystości, ale też wpłynęło na kształtowanie postaw patriotycznych wśród najmłodszych.
                                                                                                     A. Antoniuk
                                                                                                      K. Karmasz

• Na niebiesko dla Autyzmu

05.04.2023 10:29

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony w 2008 r.  przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W celu podkreślenia pomocy oraz poprawy jakości życia dzieci i osób dorosłych z autyzmem, tak, aby mogli prowadzić pełnowartościowe życie. Ponieważ w tym roku była to niedziela- Nasz Szkolny Dzień Autyzmu odbył się 31 marca ( w piątek). Uczniowie naszej szkoły i przedszkola wyrażając swoją solidarność i zrozumienie dla osób dotkniętych autyzmem przyszli ubrani na niebiesko. Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji.

Agnieszka Kulicka, Ewelina Królik, Renata Bednarzak

Konkurs na najpiękniejszą pisankę rozstrzygnięty

04.04.2023 21:25

3 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Wielkanocna Pisanka". Przedszkolaki z pomocą rodziców wykonały piękne pisanki z różnorodnych materiałów. Wszyscy podziwiali wykonane prace, które zostały umieszczone na wystawie.
      Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i drobne upominki.
      Wyróżniono prace: Maksymiliana Luther, Aleksandra Kurasińskiego, Michała Przygockiego, Wandy Bancarzewskiej i Róży Dejneko.
      Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za zaangażowanie.
                                                                                                                J.P.

• Konkurs "Wielkanocna Pisanka"

02.04.2023 12:19

31 marca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. "Wielkanocna Pisanka". Pogłębiając wiedzę na temat zwyczajów i tradycji wielkanocnych dzieci z grup 5,6 - latków z pomocą rodziców wykonały piękne, kolorowe pisanki z różnorodnych materiałów. Rodzice naszych przedszkolaków kolejny raz ujawnili swoje prawdziwe talenty.  W związku z tym nagrodzono wszystkich uczestników konkursu wręczając dyplomy i drobne upominki. Wyróżnione zostały prace : Antosia Hurmana, Wiktorii Sokołowskiej, Stasia i Henia Antoniuk z uwagi na fakt, że w ich wykonaniu widoczny jest bardzo duży wkład samych dzieci, którym rodzice jedynie pomagali w przygotowaniu tych wyjątkowych pisanek. Prace konkursowe są wyeksponowane na wystawie w holu szkoły. Dziękujemy za zaangażowanie.

M. G. oraz R. B.

• Teatrzyk

02.04.2023 11:52

29 marca 2023r. do naszej placówki przyjechali aktorzy z agencji artystycznej "ART - KONCEPT" z przedstawieniem pt. "Koziołek Matołek". W przedstawieniu interaktywnym brały udział dzieci z klas I - III oraz trzy grupy przedszkolnych zerówek - Jeżyki, Krasnale, Wiewiórki. Dzieci oraz kadra pedagogiczna bawiły się świetnie - wystarczy popatrzec na zdjęcia smileylaugh.

R. Bednarzak