• Maluchy świętują Dzień Niepodległości

12.11.2023 21:11

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze Święto Narodowe – Święto Niepodległości. Dzieci w naszym przedszkolu tańcem, słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz okazały miłość do Ojczyzny. Wychowaczynie wszystkich grup omówily wspólnie z dziećmi polskie symbole narodowe. Cała społeczność przedszkolna łącząc się on-line o 11.11 odśpiewała Hymn Narodowy.

K. Nowacka
      M. Butrym
      I. Huk - Szczepańska
      K. Karmasz

• Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada

12.11.2023 19:22

10 listopada 2023 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji dzieci z grupy “Sówek” i “Skowronków” przygotowały program artystyczny. Mali artyści wystąpili w pięknych strojach, dziewczynki były ubrane w stroje w barwach biało – czerwonych, natomiast chłopcy stali się małymi żołnierzami.

• Spotkanie z przedstawicielem PSG Terespol - Biedronki i Stokrotki

12.11.2023 12:03

W czwartek 09.11.23 r. gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowego gościa. Odwiedził nas mł. chor. Marek Kulik przedstawiciel Placówki Straży Granicznej w Terespolu.

• Dzień Postaci z Bajek u maluchów

07.11.2023 13:27

6 listopada z okazji Dnia Postaci z Bajek w naszym przedszkolu było niezwykle radośnie i kolorowo. Przedszkolaki z grup Pszczółek, Jagódek, Krasnali oraz Jeżyków przebrały się w postaci z ulubionych bajek i filmów dla dzieci.
      Tuż po 9 wszystkie grupy wraz z przebranymi z tej okazji wychowawczyniami, udały się do sali Jagódek, gdzie odbyło się wiele konkursów. Przedszkolaki odgadywały tytuły bajek po wysłuchaniu melodii oraz oddzielały groch od makaronu, wcielając się w rolę Kopciuszków. Wiele radości sprawiło im odgadywanie pachnących woreczków oraz taniec na gazecie. Oczywiście nie obyło się bez wspólnego tańca i pociągu po przedszkolu.
      Bajkowy dzień zakończył się sensem kinowym w sali Pszczółek, gdzie maluchy zajadły się popcornem. Każdy przedszkolak mógł także zapozować do zdjęcia w bajkowej fotobudce.
      Obchody Dnia Postaci z Bajek przygotowały wychowawczynie Kasia Karmasz, Kasia Nowacka, Kamila Korneluk oraz Renia Bednarzak.

• Poruszające Bajki o Emocjach - w grupie Sówek i Biedronek.

11.10.2023 14:46
       Przedszkolaki z grupy Sówek i Biedronek wzieły udział w warsztacie Poruszające Bajki Terapeutyczne.  Podczas zajęć używając wyobraźni przenieśliśmy się wraz z dziećmi do wioski Kokoriko. Wytłumaczono dzieciom dlaczego czasem ludzie płączą, zgrzytają zębami, chowają się i śmieją.