Aktualności
WIELKANOCNA KARTKA Z KRÓLICZKIEM
Lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do klasy I szkoły podstawowej
Zarządzenie Dyrektora ZSP nr 1 w Terespolu w sprawie nauki zdalnej
Witaj wiosno!
Dnia 19.03.2021r obchodziliśmy w naszej szkole "Święto wiosny", a tym samym Dzień Samorządu Uczniowskiego. Dzieci z klas I-III poprzebierały się w piękne wiosenne stroje. Panie w swoich klasach zorganizowały konkurs na najlepsze przebranie, przygotowały gry,zabawy,rebusy i zagadki o wiośnie. Na zajęciach plastycznych uczniowie robili kolorowe wianki z kwiatów. To był wesoły i udany dzień.
Pozdrawiamy wszystkich
S U
Szanowni Rodzice/Opiekunowie!
Od poniedziałku 22.03.2021 r. do 11.04.2021 r. uczniowie klas I-III przechodzą na nauczanie zdalne.
Jest to bardzo trudny czas dla nas wszystkich. Sądzę, że zachowując reżim sanitarny zdołamy przezwyciężyć wirusa. W chwili obecnej najważniejszą rzeczą jest zdrowie nas wszystkich. Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. nakłada na szkołę obowiązek zapewnienia opieki świetlicowej i umożliwienie nauki zdalnej dzieciom klas I-III tych rodziców, którzy są zaangażowani w zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie Covid – 19.
Rodzice wymienionych uczniów składają stosowne pismo do dyrektora szkoły.Dyrektor szkoły
Zenon Iwanowski
Lektury dostępne – kolejne materiały udostępnione!
Czym są Lektury dostępne?
Seria Lektury dostępne to multimedialne książki pomocnicze do edukacji językowej i polonistycznej wraz z odpowiadającymi im materiałami ćwiczeniowymi, które służą utrwalaniu wiedzy i umiejętności określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych.
Cykl ten został opracowany na zlecenie Ministra Edukacji i Nauki przez zespół doświadczonych ekspertów współpracujących z Pracownią Lingwistyki Migowej Uniwersytetu Warszawskiego. W przygotowaniu tłumaczeń na polski język migowy (PJM) uczestniczyli głusi użytkownicy tego języka, będący wykładowcami Uniwersytetu Warszawskiego.
Łatwiejszy dostęp do tekstów literackich
Uczniowie z niepełnosprawnościami mający trudności w uczeniu się i/lub komunikowaniu często mają utrudniony dostęp do tekstów literackich. Barierę może stanowić w szczególności język utworów oraz ich charakter. Trudności powodują, że wielu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi pozbawionych jest możliwości obcowania z kanonem literatury polskiej, a tym samym z dużym fragmentem kultury narodowej.
Lektury dostępne mają za zadanie przeciwdziałać temu wykluczeniu. Wzbogacenie ich o filmy z tłumaczeniami migowymi stanowi znaczącą pomoc w pełnym i dokładnym zrozumieniu treści. Oprócz realizacji zadań szkolnych uczeń rozwija biegłość w zakresie języka polskiego oraz języka migowego.
Pakiet materiałów
Do każdej multimedialnej lektury powstał pakiet materiałów składający się z nagrań video z tłumaczeniem tekstu na polski języki migowy, tekstu łatwego do czytania (ETR), opracowania graficznego w formie komiksu, kart pracy, kart pracy z symbolami PCS (czyli znakami graficznymi obrazującymi pojęcia) oraz tablic komunikacyjnych z symbolami PCS.
Nabór kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze
Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze
REFERENT DS. FINANSOWO-KSIĘGOWYCH
Badanie ankietowe "Wpływu ekspozycji na ekrany urządzeń elektronicznych na zachowania prozdrowotne w wieku rozwojowym"
Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Pediatrii i Gastroenterologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie pod kierunkiem dr n. med. Pauliny Krawiec realizuje badania dotyczące „Wpływu ekspozycji na ekrany urządzeń elektronicznych na zachowania prozdrowotne w wieku rozwojowym”. Projekt ma charakter naukowy. Badanie ma na celu sprawdzenie wpływu czasu spędzonego przed ekranami urządzeń elektronicznych na parametry takie jak: masa ciała, wzrost, jakość i długość snu, aktywność fizyczna, nawyki żywieniowe. Badanie polega na anonimowym, dobrowolnym uzupełnieniu ankiety elektronicznej składającej się z krótkich, w większości, zamkniętych 45 pytań (czas wypełniania ankiety zajmie ok. 15 min.) https://docs.google.com/forms/
d/e/1FAIpQLSfk_ H5U8zKAeE8bIIEaED8F9aHXFFK6Jq9 d476Ag6gr62XoXA/viewform?usp= sf_link Z poważaniem
Teresa Misiuk
Lubelski Kurator Oświaty
Tydzień zawodów – czas na strzał w 10!
Szanowni Rodzice, Uczniowie.
Informujemy Państwa, że w ramach akcji „Zawodowy strzał w10!” planowane jest kolejne działanie służące pomocy w wyborze dalszego etapu kształcenia dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz promocji szkół kształcących w zawodach w województwie lubelskim – „Tydzień zawodów – czas na strzał w 10!”.
Rodzice i Uczniowie mogą dzwonić do szkół kształcących w zawodach, wykorzystując kontakt podany w informatorze o szkołach ponadpodstawowych województwa lubelskiego na rok szkolny 2021/2022 https://www.kuratorium.lublin.
list_LKO_do_uczniow_i_rodzicow.pdfpl/informator.php .
Prezentacja ALO w Terespolu
Prezentacja ALO w Terespolu
ALO w Terespolu
Nowa galeria ALO w Terespolu została dodana do albumu fotograficznego
Informacja dla rodziców dzieci z klas I i II
Szanowni Rodzice, po dłuższej przerwie związanej z pandemią zostają wznowione działania w ramach "Lubelskiego programu wczesnego wykrywania, leczenia i terapii zaburzeń komunikacyjnych u dzieci rozpoczynających naukę szkolną". Przypominamy, że w ramach programu wszyscy uczniowie klas I oraz II (pod warunkiem udzielenia przez rodziców zgody) zostaną przebadani pod kątem zaburzeń słuchu, przetwarzania słuchowego, głosu i mowy.
Badanie będzie bezpłatne i całkowicie bezbolesne. Wyniki otrzymacie Państwo drogą elektroniczną (e-mail) do prywatnej wiadomości. W przypadku wykazania nieprawidłowości np. z zakresu przetwarzania słuchowego, otrzymacie Państwo specjalnie przygotowany zestaw ćwiczeń do pracy w domu i wskazówki dotyczące dalszego postępowania. Warunkiem koniecznym jest dokładne wypełnienie wszystkich wymaganych dokumentów i zgody, które dzieci otrzymały w kopercie.
Serdecznie zachęcam do przystąpienia do programu.
W razie wątpliwości lub pytań zachęcam do kontaktu poprzez e-dziennik.
koordynator projektu-D. Wójcik
Zarządzenie Dyrektora w sprawie nauczania zdalnego
Mali ogrodnicy
W naszym przedszkolu powolutku zaczyna królować wiosna. Dzieci obserwowują przyrodę i dostrzegają pierwsze oznaki nadejścia tej pięknej pory roku. W piątek maluchy rozmawiały o roślinach oraz pracy ogrodnika, którym stały się na chwilę zakładając mały ogródek na parapecie. Najpierw dzieci oglądały nasionka oraz cebule, a następnie sadziły je i podlewały. Na zakończenie zajęć przygotowały kolorowe obrazki z gałązek.
Kamila Korneluk
Podziękowanie
Nowa galeria Podziękowanie została dodana do albumu fotograficznego
Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci, uczniów, rodziców i nauczycieli
Dzień Kobiet w przedszkolu
Warto przypominać dzieciom, że istnieje takie święto jak Dzień Kobiet. Dla koleżanek w tym dniu warto jest być miłym i uprzejmym, przeprosić za ewentualne złośliwości, uśmiechać się do pani przez cały dzień i postarać się jak najmniej psocić. Dzień Kobiet w przedszkolu nie przeszedł bez echa. Chłopcy obdarowali wszystkie panie tulipankami oraz słodkościami.
R. Bednarzak
Dzień dentysty
5 marca swoje święto mają dentyści, którzy troszczą się o to, by nasze zęby były zdrowe i piękne. Z tej też okazji dzieci z grupy trzylatków rozmawiały o pracy stomatologa, z uwagą oglądając ilustracje przedstawiające gabinet dentystyczny. Maluchy nauczyły się także wesołej piosenki zachęcającej do codziennej pielęgnacji zębów i dyskutowały, jak powinniśmy właściwe dbać o zęby.
Wszystkim stomatologom życzymy sukcesów i samych uśmiechniętych pacjentów.Kamila Korneluk
Dziękujemy
Gorąco dziekujemy wszystkim przedszkolakom za tak liczny udział w akcji pomocy dla schroniska Azyl w Białej Podlaskiej. Karma już trafiła do zwierzaków, a ich opiekunowie serdecznie dziekują za tak dużą hojność.
Archiwum Aktualności