• Warsztaty plastyczne Pszczółek

• W czwartek 9 marca grupa Pszczółek wzięła udział w wyjątkowych warsztatach plastycznych przygotowanych przez uczniów klasy III pod kierunkiem wychowawczyni Elizy Lańskiej.
            Na ponad godzinę sala przedszkolna zamieniła się w pracownię plastyczną, a maluchy pod okiem starszych kolegów przygotowywały papier kreatywny z bibuły. Warsztaty bardzo podobały się zarówno przedszkolakom, jak i trzecioklasistom, którzy po zakończonej pracy przenieśli się na dywan, gdzie znakomicie się wszyscy bawili.
            Mimo różnicy wieku dzieci doskonale ze sobą współpracowały i już umówiły się na kolejne warsztaty plastyczne.

• Pszczółki świętują Dzień Kobiet

• Grupa Pszczółek bardzo radośnie świętowała Dzień Kobiet za sprawą szczególnych gości. Maluchy zaprosiły do wspólnych obchodów tego wyjątkowego święta swoje mamy. Pojawiły się także babcie oraz tatuś, którzy z ogromnym zainteresowaniem oglądały pierwszy publiczny występ swoich pociech. Pszczółki recytowały wierszyki oraz śpiewały i tańczyły wywołując uśmiechy oraz podziw na twarzach swoich najbliższych. Maluszki spisały się znakomicie, co podkreśliła pani wice dyrektor Edyta Krzemińska, która zaszczyciła grupę swoją obecnością.
            Maluszki obdarowały mamy kwiatkami wykonanymi wspólnie z wychowawczynią. Same otrzymały urocze drobiazgi od rodziców.
            Po zakończonym przedstawieniu odbył się słodki poczęstunek oraz mini sesja zdjęciowa. Nie zabrakło także świetnej wspólnej zabawy.
            Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień także za sprawą wiosennych już dekoracji sali, które tylko podkreślały tą niesamowitą atmosferę spotkania z okazji Dnia Kobiet.
            Uroczystość przygotowała Kamila Korneluk we współpracy z Marzeną Butrym.
        • Stokrotki na wycieczce

• Grupa Stokrotek była na wycieczce w sali zabaw ,,Przystań zabawy" w Woskrzenicach. Była to dobra okazja do wspólnych zabaw i integracji. Pobyt dostarczył dzieciom dużo radości i możliwości spożytkowania własnej energii. Zabawa była super!

• Eliminacje międzygminne w koszykówce.

•                  W dniach 28 lutego i 1 marca nasza szkoła była gospodarzem zawodów w koszykówce. Pierwszego dnia rywalizowali chłopcy kategorii Igrzyska Dzieci (klasy VI i młodsze) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (Klasy VII-VIII). W młodszej grypie, chłopcy walczyli z rówieśnikami z Kodnia wygrywając zdecydowanie 24 do 2. W starszej kategorii nasi uczniowie wygrali z Piszczacem oraz przegrali w końcówce meczu z zawodnikami z Kodnia - zwycięzcami turnieju.

Drugiego dnia rywalizowały dziewczyny klas VII i VIII. W pierwszym meczu nasze reprezentantki wygrały z ekipą z Kodnia następnie uległy przeciwniczkom z Piszczaca, które okazały się najlepszą drużyną zawodów. Zwycięskie drużyny z każdej kategorii wystąpią w zawodach powiatowych.

Składy reprezentacji SP 1 Terespol
            Chłopcy klasy VI i mł.:

Jakub Szeląg, Jakub Machnowski, Krzysztof Gołębiowski, Mateusz Samociuk, Eryk Steć, Igor Sacharuk, Maks Kuźnicki, Bartek Byszuk, Filip Żuk, Jakub Wawryszewicz, Gregoruk Patryk

Chłopcy klasy VII i VIII:

Szymon Lewczuk, Michał Kozłowski, Daniel Szczygieł, Paweł Jurek, Alan Kołodziej, Piotrek Stefaniuk, Tomasz Mućka, Arek Oniszczuk, Filip Kolejko, Kacper Sawczuk

Dziewczęta:
            Julia Skiba, Maria Juszczuk, Julia Witkowicz, Eunika Masiuk-Androsiuk, Oliwia Zielińska, Lidia Parzyszek, Natalia Jarocka, Katarzyna Selwesiuk, Julia Łukasiuk, Maja Koper, Patrycja Markowska, Maja Gregoruk, Zuzanna Andrzejuk, Weronika Greczuk, Weronika Tabulsk
        • Dzień Dinozaura u Biedronek i Stokrotek

• W czwartkowy poranek (24.02)  dzieci z grupy biedronki i stokrotki obchodziły dzień dinozaura, który  przypada 26 lutego. Czterolatki tego dnia założyły specjalnie przygotowane przez wychowawczynie opaski. Podczas zajęć dowiedziały się jakie są gatunki dinozaurów. Oglądały zgromadzone książki i obrazki. Próbowały ustalić dlaczego wyginęły oraz czym się żywiły.  Poznały pracę paleontologa. Przedszkolaki brały udział w zabawach, których motywem przewodnim był dinozaur. Na zakończenie wspólnie kołysaliśmy chustą animacyjną, tak aby umieszczone na niej jajko jak najdłużej tam zostało. Dzień Dinozaura upłyną nam pod znakiem nauki i bardzo dobrej zabawy.

I. Szczepańska – Huk    i  K. Karmasz