• Dbamy o swoje ząbki

• Z okazji Dnia Uśmiechu, który przypada 1 października, w poniedziałek  4 października nasze przedszkole odwiedziła pani Ilona Andrzejuk – higienistka stomatologiczna. Pani Ilona przygotowała trzylatkom oraz czterolatkom niezwykłe zajęcia, podczas których jasno, a jednocześnie bardzo ciekawie pokazała, jak należy troszczyć się o zęby, aby były piękne i zdrowe. Pani higienistka wzbudziła wśród maluchów zachwyt przynosząc wielką tubę pasty do zębów, a także dużą szczoteczkę, którą dzieci uczyły się prawidłowo szczotkować zęby.

Dzieciom bardzo podobała się także zabawa w karmienie małych misiów pand – jeden miał piękny uśmiech, a drugi popsute ząbki. Dzieci niemal bezbłędnie wskazywały, czego należy unikać, aby ząbki były zdrowe, a co ma na nie dobry wpływ.

Pani Ilona pokazała także, na czym polega wizyta u stomatologa, odczarowując zupełnie to miejsce w opinii dzieci, prezentując wyposażenie gabinetu i opowiadając o kolejnych czynnościach wykonywanych przez dentystę. Na zakończenie wszystkie maluchy otrzymały pamiątkowe dyplomy, naklejki oraz pasty do zębów, a także książeczki do kolorowania, których bohaterowie zachęcają do codziennego pielęgnowania zębów.

To było wyjątkowe spotkanie - niezwykle ciekawe, a jednocześnie bardzo pouczające. Dzieci były zachwycone spotkaniem z panią Iloną, której serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie tak znakomitych zajęć.

Spotkanie to wpisuje się w plan realizacji doradztwa zawodowego w przedszkolu.

KK

• Odkrywamy i przygotowujemy potrawy naszego regionu

• W środę, 29 października 2021r. Odbyły się w naszej szkole warsztaty kulinarne dla klas trzecich. Organizatorką imprezy była pani Małgorzata Tańczuk – Danieluk. Warsztaty poprowadziły Panie z Koła Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego, znane w województwie lubelskim z licznych sukcesów kulinarnych oraz zamiłowania do krzewienia kultury regionalnej. Dzieci, uczestniczące w imprezie, przygotowały potrawę tatarską "Cybulniki", wpisaną na Listę Produktów Tradycyjnych w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz regionalne pączki "Rogacze".

Gdy potrawy były już gotowe, przyszedł czas na wspólną degustację. Zdaniem dzieci potrawy były wyśmienite!
            Uczestnicy warsztatów miło spędzili popołudnie! Rodzice nie kryli zadowolenia

• Muzykujące przedszkolaki

• W piątek 1 października w grupach 3-latków  obchodzony był dzień muzyki. Z tej okazji maluchy wraz z panią Kasią Karmasz oraz Marzenką Grygorowicz brały udział w muzycznych zabawach. Poznały także instrumenty muzyczne. Zabawom nie było końca. Dzieci chętnie grały na bębenku, tamburynie i cymbałkach. Jednak największe zainteresowanie wzbudził akordeon. Muzyczny dzień przyniósł przedszkolakom wiele radości.

K. Karmasz