• Pokazy wojskowe

• Sześciolatki, podobnie jak uczniowie Szkoły Podstawowej, miały niepowtarzalną okazję uczestniczyć w pokazach wojskowych. Dzieci mogły wziąć do ręki karabin, przymierzyć hełm czy plecak wojskowy. Z zainteresowaniem także przyglądały się noktowizorom, o których działaniu opowiadał przedszkolakom jeden z żołnierzy.

• Hotel dla owadów

• Czterolatki już od września biorą udział w projekcie „Ekokulturalne przedszkole”, którego celem jest wykształcanie wśród najmłodszych pro-ekologicznych zachowań. Dzieci zdążyły już pięknie ukwiecić sale, założyły tez pudełko na makulaturę, a w listopadzie stworzyły hotel dla owadów. W mini domku ułożyły szyszki, drewienka, słomę oraz inne naturalne materiały, w których owady z pewnością znajdą wygodne siedzisko. Ten ekologiczny domek stanął w naszym przedszkolnym ogródku, obok hotelu dla owadów zrobionym przez trzylatki.

• Andrzejkowe zabawy przedszkolaków

• Wychowawczynie zorganizowały swoim przedszkolakom zabawy andrzejkowe, podczas których nasze maluchy poznawały tradycje, jakie wiązały się z obchodami imienin św. Andrzeja. Maluchy wzięły udział w wielu grach i zabawach, wymagających od nich współpracy i spostrzegawczości. Oczywiście nie zabrakło tańców oraz śpiewu. Spotkanie andrzejkowe upłynęło więc w niezwykle radosnej atmosferze.

• Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada, podobnie jak dzieci z przedszkoli oraz szkół w całym naszym kraju, nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji wychowawczynie przygotowały maluchom wiele atrakcji i niespodzianek. Każda grupa w swojej sali poznawała historię tego nietypowego święta, oglądała ilustracje prezentujące najróżniejszych misiowych bohaterów, a także wykonywała piękne prace plastyczne. Panie przygotowały trzylatkom oraz czterolatkom kolorowe misiowe opaski, medale oraz dyplomy.

Następnie wszystkie maluchy spotkały się w jednej sali, gdzie odwiedził je Miś, który porwał przedszkolaki do wspólnej zabawy. Dzieci śpiewały oraz tańczyły, brały udział we wszystkich zabawach zaproponowanych przez nietypowego gościa. Na koniec zabawy maluchy otrzymały cukierki i mogły obejrzeć ulubioną bajkę z misiem w roli głównej.

Wielką atrakcję dzieciom przygotowała p. Ilonka Szczepańska-Huk, która zrobiła foto-budkę z misiem.

Ten dzień był w naszym przedszkolu bardzo wesoły i bez wątpienia udany.

• #MuremZaPolskimMundurem

• Z inicjatywy nauczycieli i dyrekcji naszej szkoły 30 listopada odbyło się w hali sportowej spotkanie uczniów  z żołnierzami strzegącymi naszej granicy. Uczestniczył w nim również burmistrz miasta pan Jacek Danieluk.

Chór Corda Vox wspólnie z żołnierzem- solistą zaśpiewał wiązankę pieśni patriotycznych. Dzieci z klas 1-3 wręczyły wszystkim żołnierzom przygotowane przez siebie i przedszkolaków kolorowe laurki. Oprócz gromkich braw otrzymali w podziękowaniu cukierki. Żołnierze  przygotowali także uczniom niespodziankę- pokaz samoobrony oraz sprzętu wojskowego. Pracownicy szkoły aby umilić żołnierzom ich trud oraz okazać wdzięczność, zorganizowali poczęstunek z domowych ciast.

Dyrektor szkoły pan Zenon Iwanowski składa podziękowania wszystkim pracownikom, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości.