• PROGRAM ANTYTYTONIOWEJ EDUKACJI ZDROWOTNEJ BIEG PO ZDROWIE.

• W obecnym roku szkolnym w naszej szkole jest realizowany w klasie IVa program antytytoniowej edukacji zdrowotnej Bieg po zdrowie. Został on opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

• PRIMA APRILIS

• Dzień 1 kwietnia w naszej szkole był nietypowym dniem. Każda klasa miała za zadanie przebrać się zgodnie z motywem, który wcześniej wylosowała. Na korytarzu szkolnym pojawili się farmerzy, kujony, sportowcy, smerfy, Indianie, wakacyjni turyści, rockowcy, fani disco polo, Harry Poter, a także postacie z powieści „Alicja w Krainie Czarów”.

Przedstawiciele samorządu wraz z opiekunkami – panią Anną Kudelską i panią Anną Skolimowską ocenili zaangażowanie i pomysłowość każdej klasy.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu.

Kategoria KLASA:

Julia Kwiatkowska

Kornelia Greczuk

Martyna Waga

Nasze wrażenia z tego dnia:

JESTEŚCIE WSPANIALI I BARDZO POMYSŁOWI…

Dziękujemy za wspólną zabawę.

Samorząd Uczniowski IV-VIII

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY w klasach IV – VIII

1 MARCA obchodziliśmy w szkole PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY.

Naszą zabawę rozpoczął  Konkurs MINI PLAYBACK SHOW, podczas którego swoje artystyczne występy prezentowały poszczególne klasy, wcielając się w gwiazdy muzyczne. Jury w składzie: pani Edyta Krzemińska, pan Grzegorz Machnowski, pan Tomasz Jezuit oraz przedstawicielka społeczności szkolnej – Natalia Przygocka przy ocenie brało pod uwagę charakteryzację, choreografię i ruch sceniczny, poziom odwzorowania oryginału, znajomość utworu i tekstu oraz oryginalność wykonania. Bezkonkurencyjna okazała się klasa VIIIB, która swoim wykonaniem piosenki „Rudy się żeni” podbiła nie tylko serca jury, ale także całej publiczności, zdobywając główne nagrody – I miejsce oraz Nagrodę Publiczności.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY był także dniem bez plecaka. Tego dnia cała społeczność uczniowska zamienił tradycyjny plecak na inne nosidła. Najzabawniejsze i najoryginalniejsze pomysły zostały nagrodzone w ramach konkursu na NAJBARDZIEJ ODLOTOWE NOSIDŁO KSIĄŻKOWE.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i super zabawę. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również w tak dobrych nastrojach PRZYWITAMY WIOSNĘ😊

Samorząd Uczniowski IV-VIII

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w roku 2007 przez Zdromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia. Autyzm dziecięcy jest całościowym zaburzeniem rozwoju, obejmującym sferę poznawczą, emocjonalną i społeczną, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Po raz kolejny ten wyjątkowy dzień obchodziliśmy w naszym przedszkolu. W tym dniu dzieci z grupy 6- latków wyraziły solidarność z osobami autystycznymi. Za znak solidarności, jedności, akceptacji i zrozumienia, przedszkolaki założyły ubrania w kolorze niebieskim.

• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

• Dnia 1 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.  Święto to  przypada  2 kwietnia w dzień urodzin   duńskiego  baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Maluchy z naszego przedszkola już w przeddzień rozpoczęły obchody tego szczególnego wydarzenia. Od rana  dzieci miały okazję dowiedzieć się jak powstaje książka. Poznały  zasady w jaki sposób należy książkę  szanować. Rozmawialiśmy wspólnie jakie książki dzieci czytają w swoich domach, a także stworzyliśmy biblioteczkę z ich  ulubionymi bohaterami. Przedszkolaki segregowały książki według wielkości. Dużo radości sprawiły dzieciom wyścigi z książką na głowie. Na zakończenie dzieci przygotowały swoje własne zakładki do książki.  Ten dzień upłyną wszystkim bardzo wesoło i interesująco.

K. Karmasz

• SUKCES W SZCZYPIORNIAKU

•                      Znaczący sukces odnieśli uszniowie SP Nr1 w Terespolu zajmując II miejsce w Finale Rejonu w mini piłce ręcznej chłopców. Zawody odbyły się 29 marca w Łukowie. Nasza reprezentacja w składzie: Szymon Lewczuk, Michał Kozłowski, Daniel Szczygieł, Arkadiusz Oniszczuk, Maciej Parzyszek, Wojciech Jakimiak, Jakub Machnowski, Jakub Szeląg, Szymon Trzaskalski, Krzysztof Gołębiowski, Jakub Guziuk, rozegrała mecze z SP Ulan, wygrywając 13:6, pokonała SP1 Łuków 13:4 oraz w meczu o miejsce pierwsze przegrała z faworytami zawodów SP Biała Podlaska 16 do 8. Opiekunem drużyny był Grzegorz Jakuszko. Gratulacje.