• Wycieczka do Białegostoku

•

W dniu 27.05.2022r. grupa 6 latków z przedszkola „Nadbużańskie  Skrzaty” udała się na wycieczkę do Białegostoku.  Wstaliśmy bardzo wcześnie, aby zdążyć na godz. 9:00 do Teatru Lalek na spektakl „Czerwony Kapturek”, po spektaklu zwiedzaliśmy piwnicę lalek, gdzie mogliśmy dokładnie przyjrzeć się jak wyglądają lalki teatralne. Kapryśna pogoda nie przeszkodziła nam w zwiedzeniu Pałacu Branickich oraz malowniczych ogrodów, z których spacerkiem udaliśmy się do ZOO. Po smacznym obiedzie udaliśmy się do „Muzeum Dziejów Ziemi” – gdzie mieliśmy możliwość wymiany informacji na jeden z naszych ulubionych tematów dotyczący życia dinozaurów na ziemi.  W drodze powrotnej mieliśmy wiele sił na rozwiązywanie zagadek, śpiewanie piosenek, opowiadanie bajek  i wspólną wymianę wrażeń z udanej wycieczki.

A. Kulicka

• Dzień Dziecka w 5-latkach

• Dziś tj. 1 czerwca swoje święto obchodziły wszystkie dzieci. W grupie 5 - latków odbyły się liczne zabawy ruchowe integrujące grupę, atrakcje z chustą aniamcyjną, quizy i konkursy z nagrodami oraz zabawa taneczna. Imprezę pomagali prowadzić uczniowie z klasy 8a. Wychowawczyni zorganizowała słodki poczęstunek. Radości nie było końca.

Wszystkiego najlepszego kochane przedszkolaki. wink

R. Bednarzak

• Dzień Matki

• 27 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Uczniowie klas drugich  słowem, piosenką  i tańcem wyrazili mamom swą wdzięczność i miłość.  Po części oficjalnej dzieci obdarowały swoje mamy własnoręcznie wykonanymi prezentami oraz poczęstowały tortem.