• Spotkanie z policjantami

23 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami. Na zaproszenie wychowawczyń grup dzieci 5 i 6- letnich przybyła Pani Policjant Marta Jakuszko oraz Pan Dzielnicowy Arkadiusz Kamiński.

W ramach innowacji pedagogicznej „Gdy dorosnę zostanę..”, która ma na celu zwrócenie przez dziecko szczególnej uwagi na zawody wykonywane przez najbliższych członków rodziny.

• Dzień Przedszkolaka

20 września Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Rzecznika Praw Dziecka Marek Michalak w dniu 13 września 2013 roku zainicjował podjęcie uchwały przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie ustanowienia dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża przekonanie, że ustanowienie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka przyczyni się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej”.

• Rozwijamy się dla dzieci...

Od września gabinet logopedy został wzbogacony o nowoczesny zestaw do ćwiczeń słuchowo-głosowych Forbrain. Terapia słuchowa z wykorzystaniem słuchawek Forbrain to innowacyjna forma stymulacji układu nerwowego, która wpływa pozytywnie na wiele obszarów w funkcjonowaniu dziecka. Pierwsze kroki w pracy

• Czterolatki w kinie

W środę 6 października nasze czterolatki wyruszyły w pierwszą przedszkolną wycieczkę – oczywiście wiele uciechy sprawiła im podróż autokarem. Celem wyjazdu maluchów było kino Merkury, gdzie dzieci obejrzały bajkę pt. „Wyrolowani”. Czterolatki niezwykle entuzjastycznie reagowały na przygody Ola i Oli, przedstawicieli zagrożonego gatunku Flumaków, którym po wielu próbach udaje się ocalić całą swoją rasę. Maluchy z uwagą i wyjątkowym, jak na czterolatki, skupieniu obejrzały całą bajkę z radością reagując na szczęśliwe zakończenie. Dla niektórych maluchów była to pierwsza wizyta w kinie, więc zachwytom nie było końca. W nagrodę za świetne zachowanie dzieci udały się do McDonalda, gdzie czekały na nie ich ulubione przysmaki. Radosne i pełne energii wróciły do przedszkola, oczywiście z przekonaniem, że koniecznie niedługo muszą powtórzyć tą wyprawę.

• Dbamy o swoje ząbki

Z okazji Dnia Uśmiechu, który przypada 1 października, w poniedziałek 4 października nasze przedszkole odwiedziła pani Ilona Andrzejuk – higienistka stomatologiczna. Pani Ilona przygotowała trzylatkom oraz czterolatkom niezwykłe zajęcia, podczas których jasno, a jednocześnie bardzo ciekawie pokazała, jak należy troszczyć się o zęby, aby były piękne i zdrowe. Pani higienistka wzbudziła wśród maluchów zachwyt przynosząc wielką tubę pasty do zębów, a także dużą szczoteczkę, którą dzieci uczyły się prawidłowo szczotkować zęby.

• Muzykujące przedszkolaki

W piątek 1 października w grupach 3-latków obchodzony był dzień muzyki. Z tej okazji maluchy wraz z panią Kasią Karmasz oraz Marzenką Grygorowicz brały udział w muzycznych zabawach. Poznały także instrumenty muzyczne. Zabawom nie było końca. Dzieci chętnie grały na bębenku, tamburynie i cymbałkach.

• Maluchy witają Panią Jesień

Niezwykle wesołe i pełne atrakcji było powitanie jesieni w grupach trzylatków oraz czterolatków. Obchody rozpoczęły się już 22 września w grupie trzylatków, którym o nowej porze roku opowiadała wystrojona w jesienne kolory wychowawczyni Kasia Karmasz. Dzieci oglądały piękne jesienne ilustracje i pod

• Spotkanie z pielęgniarką

22 września gościliśmy w naszym przedszkolu panią pielęgniarkę Barbarę Kozaczuk, która opowiedziała naszym najmłodszym przedszkolakom o swojej pracy. Pani pielęgniarka wytłumaczyła maluchom, jakie obowiązki należą do pielęgniarek zarówno w przychodni, jak i w szpitalu. Opowiedziała trzylatkom oraz c

• Czterolatki świętują Dzień Kropki

Czterolatki z naszego przedszkola włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki, który przypada 15 września. To nietypowe święto zostało ustanowione w 2008 roku, a zostało zainspirowane książką Petera H. Reynoldsa „Kropka”, opowiadającej o małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a, i zyskała popularność na całym świecie. Święto Kropki obchodzone jest w 108 państwach. Obchodzenie Międzynarodowego Dnia Kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość dzieci oraz zachęcać ich do tworzenia.

• Dzień Kropki

"Międzynarodowy Dzień Kropki", to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. W 2003 roku wszystko się rozpoczęło. Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci "The Dot" (czyli "Kropka"), w której opowiedziano historię małej Vashtii. Dzięki mądrej na

• Uroczystość w naszej szkole

W piątek 10 września 2021 roku w naszej szkole dokonano poświęcenia pamiątkowej tablicy przy dębie Trzeciego Tysiąclecia im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego posadzonego przed ponad 15 laty.
            Nie bez powodu, ów dąb nosi imię Wielkiego Polaka, ponieważ w niedzielę 12 września b.r. w Warszawie

• Dla uczniów i rodziców

Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!
      • Poniedziałek04.07.2022
    • Liczba wizyt

• Certyfikat

• Przedszkole Miejskie

• DZIENNIK ELEKTRONICZNY

• @zsp1terespol.pl

• Office 365

• Bezpieczny internet

• Kącik logopedy

• Biblioteka

• POLONA - Cyfrowa Biblioteka Narodowa
      • POLONA Lektury szkolne Część 1.
      • POLONA Lektury szkolne Część 2.
    • I ty możesz pomóc

• Polecamy