• PODSUMOWANIE PLEBISCYTU NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA GIMNAZJUM

22.06.2017 22:26

W dniu 14 czerwca odbyło się podsumowanie osiągnięć sportowych uczniów gimnazjum. W roku szkolnym 2016/2017 w rywalizacji sportowej od szczebla szkolnego, mistrzostwa szkoły do powiatowego brało udział 68 uczniów (23 dziewczyny oraz 45 chłopców). Zgodnie z regulaminem za uczestnictw i osiągnięcia w zawodach przyznawane były punkty. Spośród wszystkich, nagrodzonych pucharami oraz dyplomami zostało, 10-ciu najlepszych sportowców gimnazjum. Oto wyniki:

09.06.2017 22:33

9 czerwca w Rokitnie odbył się Finał Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym. Były to zawody drużynowe, w których startowali uczniowie klas IV i młodsi. Uczestnicy brali udział w konkurencjach takich jak: bieg na 50m, skok w dal, rzut piłką lekarską. Reprezentanci SP nr1 w Terespolu, zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli w tych zawodach drugie miejsca.
              Dziewczęta zdobyły  963 pkt. i przegrały z SP Sławacinek Stary,1097 pkt. Trzecie miejsce zajęły dziewczęta z Rossosza, 933 pkt.. W zawodach wystartowało 8 drużyn  dziewczyn.
              U chłopaków zwyciężyło SP nr3 Międzyrzec Podl. 1168 pkt. II miejsce Terespol, 1091 pkt. III miejsce  SP Swory, 947pkt. Startowało 9 drużyn.
      Drużyna dziewcząt: Fedorowicz Patrycja; Roślik Maja; Arseniuk Iga;  Poleszczuk Joanna;  Kuklik Martyna; Filipczak Jowita
      Chłopcy: Kubicki Marcel; Terpiłowski Patryk, Chiluk Kamil;  Lewkowicz Patryk;  Pastuszuk Mateusz; Jaszczyk Czarek

GJ

• PIŁKARZE WYGRALI W FINALE POWIATU

31.05.2017 23:36

Na obiektach MOK Terespol odbył się Finał Powiatu w Mini Piłce Nożnej chłopców. W zawodach wzięły udział podstawówki z Janowa Podlaskiego,  Międzyrzeca Podlaskiego, Sławatycz i Terespola. W półfinałowym meczu nasi uczniowie zmierzyli się z reprezentantami Janowa Podlaskiego. Mimo bardzo dużej przewagi gości mecz udało się zakończyć remisem i doprowadzić do rzutów karnych. W tym elemencie gry lepsi byli nasi uczniowie i wygrali 3-2. W finale zmierzyli się z SP2 Międzyrzec Podlaski. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 dla gospodarzy. Bramki w meczu finałowym zdobyli Filip
      Kurasiński i Dawid Zasiuk.

Skład reprezentacji szkoły – Arek Jaszczyk, Filip Kurasiński, Bartek Zajko, Dawid Zasiuk, Jakub Zasiuk, Jakub Chwesiuk, Igor Klujewski, Kacper Machnowski, Jakub Kurlonek, Igor Arseniuk.

• TRZY MEDALE NA ZAKOŃCZENIE SEZONU

29.05.2017 10:57

W ostatnim starcie biegów przełajowych w tym roku szkolnym, który odbył się 26 maja w Janowie Podlaskim nasi reprezentanci zdobyli trzy medale. Na najniższym stopniu podium stanęli: Martyna Czarnołęcka, Jakub Zasiuk i Czarek Zaorski. Miejsca czwarte zdobyli Dawid zasiek oraz Igor Arseniuk. Miejsca w pierwszej dziesiątce zajeli: Kacper Machnowski VI, Jakub Kurlonek VIII, Maciej Raszplewicz IX oraz Maja Roślik i Patryk Terpiłowski miejsca X.

• BIEGALI ULICAMI LEŚNEJ PODLASKIEJ

23.05.2017 21:27

Bardzo liczna reprezentacja szkoły podstawowej udała się do Leśnej Podlaskiej, aby rywalizować o medale w biegach ulicznych.  Złoty medal zdobył Jakub Zasiuk, a tuż za jego plecami linię mety przekroczył Kacper Machnowski. Czwarte miejsce w tym biegu zajął Mateusz Pastuszuk.
      Wśród uczniów klas V na drugim miejscu zawody ukończył Jakub Kurlonek, a na czwartym Dawid Zasiuk. Wśród uczennic klas IV Maja Roślik zajęła  czwarte miejsce, natomiast Kinga Huk miejsce piąte w grupie uczennic klas piątych. Paula Kowal wygrała rywalizację wśród dziewcząt klas I gimnazjum. Drugie miejsce w tym biegu zajęła Paulina Tymon.
      Miejsce w czołowej dziesiątce zajęli również Maciej Raszplewicz  ósme i Matuesz Żuk dziewiąte.