Eko-czterolatki

28.04.2022 20:00

22 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi i z tej okazji maluchy przez cały dzień rozmawiały o ekologii. Przedszkolaki zastanawiały się, jak możemy troszczyć się o przyrodę, wskazując np. oszczędzanie wody czy światła. Czterolatki udowodniły także, że znakomicie potrafią segregować śmieci – klasyfikowały je i umieszczały w odpowiednich koszach. Na zakończenie zajęć maluchy wykonały Eko-ludka – wykorzystały śmieci przyniesione z domu oraz znalezione w przedszkolu. Wiele radości sprawiło im tworzenie ekologicznej maskotki, którą nazwały Eko-Patryk. To  był bardzo ciekawy, pouczający, a jednocześnie bardzo wesoły dzień.

Czterolatki w kinie

11.04.2022 19:46

Czterolatki z naszego przedszkola w piątek 8 kwietnia wyruszyły na wycieczkę do Białej Podlaskiej. Maluchy z zainteresowaniem obejrzały bajkę o Zajączku Maxie, który ratował Święta Wielkanocne. Czterolatki z entuzjazmem reagowały na przygody Zajączka i jego przyjaźń z Lisem, która zaowocowała szczęśliwym zakończeniem tej historii.

Po wizycie w kinie, maluchy zjadły obiad w McDonaldzie, gdzie zaskoczyły swoje panie wzorowym zachowaniem.

Roześmiana i bardzo zadowolona gromadka wróciła do przedszkola, oczywiście z nadzieją, że niedługo znowu będą mogły udać się na wycieczkę.

Dzień Teatru w grupie czterolatków

25.03.2022 13:36

25 marca maluchy z naszego przedszkola świętowały Dzień Teatru. Zabawę rozpoczęły od rozmowy na temat teatru – oglądając piękne ilustracje porównywały teatr starożytny oraz współczesny, zastanawiały się nad pracą aktora oraz etapami przygotowania spektaklu teatralnego. Dzieci mówiły także o różnych rodzajach teatrów, m.in. lalek czy przedstawieniu z udziałem pacynek.

Następnie maluchy miały okazję założyć różne stroje i pozować do zdjęć na tle scenografii do przedstawienia. Wiele radości sprawiło im także wykonanie kukiełki z drewnianej łyżki.

Dzień teatru maluchy zakończyły piżamowym teatrem – odpoczywając na leżakach obejrzały spektakl teatralny „Calineczka”.

K. Korneluk

Międzynarodowe Święto Wody

23.03.2022 20:49

Czterolatki z naszego przedszkola włączyły się w obchody Światowego Dnia Wody, a jednocześnie zrealizowały kolejne zadanie w ramach projektu „Ekologiczne przedszkole”. Dzieci z uwagą obejrzały filmik dotyczący obiegu wody w przyrodzie, rozmawiały o tym, jak ważna jest woda w utrzymaniu życia na planecie, a także jak możemy oszczędzać wodę w domu oraz przedszkolu. Maluchy wykonały też ekologiczny plakat, który zawisł na przedszkolnym korytarzu.

Kamila Korneluk

Maluchy przywitały Wiosnę

21.03.2022 17:02

21 marca maluchy z naszego przedszkola, podobnie jak dzieci i młodzież z całej Polski, pożegnały Panią Zimę i z radością powitały Panią Wiosnę.

W tym dniu w strojach naszych przedszkolaków oraz wychowawczyń przeważał kolor zielony oraz żółty. Najpierw każda grupa świętowała w swojej sali – były rozmowy o oznakach wiosny, filmiki edukacyjne, prace plastyczne dotyczące wiosny, a także tańce oraz zabawy ruchowe w wiosennym klimacie.

Po godz. 10.00 wyposażone w kolorowe kwiaty oraz gałązki z bibułkami dzieci wyruszyły w pochodzie, aby odprowadzić Marzannę pod przejazd kolejowy – skąd pociągiem wyruszyła w świat daleki😊

Przedszkolaki z radością przywitały Panią Wiosnę i cudowną wiosenną pogodę, która miejmy nadzieję, zagości już u nas na stałe.