Foto dzień u czterolatków

30.10.2021 16:24

W ramach edukacji z doradztwa zawodowego nasze czterolatki rozmawiały o pracy fotografa – oglądały zarówno zdjęcia i ilustracje, jak również miały okazję przyjrzeć się aparatom tym współczesnym i tym, które używane były przed co najmniej dwudziestu laty. Czterolatkom wiele radości sprawiło wykonanie własnych aparatów fotograficznych z pudełek papierowych. Atrakcją dnia poświęconego fotografom była sesja zdjęciowa – mini fotobudka. Maluchy znakomicie bawiły się przebierając, a następnie pozując do zdjęć. Fotograficzny dzień zorganizowały wychowawczynie Kamila Korneluk oraz Marzenka Grygorowicz.

Dzień Kundelka

02.11.2021 16:21

W poniedziałek 25 października świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Kundelka. Obchody tego nietypowego święta trzylatki z grupy pani Ilonki Szczepańskiej-Huk rozpoczęły już tydzień wcześniej mówiąc o opiece nad pieskiem, którą maluchy kontynuowały przez cały tydzień. Dzieci przygotowały piękną budę, w której zamieszkał mały zabawkowy piesek, o którego trzylatki bardzo się troszczyły.

W Dniu Kundelka zarówno trzylatki, jak i czterolatki oglądały albumy i zdjęcia z psami, rozmawiały o obowiązkach oraz radościach związanych z posiadaniem psów. Maluchy z radością kolorowały obrazki przedstawiające pieski i brały udział w zabawach ruchowych, naśladując swoich czworonożnych przyjaciół.

Pani Ilona swoim maluchom przygotowała piękną kolorową makietę z wizerunkiem postaci z Psiego Patrolu, z którymi trzylatki z ochotą się fotografowały.

To był bardzo wesoły i kolorowy dzień, a jednocześnie bogaty w treści edukacyjno-wychowawcze.

02.11.2021 16:26

22 października w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe święto – Pasowania na Przedszkolaka.  Trzylatki oraz czterolatki przyszły w tym dniu odświętnie wystrojone, z niecierpliwością oczekując tego ważnego dla nich wydarzenia. Każda grupa przygotowała krótki występ artystyczny, który niezwykle podobał się  Panu dyrektorowi Zenonowi Iwanowskiemu oraz Pani wicedyrektor Edycie Krzemińskiej. Maluchy śpiewały, tańczyły i recytowały wierszyki wzbudzając w oglądających prawdziwy zachwyt.

Następnie Pan dyrektor pasował każdego malucha na przedszkolaka poprzez dotknięcie ołówkiem, zaś pani wicedyrektor wręczała pamiątkowe dyplomy oraz medale. Dzieciom bardzo spodobały się także ogromne kredki, z którymi chętnie się fotografowały.

Ten wyjątkowy dzień na pewno na długo zapadnie w pamięci naszych małych przedszkolaków.

Wizyta w szkolnej bibliotece

02.11.2021 16:28

Nasze czterolatki razem ze swoimi wychowawczyniami Marzenką Grygorowicz oraz Ilonką Białowąs odwiedziły bibliotekę szkolną, gdzie Pani Ania Klim opowiedziała najmłodszym o pracy nauczyciela bibliotekarza. Dzieciom bardzo spodobała się biblioteka, do której obiecały często wracać.

Czterolatki w kinie

07.10.2021 06:57

W środę 6 października nasze czterolatki wyruszyły w pierwszą przedszkolną wycieczkę – oczywiście wiele uciechy sprawiła im podróż autokarem. Celem wyjazdu maluchów było kino Merkury, gdzie dzieci obejrzały bajkę pt. „Wyrolowani”. Czterolatki niezwykle entuzjastycznie reagowały na przygody Ola i Oli, przedstawicieli zagrożonego gatunku Flumaków, którym po wielu próbach udaje się ocalić całą swoją rasę. Maluchy z uwagą i wyjątkowym, jak na czterolatki, skupieniu obejrzały całą bajkę z radością reagując na szczęśliwe zakończenie. Dla niektórych maluchów była to pierwsza wizyta w kinie, więc zachwytom nie było końca.  W nagrodę za świetne zachowanie dzieci udały się do McDonalda, gdzie czekały na nie ich ulubione przysmaki. Radosne i pełne energii wróciły do przedszkola, oczywiście z przekonaniem, że koniecznie niedługo muszą powtórzyć tą wyprawę.

Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie –panie Kamila, Marzenka oraz Ilonka.