Dbamy o swoje ząbki

05.10.2021 06:55

Z okazji Dnia Uśmiechu, który przypada 1 października, w poniedziałek  4 października nasze przedszkole odwiedziła pani Ilona Andrzejuk – higienistka stomatologiczna. Pani Ilona przygotowała trzylatkom oraz czterolatkom niezwykłe zajęcia, podczas których jasno, a jednocześnie bardzo ciekawie pokazała, jak należy troszczyć się o zęby, aby były piękne i zdrowe. Pani higienistka wzbudziła wśród maluchów zachwyt przynosząc wielką tubę pasty do zębów, a także dużą szczoteczkę, którą dzieci uczyły się prawidłowo szczotkować zęby.

Dzieciom bardzo podobała się także zabawa w karmienie małych misiów pand – jeden miał piękny uśmiech, a drugi popsute ząbki. Dzieci niemal bezbłędnie wskazywały, czego należy unikać, aby ząbki były zdrowe, a co ma na nie dobry wpływ.

Pani Ilona pokazała także, na czym polega wizyta u stomatologa, odczarowując zupełnie to miejsce w opinii dzieci, prezentując wyposażenie gabinetu i opowiadając o kolejnych czynnościach wykonywanych przez dentystę. Na zakończenie wszystkie maluchy otrzymały pamiątkowe dyplomy, naklejki oraz pasty do zębów, a także książeczki do kolorowania, których bohaterowie zachęcają do codziennego pielęgnowania zębów.

To było wyjątkowe spotkanie - niezwykle ciekawe, a jednocześnie bardzo pouczające. Dzieci były zachwycone spotkaniem z panią Iloną, której serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie tak znakomitych zajęć.

Spotkanie to wpisuje się w plan realizacji doradztwa zawodowego w przedszkolu.

KK

Maluchy witają Panią Jesień

23.09.2021 17:31

Niezwykle wesołe i pełne atrakcji było powitanie jesieni w grupach trzylatków oraz czterolatków. Obchody rozpoczęły się już 22 września w grupie trzylatków, którym o nowej porze roku opowiadała wystrojona w jesienne kolory wychowawczyni Kasia Karmasz. Dzieci oglądały piękne jesienne ilustracje i podziwiały dary jesieni.

Z kolei 23 września wszystkie grupy wzięły udział w wesołych tańcach oraz zabawach przygotowanych przez wychowawczynie Wiesławę Sacharczuk, Ilonę Szczepańską-Huk oraz Kamilę Korneluk. W głównej roli wystąpiła pani Marzenna Grygorowicz, organizatorka Dnia Jesieni w przedszkolu, która specjalnie na tę okazję przebrała się za Panią Jesień i porwała wszystkie maluchy do wspólnej zabawy. Pani Marzenka przygotowała najmłodszym także jesienne konkursy- dzieci zgadywały, jaki owoc próbując mając zakryte oczy, czy też celowały orzeszkami do celu i odpowiadały na jesienne zgadywanki.

Dzień Jesieni bardzo podobał się naszym najmłodszym przedszkolakom, a złocista jesień zagościła w naszym przedszkolu.

Wychowawczynie trzylatków oraz czterolatków

Spotkanie z pielęgniarką

22.09.2021 20:10

22 września gościliśmy w naszym przedszkolu panią pielęgniarkę Barbarę Kozaczuk, która opowiedziała naszym najmłodszym przedszkolakom o swojej pracy. Pani pielęgniarka wytłumaczyła maluchom, jakie obowiązki należą do pielęgniarek zarówno w przychodni, jak i w szpitalu. Opowiedziała trzylatkom oraz czterolatkom jak zostać pielęgniarką i jak wiele przyjemności, mimo trudności, sprawia jej praca. Pani Barbara powtórzyła z maluchami zasady higieny, tak ważne w czasie epidemii koronawirusa, ze szczególnym uwzględnieniem mycia rąk. Pani pielęgniarka zaprosiła dzieci do odwiedzenia przychodni, po której obiecała grupy oprowadzić.

Spotkanie odbyło się w ramach działań związanych z doradztwem zawodowym realizowanym w przedszkolu. Pani pielęgniarka odwiedziła maluchy na zaproszenie wychowawczyni Kamili Korneluk.

Czterolatki świętują Dzień Kropki

15.09.2021 20:58

Czterolatki z naszego przedszkola włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki, który przypada 15 września. To nietypowe święto zostało ustanowione w 2008 roku, a zostało zainspirowane książką Petera H. Reynoldsa „Kropka”, opowiadającej o małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a, i zyskała popularność na całym świecie. Święto Kropki obchodzone jest w 108 państwach. Obchodzenie Międzynarodowego Dnia Kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość dzieci oraz zachęcać ich do tworzenia.

Nasze maluchy wysłuchały historii Vashti i bardzo trafnie wskazały na jej przesłanie – głośno stwierdzając, że to książka o tym, że każde dziecko ma talent. Następnie młodzi artyści wykonali piękne obrazki - oczywiście w roli głównej wystąpiły papierowe kropki różnej wielkości oraz koloru. Piękne prace zostały wyeksponowane na przedszkolnym korytarzu, aby także rodzice mogli podziwiać talenty swoich pociech.

Dzień Kropki przygotowały wychowawczynie Kamila Korneluk oraz Ilona Białowąs.

KK

• Dzień Kobiet w przedszkolu

09.03.2021 20:43

Warto przypominać dzieciom, że istnieje takie święto jak Dzień Kobiet. Dla koleżanek w tym dniu warto jest być miłym i uprzejmym, przeprosić za ewentualne złośliwości, uśmiechać się do pani przez cały dzień i postarać się jak najmniej psocić. Dzień Kobiet w przedszkolu nie przeszedł bez echa. Chłopcy obdarowali wszystkie panie tulipankami oraz słodkościami.

R. Bednarzak