• Gala Podsumowująca Konkursy Przedmiotowe i Tematyczne za rok szkolny 2015/2016

23.05.2016 20:07

Dnia 13 maja 2016 roku uczeń klasy VI b Kacper Wieczorek laureat konkursu ortograficznego uczestniczył w uroczystej Gali Podsumowującej Konkursy Przedmiotowe i Tematyczne organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Uroczystość odbyła się w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
      Celem uroczystej gali było promowanie uczniów szczególnie uzdolnionych i utalentowanych, uhonorowanie laureatów konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubelskiego w roku szkolnym 2015/2016, podziękowanie nauczycielom oraz dyrektorom szkół za pracę dydaktyczną i wychowawczą z uczniami. Nagrody laureatom wręczała Pani Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty i dyrektor LSCDN Pan Andrzej Zieliński.
      Kacprowi Wieczorkowi gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów.

• Nasi uczniowie wyróżnieni w V Konkursie Języka Rosyjskiego w Wisznicach

13.03.2016 21:43

V Konkurs Języka Rosyjskiego „Znam i lubię język rosyjski” organizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Zawadzkiego w Wisznicach odbył się 10 marca 2016 r. Do konkursu przystąpiło 35 uczniów z 13 szkół gimnazjalnych z 4 powiatów: włodawskiego, bialskiego, parczewskiego i m. Biała Podlaska.
      Wśród gości byli obecni m.in: starosta bialski Tadeusz Łazowski, dyrektor Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie prof. dr hab. Michał Sajewicz, dr hab. Alina Orłowska wicedyrektor IFS UMCS w Lublinie, prof. dr hab. Feliks Czyżewski kierownik Zakładu Ukrainistyki w Instytucie Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie.
      Laureatami konkursu zostali uczniowie z Woli Uhruskiej i Kodnia.
      Wyróżnienia przyznano: Janowi Jarowiczowi  i Lizavecie Philips. Gratulujemy!!!
      Laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe.

Elżbieta Kuczko

• Kacper Wieczorek - laureatem konkursu ortograficznego Lubelskiego Kuratora Oświaty!!!

09.03.2016 18:27

Dnia 1.02.2016r. w Lublinie odbył się etap wojewódzki konkursu ortograficznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Szkołę podstawową,  w wyżej wymienionym konkursie, reprezentował uczeń kl.VIb -  Kacper Wieczorek. Decyzją Wojewódzkiej Komisji Konkursowej w Lublinie Kacper otrzymał tytuł laureata konkursu ortograficznego LKO. W finale tego konkursu wzięło udział 194 uczniów ze szkół województwa lubelskiego. Kacper znalazł się na 19. pozycji w gronie laureatów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
                W zmaganiach konkursowych towarzyszyła Kacprowi i wspierała go p. Barbara Wegiera – nauczycielka języka polskiego i jednocześnie wychowawczyni.
                                                                                                                                         B.Wegiera

• UROCZYSTE PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU!!!

25.02.2016 14:16

W dniu 20 listopada 2015 r. w Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej w Lublinie odbyło się spotkanie, w trakcie którego wręczono nagrody laureatom II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Konkurs nosił nazwę – ZABYTKI ARCHITEKTURY ROSYJSKIEJ

Naszą szkołę reprezentowali: Michał Papiński– IIB – I miejsce oraz Wiktoria Selerska– IIA - wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom!!!!!

E. Kuczko

• Sukces gimnazjalistki – Julii Zaorskiej

25.02.2016 14:11

Julia Zaorska, uczennica IIa naszego gimnazjum, zajęła II miejsce w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Utworów Adama Mickiewicza organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. A. Mickiewicza w Białej Podlaskiej. Wykonała balladę Adama Mickiewicza Pani Twardowska. Julka przygotowywała się do konkursu pod opieką nauczycielki języka polskiego – Doroty Poleszczuk.

Sukces gimnazjalistki jest tym większy, że w jury zasiadali pracownicy naukowi Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz aktor Teatru im. J. Osterwy w Lublinie

Gratulujemy!