• Dzień Bezpiecznego Internetu

24.02.2021 19:43

W tym roku Szkoła Podstawowa im. św. Królowej Jadwigi w Terespolu po raz szósty wzięła udział w organizacji Dnia Bezpiecznego Internetu.

Zaczęliśmy od zgłoszenia szkoły do udziału w akcji na stronie http://www.saferinternet.pl/ i podjęliśmy inicjatywy zmierzające do podniesienia poziomu bezpieczeństwa użytkowników Internetu.

Przypomniano uczniom, jak ważne jest korzystanie z Internetu przy wsparciu i za zgodą rodziców. Dużo czasu poświęcono na uświadomienie uczniom, że nikt nie jest anonimowy w Internecie. Podkreślono, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Uczniowie klas IV mieli możliwość ukończyć kurs metodą e-learning „Misja: Bezpieczny Internet” mający na celu zapoznanie uczniów z zagrożeniami oraz zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w Internecie, a także gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa.

Zorganizowano konkurs na plakat „Bezpieczny? Internet” adresowany do uczniów klas I-III i IV-VIII.

Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym.

Małgorzata Kamińska

• Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny

22.03.2021 11:00

Edukacją z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym była ekologiczna akcja „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”, w której kolejny raz wzięła udział nasza szkoła. W trosce o ochronę środowiska naturalnego, zbędne i zużyte elektryczności zostały złożone na placu szkolnym a następnie 18 lutego odebrane przez współpracującą ze szkołą firmę. Szkoła otrzyma w zamian sprzęt sportowy. Dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i docenienie znaczenia recyklingu.

• Rekrutacja do klasy I

12.02.2021 17:21

Kancelaria szkoły prowadzi zapisy do klasy I na rok szkolny 2021/2022.

Potrzebne dokumenty można pobrać w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły (zsp1terespol.edu.pl)Informacje/zakładka REKRUTACJA, a także na stoliczku znajdującym się w strefie rodzica przy sali nr 28.

Wypełnione wnioski należy złożyć w kancelarii szkoły do dnia 9 marca 2021 r."