• Tuż przed wakacjami .....

   24.06.2021 22:22

     Rozmowy pod chmurką, chłodzenie się mżawką i bajka na dużym ekranie to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały uczniów klasy 5b podczas wycieczki, zorganizowanej przez panią B. Badalską. Po okresie zdalnego nauczania taki wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę. Wśród atrakcji dnia znalazły się: wizyta w kinie, wspólna pizza, lody oraz odpoczynek na zielonej trawce w Parku Radziwiłłów. Ale zdecydowanie największą wartością wyjazdu była możliwość zintegrowania się i wspólnego spędzenia czasu, o czym świadczyły nieustające rozmowy i śpiewy wycieczkowiczów. Mamy nadzieję, że ten wyjazd będzie jednym z wielu, które czekają nas w kolejnych latach szkolnej nauki.   
                                                                                                                                                                        D. Wójcik

  • Konkursy

   24.06.2021 20:05
   W tym roku w dość nietypowy sposób uczniowie klas 1-3 zostali nagrodzeni za udział w różnego rodzaju konkursach, organizowanych przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Uroczystość odbyła się w scenerii ogródka szkolnego. Wszyscy nagrodzeni otrzymali książeczki i pamiątkowe dyplomy.
  • 18 Dywizja Zmechanizowana, 1 Warszawska Brygada Pancerna szkoliła naszych uczniów i przedszkolaków

   24.06.2021 20:01

   Klasa OPW w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu objęta jest patronatem 1. Warszawskiej Brygady Pancernej im. generała Tadeusza Kościuszki oraz 18. Siedleckiego Batalionu Dowodzenia.  Dzięki lokalnej współpracy obu szkół, ekipa wojskowych odwiedziła i naszą szkołę. Nasi uczniowie mogli:  zobaczyć specjalistyczny wojskowy sprzęt, m.in. maski przeciwgazowe, saperki, nosze, radiotelefony, lornetki, repliki różnorodnej broni, przybory  do walki wręcz. Odbyły się też zajęcia praktyczne – udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz możliwość zwiedzenia wozu bojowego i karetki wojskowej.

  • Bezpieczne wakacje

   24.06.2021 19:54

   Dnia 17.06. 2021 roku młodsze klasy szkoły podstawowej i zerówki uczestniczyły w spotkaniu z policjantami – Komendantem Komisariatu Policji Krzysztofem Gdulą i funkcjonariuszami Eugeniuszem Badalskim oraz Arkadiuszem Kamińskim.

   Spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom na jakie zagrożenia mogą być narażone podczas wakacji. Pan Badalski w niezwykle ciekawy sposób przy akompaniamencie gitary przedstawił niebezpieczeństwa i zagrożenia oraz to, w jaki sposób im zapobiegać. Na zadawane przez niego pytania dzieci odpowiadały bardzo chętnie, wykazując się rozległą wiedzą z zakresu ruchu drogowego oraz kontaktu z nieznajomymi. Spotkanie z funkcjonariuszami uczuliło uczniów na zagrożenia oraz dało wiele radości, tym bardziej, że na koniec goście rozdali uczniom zestawy gadżetów odblaskowych. Nauczyciele wyrażają nadzieję, że spotkanie zaowocuje tym, iż po wakacjach wszystkie dzieci spotkają się ze swoimi nauczycielami całe i zdrowe.

   Bezpiecznych wakacji!

   Zestawy gadżetów odblaskowych oraz publikacje  książkowe dla dzieci klas 1-3 zostały przekazane przez Panią dyrektor Euroregionu Bug Galinę Grabarczuk.