• "PIERWSZE PRAWO JAZDY - KARTA ROWEROWA"

   16.06.2021 21:29


      Każde dziecko i każdy nastolatek już nie może się doczekać uzyskania uprawnień do jazdy samochodem. Zamiast wybiegać daleko w przyszłość już teraz możecie uzyskać MAŁE PRAWO JAZDY (tak nazwali kartę rowerową nasi uczniowie).

      Karta rowerowa pozwala na jazdę rowerem po drogach publicznych. To nie tylko dokument zaświadczający o tym, że znamy przepisy ruchu drogowego i do nich się stosujemy. Karta rowerowa to symbol MĄDREGO ROWERZYSTY, który dba o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu. Takie „małe prawo jazdy” może uzyskać każdy, kto ukończył 10 lat. Pierwszą dziesiątkę życia ukończyli uczniowie obecnych klas czwartych. Nie zwlekając wszyscy przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Był to pierwszy tak ważny egzamin w ich życiu, do którego jak każdy instruktor nauki jazdy z zaangażowaniem i cierpliwością przygotowała Pani Małgorzata Kamińska. Odpowiednią wiedzę o przepisach ruchu drogowego uczniowie zdobywali na lekcjach techniki, doskonalili również jazdę rowerem.

   Egzamin obejmował dwa etapy – część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej uczniowie pisali test ze znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego, budowy roweru oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Kiedy już wszystkim udało się zaliczyć teorię, odbyła się część praktyczna, w której każdy uczeń pokonał rowerowy tor przeszkód. Po wyczerpujących przygotowaniach i stresie egzaminacyjnym wszyscy uczniowie (56), którzy przystąpili do egzaminu uzyskali uprawnienia do jazdy rowerem. Uff…. w końcu nastąpił finał mozolnej pracy. Swoje pierwsze, upragnione prawo jazdy uczniowie oficjalnie odebrali z rąk swojego wychowawcy.

   I tak oto nasi mali, ale już uprawnieni rowerzyści będą podróżować rowerem przez Świata drogi….

    

      Dziękuję uczniom za wytrwałość, rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do egzaminu oraz wychowawcom za współpracę.

   Autorzy zdjęć: wychowawcy klas czwartych

   Tekst: M.K.

  • Międzynarodowy Dzień Języka Rosyjskiego

   14.06.2021 10:08
   Z tej okazji pasjonaci języka rosyjskiego otrzymują specjalną planszę edukacyjną od WSzPWN, prezentującą dni tygodnia, miesiące, pory roku i pory dnia.

   Pobierz https://bit.ly/3vMPi3v

   Przeprowadziliśmy też Szkolny Konkurs „Moja ulubiona baśń rosyjska”. Zapraszamy do obejrzenia filmiku – relacji z Galerii Sztuki

  • RYWALIZACJA JAK NA Igrzyskach Olimpijskich.

   03.06.2021 15:58

   Zgodnie z ceremoniałem olimpijskim rozpoczął się Dzień Dziecka w naszej szkole. W igrzyskach uczestniczyły dzieci z klas I- III.  Celem tego przedsięwzięcia było promowanie sportu, zdrowego stylu życia, propagowanie idei olimpijskiej i zasad fair play, budowanie więzi poprzez wspólną zabawę

   W tym roku obchodzimy 125 rocznicę Igrzysk I Olimpiady, która odbyła się w Atenach w 1896 roku. Szkolna Olimpiada odbyła się w formie festynu sportowo – rekreacyjnego, bez żadnego współzawodnictwa między dziećmi.

   Gościem specjalnym imprezy była Pani Izabela Trzaskalska – (uczestniczka Mistrzostw Europy Berlin 2018r, Mistrzostw Świata Londyn 2017r, uczestniczka Mistrzostw Świata w półmaratonie w Gdyni 2020. Pni Iza uzyskała minimum Olimpijskie na Igrzyska w Tokio. Wielokrotna Medalistka Polski). Pni Iza przeprowadziła rozgrzewkę dla wszystkich dzieci, a następnie wspólnie wszyscy razem uczestniczyli w biegu dookoła szkoły. Wszystkie dzieci otrzymały czekoladowe medale, które wspólnie wręczali: Dyrektor szkoły Zenon Iwanowski, Burmistrz Miasta Terespol pan Jacek Danieluk i pani Dyrektor Edyta Krzemińska. Następnie mali sportowcy brali udział w konkurencjach dostosowanych do ich wieku i potrzeb. Po zakończeniu wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa i rozeszli się uśmiechnięci i zadowoleni.

    

  • Konferencja dla rodziców dotycząca szczepień nastolatków

   02.06.2021 15:11

   Szanowni Państwo Rodzice uczniów,
    
   Zapraszamy do udziału w wydarzeniu on-line dotyczącym szczepień nastolatków, które odbędzie się 7 czerwca 2021 r. w godz. 16.30-17.30.

   Podczas spotkania specjaliści z  I Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie przekażą pełne informacje na temat szczepień dzieci i młodzieży (od 12 roku życia) oraz wyjaśnią  wszelkie wątpliwości z tym związane.

   DYREKTOR SZKOŁY

   Link do konferencji:

   https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_MWI5MDQxNTUtZmYxYi00NzFkLWE3ZjQtODI5MTU4ODBjMWIy%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22e006472f-3211-4ea2-a7c6-ebaa0cb3af78%22%2c%22Oid%22%3a%22d180fcff-1206-43fe-b5b5-8134a79f6b96%22%2c%22IsBroadcastMeeting%22%3atrue%7d&btype=a&role=a