• Spotkanie poetyckie

04.01.2019 21:50

W miłej, kameralnej atmosferze spotkaliśmy się z poetką Beatą Kupryś. Była to prawdziwa uczta duchowa dla młodzieży i nauczycieli. Pani Beata gościła u nas już po raz trzeci. Prezentowała swoje wiersze w towarzystwie  podopiecznych z grupy teatralnej „ Perły Życia”. Młodzież miała okazję poznać bliżej postać poetki z Podlasia. Dowiedzieć się, co inspiruje i daje natchnienie do pisania - piękno przyrody, rodzina, drugi człowiek, refleksje nad najważniejszymi wartościami. Wrażliwość, serdeczność, życzliwość i troska wobec ludzi, a szczególnie ludzi niepełnosprawnych - to uczucia, którymi dzieliła się z nami autorka prezentowanej twórczości.

Spotkanie autorskie było również zachętą do kontaktu z książką, do rozbudzania pasji literackich i do podejmowania własnych prób pisarskich.

Dziękujemy za miłe chwile  Pani Beato!

• Słodycze dla seniora

03.01.2019 12:04

Jak ważna jest pomoc potrzebującym i serce okazane słabszym oraz samotnym, nie trzeba nikogo przekonywać. Z tego założenia wyszedł Samorząd Uczniowski naszej szkoły i przed świętami Bożego Narodzenia zorganizował zbiórkę słodyczy dla osób starszych i samotnych z Terespola oraz sąsiednich miejscowości. Nasi uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele jak zwykle nie zawiedli i w zaledwie dwa tygodnie dostarczyli bardzo dużo słodyczy, od czekolad począwszy przez batoniki, ciastka czy ptasie mleczka. Także podczas Wieczoru Kolęd prowadzona była zbiórka pieniędzy, za które także zakupiono słodycze.
      Tuż przed świętami słodkie prezenty trafiły do seniorów m.in. w Kostomłotach, czy Kodniu, wywołując dużą radość i uśmiech na ich twarzach.
      Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w akcję i osłodzili życie seniorów.

• Wieczór Kolęd

27.12.2018 20:24

Po raz dwunasty już w klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadził nas niezwykły koncert  - Wieczór kolęd, który odbył się w naszej szkole 13 grudnia.
      Tradycyjnie już przybywających na to świąteczne spotkanie czekały piękne występy muzyczne, przeplatane recytacją wierszy i wierszyków o tematyce bożonarodzeniowej.
      To wyjątkowe spotkanie zorganizowała pomysłodawczyni Wieczoru Kolęd Anna Skolimowska we współpracy z nauczycielami. Dekorację przygotowała Edyta Drobysz, nagłośnienie Tomasz Jezuit, zaś oświetlenie Piotr Skolimowski.