• Z KOBIETĄ PRZEZ WIEKI…….

11.03.2019 14:30

8 marca - były kwiaty, były życzenia, była okolicznościowa akademia…. bo był Dzień Kobiet! Kobiety różnią się od siebie wiekiem, wyglądem, charakterem . Każda jest wyjątkowa, szczególnie kiedy opowiada o niej mężczyzna. W czasie akademii szkolnej, o kobiecie opowiedzieli chłopcy z 7a. Poradzili sobie świetnie, ponieważ obecne były przy nich niezastąpione koleżanki z klasy, które wykazały się dużą kreatywnością  w przygotowaniu przedstawienia pt. „Z kobietą przez wieki”. W ciągu wieków zmieniła się bohaterka naszego święta. Dlatego zamiarem reżysera i aktorów (7a), było ukazanie roli kobiety w kolejnych epokach, od epoki kamiennej do czasów współczesnych. Humorystyczne treści scenariusza uzupełniono prezentacją sylwetek wybitnych kobiet w dziejach historii Polski i Świata (patriotek, polityków, naukowców, artystek, sportsmenek).

Całości dopełniła muzyka oraz wybrane na tę okazję szlagiery polskiej piosenki m.in. „Wierniejsza od marzenia”, „Szukaj mnie” w wykonaniu Corda Vox.

Serca damskiej części publiczności ujął liryczny utwór „Jej portret” w solowym wykonaniu Pawła Miszczuka (3B gim.). Na zakończenie Pan Dyrektor złożył życzenia wszystkim Paniom i dziewczętom za które, my kobiety serdeczne dziękujemy.

Całość opracowali i reżyserowali p. Ewa Bloch i p. Tomasz Jezuit.

EB

• Zmiana terminu konsultacji dla rodziców

11.03.2019 10:24
      Konsultacje dla rodziców w naszej szkole zostały przesunięte o tydzień. Odbęda się 20 marca. Zapraszamy wszystkich rodziców, a szczególnie rodziców dzieci z klas ósmych i trzecich gimnazjum.
    • Bal Gimnazjalny

08.03.2019 20:45

W sobotę, 9 lutego 2019 r. w naszej szkole odbył się ostatni Bal Gimnazjalny. Trzecioklasiści rozpoczęli uroczystość pięknym, tradycyjnym polonezem, prezentując swoje umiejętności taneczne do choreografii p. Magdaleny Wieczorek. Uczniów do tańca przygotowała p. Małgorzata Maciejewicz z pomocą  p. Tomasza Jezuita, a w dekorowaniu sali pomagała p. Edyta Drobysz. Po skończonym tańcu i zasłużonych brawach młodzież złożyła podziękowania rodzicom, wychowawcom i nauczycielom. Jak co roku bal uświetnili swoją obecnością przybyli goście, m. in. przedstawiciele Rady Miasta. Po części oficjalnej wszyscy udali się na poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Następnie rozpoczęła się zabawa na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Trzecioklasiści bawili się wspaniale, prosili do tańca rodziców i nauczycieli. Było bardzo wesoło i radośnie.
      To był cudowny i niezapomniany bal, który na zawsze pozostanie w sercach i pamięci uczniów klas trzecich.

Zyta Roguska

27.02.2019 22:14