• Bezpieczni w drodze do szkoły.

30.04.2019 20:32

29 kwietnia 2019r. dzieci z klas I-III wzięły udział w zajęciach odbywających się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadzonych przez WORD w Białej Podlaskiej i terespolską Komendę Policji.
                   Uczniowie uczestniczyli w krótkiej pogadance prowadzonej przez dzielnicowego Arkadiusza Kamińskiego nt. bezpiecznego zachowania się na drodze. Mogli również wykazać się znajomością przepisów drogowych.
                   Następnie przedstawiciele WORD – Mariusz Trzeciak i Wojciech Babicz przeprowadzili ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem makiety przejścia dla pieszych oraz sygnalizatora świetlnego.
                   Zajęcia prowadzone w formie zabawy edukacyjnej cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony najmłodszych, klasy uczestniczyły w nich z ogromnym zaangażowaniem.
                   Zachętą do przestrzegania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach były odblaskowe opaski wręczone każdemu uczniowi.

• Bialska Ligi Szachowa 13.04.2019

26.04.2019 12:50

13.04.2019 roku w pałacyku w Roskoszy odbyło się podsumowanie Bialskiej Ligi Szachowej. Bardzo dobrze wypadli uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu. W klasyfikacji szkół zajeli wysokie 2 miejsce wyprzedzeni jedynie przez Miedzyrzec Podl. absolutny hegemon w tej dyscyplinie sportu!!! Indywidualnie najlepsi z naszej szkoły byli Marta Michalak i Piotr Gołębiowski. Zajęli oni II miejsce. Natomiast Piotr Pytka i Krzysio Gołębiowski w swoich kategoriach zajeli III miejsce. Filip Samociuk był XI. Opiekunami drużyny szachistów są niezmiennie Sławomir Leszek i Marek Ferens. Najlepsi szachisci dostali bonus w wysokości 300 zl na dofinansoeanie turnieju miedzynarodowego w Serpelicach od sponsora firmy Santander.

Tekst i foto Marek Ferens

• III Przegląd Teatrów w Świecie Niepełności w Kodniu

26.04.2019 12:50

Na zaproszenie dyrektora Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki Piotra Skolimowskiego uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu uczestniczyli w III Przeglądzie Teatrów w Świecie Niepełności w Kodniu pod opieką nauczycieli  Anny Skolimowskiej, Małgorzaty Maciejewicz i Marka Ferensa. Uczniowie mogli się zapoznać z nowym, innym i im nieznanym światem teatrów osób niepełnosprawnych.

Tekst: Marek Ferens

• We wtorek, 16 kwietnia kończymy zbiórkę elektrośmieci!

11.04.2019 10:37
      We wtorek, 16 kwietnia kończymy zbiórkę elektrośmieci! Zachęcamy do przywożenia elektrośmieci na plac szkolny, ale najpóźniej do wtorku, 16 kwietnia (do południa), ponieważ firma transportowa tego dnia przyjeżdża po odbiór.
      Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory dostarczyli zużyty sprzęt.
      Liczymy na więcej! Ważny jest każdy kilogram!
    • Od poniedziałku, 15 kwietnia wolne dla szkoły podstawowej, ale nie dla gimnazjum i przedszkola!

11.04.2019 10:15
      Od poniedziałku, 15 kwietnia szkoła podstawowa ma wolne! W dniach:15-17 kwietnia odbywają się egzaminy klas ósmych. Klasy 1 - 7 mają wolne. Wracają do szkoły po świętach w środę 24 kwietnia. Klasy trzecie gimnazjum uczą się 15 i 16 kwietnia, w środę 17 kwietnia też mają wolne. Dla gimnazjum plan na te dwa dni będzie w edzienniku.
      Przedszkole pracuje normalnie, według swojego planu!