• Wycieczka klasy 3b

22.06.2023 16:01

Dnia 21 czerwca 2023r. klasa IIIb była na wycieczce w Woskrzenicach i w Białej Podlaskiej. W programie mieliśmy salę zabaw, obiad w MacDonalds i naukę pływania na basenie AWF-u. Najbardziej dzieciom podobał się pobyt na basenie, a ratownik przypomniał o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw nad wodą. Była to świetna nauka bezpieczeństwa przed wakacjami.

BM

• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

21.06.2023 21:51
      23 czerwca 2023 r.

9.00 – zakończenie roku szkolnego

dla klas I-III szkoły podstawowej

9.30 – zakończenie roku szkolnego

dla klas IV-VIII szkoły podstawowej

O GODZ. 8.00 W KOŚCIELE PARAFIALNYM ZOSTANIE ODPRAWIONA MSZA ŚWIĘTA

• Projekt „Nasza szkoła – nasza duma” zakończony!

21.06.2023 21:50

Z ogromną satysfakcją możemy poinformować, że wspólnie z uczniami z powodzeniem zakończyliśmy ogólnopolski projekt o nazwie „Nasza szkoła – nasza duma!”,  który zakładał współpracę z eTwinningiem (wymianę doświadczeń i informacji z innymi szkołami w całej Polsce) podczas realizowania tych samych zadań.

Tym razem działania projektowe zakładały zbudowanie budynku  placówki w popularnej grze Minecraft oraz stworzenie filmiku promującego szkołę. Z obu zadań nasi uczniowie wywiązali się celująco. Ogrom pracy i zaangażowania, jaki wkładali w poszczególne etapy, pokazały, że naprawdę można na nich liczyć. Poza tym uczniowie szlifowali swoje kompetencje w różnych dziedzinach, co zdecydowanie przyda im się w przyszłości. Zaczynając od umiejętności planowania i organizacji pracy, a kończąc na typowo praktycznych działaniach, jak tworzenie slajdów w różnych programach, dobieranie muzyki, czy też sam montaż filmiku. Nie bez znaczenia był również fakt, że udział w projekcie umożliwił praktyczne wykorzystanie sprzętu z Laboratoriów Przyszłości.

Uczniami, którzy tak sumiennie zaangażowali się w działania projektowe byli:
      Zbudowanie szkoły w Minecrafcie:
      Bartosz Panasiuk link: Szkoła w Minecraft
      Julia Rafałko
      Bianka Sacewicz link: Szkoła w Minecraft
      Agnieszka Benich
      Nicole Kolarz
      Dorota Zaorska
      Alicja Korbal
      Lena Machnowska
      Dominika Przygocka
      Karolina Przygocka
      Julia Rafałko
      Zofia Poleszczuk

Praca nad filmikiem promocyjnym:
      Montaż: Zuzanna Andrzejuk, Karolina Urbala
      Kamerzyści: Wiktor Pawluczuk, Maciej Parzyszek
      Lektorzy: Zuzanna Andrzejuk, Maciej Badalski

Link do filmu

Opiekunowie projektu: Dorota Wójcik (logopeda), Małgorzata Kamińska (nauczyciel informatyki).

Tym uczniom należą się wielkie brawa i podziękowania za trud i ogrom pracy, jaki musieli włożyć w działania projektowe. Liczymy, że dzięki nim rozwijają swoje skrzydła i w przyszłości jeszcze nie raz nas zaskoczą swoimi pomysłami i działaniami.

D. Wójcik, M. Kamińska