• 14.02.2020r. najmłodsza grupa w przedszkolu (gr. I 3-latków) wybrała się na wizytę do biblioteki. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką i zawodem bibliotekarza. Przedszkolaki przeglądały książki znajdujące się na półkach, dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem oraz poznały zasady wypożyczania książek. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani Ania przeczytała nam opowiadanie z serii Ciocia Jadzia pt. "Tęcza".

  Serdecznie dziękujemy Pani Ani Klim za ciekwą lekcję i wizytę w bibliotece.

  R. Bednarzak 

  16.02.2020 20:50 | więcej »
 • 11.02.2020r. w gr. I 3-latków odbyło się najprzyjemniejsze święto w przedszkolu - Dzień Babci i Dziadka. Dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Przedszkolaki przygotowały specjalnie dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i zatańczyły taniec. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. Babcie otrzymały kwiatka a dziadkowie medal wspaniałego dziadka. Nie zabrakło wspólnych tańców i śpiewów. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Rozpromienione twarze dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólne spędzone chwile z wnukami.

  R. Bednarzak  

  16.02.2020 20:40 | więcej »
 • Dnia 19.12.2019r. w grupie I 3-latków odbyły się jasełka pt. "Bóg się rodzi". Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształtowanie umiejętności wyrażania uczuć, wzmacniania więzi emocjonalnych z rodziną oraz rozwijanie predyspozycji i uzdolnień aktorskich u dzieci. Przedstawienie było wyjatkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Sala wypełniona była aniołami, pastuszkami oraz głównymi bohaterami Maryją i Józefem. Dzieci pięknie recytowały przygotowane wierszyki oraz pięknie śpiewały kolędy i pastorałki. Następnie zostały zorganizowane warsztaty plastyczne ozdabiania bombek ze styropianu. Przedszkolaki  wraz z rodzicami wykonały piękne ozdoby choinkowe, które zabrały do domu. To były wyjątkowe, magiczne i wspaniałe chwile dla wszystkich.

  R. Bednarzak 

  15.01.2020 19:21 | więcej »
 • W przedszkolu mieliśmy niecodzienną wizytę naszych pupili, gdyż odwiedził nas mały piesek Snapi wraz z właścicielką Panią Justyną Rafałko oraz szynszyla Tosia. Dzieci dowiedziały się jak należy pielęgnować, dbać i zajmować się zwierzątkami. Miały możliwość także pogłaskania i nakarmienia zwierzątek. Przedszkolaki były zachwycone wizytą pupili.

  Dziękujemy Paniom za ciekawe i interesujące opowieści o zwierzątkach.

  25.11.2019 14:43 | więcej »
 • 17 października w grupie 3-latków Krasnali odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne. Dzieci wspólnie z rodzicami tworzyły piękne kompozycje do ktorych wykorzystano różnorodne materiały plastyczne jak i przyrodnicze. Dzięki wspólnej kreatywności rodziców i dzieci powstały jesienne skrzaty, ludziki, ptaszki i inne śmieszne cudaki. Powyższe warsztaty miały na celu integrację dzieci w grupie, wzmocnienie więzi rodzinnych oraz rozwijanie wyobraźni i umiejętności plastyczno - technicznych.

  K. Nowacka  

  21.10.2019 20:19 | więcej »
 • Jesień to barzdzo kolorowa i bajeczna pora roku. Tak tez było u nas w grupie 3-latków. W piątek Krasnale przyszły do przedszkola w ulubionych kolorach jesieni a więc było czerwono, żólto, pomarańczowo... Odpowiedni jesienny wystrój sali, muzyka stworzyły dzieciom możliwość do wspólnej zabawy. Kolorowe balony, bibuła, warzywa sprawiły, że przedszkolaki mogły wyrazić siebie i swoją kreatywność w zabawach, tańcu i pracach na podstawie materiału przyrodniczego. Dzięki tym zabawom Krasnale utrwaliły swoje wiadomości dotyczące pory roku oraz kształtowały swoją inwencję twórczą i poczucie rytmu.

  K. Nowacka 

  21.10.2019 20:09 | więcej »
 • Dzień Babci i Dziadka to szczególne święto w przedszkolu. Przybyłych gości powitały uśmiechnięte przedszkolaki, które w okolicznościowej inscenizacji wyraziły miłość i szacunek do dziadków. Wspólna zabawa i słodki poczęstunek umiliły uroczystość.

  23.02.2019 14:00 | więcej »
 • W grudniu w gr.3-latków odbyło się wspólne kolędowanie. Dzieci wraz rodzicami dekorowały pierniczki. Wysłuchały opowiadania o choince, poznały tradycje świąteczne. Zaangażowanie dzieci w dekorację ciastek, wspólne śpiewanie kolęd i zapach pierniczków wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.

  23.02.2019 13:54 | więcej »
 • 22 maja w grupie 3- latków odbyła się uroczystość Dnia Mamy i Taty. Jest to jedna z najważniejszych uroczystości w przedszkolu. Dzieci wraz panią Iloną Szczepańską-Huk przygotowały z tej okazji piękną inscenizację. Z przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Następnie wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane prezenty. Wspólne zabawy ze śpiewem i tańce dostarczyły wszystkim wiele radości. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Impreza była bardzo udana. 

   

  23.05.2018 22:33 | więcej »
 • Konkurs plastyczny przeprowadzony w grupie II 3-latków "Moja ulubiona bajka na dobranoc" był podsumowaniem realizowanego w grupie programu "Kraina baśni i bajek". Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały nagrody. Gratulujemy dzieciom i rodzicom pomysłowości i pięknie wykonanych prac.

  Marzenna Grygorowicz 

  13.07.2017 22:48 | więcej »
 • Dnia 09.06.2017r. przedszkolaki z grupy II 3-latków wybrały się na wycieczkę do OSP w Terespolu, aby zobaczyć jak wygląda praca strażaków. Dzięki życzliwości Pana Jarockiego dzieci mogły obejrzeć sprzęt pożarniczy oraz samochód strażacki. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaków oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niebywałą atrakcją było lanie wody, możliwość przymierzenia hełmu strażackiego oraz wejście do wozu.

  19.06.2017 18:56 | więcej »
 • Dnia 1 czerwca 2017r. z okazji Dnia Dziecka wszystkie grupy przedszkolne (3,4-ro latki) pojechały na wycieczkę do Ośrodka Sportu i Rekreacji "Wiosenny Wiatr" w Woskrzenicach. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: przejazd bryczką, przejazd na koniku, ścianka wspinaczkowa, zjazd na tyrolce oraz plac zabaw i trampoliny. Po wspólnych zabawach na dzieci czekała pyszna zupa oraz kiełbaski z grilla. Do domu wróciliśmy zmęczeni ale bardzo szczęśliwi smiley.

  Renata Bednarzak 

  09.06.2017 22:22 | więcej »
 • W dniu 26.05.2017r. w grupie II 3-latków odbyło się uroczyste spotkanie dla mam i tatusiów z okazji ich święta. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki a na koniec złożyły najgorętrze życzenia. Rodzice byli zadowoleni i wzruszeni, ściskali swoje pociechy i dziękowali za prezenty. Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze.

  Marzenna Grygorowicz  

  09.06.2017 21:23 | więcej »
 • Przyszedł maj i nareszcie na dworze zrobiło się ciepło. Korzystając z tej okazji dzieci z grupy I 3-latków wyszły na plac przedszkolny, żeby porysować kredą. Piękne malunki mogliśmy podziwiać na parkingu przed przedszkolem. Radości z rysowania i malowania nie było końca.

  R. B.

  22.05.2017 22:11 | więcej »
 • Do grupy 3-latków zaproszono na zajęcia mamy: Szymona K., i Nikoli B., które przyniosły ze sobą  "Książki Kucharskie" przeczytały wybrany przez siebie przepis, pokazały obrazki, opowiedziały też o swoich ulubionych daniach. Następnie dzieci pod opieką mam z wielkim zapałem samodzielnie zrobiły kanapki oraz przepyszny deser z galaretki, który niesamowicie smakował.

  Marzenna Grygorowicz 

  22.05.2017 21:39 | więcej »
 • W piątek 19 maja trzylatki z grupy II odwiedziły szkolną bibliotekę. Dzieci miały okazję obejrzeć bogaty księgiozbiór przeznaczony specjalnie dla nich oraz poznały pracę Pani bibliotekarki. Ponadto przedszkolaki wysłuchały bajki o Franklinie i z wielkim zainteresowaniem oglądały ciekawe książki. Dziękujemy Pani bibliotekarce za poświęcony nam czas.

  Marzanna Grygorowicz 

  22.05.2017 21:22 | więcej »
 • W dalszym ciągu rozwijając zainteresowania czytelnicze, wyobraźnię i aktywność twórczą dzieci 3-letnich ich rodzice bardzo chętnie włączają się czytając im bajki, baśnie i opowiadania. Mama Niny Trebik przeczytała bajki Brzechwy -"Leń", "Skarżypyta". Mama Nikoli Beniuk i Jasia Szuta z książki "Najciekawsze bajki przedszkolaka", gdzie bohaterami są zwierzęta, pojazdy, które uczą dzieci tolerancji dla odmienności, współczucia dla innych i zrozumienia przeczytały m.in. "Dyplom dla Stefka" "Marcinek u dentysty", "Madzia i kot". W czasie czytania dzieci uważnie słuchały czytanych przez rodziców utworów.

  Marzenna Grygorowicz

  26.03.2017 19:14 | więcej »
 • Dnia 12.01.2017r. w naszej grupie odbyła się inscenizacja słowno - muzyczno - taneczna "Jasełka". Przedszkolaki w pięknych przebraniach zaprezentowały zgromadzonym rodzicom swoje talenty aktorskie. Po przedstawieniu odbyły się warsztaty rodziców wraz z dziećmi polegające na wspólnym malowaniu figurek gipsowych. Radości nie było końcasmiley. Piękne i kolorowe prace zostaną wręczone babciom i dziedkom z okazji zbiżającego się ich święta.

  Renata Bednarzak 

  Ilona  Białowąs   

   

  17.01.2017 17:57 | więcej »
 • Coroczną tradycją naszego przedszola jest przygotownie i przedstawienie rodzicom Jasełek. W dniu 12.01.2017r. do grupy II maluchów na jasełkowe spotkanie zaproszono rodziców przedszkolaków. W przepięknej scenografii, przy blasku świec, w miłej, świątecznej atmosferze dzieci odegrały swoje role. Była: Maryja, Św. Józef, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie. Występy przedszkolaków w kolorowych strojach wywołały wzruszenie na twarzach rodziców. Było też wspólne dekorowanie laurek na Dzień Babci i Dziadka oraz słodki poczęstunek.

  Marzenna Grygorowicz  

  17.01.2017 17:22 | więcej »
 • W miesiącu grudniu w ramach programu "Kraina baśni i bajek w przedszkolu" starsze koleżanki czytały bajki dla maluchów z grupy II. Licznie przybyłe absolwentki naszego przedszkola w magicznych przebraniach przybliżyły dzieciom smutną historię "Dziewczynki z zapałkami" oraz wielu innych ciekawych bajek. Nasze absolwentki mogły pochwalić się przed maluchami swoimi umiejętnościami czytelniczymi, pięknym i głośnym czytaniem.

  Marzenna Grygorowicz 

  10.01.2017 22:10 | więcej »
 • Dnia 14.12.2016r. w ramach akcji "Rodzice czytają dzieciom" pani Marta Gruszecka wprowadziła nas w nastrój bożonarodzeniowy. W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia dzieci i ich najbliżsi spotkali się na wspólnym dekorowaniu pierników. Ozdobione pierniki zostały spakowane i przeznaczone na kiermasz świąteczny.

  Dziękujemy za hojność wszystkim rodzicom.

  22.12.2016 19:56 | więcej »


 • Dnia 09.12.2016r. do dzieci z grupy II 3-latków zawitała babcia Renia (Nikoli B.), która przyniosła ze sobą ulubioną lekturę "Książkę kucharską". Opowiedziała dzieciom jakie potrawy najchętniej przygotowuje, następnie zachęciła dzieci do wspólnego  pieczenia pierników według jej ulubionego przepisu. Praca z przygotowaniem wypieków szła gładko i sprawnie. Dzieci wałkowały ciasto, wykrawały pierniczki różnych kształtów przy pomocy foremek. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dziecio spodobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, po ostygnięciu było wspólne dekorowanie różnokolorowymi lukrami i posypkami a następnie jedzenie swoich wypieków.

  Kolejna porcja wypieków z babcią za rok . . . 

  Marzenna Grygorowicz  

  11.12.2016 22:08 | więcej »
 • http://zsp1terespol.edu.pl/album/?#gallery/132

  Dnia 30.11.2016r. w dniu imienin Andrzeja 3-latki z grupy II wraz z rodzicami wróżyły sobie przepowiadając przyszłość. Wywróżyły sobie kim zostaną, jakie niespodzianki na nich czekają w przyszłości, było też tradycyjne "lanie wosku". Wszyscy wesoło bawili się przy muzyce ("Taniec na gazecie", "Kolorowe bibułki"), a na koniec był wspólny słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że dzieci będą pamiętały, że Andrzejki to nasza ludowa tradycja.

  Zabawa była wspaniała!!!

  Marzenna Grygorowicz  

  01.12.2016 20:29 | więcej »
 • http://zsp1terespol.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=128

  W dniu urodzin misia, wszystkie maluchy przyniosły swoich ulubieńców. Wspólnie zaśpiewały dla nich piosenkę pt."Miś Uszatek", rowiązywały zagadki o nich oraz razem e swoimi misiami wykonywały różne ćwiczenia ruchowe. Radości było co niemiara.

  Marzenna Grygorowicz  

  01.12.2016 20:43 | więcej »
 • W ramach realizowanego programu własnego "Kraina baśni i bajek w przedszkolu" w grupie II 3-latków od miesiąca października raz w tygodniu zaproszeni przez wychowawczynię Marzennę Grygorowicz rodzice, rodzeństwo lub dziadkowie czytają naszym najmłodszym bajki lub baśnie. Do czytanej bajki towarzyszy temu odpowiednie przebranie, dekoracja lub rekwizyty. Dzieci miały możliwość wysłuchania już bajki "Brzydkie Kaczątko" czytanej przez mamę Hani Dac, "Tomcio Paluszek", którą czytała mama Ewy Wiśniewskiej, "Czerwony Kapturek" w który to wcieliła się siostra Karolinki Mikołajczuk, a mama Nikoli Bielak przeczytała dzieciom bajkę "Jaś i Małgosia".
  Dziękujemy czytającym za zaangażowanie i serdecznie zapraszamy do dalszego głośnego czytania. 

  02.11.2016 19:02 | więcej »
 • W grupie I 3-latków dnia 27 października 2016r. miało miejsce uroczyste "Pasowanie na Przedszkolaka". Dzieci przygotowały część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Po przedstawieniu pan dyrektor dokonał uroczystego pasowania. Każde dziecko dostało dyplom oraz znaczek. Był to dla nas dzień pełen wrażeń i emocji. 

  Renata Bednarzak 

  27.10.2016 20:51 | więcej »
 • 27.10.2016r. w naszej grupie odbyło się "Pasowanie na Przedszkolaka". Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu pierwszy raz przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po zakończonej części artystycznej pan dyrektor dokonał uroczystego pasowania. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom i znaczek. Następnie wszystkie dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

  Marzenna Grygorowicz 

  27.10.2016 20:31 | więcej »
 • Witajcie!!!
  To my grupa I 3-latków. Od 1 września zaczeliśmy uczęszczać do przedszkola. W przedszkolu jest super, uczymy się różnych piosenek i wierszyków. Codziennie spędzamy czas na świeżym powietrzu a dzisiaj z nami na spacer wybrał się ...wąż Leon. 

  Renata Bednarzak   

   
   

  27.09.2016 18:49 | więcej »
 • Pierwszego września 2016r. dziei z grupy II 3 - latków rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Oto zdjęcia dzieci podczas obiadu, dowolnych zabaw, odpoczynku z pierwszych dni ich pobytu w przedszkolu.

  07.09.2016 18:27 | więcej »
 • „Dzień Babci i Dziadka w gr. 3-latków”

  Dzień Babci i Dziadka przebiegł bardzo uroczyście, chociaż frekwencja dzieci była bardzo niska, ponieważ dużo dzieci było chorych. „My maluchy, ale zuchy” – bardzo się staraliśmy wyrównać braki spowodowane nieobecnością koleżanek i kolegów; podczas recytacji wierszy, śpiewania, przedstawień. Przedszkolaki zapraszały do zabawy babcie i dziadków. Wspólna biesiada dała możliwość wzajemnego poznania się.

   

  09.03.2016 22:08 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu
  Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi
  21 - 550 Terespol
  ul. Sienkiewicza 27
 • (0 83) 375 21 72
  fax.: 83 375 21 72

Galeria zdjęć