• Zajęcia basenowe

• W piątek, 25 maja zakończyliśmy zajęcia basenowe, na które jeździliśmy do Białej Podlaskiej. Uczestniczyli w nich uczniowie różnych klas naszej szkoły, nawet pierwszoklasiści. Najliczniejszą i najsystematyczniejszą była grupa uczniów klas IV. Pięciu uczniów zdało egzamin na kartę pływacką. Gratulacje! Cieszymy się, że „rok basenowy” już za nami. Podziękowania kieruję do rodziców za pomoc w opiece nad pływakami.

BM

• Szkolny etap ogólnopolskiego konkursu „ŚWIAT OCZAMI MŁODYCH”

• Celem Konkursu było przybliżenie młodzieży tematyki ochrony klimatu, w kontekście mającego obyć się w Polsce w grudniu 2018 roku globalnego szczytu ONZ dotyczącego polityki klimatycznej – COP24.
            Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu przez uczestników projektu znaczka pocztowego do hasła „Ratujmy Klimat”.
            Konkurs  adresowany był do uczniów klas IV-VII Szkoły Podstawowej i II –III Gimnazjum. W konkursie wzięło udział 10 uczniów.
            Laureatami konkursu zostali:
            I miejsce   Klaudia Lewkowicz VIIb
            II miejsce  Magdalena Wasiluk IIA
            III miejsce Aleksandra Knigawka IVb

M. Kamińska
            E. Drobysz

• SUKCESY W FINAŁACH POWIATU

• W Białej Podlaskiej odbył się Finał Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców.  Bardzo dobrze spisali się chłopcy z naszej podstawówki wygrywając zawody powiatowe z wynikiem 934pkt. Jednocześnie odbyły się zawody rejonowe w których zajęliśmy czwarte miejsce przegrywając podium o 1 punkt. Dziewczęta w finale powiatu zajęły trzecie miejsce.

Skład reprezentacji szkoły -  Kamil Chiluk, Jakub Kurylonek, Cezary Zaorski, Marcel Kubicki, Patryk Kamiński i Piotr Jeromin oraz Kinga Huk, Oliwia Osipowicz, Marysia Michalczuk, Jowita Filipczak, Martyna Wawryszuk.

W Międzyrzecu Podlaskim o zwycięstwo w finale powiatu rywalizowali piłkarze. Oprócz naszych uczniów w zawodach wzięły udział podstawówki z Międzyrzeca Podlaskiego nr 2, Janowa Podlaskiego i Sławatycz. W meczu półfinałowych graliśmy z gospodarzami. Mecz był bardzo zacięty i zakończył się zwycięstwem naszej jedynki 3-2. W finale imprezy zagraliśmy z Janowem Podlaskim i wygraliśmy 4-2.

Skład reprezentacji – Miłosz Juchnikowski, Jakub i Dawid Zasiuk, Kacper Machnowski, Jakub Kurylonek, Marcel Kubicki, Maciej Raszplewicz i Mateusz Pastuszuk.

W Janowie Podlaskim odbyły się coroczne biegi przełajowe. Zdobyliśmy w nich bardzo dużo medali, a miejsca na podium zajęli:

Szymon Lewczuk 2, Michał Kozłowski 3 wśród uczniów klas I-II

Jakub Zasiuk 2 w klasach III-IV

Martyna Czarnołęcka 3, Kamil Chiluk 1, Kacper Machnowski 3 w klasach V

Wojtek Oleszczuk 2, Łukasz Kowaluk 3 w klasach VII.

Ponadto Kinga Huk 5, Jakub Kurylonek 8 w Klasach VI.

• „Szlakiem Pierwszych Piastów”

•

Od 9 do 11 maja niemal trzydziestoosobowa grupa szóstoklasistów oraz trójka siódmoklasistów wyruszyła śladami Mieszka I i Bolesława Chrobrego, aby poznać historię naszego pięknego kraju.

Swoją podróż w przeszłość uczniowie rozpoczęli w Ostrowie Lednickim, grodzie leżącym między Gnieznem a Poznaniem na największej z wysp jeziora Lednickiego. Następnie szóstoklasiści udali się do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego, gdzie mogli pospacerować po skansenie wsi Wielkopolskiej. Pierwszy dzień młodzież zakończyła w Pobiedziskach, gdzie z zachwytem oglądała miniatury budowli znajdujących się na Szlaku Piastowskim. Potem tylko zakwaterowanie oraz pyszna kolacja w Gnieźnie i zasłużony odpoczynek. Od rana w czwartek uczniowie zwiedzali Gniezno, wysłuchując m.in. historii św. Wojciecha oglądając bezcenny zabytek, jakim są Drzwi Gnieźnieńskie. Po pysznym obiedzie w Gościńcu Sobańskich podróżnicy obejrzeli Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji, którą to udali się następnie do Biskupina. Spacer po zrekonstruowanej wiosce wczesnośredniowiecznej sprawił wszystkim ogromną przyjemność, pozwalając cofnąć się w czasie do początków państwa polskiego. Wieczór szóstoklasiści spędzili na gnieźnieńskim starym rynku, gdzie udali się na zasłużone lody. Trzeci, a zarazem ostatni dzień wycieczki rozpoczął się od zwiedzania Poznania. Młodzież zobaczyła Ostrów Tumski, a w południe wysłuchała hejnału i zobaczyła słynne poznańskie koziołki. Pobyt w Wielkopolsce uczniowie zakończyli pobytem w Termach Maltańskich.

W podróż szlakiem pierwszych Piastów szóstoklasistów zabrała p. Kamila Korneluk, której w opiece nad wesołą gromadką znakomicie pomagali p. Jolanta Konarska, p. Grzegorz Machnowski oraz p. Marek Ferens.

KK

• Przedszkolaki na Komisariacie

• Dnia 29.05.2018r. przedszkolaki z gr. 4 i 5-latków wybrały się na wycieczkę do Komisariatu Policji. Dzielnicowy asp. szt. Arkadiusz Kamiński opowiedział dzieciom czym na co dzień zajmują się policjanci. Dzieci miały możliwość zobaczyć cele, pokój przesłuchań z lustrem weneckim, siłownię a także miały okazję posiedzieć w policyjnym radiowozie. Największą radość dzieciom sprawiło przymierzenie kamizelek lub kasków a także kajdanek.

Dziękujemu Panu Arkadiuszowi Kamińskemu za miłą atmosferę i ciekawe opowieści.

Renata Bednarzak