• "Jesteśmy Przedszkolakami !!!"

• Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza ważna uroczystość dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dzieci z uśmiechem na twarzach śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz tańczyły. Następnie za pomocą "czarodziejskiego ołówka" Pan Dyrektor Zenon Iwanowski oraz Pani Dyrektor Joanna Oleszczuk dokonali uroczystego "aktu pasowania". Nie zabrakło zyczeń, słodkich upominków oraz dyplomów dla nowych przedszkolaków. Na pewno był to niezapomniany dzień pełen emocji dla dzieci jak i ich rodziców.

R. Bednarzak

• Analiza wyników ankiety

• We wrześniu 2018 roku wśród rodziców uczniów Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu przeprowadzona została ankieta.  Dotyczyła  przynoszenia i korzystania z telefonów komórkowych przez uczniów w szkole.
            W badaniu ankietowym wzięło udział  271 rodziców obecnych na zebraniu w dniu 26.09.2018.
            Wyniki przedstawiają się następująco:
            1.Prawidłowo wypełnionych ankiet było 262
            2.Za zakazem przynoszenia telefonów komórkowych do szkoły opowiedziało się 129 rodziców co stanowi 49,23 % badanych, przeciwko było 133 tj. 50,76%.
            3. Spośród rodziców, którzy byli przeciwni zakazowi przynoszenia  telefonów komórkowych 99 osób  było za  zakazem korzystania z telefonów w szkole, 34 rodziców  dało przyzwolenie na korzystanie z telefonów w szkole.

W związku z otrzymanymi wynikami nie będzie wprowadzony zakaz przynoszenia i korzystania z telefonów w czasie przerw przez uczniów naszej szkoły.

Małgorzata Bronisz