• Poznajemy zawody - wizyta w salonie fryzjerskim

25.03.2019 19:48

Dnia 13.03.2019r. mieliśmy przyjemność odwiedzić salon fryzjerski. Przedszkolaki mogły zobaczyć na czym polega praca fryzjerki. Pani Marlena opowiedziała o różnych akcesoriach i narzędziach potrzebnych do wyczarowania fantazyjnych fryzur oraz przybliżyła dzieciom zawód fryzjera. Ewa skorzystała z mycia włosów - oczywiście "na niby". Ta wizyta sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości. Dziękujemy Pani Marlenie za bardzo serdeczne i miłe spotkanie.

M. Grygorowicz

• Konkurs wiedzy o zawodach

23.03.2019 17:06

Doskonałą wiedzą na temat zawodów wykazały się pięcio oraz sześciolatki, które wzięły udział w konkursie „Co wiemy o zawodach”. Dzieci znakomicie odgadywały zagadki, wskazując niemal bezbłędnie wykonawców wielu zawodów, jak strażak, pielęgniarka, ale także szklarz czy murarz. Żadnego kłopotu nie sprawiło im także zadanie dotyczące wskazania narzędzi, którymi posługują się przedstawiciele poszczególnych zawodów. Zaangażowanie wszystkich przedszkolaków zostało nagrodzone piłkami, które trafiły do każdej z grup. Konkurs wiedzy o zawodach dzieci zakończyły wspólnym tańcem i odśpiewaniem piosenki o kierowcy.

Konkurs zorganizowały panie Marzenna Gregorowicz oraz Kamila Korneluk.

KK

• 100 lat wszystkim Dziadkom

25.01.2019 12:59

22 stycznia najlepsze życzenia wszystkim babciom oraz dziadkom złożyły pięciolatki, które przygotowały swoim gościom wiele atrakcji.

Dzieci wzruszyły, a jednocześnie rozbawiły dziadków występem artystycznym. Pięciolatki recytowały wierszyki, odgrywały zabawne skecze o historii poznania się dziadków, czy ich wizytach u lekarza, ale także śpiewały piosenki. Dzieci zaskoczyły dziadków zwłaszcza własną aranżacją piosenki disco polo. Po odśpiewaniu „Sto lat…” wnuki obdarowały swoich ukochanych dziadków koralami, medalami oraz bonami na dobre uczynki.

Zarówno dzieci, jak i dziadkowie znakomicie bawili się na przyjęciu przygotowanym przez rodziców. Spotkanie pięciolatków z dziadkami zakończyło się konkursem, podczas którego babcie oraz dziadkowie mieli za zadanie odnalezienie swojego portretu namalowanego przez wnuka. Dziadkowie bezbłędnie wskazali prace swoich wnuków, którym jednocześnie gorąco podziękowali za cudownie spędzony czas.

Obchody Dnia Babci oraz Dziadka w grupie pięciolatków przygotowały Kamila Korneluk oraz Marzena Gregorowicz.

KK

• Poznajemy zawody

09.12.2018 12:38

W miniony czwartek (6 grudnia) przedszkolaki miały okazję osobiście porozmawiać z górnikiem, który odwiedził naszą placówkę w pełnym umundurowaniu i odpowiedział na szereg pytań związanych ze specyfiką swojej pracy. A pytania wcale nie były proste?:-) Nasz gość z cierpliwością opowiadał o częściach garderoby górniczej, z których każdy ma swoje znaczenie i pełni określone funkcje. Dowiedzieliśmy się, że charakterystyczna sztywna czapka z godłem to czako górnicze, a kolory piór w pióropuszu oznaczają rangę górnika. Uświadomiliśmy sobie także jak ciężka i wymagająca wielu poświęceń jest to praca. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i realne przybliżenie naszym przedszkolakom wyobrażenia na temat pracy górnika.

D. Wójcik

• Jesienne warsztaty

18.11.2018 16:16

Dnia 16.10.2018r. w grupie 5-latków odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców pt. "Mamo, tato pomóż mi rozweselić Panią Jesień". Dzieci z rodzicami wesoło bawiły się przy muzyce, następnie z różnych darów jesieni wspólnie tworzyły jesienne obrazy. Zajęcia zakończył słodki poczęstunek z własnoręcznie wykonanych ciasteczek.

M. Grygorowicz