• Dzień Ziemi

03.05.2017 20:42

Z okazji Światowego Święta Ziemi dzieci z grup 5-6 latków uczestniczyły w uroczystości przedszkolnej o tematyce ekologicznej. Podczas spotkania dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz wzięły udział w konkursach. Dzięki zdobytym wiadomościom przedszkolaki nauczyły się zasad właściwego dbania o otaczające nas środowisko.

Katarzyna Nowacka

• Święto Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja

01.05.2017 16:46

Dnia 29 kwietnia 2017r. gr. 5-latków przygotowała akademię z okazji Świeta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego, a okolicznościowe wiersze i piosenki uświetniły uroczystość. Rozstrzygnięto konkurs grupowy "Godło Polski", wszystkie prace odznaczyły się dużą starannością i pomysłowością wykonania.

J.P.

• "Wieziemy Kogucika"

01.05.2017 16:27

Dnia 7 kwietnia 2017r. dzieci z gr. 5-latków z pomocą wychowawczyni przygotowały przedstawienie pt."Wieziemy Kogucika". Tradycyjne ludowe przyśpiewki i życzenia oraz zaprezentowane eksponaty przybliżyły dzieciom zwyczaje i tradycje ludowe związane ze Świętami Wielkiejnocy.

J.P.

• Wieczór Kolęd w 5-latkach

29.01.2017 16:55

W styczniowe popołudnie w naszej grupie odbyło się niezwykłe spotkanie. W świątecznej scenerii przedszkolaki wcieliły się w role Bożej Rodziny, pasterzy, aniołów i zaśpiewały swoje ulubione kolędy. Jedną kolędę wykonały w języku angielskim pod okiem p. Ewy Danieluk. Po części artystycznej dzieci wspólnie z rodzicami aktywnie uczestniczyły w konkursach o tematyce świątecznej oraz wykonały kolędę pt. "Cicha Noc".

Katarzyna Nowacka

• Wspólne kolędowanie

22.01.2017 21:24

Dnia 13 stycznia 2017r. w grupie 5-latków oddział V odbyło się wspólne kolędowanie. Dzieci zaprezentowały Jasełka i wspólnie z rodzicami śpiewały kolędy. Miłym uzupełnieniem wspólnego świętowania był słodki poczestunek - pierniczki były pyszne.