• Dzień Mamy i Taty w gr.5-latków 0"c"

01.06.2016 18:42

Dnia 25.05.2016r. w naszej grupie odbyło się długo oczekiwane Święto Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały przygotowany specjalnie na tą okazję program artystyczny. Na zakończenie swojego występu wręczyły swoim najukochańszym rodzicom przygotowane prezenty.
      Uroczystość zakończyła się spotkaniem przy kawie i degustacji przepysznych ciast. Wszyscy przeżyli wiele miłych i wzruszających chwil.

• Wycieczka do Hołowna

01.06.2016 18:32

Dnia 20 maja 2016r. dzieci z grupy 5-latków 0"c" wyjechały na wycieczkę do Hołowna "Krainy Rumianku".
      Uczestniczyły w dwóch warsztatach: "Słodkie kukiełki" i "Glicerynowe mydełka", których celem była nauka i dobra, niezapomniana zabawa. Wykonując różne zadania dzieci mogły rozwijać swoją sprawność manualną oraz wyobraźnię. Nie zabrakło też wspaniałej zabawy na placu zabaw oraz samodzielnego pieczenia kiełbasek przy ognisku.
      Dziękujemy zarówno dzieciom jak i opiekunom za udział we wspólnej udanej wycieczce.

• "Spotkanie z panem Leśniczym"

04.05.2016 19:27

W dniu 04.05.2016r w naszym przedszkolu gościlismy pana leśniczego Roberta Kopacza. Nasz gość opowiedział dzieciom na czym polega jego praca, zapoznal z mieszkańcami lasu oraz wspomniał o właściwym zachowaniu się w lesie. Podczas spotkania pan leśniczy zadawał przedszkolakom pytania, z którymi dzieci świetnie sobie poradziły. Na zakończenie spotkania leśniczy zagrał na ciekawym instrumencie i poczęstował nas pysznymi cukierkami.

Ilona Szczepańska-Huk

• Spacer z okazji pierwszego Dnia Wiosny

21.03.2016 18:37

Po wspólnych tańcach, śpiewach i zabawach przedszkolaki z uśmiechem na ustach poszły na uroczysty spacer z okazji pierwszego Dnia Wiosny.

• Powitanie Wiosny

21.03.2016 18:17

Zgodnie z ludową tradycją 21 marca na wesoło powitaliśmy wyczekiwaną wiosnę. Z tej okazji wychowawczynie przygotowały i przedstawiły inscenizację pt. "Wróżki Pani Wiosny".
      Po występie, wspólnym tańcu przy piosence "Maszeruje wiosna", zagadkach przygotowanych dzieciom przez Panią Wiosnę, wszystkie przedszkolaki z kwiatami, wiatrakami i balonikami w dłoni wyruszyły na spacer ulicami miasta.
      Dało się słyszeć wiele okrzyków radości i piosenek na powitanie tej ciepłej pory roku.