• Święto dziadków w przedszkolu

31.01.2018 17:56

Zaproszenie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez w naszym przedszkolu. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 22 stycznia 2018r. grupa 5-latków wraz z wychowawczynią przygotowała muzyczno-słowną część artystyczną. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze przygotowane na tą okoliczność. Dziadkowie obdarowani zostali prezentami i laurkami wykonanymi własnoręcznie przez ich wnuczęta. Całość imprezy uświetnił słodki poczestunek, gry i zabawy z dziadkami.

Renata Bednarzak

19.01.2018 17:43

"KOCHAM BABCIĘ
      KOCHAM DZIADKA,
      BYCIE Z NIMI
      TO JEST GRATKA."

DNIA 18. STYCZNIA 2018r. PIĘCIOLATKI PRZEDSZKOLA GOŚCIŁY NAJMILSZYCH GOŚCI, KOCHANE BABCIE I KOCHANYCH DZIADKÓW. INSCENIZACJA, ŚPIEW ŚLICZNYCH PIOSENEK ORAZ WSPÓLNIE SPĘDZONY Z GOŚĆMI CZAS NA WSPÓLNYCH TAŃCACH I ZABAWACH ZE ŚPIEWEM STWORZYŁY MIŁY KLIMAT. DZIĘKUJEMY WSPANIAŁYM GOŚCIOM ZA AKTYWNY UDZIAŁ W ŚWIETNEJ UROCZYSTOŚCI I MIŁE SŁOWA PODZIĘKOWAŃ!
      URSZULA KORYCIŃSKA
    • Świeć gwiazdeczko, mała świeć.....

16.01.2018 21:28

W miniony piątek (12.01.18r.) w grupie naszych 5-latków odbyła się podwójna uroczystość. Najpierw przedszkolaki z całym swoim dziecięcym urokiem przedstawiły historię narodzin Jezusa, podczas przygotowanych przez Panią Anię Szamuk jasełek. Piękna scenografia i kolorowe stroje sprawiły, że wszyscy zaproszeni goście z  zainteresowaniem słuchali małych, zdolnych aktorów z wdziękiem i lekkością prezentujących swoje sceniczne talenty. Następnym elementem spotkania była wspólna zabawa choinkowa w towarzystwie znanego już naszym dzieciom wodzireja. Krótkie chwile wytchnienia uprzyjemniane były słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Pod koniec spotkania  pojawił się oczywiście Święty Mikołaj, który wszystkim grzecznym dzieciom rozdał prezenty. Dziękujemy Rodzicom, którzy wygospodarowali czas i zaangażowali się w dekorowanie sali gimnastycznej na tę wyjątkową imprezę.

D. Wójcik

• Kulinarne warsztaty

10.01.2018 22:43
      Rozwijamy się poprzez wspólne wypieki....
      W pierwszym semestrze dzieci z grupy 5-latków przekonały się, że z połączenia kilku niesmacznych składników można wyczarować prawdziwy cukierniczy przysmak. Najpierw zapachniało na szkolnym korytarzu szarlotką. Przedszkolaki usprawniały swoje rączki podczas wspólnego ugniatania kruchego ciasta i ścierania pachnących, krajowych jabłuszek. Nie obyło się oczywiście bez degustacji i głośno wyrażanego zadowolenia z efektów wspólnej pracy. W drugim cyklu warsztatów, który odbył się w przedświątecznym okresie, królował zapach cynamonu i goździków z wypiekanych pierniczków. Spotkanie było dla dzieci wyjątkowe również ze względu na gościnną obecność rodziców, którzy pomagali przy dekorowaniu świątecznych ciasteczek. Tym razem Przedszkolaki zabrały wykonane smakołyki do domu, by móc obdarować nimi swoich bliskich. Zajęcia pokazały jak wiele korzyści dla rozwoju dziecka (usprawnianie mięśni rąk, doskonalenie umiejętności matematycznych przy odmierzaniu składników, poczucie sprawstwa) można uzyskać poprzez zaproszenie swojej pociechy do kuchni, do czego gorąco zachęcamy!

D. Wójcik, A. Szamuk

• Spotkanie integracyjne w Kodniu

15.12.2017 23:27

Przedszkole Miejskie w Terespolu uczestniczyło w projekcie wolontariackim "Świąteczny czas pomagania 2017r."; " Zgodnym chórem nad Bugiem" na podstawie porozumienia między ZSP nr 1 w Terespolu a przedstawicielem firmy Schenker. 08.12.2017r. dzieci z grupy 5-latków wraz z nauczycielkami jeździły do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kodniu na spotkanie integracyjne. Wcześniej, w ramach przygotowań, odbyły się dwa warsztaty w grupie 5-latków: "Wykonywanie i zdobienie pierników" oraz "Wykonywanie ozdób choinkowych". W pracę zaangażowali się nauczyciele, rodzice i dzieci przedszkolne. W Kodniu odbyła się wspólna wigilia połączona z kolędowaniem i wymianą podarunków.
      Celem współpracy była społeczna integracja dzieci i osób ze specyficznymi potrzebami, promowanie prawidłowej postawy poprzez wspólne zajęcia, przezwyciężanie barier fizycznych, środowiskowo-kulturowych oraz zapewnienie wsparcia osobom potrzebującym pomocy.

WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZĄ NAUCZYCIELKI I DZIECI!

Urszula Korycińska