• Poznajemy zawody

09.12.2018 12:38

W miniony czwartek (6 grudnia) przedszkolaki miały okazję osobiście porozmawiać z górnikiem, który odwiedził naszą placówkę w pełnym umundurowaniu i odpowiedział na szereg pytań związanych ze specyfiką swojej pracy. A pytania wcale nie były proste?:-) Nasz gość z cierpliwością opowiadał o częściach garderoby górniczej, z których każdy ma swoje znaczenie i pełni określone funkcje. Dowiedzieliśmy się, że charakterystyczna sztywna czapka z godłem to czako górnicze, a kolory piór w pióropuszu oznaczają rangę górnika. Uświadomiliśmy sobie także jak ciężka i wymagająca wielu poświęceń jest to praca. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i realne przybliżenie naszym przedszkolakom wyobrażenia na temat pracy górnika.

D. Wójcik

• Jesienne warsztaty

18.11.2018 16:16

Dnia 16.10.2018r. w grupie 5-latków odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców pt. "Mamo, tato pomóż mi rozweselić Panią Jesień". Dzieci z rodzicami wesoło bawiły się przy muzyce, następnie z różnych darów jesieni wspólnie tworzyły jesienne obrazy. Zajęcia zakończył słodki poczęstunek z własnoręcznie wykonanych ciasteczek.

M. Grygorowicz

• Dzień Dziecka

17.06.2018 18:04

Grupa 5-latków z okazji Dnia Dziecka wybrała się do restauracji "Galeria Smaków". Celem naszej wycieczki była przede wszystkim dobra zabawa, ale i uświadomienie dzieciom jak należy zachować się w restauracji oraz świadome stosowanie zasad i nawyków związanych z kulturalnym jedzeniem i zachowaniem przy stole. W restauracji powitała nas pani kelnerka i zaprosiła dzieci do stołu, gdzie nasze przedszkolaki zjadły pyszne gofry z toffii i owocami. Po wspólnym poczęstunku dzieci poszły do parku pobawić się na placu zabaw. Radosne i szczęśliwe wróciły do przedszkola.

Renata Bednarzak

• „Kiedyś mama mi mówiła, że w rodzinie drzemie siła....”

10.06.2018 15:54

W środę (07.06.18r.) tuż po śniadaniu 5-latki wraz z Panią Anią Szamuk wyruszyły spacerkiem nad „Żółtą Wodę”, by wspólnie z rodzicami świętować „Dzień Rodziny”. Integracyjne spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem, podczas którego żabki, kwiatki i pszczółki prezentowały swoje aktorskie talenty. W drugiej części występu przedszkolaki wyśpiewały swoją miłość do rodziców i z  życzeniami na ustach wręczyły przygotowane własnoręcznie prezenty. Nie zabrakło także zabawnych akcentów, kiedy dzieci swoimi słowami odpowiadały na pytanie: „ Jaki jest mój tata?” W programie znalazły się również: przejażdżka brydżką, pieczenie kiełbasek, tańce i wspólne zabawy. Dzień minął szybko i bardzo przyjemnie, a uczestnicy spotkania zmęczeni, ale z uśmiechami na ustach wrócili do swoich domów.

D. Wójcik, A. Szamuk

• Przedszkolaki na Komisariacie

03.06.2018 20:09

Dnia 29.05.2018r. przedszkolaki z gr. 4 i 5-latków wybrały się na wycieczkę do Komisariatu Policji. Dzielnicowy asp. szt. Arkadiusz Kamiński opowiedział dzieciom czym na co dzień zajmują się policjanci. Dzieci miały możliwość zobaczyć cele, pokój przesłuchań z lustrem weneckim, siłownię a także miały okazję posiedzieć w policyjnym radiowozie. Największą radość dzieciom sprawiło przymierzenie kamizelek lub kasków a także kajdanek.

Dziękujemu Panu Arkadiuszowi Kamińskemu za miłą atmosferę i ciekawe opowieści.

Renata Bednarzak