• Pierniczki

19.12.2021 20:36

Zgodnie z przedświąteczną tradycją cała nasza grupa zabrała się do dekorowania pierniczków upieczonych przez naszych wspaniałych rodziców.

Dekorowanie pierniczków różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami sprawiło nam wiele radości. Przygotowanie ciasteczek bardzo się nam podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat wprawiający wszystkich w magiczny, świąteczny nastrój.

• Dar Serc

19.12.2021 20:27

Dar serca

Od 22 listopada do 8 grudnia 2021 roku, przedszkolaki z Przedszkola Nadbużańskie Skrzaty oraz uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu, brali udział w akcji charytatywnej mającej na celu pomoc dzieciom z Domów Dziecka w Maniach, Komarnie, Szachach i Janowie Podlaskim. Przedmiotami zbiórki były przede wszystkim artykuły kosmetyczne nie zabrakło także słodyczy. Wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym w zbiórkę z całego serca DZIĘKUJEMY.

• Wizyta żołnierzy

19.12.2021 20:24

Naszą grupę odwiedzili nietypowi goście, których wizyta sprawiła nam duże zaskoczenie jak również przysporzyła wielu okazji do poznania pracy żołnierzy. W naszym przedszkolu gościliśmy żołnierzy z 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach. To spotkanie zafascynowało nie tylko chłopców, ale jak się okazało również dziewczynki z naszej grupy. Zaproszeni goście zaprezentowali dzieciom swoje mundury, podręczny sprzęt oraz opowiedzieli o specyfice swojej pracy. Ponadto każdy przedszkolak miał możliwość przymierzyć żołnierskie nakrycie głowy, maskę przeciwgazową czy nałożyć kamizelkę ze specjalnym ekwipunkiem. Cieszymy się, że Panowie znaleźli dla nas czas i pokazali nam jak ważnym zawodem jest zawód żołnierza.

• Mikołajki u 6-latków

19.12.2021 20:19

Wizyta Mikołaja w Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały na gościa z siwą brodą, spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowego” dzwoneczka. Gość specjalny został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz upominki zakupione przez Radę Rodziców.

• Pokazy wojskowe

03.12.2021 20:25

Sześciolatki, podobnie jak uczniowie Szkoły Podstawowej, miały niepowtarzalną okazję uczestniczyć w pokazach wojskowych. Dzieci mogły wziąć do ręki karabin, przymierzyć hełm czy plecak wojskowy. Z zainteresowaniem także przyglądały się noktowizorom, o których działaniu opowiadał przedszkolakom jeden z żołnierzy.