Rozwijamy się dla dzieci - współpraca z eTwinningiem

29.03.2023 12:43
      E-Twinning to, najprościej mówiąc, największy pokój nauczycielski w Europie, do którego należy również nasza szkoła. W ramach współpracy realizujemy projekty, dokształcamy się i, co niezwykle ważne, wymieniamy doświadczeniami z nauczycielami z innych szkół. Zakończony powodzeniem projekt „Rymolandia” (realizowany w poprzednim roku szkolnym) przyczynił się do uzyskania przez naszą szkołę Krajowej Odznaki Jakości eTwinning i zmotywował do podejmowania kolejnych działań. Najnowszy projekt o nazwie „Nasza szkoła-nasza duma” zakłada szereg rozwijających działań, które zaangażują naszych uczniów i pokażą nowe możliwości. Liczymy, że owoce wspólnej pracy ujrzą światło dzienne jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego, o czym z pewnością poinformujemy.
      D. Wójcik, M. Kamińska

Światowy Dzień Zespołu Downa

28.03.2023 19:57

21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.
      Symbolem solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa są kolorowe skarpetki. Tego dnia na znak solidarności uczniowie jak i pracownicy szkoły ubrali skarpetki nie do pary. Światowy Dzień Zespołu Downa przypada 21 marca nie bez powodu i nazywany jest "Dniem Kolorowej Skarpetki”. Data i kolorowe skarpetki przypominały nam, co jest przyczyną choroby.
      Agnieszka Kulicka
       Ewelina Królik

PIERWSZY DZIEŃ KALENDARZOWEJ WIOSNY

28.03.2023 18:55
      21 marca uczniowie klas drugich uczcili na kolorowo. Zarówno Pierwszy Dzień Kalendarzowej Wiosny, jak i Dzień Kolorowych Skarpetek wywołał na buziach dzieci wiele radości. Uczniowie tego dnia przyszli do szkoły bez plecaków.  Świętowanie rozpoczęli od obejrzenia bajki. Następnie były gry, wspólne zabawy i piknik na kocykach. Dzieci powróciły do domu z dobrym humorem i z uśmiechem na twarzy.
      Anna Roguska
      Ewelina Królik

JĘZYCZKIEM MALOWANE - podsumowanie konkursu logopedycznego

28.03.2023 18:52
      Europejski Dzień Logopedy, obchodzony we wszystkich krajach UE 6 marca, był świetną okazją do zorganizowania konkursu i rozwijania świadomości artykulacyjnej u dzieci. Praca, zgodnie z regulaminem, miała być wykonana przy pomocą rodzica, co było wartością dodaną i wpływało pozytywnie na budowanie relacji rodzic-dziecko. Prace były bardzo kreatywne i pięknie ozdobiły naszą wystawę. Dyplomy i nagrody otrzymały dzieci z grup 6-latków: Lena Sokół, Jakub Sawczuk, Alicja Kisiel, Sara Maj. Dziękujemy  za zaangażowanie i gratulujemy  wyobraźni twórczej!
                                                                                                                            Logopeda – Dorota Wójcik