• Bialska Ligi Szachowa 13.04.2019

   30.04.2019 20:35

   13.04.2019 roku w pałacyku w Roskoszy odbyło się podsumowanie Bialskiej Ligi Szachowej. Bardzo dobrze wypadli uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu. W klasyfikacji szkół zajeli wysokie 2 miejsce wyprzedzeni jedynie przez Miedzyrzec Podl. absolutny hegemon w tej dyscyplinie sportu!!! Indywidualnie najlepsi z naszej szkoły byli Marta Michalak i Piotr Gołębiowski. Zajęli oni II miejsce. Natomiast Piotr Pytka i Krzysio Gołębiowski w swoich kategoriach zajeli III miejsce. Filip Samociuk był XI. Opiekunami drużyny szachistów są niezmiennie Sławomir Leszek i Marek Ferens. Najlepsi szachisci dostali bonus w wysokości 300 zl na dofinansoeanie turnieju miedzynarodowego w Serpelicach od sponsora firmy Santander.

   Tekst i foto Marek Ferens

  • Wyróżnienia w powiatowym konkursie plastycznym „Wiele dróg, jeden cel”.

   28.04.2019 21:07

   Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły otrzymały wyróżnienia w powiatowym konkursie plastycznym „Wiele dróg, jeden cel”. A są to: Julia Danieluk i Natalia Przygocka z kl. V a
   Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 25 kwietnia 2019 r. podczas  XI Katyńskich Biegów Przełajowych w Terespolu.
   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

   E. Drobysz

  • VIII Regionalny Konkurs ”Znam i lubię język rosyjski”

   18.03.2019 21:57

   Prawie czterdziestu uczniów szkół podstawowych i gimnazjów wzięło udział w VIII Konkursie ”Znam i lubię język rosyjski” w Wisznicach. Konkurs zorganizowało Ogólnokształcące Liceum im. W. Zawadzkiego.

   Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas ósmych – Martyna Malczuk i Martyna Szot.

   Patronatem Honorowym konkurs objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Bialski, Wójt Gminy Wisznice, Dyrektor Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, Dyrektor Departamentu Języka Rosyjskiego w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie, Dyrektor Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie.  

   Uczestnicy przez 60 minut rozwiązywali zadania konkursowe.

   Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a ich opiekunowie podziękowania.

  • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE HISTORYCZNYM

   18.03.2019 19:45

   15 marca 2019r. w l Liceum Ogólnokształcącym im. J. I. Kraszewskiego odbył się finał IV edycji konkursu historycznego. W rywalizacji uczestniczyli uczniowie z 12 szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Marta Michalak i Kacper Wieczorek. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej. W części indywidualnej startowało 36 uczniów. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów konkursu,  zajmując 9 i 7 miejsce. W kategorii drużynowej nasi uczniowie dzielnie walczyli odpowiadając na serię trudnych pytań. Z rywalizacji odpadliśmy jako jedna z ostatnich drużyn. Gratulujemy sukcesu.

  • Sukces Kacpra Wieczorka w konkursie przedmiotowym z geografii

   13.03.2019 17:00

   1 marca 2019 roku w Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie odbył się wojewódzki finał konkursu przedmiotowego z geografii. Z naszej szkoły startował Kacper Wieczorek z klasy IIIB Gimnazjum. Kacper zdobył 34 punkty, do tytułu laureata zabrakło mu tylko 2 punktów. Do zdobycia było 40 punktów. Do konkursu przygotowywał go Marek Ferens, nauczyciel geografii i przyrody. Chciałbym dodać, że na ten niezły wynik zapracowali też nauczyciele uczący Kacpra w poprzednich latach -  p. Marzanna Sautycz-Oleszczuk oraz p.Ewa Rudzka. Gratuluję Kacprowi dobrego wyniku i życzę mu jak najlepszych ocen i bycia laureatem w liceum, a potem na studiach!!!

   Tekst i foto Marek Ferens