• Sukcesy naszych uczniów w XIV Powiatowych Prezentacjach Wokalnych

   28.05.2019 21:43

             23 maja w Łomazach odbyły się XIV POWIATOWE PREZENTACJE WOKALNE. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury wystąpiło pięcioro uczniów naszej szkoły reprezentujących Terespol.

               W najmłodszej grupie startował uczeń klasy 2b, Maciek Badalski, który wykonał

   "Piosenkę o babci i dziadku". W kategorii klas 4-6 udział wzięły dwie wokalistki z 4 a: Julia Krześniak z piosenką ,,Sport, to zdrowie" i Gabriela Szkuta , która wykonała  ,,Szukamy przygody". Grupę najstarszą reprezentowały: weteranka scen - Natalia Szołoniuk, która zaśpiewała ,,Zegarmistrz światła" oraz debiutująca na konkursie pozaszkolnym, Kinga Szczygielska, śpiewając ,,Serca gwiazd".

                  Trzyosobowe Jury po wysłuchaniu 25 wykonań doceniło troje naszych artystów. Najmłodszą kategorię wygrał MACIEJ BADALSKI . III miejsca w swoich kategoriach wyśpiewały: JULIA KRZEŚNIAK  i NATALIA SZOŁONIUK . Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i podziękowania, a najlepsi - piękne statuetki.

   Osiągnięciem zapewne było też doświadczenie sceniczne, które powinno w przyszłości zaowocować kolejnymi sukcesami i tego życzymy młodym artystom.             

               Do występu dzieci przygotował, zawiózł, wspierał, nakarmił i uwiecznił te chwile, nauczyciel muzyki - Tomasz Jezuit.  

   T. JEZUIT

    

  • Sukces naszych uczniów w Powiatowych Eliminacjach Turnieju o BRD

   20.05.2019 18:10

   17 maja 2019 roku byliśmy gospodarzami Finału Regionalnych Eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Miasta Biała Podlaska i Powiatu Bialskiego. Były to pierwsze zawody tego typu rozgrywane w naszej szkole. Zawody odbywały się w dwóch grupach wiekowych klas IV - VI oraz VII - Gim. Konkurencje z jakimi musieli zmierzyć się uczniowie to test wiedzy o ruchu drogowym, test - skrzyżowania, rowerowy tor przeszkód oraz pierwsza pomoc przedmedyczna. Nasza reprezentacja w składzie Bartosz Łukaszuk, Jan Miklaszewski i Mateusz Terpiłowski rywalizowała w grupie starszej, uczniów klas VII, VIII i Gimnazjum, gdzie wystartowało 11 trzyosobowych drużyn. Jako debiutanci w tych zawodach zajęliśmy bardzo dobre III miejsce tuż za szkołami z Zalesia oraz Kobylan. Drużynę do zawodów przygotowywali Małgorzata Kamińska, Małgorzata Maciejewicz oraz Grzegorz Jakuszko.

  • Kolejny sukces Kacpra Wieczorka

   06.05.2019 11:26

   Miło nam poinformować, że Kacper Wieczorek, uczeń klasy IIIB gimnazjum, przygotowany pod kierunkiem nauczyciela matematyki, pani Anny Kudelskiej, został finalistą kuratoryjnego wojewódzkiego konkursu matematycznego.

   Jesteśmy dumni, że Kacper jest w grupie najlepszych matematyków w naszym województwie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   AK

  • Sukcesy naszych uczniów w Bialskiej Lidze Historycznej

   05.05.2019 20:32

   W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie, po raz drugi, brali udział w Bialskiej Lidze Historycznej organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 6 w Białej Podlaskiej. W lidze wzięło udział ok. 200 uczniów z Białej i okolic. Tegoroczne zmagania składały się z czterech testów z zakresu historii starożytnej. Wyniki uzyskane z poszczególnych testów były punktowane, a ich suma wyznaczała miejsce w całym konkursie. Odbywał się on w kategoriach klasowych. W klasyfikacji ogólnej  Krzysztof Litwiniuk  zajął I miejsce, Adrian Zielonka III miejsce, a Mateusz Prokopiuk VI miejsce w kategorii klas VII. Wśród gimnazjalistów III miejsce zajęła Marta Michalak. Dziękuję uczestnikom ligi za dodatkową pracę włożoną w przygotowanie się do konkursu i wszystkim uczestnikom gratuluję sukcesów.  

   Iwona Gryszko


    
  • V Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej w Wisznicach

   30.04.2019 20:37

   W sobotę 27 kwietnia dwie uczennice: Martyna Szot i Natalia Szołoniuk reprezentowały naszą szkołę podczas konkursu piosenki rosyjskiej w  Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Wisznicach.
   Natalia  zdobyła w tym konkursie II miejsce.
   Jury oceniało umiejętności wokalne, interpretację utworu oraz poziom językowy.
   Konkurs został objęty patronatem honorowym Starosty Bialskiego i Wójta Gminy Wisznice. Patronat  Naukowy sprawował Instytut Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego. Główne cele konkursu to zainteresowanie uczniów językiem rosyjskim poprzez piosenkę oraz zachęcanie uczniów do kształtowania i doskonalenia własnych umiejętności językowych i artystycznych.
   W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego.
   Nasze dziewczyny zaprezentowały znakomicie swoje zdolności wokalne i językowe.