• Szkolny etap ogólnopolskiego konkursu „ŚWIAT OCZAMI MŁODYCH”

04.06.2018 22:50

Celem Konkursu było przybliżenie młodzieży tematyki ochrony klimatu, w kontekście mającego obyć się w Polsce w grudniu 2018 roku globalnego szczytu ONZ dotyczącego polityki klimatycznej – COP24.
      Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu przez uczestników projektu znaczka pocztowego do hasła „Ratujmy Klimat”.
      Konkurs  adresowany był do uczniów klas IV-VII Szkoły Podstawowej i II –III Gimnazjum. W konkursie wzięło udział 10 uczniów.
      Laureatami konkursu zostali:
      I miejsce   Klaudia Lewkowicz VIIb
      II miejsce  Magdalena Wasiluk IIA
      III miejsce Aleksandra Knigawka IVb

M. Kamińska
      E. Drobysz

• III Ogólnopolski finał Konkursu Wiedzy o Prawie

19.05.2018 12:53

16 maja 2018 roku uczennica siódmej klasy Magda Godlewska po raz kolejny uczestniczyła w ogólnopolskim finale Konkursu Wiedzy o Prawie organizowanym przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych. Aby dostać się do etapu centralnego musiała pokonać konkurencję z całego województwa lubelskiego, ponieważ do ostatniego etapu kwalifikował się tylko jeden uczeń z każdego województwa.
      Etap centralny odbył się w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie. Uroczyste rozpoczęcie finału III edycji Akademii – Konkursu   poprzedziły wystąpienia:   Rzecznika SN – SSN Pana Michała Laskowskiego, Prezesa KRRP - r.pr. Pana Macieja Bobrowicza oraz   Dyrektora CEP KRRP – r.pr. dr Krystyny Babiak. Po nich uczestnicy prezentowali swoje umiejętności. Nasza uczennica odpowiadała na  pytanie dotyczące plagiatu. Prezentacja miała miejsce przed komisją składającą się z prawników. Magda zaprezentowała się bardzo korzystnie uzyskując za swoje wystąpienie wysoką ilość punktów i siódme z czternastu miejsc. Oprócz możliwości pokazania swojej wiedzy merytorycznej uczestnicy konkursu mieli możliwość zwiedzenia gmachu Sądu Najwyższego oraz poznania charakteru jego pracy. Po podsumowaniu konkursu nasza Finalistka z koszem słodyczy, pamiątkami i bogatsza w doświadczenia wróciła do domu. Jesteśmy dumni i szczerze gratulujemy!

E.R.

• „ПОЧЕМУ Я ЛЮБЛЮ РУССКИЙ ЯЗЫК?” – podsumowanie konkursu o zasięgu szkolnym i ogólnopolskim

19.05.2018 12:48

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych.

Uczestnicy przygotowywali prezentację multimedialną w języku rosyjskim. Cel konkursu - popularyzacja wśród dzieci i młodzieży nauki języka rosyjskiego, kształtowanie wyobraźni, umiejętności plastycznych i umiejętności informatycznych uczniów.

Najlepsze prace zostały wysłane do Warszawy i rozpatrywane w kategorii ogólnopolskiej.

Nasze uczennice – Marta Juszczuk i Julia Iwaniuk zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami.

• Sukces Oliwii Kowalskiej

01.05.2018 20:25

26 kwietnia 2018r w Łęcznej Oliwia Kowalska została nagrodzona za zdobyte wyróżnienie w VIII Wojewódzkim Konkursie pt. "Bądź bezpieczny na drodze". Oliwia wykonała skrypt w języku kodowania Scratch uwzględniający tematykę konkursu. Konkurs zorganizowany został pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty i Dyrektora WORD w Lublinie.
      Tego dnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej odbył się również Finał XIX Powiatowego Turnieju Rowerowego o Puchar Burmistrza. Obok szkoły znajduje się miasteczko ruchu drogowego, które służy dzieciom i młodzieży w kształtowaniu prawidłowych zachowań w ruchu drogowym.

• VII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Łodzi, 06-07.06.2018 r.

24.04.2018 20:32

Julka Iwaniuk zakwalifikowała się do etapu finałowego!

Jury dokonało przesłuchań zgłoszeń z 82 szkół z całej Polski. Gratulujemy i powodzenia w  Łodzi!

W tym roku towarzyszy hasło "Dopóki nam Ziemia kręci się..." (B. Okudżawa) Będzie to kolejna okazja do wspaniałych przeżyć, emocjonujących występów i przyjacielskich spotkań w pozytywnej atmosferze.