• Nasza uczennica na VII OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU PIOSENKI ROSYJSKIEJ W ŁODZI!

   17.06.2018 21:10

   Julia Iwaniuk zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego spośród zgłoszeń z 82 szkół z całej Polski. Wykonywała piosenkę współczesnej artystki Nagriz Zakirowej – „Ты моя нежность

   W tym roku był to festiwal pod hasłem "Dopóki nam Ziemia kręci się..." (B. Okudżawa). Pojawił się repertuar bardów rosyjskich - B. Okudżawy, W. Wysockiego, Ż. Biczewskiej ...i innych. Ale też można było posłuchać energetycznych piosenek z gatunku pop.

   Była to kolejna okazja do wielu nowych, wspaniałych przeżyć, emocjonujących występów i przyjacielskich spotkań w pozytywnej atmosferze.

   Julii gratulujemy udziału i dziękujemy za wspaniały występ! 

    

  • Szkolny etap ogólnopolskiego konkursu „ŚWIAT OCZAMI MŁODYCH”

   04.06.2018 22:50

   Celem Konkursu było przybliżenie młodzieży tematyki ochrony klimatu, w kontekście mającego obyć się w Polsce w grudniu 2018 roku globalnego szczytu ONZ dotyczącego polityki klimatycznej – COP24.
   Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu przez uczestników projektu znaczka pocztowego do hasła „Ratujmy Klimat”.
   Konkurs  adresowany był do uczniów klas IV-VII Szkoły Podstawowej i II –III Gimnazjum. W konkursie wzięło udział 10 uczniów.
   Laureatami konkursu zostali:
   I miejsce   Klaudia Lewkowicz VIIb
   II miejsce  Magdalena Wasiluk IIA
   III miejsce Aleksandra Knigawka IVb

   M. Kamińska
   E. Drobysz

  • III Ogólnopolski finał Konkursu Wiedzy o Prawie

   19.05.2018 12:53

   16 maja 2018 roku uczennica siódmej klasy Magda Godlewska po raz kolejny uczestniczyła w ogólnopolskim finale Konkursu Wiedzy o Prawie organizowanym przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych. Aby dostać się do etapu centralnego musiała pokonać konkurencję z całego województwa lubelskiego, ponieważ do ostatniego etapu kwalifikował się tylko jeden uczeń z każdego województwa. 
   Etap centralny odbył się w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie. Uroczyste rozpoczęcie finału III edycji Akademii – Konkursu   poprzedziły wystąpienia:   Rzecznika SN – SSN Pana Michała Laskowskiego, Prezesa KRRP - r.pr. Pana Macieja Bobrowicza oraz   Dyrektora CEP KRRP – r.pr. dr Krystyny Babiak. Po nich uczestnicy prezentowali swoje umiejętności. Nasza uczennica odpowiadała na  pytanie dotyczące plagiatu. Prezentacja miała miejsce przed komisją składającą się z prawników. Magda zaprezentowała się bardzo korzystnie uzyskując za swoje wystąpienie wysoką ilość punktów i siódme z czternastu miejsc. Oprócz możliwości pokazania swojej wiedzy merytorycznej uczestnicy konkursu mieli możliwość zwiedzenia gmachu Sądu Najwyższego oraz poznania charakteru jego pracy. Po podsumowaniu konkursu nasza Finalistka z koszem słodyczy, pamiątkami i bogatsza w doświadczenia wróciła do domu. Jesteśmy dumni i szczerze gratulujemy!

   E.R.

  • „ПОЧЕМУ Я ЛЮБЛЮ РУССКИЙ ЯЗЫК?” – podsumowanie konkursu o zasięgu szkolnym i ogólnopolskim

   19.05.2018 12:48

   Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych.

   Uczestnicy przygotowywali prezentację multimedialną w języku rosyjskim. Cel konkursu - popularyzacja wśród dzieci i młodzieży nauki języka rosyjskiego, kształtowanie wyobraźni, umiejętności plastycznych i umiejętności informatycznych uczniów.

   Najlepsze prace zostały wysłane do Warszawy i rozpatrywane w kategorii ogólnopolskiej.

   Nasze uczennice – Marta Juszczuk i Julia Iwaniuk zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami.

    
  • Sukces Oliwii Kowalskiej

   01.05.2018 20:25

   26 kwietnia 2018r w Łęcznej Oliwia Kowalska została nagrodzona za zdobyte wyróżnienie w VIII Wojewódzkim Konkursie pt. "Bądź bezpieczny na drodze". Oliwia wykonała skrypt w języku kodowania Scratch uwzględniający tematykę konkursu. Konkurs zorganizowany został pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty i Dyrektora WORD w Lublinie.
   Tego dnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej odbył się również Finał XIX Powiatowego Turnieju Rowerowego o Puchar Burmistrza. Obok szkoły znajduje się miasteczko ruchu drogowego, które służy dzieciom i młodzieży w kształtowaniu prawidłowych zachowań w ruchu drogowym.