• Podsumowanie etapu szkolnego – VIII Wojewódzkiego Konkursu pt. „Bądź bezpieczny na drodze”

   27.03.2018 16:16

   Celem konkursu było kształtowanie właściwych nawyków zachowania się dzieci i młodzieży na drodze oraz uświadomienie odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.
   Warunkiem uczestnictwa było indywidualne wykonanie skryptu w języku kodowania Scratch uwzględniającego tematykę ruchu drogowego.
   Konkurs  adresowany był do uczniów klas IV-VII Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi.
   W eliminacjach udział wzięło 5 uczniów. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi.
   Trzy najlepsze prace zakwalifikowane zostały do etapu wojewódzkiego.

   Laureatami zostali:
   I miejsce  Natalia Danieluk kl. VIb (słuchawki)
   II miejsce Oliwia Kowalska kl. VIa (słuchawki)
   III miejsce Kristina Goroszko kl. VIa (pendrive)
   IV miejsce Jan Matwiejuk kl. VIIc (głośnik przenośny)
   V miejsce Iga Rozenbajgier – VIa (powerbank)
   Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   M.K.

  • VII Regionalny Konkurs Języka Rosyjskiego

   23.03.2018 19:07

   22 marca, w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach odbył się VII Konkurs Języka Rosyjskiego "Znam i lubię język rosyjski” dla uczniów szkół gimnazjalnych.
   W konkursie wzięło udział 40 uczestników z 16 gimnazjów z powiatów: bialskiego, radzyńskiego, włodawskiego, łukowskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Iwaniuk, Marta Juszczuk, Andrzej Mołodecki.
   Uczestnicy przez 60 minut rozwiązywali zadania konkursowe. Następnie odbyły się warsztaty „Marteniczki - świętowanie wiosny po bułgarsku” – przygotowane i przeprowadzone przez studentki III roku bałkanistyki UMCS.  Nauczycie wysłuchali prelekcji przygotowanej przez dr Natalię Rusiecką z Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS.
   Mimo, że nie zostaliśmy laureatami, to uzyskaliśmy wysokie wyniki.

  • Sukcesy naszych uczniów w Konkursie Historycznym

   20.03.2018 09:51

   16 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli, po raz drugi, udział w III edycji Konkursu Historycznego organizowanego przez II LO im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i finałowego w II LO. Do finału zakwalifikowali się: Marek Prokopiuk, Marta Michalak i Kacper Wieczorek. Konkurs na etapie finałowym odbywał się w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej, podczas której uczniowie odpowiadali na pytania quizowe w formule teleturnieju „1 z 10”.
   Wszyscy nasi uczniowie w finale uzyskali tytuły laureatów. W rozgrywkach drużynowych, w których udział wzięli Marek Prokopiuk i Marta Michalak,  zajęli III miejsce. Marek, Marta i Kacper godnie reprezentowali szkołę, prezentując dużą wiedzę historyczną.
    

   Iwona Gryszko

  • XIII Międzyszkolny Konkurs Poezji Miłosnej ,,Miłość niejedno ma imię”

   15.03.2018 21:53

   Z okazji Walentynek 20 lutego 2018r. w Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta Małaszewiczach odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Poezji Miłosnej ,,Miłość niejedno ma imię” adresowany do uczniów gimnazjum i klas siódmych. Impreza odbywała się, jak co roku, w kameralnej i pięknej scenerii sali kominkowej. Jury oceniało jednocześnie dwie kategorie wykonawcze -wokalistów oraz poezji i prozy. Zespół Szkół Publicznych w Terespolu reprezentowały 3 uczennice Agnieszka Jarzyna, Oliwia Hernik oraz Natalia Szołoniuk, która zdobyła II miejsce, prezentując  piosenkę ,,Na skrzydłach do gwiazd”. Do występu uczennice przygotował nauczyciel muzyki T. Jezuit.

  • VI Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek ,,Śpiewajmy Dziecinie”

   15.03.2018 21:49

   Dnia 18 stycznia w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Łomazach odbył się, VI Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek ,,Śpiewajmy Dziecinie”. Terespolską jedynkę godnie reprezentowali uczniowie wraz z przygotowującym ich do występu opiekunem Tomaszem Jezuitem. Jury po wysłuchaniu 35 wykonawców doceniło i nagrodziło dwoje naszych uczniów.
   W kategorii kl. I-III szkół podstawowych II miejsce zdobyła GABRIELA SZKUTA śpiewająca pastorałkę ,,Pokój i nadzieja”.

   II miejsce w kategorii kl. IV-VI zdobył  ALAN ZIELONKA  śpiewający ,,Cichą noc”, któremu towarzyszyła Karolina Tabulska akompaniując na flecie.