• SZKOLNY KONKURS JĘZYKOWY NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ

03.02.2019 21:15

„TRADYCJE I ZWYCZAJE BOŻONARODZENIOWE W ROSJI”

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej.

Cel konkursu:

- wzbudzanie wśród uczniów zainteresowania językiem rosyjskim

- rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną,

- kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji,

- wdrażanie do korzystania z różnorodnych źródeł informacji z poszanowaniem praw autorskich,

I miejsce – Oliwia Kowalska

II miejsce – Natalia Danieluk

III miejsce – Iga Rozenbajgier

• Sukcesy uczniów w szkolnym konkursie „Bezpieczny? Internet”

01.02.2019 21:27

Cel konkursu
      - Pobudzenie aktywności twórczej dzieci i młodzieży.
      - Uświadomienie zagrożeń związanych z Internetem takich jak cyberprzemoc, oszustwa,  pedofilia, piractwo komputerowe, obrażanie  itp.
      - Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa młodych użytkowników Internetu.
      - Włączenie szerokiego grona dzieci i młodzieży w obchody Międzynarodowego „Dnia Bezpiecznego Internetu”.
      Konkurs  adresowany był do uczniów klas I-III i IV-VIII Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi.
      W konkursie udział wzięło 15 uczniów z klas I-III i 6 z klas IV-VIII.

Laureatami konkursu zostali:
      Klasy I - III
      I miejsce    Julia Łukasiuk IIIa
      II miejsce  Bartosz Panasiuk Ia
      III miejsce Ola Kulik IIIa

Klasy IV-VI
      I miejsce   Amelia Kral Va
      II miejsce  Agnieszka Terpiłowska VIb
      III miejsce Natalia Nowacka Va

Uroczyste wręczenie  nagród rzeczowych nastąpi w czerwcu 2019r. na szkolnym podsumowaniu konkursów.

M. Kamińska

• Sukcesy twórcze

13.01.2019 19:53

Uczennice naszej szkoły uczestniczyły w warsztatach tworzenia szopek bożonarodzeniowych  i gwiazdy kolędniczej, zorganizowanych  przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miasta Terespol  w ramach  projektu Terespolskie Jarmarki.
      Podczas zajęć  prowadzonych przez  p. Jarosława  Pytkę, uczennice wykonały  trzy szopki: salezjańską, krakowską i tradycyjną oraz trzy gwiazdy kolędnicze. Imponujące  efekty ich  pracy twórczej można było podziwiać podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego.
      W projekcie wzięły udział: Amelia Kral, Natalia Nowacka, Julia Danieluk, Magdalena Nowacka, Julia Nowacka, Karolina Wieczorek, Julia Miareczka, Milena Martyniak, Natalia Kral, Alicja Poleszczuk, Martyna Kulik.

Gratulujemy!

• SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W PRZEGLĄDZIE KOLĘDNICZYM

03.01.2019 09:10

19 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Terespolu odbył się XIX  PRZEGLĄD  KOLĘDNICZY ,,Już gwiazdeczka się kolebie”. W Przeglądzie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Terespol, w tym trzech uczniów z naszej szkoły. Głównym celem Przeglądu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych.
      W kategorii soliści śpiewający kolędy i pastorałki triumfowali nasi uczniowie.
      I miejsce w grupie wiekowej klas I-III zajął Maciej Badalski, śpiewając kolędę "Bóg się rodzi". W grupie klas IV-VIII I miejsce zdobyła Gabriela Szkuta za piękną aranżację kolędy "Lulajże Jezuniu".
      Natomiast w kategorii szopki betlejemskie II miejsce zajęła uczennica klasy I Paulina Oleszczuk.

Gratulujemy!

• Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu "Rosja w zwierciadle symboli architektury"

19.12.2018 20:38

1 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, w którym praca Marty Michalak była najlepsza że wszystkich (ponad 200) nadesłanych.