• Witam i zachęcam wszystkie dzieci do kreatywnej zabawy smiley

  http://krokotak.com/2020/03/caterpillar-craft/


  25.03.2020 16:20 | więcej »
 • Pedagog, psycholog oraz logopeda są dostępni poprzez e-dziennik lub mailowo.

   

  KONSULTACJE Z PEDAGOGIEM:

  PONIEDZIAŁEK

  9.00-12.00

  ŚRODA

  9.00-12.00

  CZWARTEK

  9.00-12.00

  PIĄTEK

  9.00-12.00

  E-MAIL: gosiab.12@wp.pl

  W razie potrzeby pedagog będzie kontaktował się telefonicznie z rodzicami.

   

  KONSULTACJE Z LOGOPEDĄ:

  PONIEDZIAŁEK

  9.00-12.00

  WTOREK

  9.00-12.00

  ŚRODA

  9.00-12.00

  CZWARTEK

  9.00-12.00

  PIĄTEK

  9.00-12.00

  E-MAIL: d.w.dorotawojcik@interia.pl

  MESSENGER: Dorota Wójcik

   

  KONSULTACJE Z PSYCHOLOGIEM:

  PONIEDZIAŁEK

  8.30-13.00

  WTOREK

  8.00-13.00

  CZWARTEK

  16.00-18.00

  E-MAIL: grazynalochenska33@gmail.com

   

   

  25.03.2020 16:14 | więcej »
 • Przekazujemy szczegółowe informacje o tym jak będzie realizowane zdalne nauczanie w naszej szkole. Zachęcamy do uważnego przeczytania artykułu.
  25.03.2020 12:57 | więcej »
 • Od 12 marca zajęcia w naszej szkole są zawieszone. Jutro i pojutrze będzie otwarta świetlica dla dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki w tych dniach. Od poniedziałku szkoła i przedszkole są definitywnie zamknięte do odwołania (ale nie wcześniej niż do 25 marca).
  11.03.2020 14:39 | więcej »
 • Oni nie prosili,

  Nie kłaniali się w pas.

  Oni uwierzyli.

  Tak nam dopomóż!

  Przyszedł nasz czas!

  Oddawali życie

  Wierząc w słuszność

  Sprawy.

  Krew popłynęła obficie.

  Jedyna droga by naród

  Zbawić?

   

   

  Czas powstać,

  Uszanować ich los

  Wilczy.

  Gdzieś w oddali

  Odzywa się głos:

  Wygrali!

  I milczy…

   

   „ Niezłomni” - Paweł Pytel

   

       Dnia 2 marca 2020r. w  naszej szkole odbył się apel poświęcony żołnierzom partyzantki niepodległościowej, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni, ponieważ uznali, iż walka trwa nadal, tyle że już nie z okupantem niemieckim a radzieckim. Scenariusz uroczystości przybliżył uczniom sylwetki, dokonania i losy „Żołnierzy wyklętych”.  Uczniowie dowiedzieli się także, dlaczego bohaterów tamtych lat nazywamy żołnierzami wyklętymi albo żołnierzami niezłomnymi. W celu lepszego zrozumienia tematu podczas apelu została wyświetlona prezentacja multimedialna, zaś całość okraszona pięknymi i wzruszającymi piosenkami odśpiewanymi przez nasze uczennice. W apelu brali udział uczniowie klas VI c, VII a, VIII a i VIII b pod kierunkiem p. Iwony Gryszko i Ewy Rudzkiej.

   

  E.R.

  07.03.2020 19:36 | więcej »
 • W dniach od 7 do 14 lutego 2020 roku w szkole została zorganizowana zbiórka rzeczy dla dzieci najbardziej potrzebujących w Kenii. Dary zostały zebrane przez uczniów naszej szkoły i przekazane dla Pani Karoliny, która mieszka w Warszawie i odbyła lot do Kenii. Pani Karolina jest stewardessa  i to ona ogłosiła na Facebooku, że organizuje wraz z koleżankami zbiórkę. Pojechała do wioski, w której w pierwszej kolejności odwiedziła dom dziecka oraz szkołę, gdzie przekazała od nas prezenty. Były to głównie środki czystości, takie jak mydła, pasty i szczoteczki do zębów, szampony i płyny do kąpieli. Oprócz tego zostały przekazane kredki, długopisy, flamastry, zeszyty, kolorowanki, bloki, notesy, zabawki. Jeszcze raz dziekuję tym, którzy wzięli udział w naszej zbiórce. Mam również nadzieję, że wywołaliśmy uśmiech na wielu twarzach Kenijskich dzieci.

  Anna Puczka

  07.03.2020 19:17 | więcej »
 • Na terenie naszej szkoły 4 lutego 2020 roku odbył się pierwszy etap IV Diecezjalnego Konkursu Biblijnego ,,Spotkana z Jezusem w Ewangelii św. Jana”.
  02.03.2020 22:21 | więcej »
 • „Ogólnopolski DBI 2020 odbył się 11 lutego 2020 r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

   W tym roku Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu po raz piąty wziął udział w organizacji Dnia Bezpiecznego Internetu.
   Zaczęliśmy od zgłoszenia szkoły do udziału w akcji na stronie http://www.saferinternet.pl/ i podjęliśmy inicjatywy zmierzające do podniesienia poziomu bezpieczeństwa użytkowników Internetu.
  W szkole podstawowej przeprowadzono lekcje na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Przypomniano o tym, jak ważne jest korzystanie z Internetu przy wsparciu i za zgodą rodziców. Dużo czasu poświęcono na uświadomienie uczniom, że nikt nie jest anonimowy w Internecie. Podkreślono, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.
  Uczniowie klas IV mieli możliwość ukończyć kurs metodą e-learning „Misja: Bezpieczny Internet” mający na celu zapoznanie uczniów z zagrożeniami oraz zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w Internecie, a także gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa.
  Zorganizowaliśmy konkurs na plakat „Bezpieczny? Internet” adresowany do uczniów klas I-III i IV-VIII.
   Najlepsze prace zostały zaprezentowane na gazetce propagującej "Dzień Bezpiecznego Internetu" i tegoroczne hasło „Działajmy razem!”.
  Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym.

  Małgorzata Kamińska


   
  23.02.2020 18:20 | więcej »
 • 18 lutego czwartoklasiści uczestniczyli w wycieczce do kina Merkury i "Przystani zabawy". Razem z doktorem Dolittle wybrali się na mityczną wyspę,  by zdobyć lekarstwo na chorobę królowej Anglii, następnie w sali zabaw w Woskrzenicach beztrosko i w przyjemnej atmosferze spędzali czas, tonąc w kulkach, skacząc na trampolinie, strzelając z armatek czy wdrapując się na ściankę wspinaczkową. Zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domów, nie mogąc się doczekać kolejnej wycieczki.

  B.B.

   

  20.02.2020 08:51 | więcej »
 • 14 lutego w naszej szkole panowała bardzo miła atmosfera. Już od samego rana na uczniów czekała Poczta Walentynkowa i Sklepik Walentynkowy, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Można było sprawić radość drugiej osobie, wysyłając Walentynkę czy obdarowując ją słodkim serduszkiem.

  Tego dnia wszyscy mogli dać się ponieść miłości

  SU

  17.02.2020 19:47 | więcej »
 • Kancelaria szkoły prowadzi zapisy do klasy I na rok szkolny 2020/2021.

  Potrzebne dokumenty można pobrać w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły (zsp1terespol.edu.pl)Informacje/zakładka REKRUTACJA, a także u wychowawcy grupy.

  Wypełnione wnioski należy złożyć w kancelarii szkoły.

  16.02.2020 14:25 | więcej »
 • 31 stycznia 2020  roku w ZSP nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Terespolu odbył się

  XX  PRZEGLĄD  ,,Już gwiazdeczka się kolebie”. Jego głównym celem było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych.

  Do ubiegłego roku szkolnego organizatorem Przeglądu była Szkoła Podstawowa nr 2 w Terespolu, zaś po jej likwidacji dyrekcja ZSP nr 1 w Terespolu wraz z nauczycielami postanowili, że wieloletnia tradycja imprezy nie powinna zostać zakończona. Właśnie dlatego podjęto decyzję o kontynuacji imprezy.

  Do udziału w Przeglądzie zostali zaproszeni uczniowie z okolicznych szkół, a samą uroczystość uświetnili swoją obecnością uświetnili goście zaproszeni: Urszula Artecka, Ryszard Ferens, Krystyna Fiłatiuk, Janina Ligor, Ewa Androsiuk.

  Przegląd rozpoczął dyrektor ZSP Zenon Iwanowski, który przywitał zgromadzoną publiczność oraz przybyłych gości. Krótko przypomniał historię przeglądu

  Wszyscy uczestnicy Przeglądu prezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny.

              Występy młodych artystów oraz własnoręcznie wykonane przez nich szopki oceniała komisja konkursowa w składzie :

  1.p. Agata Saj– dyrektor Biblioteki Miejskiej w Terespolu

  2.p. Ryszard Ferens – emerytowany nauczyciel muzyki i plastyki

  3.ks. Łukasz Michaluk – ksiądz miejscowej parafii.

   

  Wśród grup obrzędowych nagrodzeni zostali wszyscy wykonawcy.

  Uczniowie klas III z ZSP nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Terespolu w jasełkach Jak się Chrystus rodził, a Heroda diabli wzięli, przygotowani pod opieką p. Edyty Krzemińskiej i p. Elizy Lańskiej zachwycił jurorów żywiołowością, choreografią, tańcem i wykonaniem kolęd wchodzących w skład przedstawienia.

  Grupa teatralna Koziołeczki z Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach, która zaprezentowała przedstawienie Jak to kiedyś na wsi bywało, czyli rzecz o Bożym Narodzeniu przygotowane pod opieką opiekunki, p. Elżbieta Kijuk, dała popis wykorzystujący gwarę oraz zachwyciła pięknymi strojami ludowymi i dopracowaną, misterną scenografią.

  Uczniowie klasy VIII c reprezentujący gospodarzy spodobali się licznie zgromadzonej publiczności humorystycznym potraktowaniem tematu Bożego Narodzenia i żartobliwymi, współczesnymi tekstami wykorzystującymi język uczniowski. Grupę tę przygotowała p. Dorota Szprychel, a spektakl nosił tytuł Ostateczne starcie czyli Anieli w działaniu.

   

  Nagrodzeni zostali także soliści śpiewający kolędy i pastorałki, zarówno z klas I-III jak i klas IV – VIII.

  Wśród najmłodszych nagrody zostały przyznane trzem wokalistkom.

  I miejsce zajęłą Małgorzata Wasiluk z ZSP nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Terespolu, której opiekunem wokalnym był p.Tomasz Jezuit

  II miejsce przypadło Julii Panasiuk z Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach. Jej opiekunką była p. Alicja Sołoducha 

  III miejsce zdobyła Maja Roszkowska z Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kobylanach,

  Przygotowała ją p. Wiesława Gmur

  Najlepsze w kategorii starszych solistów okazały się 3 wokalistki.

  I miejsce zdobyła Julia Krześniak z ZSP nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Terespolu, przygotowana przez p.Tomasza Jezuita.

  II miejsce ex aequo otrzymały Marlena Pytka z Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach (opiekun p. Andrzej Maziejuk) i Julia Nowicka z Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kobylanach (opiekun p. Elżbieta Artemuk).

   

  Uznanie komisji konkursowej zdobyli wykonawcy szopek bożonarodzeniowych. Urzekły pomysłowość, dokładność i estetyka wykonania.

  I miejsce zajęła Paulina Oleszczuk z ZSP nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Terespolu, która swoją szopkę wykonała pod opieką p. Anny Kulhawczuk.

  II miejsce przypadło Martynie Czuchraj z Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kobylanach. Opiekunką Martyny była p. Jolanta Zadrożna

  Nagrodę za III miejsce otrzymała Dominika Kupisz z Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach, która wykonała szopkę z pomocą opiekunki,  p. Ewy Stawskiej.

   

  Wszyscy wykonawcy otrzymali wspaniałe nagrody, wśród których były kolumny interaktywne i drukarki laserowe dla grup obrzędowych oraz przede wszystkim maskotki dla indywidualnych wykonawców.

  Obdarowanie nagrodzonych nie byłoby możliwe dzięki wsparciu licznych darczyńców – ludzi dobrej woli, przyjaciół dzieci i młodzieży oraz propagatorom tradycji bożonarodzeniowych.

   

  Darczyńcami tegorocznej edycji przeglądu byli:

  Burmistrz Miasta Terespol, Jacek Danieluk

  Jerzy Jaworski – Hurtownia  „Pantera”

  Ewa i Tomasz Androsiukowie - „Galeria Zacisze”

  Radosław Sebastianiuk, Radny Powiatu Bialskiego

  PGKiM  - p. Jacek Szczepaniak

  Krzysztof Kwiatkowski - Sklep „Majster”

  Wojciech Mitur,a Radny Powiatu Bialskiego

  Grzegorz Gregoruk

  Agnieszka Drab – „Galeria Smaków”

  Władysław Grzelak - sklep „Rebutr II”

  Jarosław Tarasiuk - Przewodniczący Rady Miasta Terespol

  Agnieszka i Jacek Góreccy -  PPHU „Aga” i sklep wędkarski

  Joanna Kotowska -  Sklep„Puchatek”

  Dariusz Bieliński – Zakład Fotograficzny

  Radni Rady Miasta Terespol: Dorota Szprychel, Dariusz Herlikiewicz, Krzysztof Prokopiuk, Ewa Zając, Urszula Artecka, Andrzej Korbal, Tomasz Staszczuk, Paweł Jurkowski, Barbara Saj, Krzysztof Wróbel

  Beata Matwiejuk – Cukierenka w Terespolu

  Alina i Adam Niedziółko – Sklep „Junior”

  Koordynatorem XX Przeglądu  Już gwiazdeczka się kolebie była p. Dorota Szprychel.

  Gratulujemy wszystkim wykonawcom!

  A. Kulhawczuk, D. Szprychel

  12.02.2020 19:37 | więcej »
 • Szanowni Rodzice, nasza szkoła przystąpiła do lubelskiego programu "Wczesnego wykrywania, leczenia i terapii zaburzeń komunikacyjnych u dzieci rozpoczynających naukę szkolną" W ramach programu wszyscy uczniowie klas I (pod warunkiem udzielenia przez rodziców zgody) zostaną przebadani pod kątem zaburzeń słuchu, zaburzeń przetwarzania słuchowego i wad wymowy.
  Szczegółowych informacji udziela Dorota Wójcik (koordynator programu).

  D.W.
    

  11.02.2020 20:19 | więcej »
 • 7 lutego w naszej szkole odbyła się Zabawa Choinkowa. W pięknie udekorowanej sali, jako pierwsi zabawę zaczęli uczniowie klas I-III. Wodzirej „Fantomasz” zabawiał dzieci, zapraszał do wspólnych tańców, prowadził wiele ciekawych zabaw. Wsparciem imprezy były uczennice klas VIII, które chętnie bawiły się i tańczyły z młodszymi uczniami. Dzieci bardzo fajnie się  poprzebierały. Miały ciekawe, pomysłowe i oryginalne stroje. W salach rodzice przygotowali dzieciom słodki poczęstunek oraz prezenty-niespodzianki. Nie zabrakło również Mikołaja, który bawił się z dziećmi na sali. O godzinie 16.00 zabawę zaczęły klasy IV-VIII. Młodzież świetnie się bawiła przy najnowszych hitach i przebojach. Wszyscy uczniowie dali się ponieść rytmom wspaniałej, tanecznej i melodyjnej zabawie. Było super!

   

   

   

    S U

  12.02.2020 19:32 | więcej »
 • 11.02.2020 11:04 | więcej »
 • Bryk.pl to popularna strona internetowa z bazą edukacyjną, z której od czasu do czasu ściąga każdy uczeń, odrabiając pracę domową.

  Wirtualny Bryk.pl nie musi być jedyną ściągą. Może nią być także obejrzane z uwagą widowisko teatralne, które podobnie jak czytanie książek dostarcza emocjonalnych wrażeń. Zgadza się z tym grupa naszych ósmoklasistów, którzy już są przygotowani z „ANTYGONY” – lektury omawianej w klasie pierwszej szkoły średniej. Skąd ta nadgorliwość? Otóż 6 lutego pojechali oni do Siedlec, gdzie na deskach sceny CKiS obejrzeli antyczną tragedię Sofoklesa, „Antygona” w wykonaniu aktorów TEATRU ES. Przekaz sztuki jest współczesny. Potoczna mowa i nowoczesna stylizacja kostiumów  pozwala na większe zrozumienie trudnego, poetyckiego tekstu. Całość widowiska jest oprawiona przejmującą muzyką i musicalowymi piosenkami. Zatem drodzy uczniowie czas na zmianę kierunku z Bryk.pl na czytanie lektur i bywanie w teatrze.

  Po spektaklu nakarmieni duchem, a jednak głodni w dosłownym znaczeniu tego słowa, uczestnicy wycieczki udali się do galerii handlowej na obiad i zakupy. Resztę czasu aktywnie spędzili na świeżym powietrzu. Tą porą roku koniecznie muszą być łyżwy. Sam Z. Bródka, zdobywca Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, byłby zdumiony umiejętnościami łyżwiarskimi naszej młodzieży, która z gracją i finezją zawładnęła lodowiskiem. Po mistrzowskich wyczynach nienaruszeni fizycznie, za to poruszeni doznaniami, bezpiecznie wróciliśmy do Terespola. Organizacji wyjazdu i opieki nad uczniami z radością podjęły się Panie: Ewa B. i Małgorzata B.

   

  EB

  09.02.2020 18:56 | więcej »
 • W sobotę (11.01.20r.) nasi szkolni chórzyści pod opieką dyrygenta oraz pań (E. Kuczyńskiej, D.Wójcik) wyruszyli do Siedlec, aby spróbować swoich sił na tafli lodowiska. Uczniowie szybko udowodnili, że oprócz muzycznych talentów drzemią w nich ogromne pokłady energii i całkiem sporo umiejętności z zakresu łyżwiarstwa. Po zimowej zabawie przyszedł czas na naładowanie akumulatorów w restauracji Mc Donald's oraz wesołe śpiewy w autokarze, dzięki którym podróż stała się nie lada przyjemnością. O tak przyjemny początek ferii zadbał pan T. Jezuit. Celem wspólnych wyjazdów jest nie tylko świetna zabawa, ale również integracja dzieci i młodzieży uczęszczającej na chór, co potem pięknie przekłada się na jakość wspólnych występów. 

    D. Wójcik 

  20.01.2020 20:34 | więcej »
 • 15 XII uczniowie klas trzecich mieli okazję prezentować szkołę podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Grupa teatralna biorąca udział w warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej w Terespolu przygotowała pod kierunkiem wychowawczyń: Edyty Krzemińskiej i Elizy Lańskiej widowisko „O tym, jak się Chrystus rodził, a Heroda diabli wzięli”. Na scenie nie zabrakło tańca i śpiewu. Występy małych aktorów, bajeczne kostiumy, scenografia wzbudziły zainteresowanie nawet tej najbardziej wymagającej – najmłodszej widowni, która nagrodziła występujących gromkimi brawami. Aktorzy otrzymali od Prezesa Stowarzyszenia pamiątkowe dyplomy. Podziękowania należą się nie tylko młodym aktorom: Maciejowi Badalskiemu, Mai Chodzińskiej, Julii Gobcewicz, Krzysztofowi Gołębiowskiemu, Mai Kosak, Aleksandrze Kowaluk, Annie Łukaszuk, Lenie Machnowskiej, Julii Marciniuk, Weronice Modelewskiej, Karinie Panasiuk, Wiktorowi Pawluczukowi, Julii Polaczuk, Zofii Poleszczuk, Julii Rafałko, Mateuszowi Samociukowi, Jakubowi Skolimowskiemu, Jakubowi Szelągowi, Małgorzacie Wasiluk, Natalii Zbrożek, ale też ich rodzicom, którzy cierpliwie znosili kilkumiesięczne próby i związane z tym niedogodności.

  03.01.2020 16:51 | więcej »
 • 15 grudnia w terespolskim liceum odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Terespolskie Jarmarki 2018-2019”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol.

  W Jarmarku Bożonarodzeniowym brali udział uczniowie naszej szkoły.

  Zajęcia warsztatowe z ceramiki  oraz wykonywania szopek, gwiazd kolędniczych  trwały trzy miesiące. Uczennice uczyły się pod okiem instruktora p. Krzysztofa Badalskiego. Efekt ich pracy można było podziwiać podczas jarmarku.

  W warsztatach uczestniczyły: Natalia Nowacka, Amelia Kral, Julia Danieluk, Natalia Przygocka, Karolina Przygocka, Dominika Przygocka, Izabela Lipowiecka, Agata Kłos, Alicja Poleszczuk, Patrycja Palak, Natalia Kral, Julia Nowacka, Karolina Wieczorek, Martyna Kulik, Magdalena Nowacka, Weronika Greczuk, Kornelia Greczuk.

  Gratulujemy!

  20.12.2019 08:51 | więcej »
 • W świąteczny nastrój trzecioklasistów z naszej szkoły wprowadziła grupa artystyczna działająca w Bialskim Centrum Kultury. 5 grudnia uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami Edytą Krzemińską, Elizą Lańską, Barbarą Misiejuk i nauczycielem muzyki Tomaszem Jezuitem wybrali się do Białej Podlaskiej na spotkanie z Mikołajem i Czarnoksiężnikiem z Krainy Oz. Na scenie było dużo tańca, śpiewu i pięknej muzyki. Bajeczne kostiumy, rekwizyty i scenografia rozbudzały wyobraźnię uczestników mikołajkowego widowiska. Po spektaklu dzieci spotkały się ze Świętym Mikołajem, od którego otrzymały słodki upominek. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć w mikołajkowej krainie i wielu niezapomnianych wrażeń.

  16.12.2019 19:10 | więcej »
 • Dźwięki pięknych polskich kolęd już po raz trzynasty rozbrzmiewały w murach naszej szkoły za sprawą niezwykłego koncertu – Wieczoru Kolęd, który na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości odbywających się w naszej Jedynce.
  12 grudnia korytarze zapłonęły światłem kolorowych lampek, a w pięknie oświetlonej i udekorowanej sali licznie zasiedli nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice i dziadkowie. Koncert rozpoczął się występem trzecioklasistów, którzy znakomicie zaprezentowali się w  zabawnych, a jednocześnie wzruszających Jasełkach. Do tego wyjątkowego występu dzieci przygotowywały wychowawczynie Eliza Lańska oraz Edyta Krzemińska.
  W dalszej części świątecznego spotkania wykonanie popularnych polskich kolęd przeplatały recytacje tekstów o tematyce bożonarodzeniowej, przygotowane przez Annę Skolimowską wspólnie z uczniami klasy 8 b.
  Po koncercie goście mogli poczęstować się pysznym bigosem, przygotowanym przez panie pracujące w naszej kuchni, a także zakupić ciasto i ozdoby świąteczne na kiermaszu.
  Koncert zorganizowała pomysłodawczyni Anna Skolimowska, natomiast w przygotowanie słodkiego kiermaszu zaangażowały się Beata Wolczyk, Anna Roguska, Anna Kulhawczuk, Barbara Misiejuk, Kamila Korneluk, Elżbieta Kuczyńska, Wanda Moroszczuk, Iwona Steciuk. Kiermasz ozdób przygotowały nauczycielki wraz z dziećmi uczęszczającymi na świetlice.
  W dekorowaniu sali pomagała Edyta Drobysz, natomiast o oświetlenie i nagłośnienie koncertu zadbał Piotr Skolimowski.

  KK


   
  16.12.2019 10:42 | więcej »
 • 9 grudnia grupa uczniów z klasy 3a, 5a, 5b i 6 wyruszyła na wycieczkę do Wioski Dieda Maroza, która znajduje się na Białorusi w Puszczy Białowieskiej. Wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania Brześcia pod przewodnictwem Pani Tatiany, świetnie mówiącej w języku polskim. Następnie udaliśmy się na obiad do restauracji Hotelu Inturist, aby spróbować tamtejszej kuchni. W końcu dotarliśmy do głównego punktu naszej wyprawy. W bajkowej scenerii spotkaliśmy się ze świętym Mikołajem i Jego pomocnicą Śnieżynką. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę i zatańczyliśmy, zawiązując wielkie koło. Mikołaj obdarował nas prezentami i obiecał, że nasze życzenia się spełnią oraz że odwiedzi nas niebawem. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Organizacją wycieczki zajęła się p. Anna Skolimowska, natomiast o atmosferę i bezpieczeństwo na wycieczce zadbali: p. Edyta Krzemińska, p. Eliza Lańska, p. Grzegorz Machnowski i ks. Łukasz Michaluk.

  AS


   
  15.12.2019 15:15 | więcej »
 • Choć za oknem śniegu nie widać,  w naszej szkole gości już nastrój świąteczny. 6 grudnia, zgodnie z tradycją, zawitał do nas święty Mikołaj. Miał on ze sobą worek słodkości, (a także kilka rózg😊, którymi obdarował dzieci, nauczycieli i pracowników szkoły. Wszyscy przyjęli Mikołaja z ogromnym entuzjazmem. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.

  SU

   

  15.12.2019 15:09 | więcej »
 • Pod koniec listopada Samorząd Uczniowski zorganizował Wieczór Wróżb, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły – od najmłodszych do najstarszych. W czasie imprezy odbyła się loteria fantowa, Jej celem było zebranie funduszy na niespodziankę, przygotowywaną przez Samorząd…ale o tym już po feriach zimowychߘꠕczniowie świetnie się bawili podczas udziału w tradycyjnych wróżbach, przygotowanych przez dziewczęta z klas 7 i 8. Był też czas na tańce i zabawy.
  Wszystkim Uczniom życzymy spełnienia najskrytszych marzeń.

  SU

  15.12.2019 15:09 | więcej »
 • W środowe popołudnie, 4 grudnia, uczniowie klasy Ib z rodzicami i wychowawcą zebrali się w szkole, by wspólnie dekorować pierniczki. Pierniczki te będą zawiezione i wręczone podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kodniu. Pracy towarzyszyła muzyka i śpiew kolęd. Na koniec wspólnego spotkania zostały wręczone nagrody za udział w konkursie „Wigilia Bożego Narodzenia w krainie Bugu”. Wszyscy uczniowie otrzymali czerwone koszulki z nadrukiem „Świąteczny czas pomagania” od firmy Schenker.

  Zuzanna Jaroszuk

  05.12.2019 14:06 | więcej »
 • 02.12.2019 08:43 | więcej »
 • 25 listopada 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia.
  W tym dniu dzieci przyniosły do szkoły swoje misie (duże, małe, stare i nowe, kolorowe i ... mniej kolorowe). Wraz ze swoimi pluszakami zebrały się na sali gimnastycznej i obejrzały teatrzyk kukiełkowy  o tym, jak Kłapouchy zgubił ogon a Puchatek pomógł go odnaleźć.
  W kolorowej scenerii w role Kłapouchego, Puchatka, Sowy i narratora wcielili się Julia, Mateusz, Alicja i Jakub z kl. III a. Następnie dowiedzieliśmy się, dlaczego utworzono ten radosny dzień. Uczennice z klas trzecich - Małgosia i Nikola - przeprowadziły również ciekawe zabawy interaktywne nawiązujące  do naszych emocji.
  Na zakończenie nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia z naszymi pluszowymi misiami.
  Było bardzo milo i radośnie.
  Dzień Pluszowego Misia przygotowały p. Anna Klim i p. Anna Kulhawczuk.

  30.11.2019 11:59 | więcej »
 • Uczniowie klasy III a pod opieką wychowawczyni Pani Edyty Krzemińskiej przygotowali plakat konkursowy „Bezpieczni za kółkiem” organizowany przez  Kajetana Kajetanowicza, Radio ZET i firmę Pirelli. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 29 listopada 2019r. Podopieczni Pani Edyty z niecierpliwością czekają na wyniki. Może to naszą szkołę odwiedzi sam trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz!

  28.11.2019 16:42 | więcej »
 • 24.11.2019 10:30 | więcej »
 • Dnia 15.11.19r. dzieci z klas 2a i 2b pod opieką pań (B. Wolczyk, A. Roguska, A. Kulhawczuk, D. Wójcik) wyruszyły do miejscowości Dubeczno, by przyjrzeć się ręcznej i pracochłonnej metodzie produkcji szkła oraz pobudzić inwencję twórczą, tworząc podczas warsztatów własne dzieła. Wycieczka była wyjątkowa pod wieloma względami. Najpierw uczniowie zawitali do Huty Szkła Gospodarczego, gdzie krok po kroku obserwowali poszczególne etapy powstawania szklanek i kieliszków. Następnie  udali się do rodzinnej firmy "Jadwiga", gdzie tradycyjnie od wielu lat wykonuje się: grawerowanie, zdobienie i barwienie szkła.. Dzieci miały okazję podejrzeć jak w kilka sekund na jednolitej szklance pojawiają się  piękne listki i winogrona. Na pamiątkę otrzymały też imienne szklanki na herbatkę. Druga część wycieczki miała charakter bardziej praktyczny. Po domowym, przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich obiedzie, uczniowie pokazali, że tworzenie artystycznych wyrobów im również nie jest obce. Z minuty na minutę powstawały niepowtarzalne świeczniki i świąteczne dekoracje. Była to wycieczka, z której oprócz wrażeń i emocji dzieci przywiozły całą górą wspaniałych pamiątek nie tylko dla siebie, ale także dla swoich bliskich.
                                                                                                                      D. Wójcik  
  18.11.2019 22:24 | więcej »
 • Dnia 11 października 2019r. odbyło się ślubowanie uczniów klas I. Uroczystość powiązana była ze świętem patrona szkoły. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali krótki występ artystyczny, a następnie Pan Dyrektor Zenon Iwanowski pasował każdego z uczniów na pierwszaka ZSP nr 1 w Terespolu. Uroczystość miała podniosły nastrój.

  14.11.2019 17:19 | więcej »
 • 8 listopada 2019 roku delegacja uczniów z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 1 w Terespolu odwiedziła miejscowy cmentarz komunalny, aby zapalić znicze na grobach zmarłych nauczycieli i ich rodzin. Uczniowie przybyli z opiekunami Anną Kudelską oraz Markiem Ferensem. Tradycja palenia lampek trwa już od wielu lat i jest dobrą lekcją poglądową, dla przybyłych uczniów a jednocześnie wystawia pozytywną laurkę tym nauczycielom i dyrekcji, którzy pamiętają o tych, którzy odeszli...

  mf.

  12.11.2019 10:53 | więcej »
 • W piątek, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11, nasza szkoła  włączyła się w akcję MEN oraz Rady Dzieci i Młodzieży, wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie przy akompaniamencie odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego, rozpoczynając już dzisiaj obchody Święta Niepodległości. Dyrektor szkoły zachęcił wszystkich do wzięcia udziału w licznych wydarzeniach patriotycznych mających odbyć się w ciągu najbliższych trzech dni w naszym mieście.

  08.11.2019 18:05 | więcej »
 • 24 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z lekarzem weterynarii p. Andrzejem Jelinkiem.
  Pan weterynarz bardzo ciekawie opowiadał o właściwej opiece nad zwierzętami domowymi, o ich karmieniu i niezbędnych zabiegach pielęgnacyjnych. Przybliżył też dzieciom specyfikę pracy w tym jakże trudnym i odpowiedzialnym  zawodzie.
  Dzieci  bardzo aktywnie  uczestniczyły w spotkaniu, opowiadały o zwierzętach, które mają w domu i zadawały  mnóstwo pytań dotyczących ich pupili.
  Lekarz weterynarii przypomniał również  o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontaktach np. z bezdomnymi zwierzętami.
  Przy okazji spotkania podsumowano i nagrodzono uczestników konkursu plastycznego "Kochane zwierzaki". Zebrani  mogli obejrzeć wystawę prac laureatów a zwycięzcy odebrać nagrody.
  Uczniom spodobała się nietypowa lekcja. Teraz z pewnością  już wiedzą jak dbać o swoich czworonożnych przyjaciół.  Może przez to spotkanie ktoś odkryje w sobie jakieś nowe pasje?
  Serdecznie dziękujemy Panu weterynarzowi za poświęcony czas
  i dostarczenie nam tylu ciekawych wiadomości.

  05.11.2019 20:59 | więcej »
 • Dnia 30.10.2019 roku odbył się zorganizowany przez Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu wyjazd do Brześcia w celu sprzątania grobów Polaków. Akcję pod nazwą „Polacy pamiętają o Polakach. Polski grób – polski znicz” swoim patronatem objął MOK w Terespolu, a zorganizowały go nauczycielki ZSP – pani Dorota Szprychel i pani Katarzyna Polaczuk. W wyjeździe uczestniczyli również uczniowie ALO. Łącznie wzięło udział 17 uczniów naszej szkoły i 10 z ALO.
  Groby sprzątali także dyrektorzy obu szkół – pan Zenon Iwanowski i Bogusław Korzeniewski, radni powiatowi – pan Radosław Sebastianiuk i Wojciech Mitura, dyrektor MOK – Anna Pietrusik, kierownik wyjazdu – pani Dorota Szprychel, nauczycielka języka rosyjskiego, pani Elżbieta Kuczko oraz dwu studentów z Siedlec.
  Cmentarz, na którym działali wolontariusze, został w dużej mierze wygrabiony z liści, których uzbierał się cały ciężarowy samochód, oraz świątecznie rozbłysnął zniczami zebranymi w szkołach i MOK w Terespolu. Światełka pamięci o zmarłych Polakach zapłonęły na każdej mogile.
  Wyjeżdżającym dopisały pogoda i dobre nastroje, chociaż wszyscy dość mocno się utrudzili pracą. Po zjedzeniu posiłku ufundowanego przez radnych powiatowych wszyscy z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku wrócili do domów.
  Należy zaznaczyć, że bezkosztowy przejazd do Brześcia nie byłby możliwy bez wsparcia pana Huberta Raszplewicza, któremu serdecznie dziękujemy.
  Organizatorzy żywią nadzieję, że akcja na stałe wpisze się w tradycję ZSP, ALO i MOK.


   
  06.11.2019 19:42 | więcej »
 • Dnia 29.10.2019 roku kilkoro uczniów naszej szkoły pod opieką pani Doroty Szprychel wzięło udział w kręceniu pięciu odcinków „Koła Fortuny”.
  Organizatorem wyjazdu było Liceum Akademickie w Terespolu.
  Uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda praca nad przygotowaniem telewizyjnego teleturnieju, kto przy tym jest zaangażowany i jak ciężkie zadanie stoi… przed publicznością.

  06.11.2019 19:41 | więcej »
 • 31 października 2019r.
  dzień wolny od zajęć lekcyjnych

  28.10.2019 19:18 | więcej »
 • 2019 rok jest ROKIEM KULTURY LUDOWEJ. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję poznać  tradycje, zwyczaje, stroje ludowe oraz kulturę wyrażoną pięknym  śpiewem i tańcem.   Dnia 23 października 2019 roku, w naszej szkole odbył się koncert,  znanego i nagradzanego w licznych konkursach,  zespołu ludowego ,,Łobaczewianki’’. Koncert poprzedziły warsztaty kulinarne, poprowadzone przez laureatki wielu prestiżowych konkursów, Panie z KOŁA AKTYWNYCH KOBIET. Inicjatorkami i organizatorkami imprezy były panie Małgorzata Tańczuk- Danieluk, Danuta Daniluk, Zuzanna Jaroszuk. Uczestnikami były dzieci wraz z rodzicami. Podczas przygotowywania potrawy tradycyjnej kresów wschodnich, o nazwie PIEREMIACZE, wszyscy świetnie się bawili, panowała miła atmosfera, a dzieci były bardzo skupione na wykonywanych czynnościach, które dawały im satysfakcję i zadowolenie. Rodzice z dumą przyglądali się działaniom dzieci oraz rozmawiali z Paniami z koła, na temat tradycyjnych potraw i sposobu ich wykonywania. Wszyscy uczestnicy zarówno mali, jak i dorośli byli zachwyceni profesjonalnym koncertem zespołu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się oryginalne lubelskie stroje ludowe, w które ubrane były artystki. Rodzice i dzieci chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia z Paniami. Dziewczynki mogły przymierzyć niektóre elementy stroju i sfotografować się w nich. Na końcu imprezy miała miejsce degustacja potrawy, która wszystkim bardzo smakowała. Uczestnicy imprezy nie kryli zadowolenia i nie szczędzili słów uznania dla Pań, które zaszczyciły szkołę swoją obecnością, dzieląc się tym, co jest ich pasją.

  28.10.2019 14:26 | więcej »
 • Od obecnego momentu w naszej szkole uczniowie będą mieli możliwość korzystania z mlegitymacji.

  Czym jest mLegitymacja?

  Legitymacja to uzupełnienie fizycznej (papierowej lub elektronicznej) legitymacji szkolnej – cyfrowa kopia, wyświetlana w telefonie komórkowym (na chwile obecną tylko dla telefonów z systemem Android). Z elektronicznej legitymacji można będzie korzystać w tych samych sytuacjach, co w przypadku fizycznych dokumentów. Oznacza to, że mLegitymacją można będzie potwierdzić status ucznia podczas kontroli biletów czy zakładania karty w bibliotece. Będzie służyć również do otrzymania zniżki przy kupowaniu biletów do kina czy tych autobusowych.

  mLegitymacja, jest częścią aplikacji mObywatel i zawiera te same dane, które można znaleźć na tradycyjnej legitymacji:

  • imię i nazwisko ucznia;

  • numer legitymacji;

  • datę wydania;

  • termin ważności;

  • status użytkownika (uczeń);

  • datę urodzenia;

  • PESEL;

  • adres zamieszkania;

  • nazwę i adres szkoły.

  Aby korzystać z mLegitymacji, uczeń musi pobrać na swój telefon (z systemem Android w wersji 6.0 lub wyższej) bezpłatną aplikację rządową mObywatel (instrukcja, jak zainstalować aplikację na telefonie została zamieszczona na stronie internetowej szkoły w zakładce Informacje/Pliki do pobrania. Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu – jest ona tylko kopią. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji – z powodu np. uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

  mLegitymacja może być wystawiona chętnemu uczniowi na wniosek jego rodziców/opiekunów. Można go pobrać w sekretariacie bądź ze strony szkoły zsp1terespol.edu.pl z zakładki Informacje/Pliki do pobrania. Następnie wniosek wraz ze zdjęciem należy złożyć w sekretariacie szkoły.

   

  24.10.2019 19:55 | więcej »
 • Dnia 15 października 2019 r. odbyły się szkolne eliminacje do XV POWIATOWYCH KODEŃSKICH SPOTKAŃ Z POEZJĄ I PIEŚNIĄ MARYJNĄ POŚWIĘCONYCH PAMIĘCI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II. Każdy uczestnik miał za zadanie przygotować dwa utwory: jeden o tematyce związanej i poświęconej Matce Bożej, drugi autorstwa Świętego Jana Pawła II lub innego autora, ale poświęcony Jego pamięci.

  Komisja konkursowa zdecydowała, iż naszą szkołę na Powiatowym Przeglądzie będą reprezentować: Wiktor Pikuła VIIIb, Michał Jakimiak VIIIb i Igor Siczek Vb. Gratulujemy także wyróżnionym uczestniczkom: Natalii Danieluk VIIIb i Julii Bancarzewskiej VIIIb.

  Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku

  Anna Skolimowska, Dorota Poleszczuk

  20.10.2019 21:17 | więcej »

 • WSZEM I WOBEC OZNAJMIAMY

  ŻE SIĘ DZISIAJ OTRZĄSAMY

  PRZYSIĘGĘ SZCZERĄ ZŁOŻYLIŚMY

  W SUPER UCZNIÓW SIĘ ZMIENILIŚMY…

  17 października na Dyskotece Otrzęsinowej połączonej z Dniem Chłopaka uczniowie klas IV zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów klas starszych. Ale to nie było takie proste…zostali oni poddani otrzęsinom…

  Na początku klasy czwarte musiały ustawić się od najniższego do najwyższego ucznia, w tej konkurencji liczył się czas. Następnie Czwartaki zmagali się z językowymi łamańcami. Kolejna konkurencja polegała na stworzeniu mumii z papieru toaletowego. Nie zabrakło też zmagań sportowych – klasy musiały pokonać na czas slalom z piłeczką pingpongową na paletce. Sprawdzono również wiedzę Czwartaków na temat nauczycieli uczących w naszej szkole. W ostatniej konkurencji Uczniowie zmierzyli się z balonami. Zadanie polegało na nadmuchaniu największego balona…była to wystrzałowa zabawasmiley.

  Uczniowie pomyślnie przeszli wszystkie próby, na koniec złożyli przysięgę, zrobili kwaśną minkę po cytrynce i zostali przyjęci w poczet uczniów naszej wspaniałej szkoły.

  Następnie  uczniowie zatańczyli Belgijkę, którą oficjalnie rozpoczęli dyskotekę. Wszyscy świetnie się bawili. Nie zabrakło również niespodzianek dla naszych szkolnych Chłopaków.

  Imprezę uważamy za udaną i oczywiście zapraszamy na kolejnesmiley

  SU

  20.10.2019 21:17 | więcej »
 • Dziękujemy tym jakże zwykłym, a jednocześnie wielkim słowem przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu całej społeczności szkolnej wyrazili wdzięczność i uznanie swoim Belfrom w dniu ich święta.

  Za serce, uśmiech, dobre słowo,
  zachętę do pracy, gdy nic się nie udawało
  i pochwałę, gdy wszystko szło dobrze.
  Za pomoc w odkrywaniu tego. w czym jesteśmy najlepsi
  i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy.
  Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni.
  Za to, że w tak wielu sytuacjach
  mogliśmy zawsze na Was liczyć…

                                               …jeszcze raz Dziękujemy Wam

  Uczniowie

  20.10.2019 21:00 | więcej »
 • Na zaproszenie dyrektora Zenona Iwanowskiego, gościli w naszej szkole pracownicy WORD z Białej Podlaskiej, którzy w bezpiecznych warunkach, wykorzystując symulator dachowania, zaprezentowali zagrożenie wynikające z niezapiętych pasów bezpieczeństwa. Młodzież mogła poczuć zachowanie swojego ciała i pojazdu podczas dachowania- jak duże siły działają na pasażerów. Duże znaczenie edukacyjne miało uświadomienie konieczności zapinania pasów, jak również chowania do bagażnika rzeczy stanowiących śmiertelne zagrożenie podczas wypadku. Wzrost świadomości przyczynia się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa a prawidłowe zapięcie pasów redukuje ryzyko utraty zdrowia a nawet życia.

  20.10.2019 20:52 | więcej »
 • Tworzenie aplikacji na Androidzie.
  W dniu 17 października 2019r. młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Królowej Jadwigi brała udział w projekcie CodeWeek Polska zrealizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.
  Celem wydarzenia było upowszechnianie nauki programowania oraz pokazanie, że kodowaniem może zająć się każdy. W dobie smartfonów, nasze telefony są przez nas używane częściej niż komputery. Dlatego aplikacja, z której można korzystać również na Smartfonie, miała pokazać młodzieży, że można programować w dowolnym miejscu.
  Od godz. 12.00  przez dwie godziny 18 uczniów z klas V-VIII tworzyło na komputerze i smartfonie aplikację na urządzenie mobilne z systemem operacyjnym Android.
  Tworzenie Stopera w  programie App Inventor II bardzo spodobało się uczestnikom projektu. Najbardziej byli zachwyceni możliwością testowania utworzonej przez siebie aplikacji na smartfonie z Androidem. Programowanie i testowanie własnego programu wywoływało wielką radość i satysfakcję u uczestników wydarzenia zainteresowanych nowoczesnymi technologiami. Uczniowie dziękowali za zajęcia, pytali kiedy będą kolejne oraz oznajmiali, że będą sami kontynuować rozbudowę programu.
  Wszyscy uczestnicy bardzo pozytywnie ocenili swój udział w evencie oraz uzyskane efekty.

  M. Kamińska

  18.10.2019 05:36 | więcej »
 • Uczniowie i pracownicy szkoły szybko i sprawnie opuścili budynek podczas próbnej ewakuacji, jaka miała miejsce 16 października. Ćwiczenia takie odbywają się w celu utrwalenia sposobu zachowania się i postępowania w sytuacji realnego zagrożenia.

   

  17.10.2019 17:45 | więcej »
 • 15.10.2019 14:02 | więcej »

 • 14 października 2019r.
  Dzień wolny od zajęć lekcyjnych

  10.10.2019 13:37 | więcej »
 • W dniu 27 września w hotelu Delfin odbyła się Regionalna Konferencja Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. W konferencji tej udział wzięli Marszałek Województwa Lubelskiego p. Dariusz Stefaniuk, przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, przedstawiciele Lubelskiego Kuratorium Oświaty oraz dyrektorzy i nauczyciele z lubelskich placówek. Na spotkaniu wręczono nagrody wyróżnionym szkołom w konkursie OSE. I to nasza szkoła znalazła się wśród tych wyróżnionych. „Trofeum” jest mobilna pracownia komputerowa, którą otrzymamy do końca bieżącego roku szkolnego. Nagrodę odebrali dyrektor Zenon Iwanowski oraz wicedyrektor Waldemar Czerko. Aby otrzymać w/w laur trzeba jedynie uzyskać wysokie oceny za wykonanie zadań konkursowych. Z tego miejsca dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do sukcesu naszej szkoły.

  Zenon Iwanowski

  06.10.2019 17:56 | więcej »
 • 3 października  gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Spotkanie poświęcone było zasadom bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo – drogowych. Prowadzący w ciekawy sposób opowiadał uczniom z klas I - III o różnych niebezpiecznych sytuacjach, jakie zdarzają się w pociągach i na obszarze kolejowym. Zapoznał  uczniów z zadaniami jakie pełni Straż Ochrony Kolei. Zachęcał dzieci do zadawania pytań i aktywnego udziału w spotkaniu. Uczniowie wysłuchali pogadanki dotyczącej zachowania bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, na dworcach i w pociągu. Poznali słowa: zapory, rogatki oraz dróżnik. Funkcjonariusze pokazali dzieciom swoje umundurowanie i chętnie o nim opowiedzieli. Uczniowie mieli okazję popatrzeć przez lornetkę, potrzymać w ręku pałkę służbową i kajdanki.  Jednak największe zainteresowanie wzbudził pies tropiący RAMBO, który oczarował dzieci swoim wyszkoleniem. Rambo pod kierownictwem opiekuna zaprezentował swoje umiejętności związane z posłuszeństwem i wykonywaniem komend. Uczniowie w ciszy i z zachwytem przyglądały się umiejętnościom psa.
  Takie spotkania w znaczący sposób rozwijają u najmłodszych uczniów postawę odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo.
  Dziękujemy bardzo funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei za tak ważną lekcję.

  06.10.2019 17:56 | więcej »
 • 30 września 2019 roku w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania. Celem akcji było promowanie czytania wśród dzieci, oraz nabywanie przyjemności z czytania i słuchania literatury dziecięcej.
  W tym dniu, przebrani w bajeczne stroje, uczniowie z klasy III a wyruszyli, by czytać swoim rówieśnikom oraz młodszym koleżankom i kolegom. Głośne czytanie w każdej klasie poprzedziła zagadka związana z bohaterem prezentowanego utworu. Wszystkie dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści o Księżniczce na ziarnku grochu, Kocie w butach, Calineczce, Śpiącej Królewnie, Pocahontas, Królowej Śniegu, Czerwonym Kapturku. Bawiliśmy się bardzo dobrze i zgodnie uważamy, że codzienne czytanie to wielka przyjemność.
  Pamiętajmy, czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.
  Dzień Głośnego Czytania przygotowały p. Anna Kulhawczuk i p. Anna Klim.

  02.10.2019 18:38 | więcej »
 • 30 września  2019 roku (poniedziałek)
  odbędzie się w naszej szkole
  DZIEŃ  GŁOŚNEGO  CZYTANIA.
  Zachęcamy uczniów w klasach I-III
  do przebrania się w tym dniu
  za różnych bohaterów literackich (bajkowych).
  Zapraszamy do wspólnej zabawy!

  25.09.2019 20:39 | więcej »
 • W związku ze Światowym Dniem Ochrony Zwierząt

  zapraszamy uczniów kl. I-III szkoły podstawowej do udziału w konkursie plastycznym:

   

  KOCHANE ZWIERZAKI 

   

  Cele konkursu:

  -rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni plastycznej dzieci;

  -przedstawianie środkami plastycznymi postaci zwierząt

  z uwzględnieniem charakterystycznych cech wyglądu;

  -kształtowanie odpowiedzialnych postaw wobec zwierząt;

   

  Prace plastyczne przedstawiające ulubione zwierzęta (zarówno domowe jak i dziko żyjące) - forma przestrzenna lub płaska (narysowane, namalowane, wyklejone, wyszyte, itp.) należy wykonać do dnia 30 września 2019 r.

  Prace  należy składać wychowawcom klas lub p. Annie Kulhawczuk.

  Komisja konkursowa przy ocenie prac będzie brała pod uwagę pomysłowość autorów, estetykę i samodzielność wykonania.

  Na uczestników konkursu czekają dyplomy a zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

  Zapraszamy do udziału w konkursie!

  https://t2.ftcdn.net/jpg/00/66/22/27/240_F_66222763_QvDCvOYO3tQMEszQXRDKZnNyUrWYhcBx.jpg

   

  22.09.2019 20:51 | więcej »
 • Prosimy o wpłatę 43 złote na ubezpieczenie do wychowawców klas do dnia 25.09.2019r.

  Ogólne warunki ubezpieczenia są do wglądu w sekretariacie szkoły.


  ofera_ubezpieczenia_2019.pdf
  warunki_ubezpieczenia_2019.pdf

   
  18.09.2019 19:04 | więcej »
 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi została zgłoszona i wpisana na mapę europejskich działań w ramach Code Week EU.
  17 października o godz. 12.00  chętni uczniowie z klas V-VIII będą tworzyli aplikację na urządzeniu mobilnym z androidem.

  Zapraszam do zapisów.

  M. Kamińska

  18.09.2019 08:02 | więcej »
 • Nowy rok szkolny i katechetyczny 2019/2020 klasa VIIIa rozpoczęła rajdem rowerowym do Pratulina- miejsca męczeństwa unitów podlaskich. Uczniowie wyjechali rowerami pod kierownictwem Anny Tomczuk wraz z opiekunami p.Ewą Bloch i p. Markiem Ferensem. Szlak wiódł z Terespola przez Neple, Krzyczew, Bohukały i miejsce docelowe Pratulin.Uczniowie zobaczyli ciekawe miejsca związane z historią regionu, cenne zabytki i osobliwości przyrodnicze na trasie przejazdu. W Pratulinie miejscowy przewodnik opowiedział historię, pokazał miejsca związane z męczeństwem  unitów. Następnie uczniowie zwiedzili nowo wybudowany Dom Pielgrzyma. Po ognisku i zakupie pamiątek udali się w drogę powrotną do domu z zamiarem na kolejne wyprawy rowerowe po regionie!

  Tekst: Anna Tomczuk

  Foto: Marek Ferens

  17.09.2019 18:14 | więcej »
 • W czwartkowe popołudnie 5 września gościliśmy w naszej szkole księcia Krzysztofa Konstantego Radziwiłła oraz hrabiego Marka Starzeńskiego.
  W tym niecodziennym spotkaniu uczestniczył także burmistrz miasta Jacek Danieluk oraz dyrektor MOK Anna Pietrusik.
  Dyrektor Zenon Iwanowski serdecznie powitał zacnych gości, wyrażając ogromne zadowolenie, że książę Radziwiłł oraz hrabia Starzeński zechcieli zaszczycić naszą szkolną społeczność swoją obecnością. Także burmistrz Jacek Danieluk w imieniu całego miasta powitał gości, jednocześnie kierując słowa uznania dla Bractw Kurkowych, z którymi chętnie współpracuje w organizacji wszelkiego typu imprez kulturalnych. Nadmienić należy, że gościom towarzyszyli właśnie przedstawiciele tegoż bractwa.
  Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej części artystycznej przygotowanej przez panie Elizę Lańską, Iwonę Gryszko, Katarzynę Polaczuk oraz pana Tomasza Jezuita. Dzieci pięknie zaśpiewały patriotyczne pieśni, a także przywitały gości chlebem i solą, wręczając przy tym symboliczne pamiątki z Terespola.
  Książę Krzysztofa Konstantego Radziwiłła opowiedział licznie zgromadzonym na sali przedszkolakom, uczniom, nauczycielom oraz rodzicom o działalności charytatywnej rodziny Radziwiłłów, zakonie rycerskim do którego należy, czy współpracy z Unią Europejską w podziale funduszy przekazywanych na pomoc potrzebującym.
  Gość chętnie odpowiadał także na pytania, dotyczące pamiątek i posiadłości rodzinnych, czy przywilejów, jakie w Polsce ma rodzina Radziwiłłów. Z zainteresowaniem słuchano o liczebności rodu i jego tradycjach rodzinnych, a także pokrewieństwie z innymi rodami książęcymi i królewskimi w Europie.
  To wyjątkowe spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowej fotografii, dzięki której na długo w pamięci szkolnej społeczności pozostanie ta książęca wizyta.

  KK

  11.09.2019 14:27 | więcej »
 •  

  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE
  ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
  W ZESPOLE SZKÓŁ PUBLICZNYCH NR 1 W TERESPOLU
  ODBĘDZIE SIĘ 2 WRZEŚNIA 2019r.
  O GODZINIE 9.00
  NA PLACU APELOWYM

   

  O GODZ. 8.00 W KOŚCIELE PARAFIALNYM ZOSTANIE ODPRAWIONA MSZA ŚW.

  ZAPRASZAMY

  28.08.2019 18:16 | więcej »
 • W naszej szkole nastąpiła zmiana na stanowisku Inspektora Ochrony  Danych.
  12.07.2019 14:26 | więcej »
 • 31  maja 2019 odbył się w naszej szkole XXVIII Dziecięcy Festiwal Piosenki.
  W tym roku tematyką festiwalu była piosenka ludowa.
  Na scenie prezentowali się kolejno uczniowie klas najmłodszych, 4-6 oraz 7 i 8. Wykonawcy ubrani w kolorowe stroje ludowe prezentowali utwory w wersjach tradycyjnych i twórczych folkowych interpretacjach. Usłyszeliśmy między innymi "Czerwone jabłuszko", "Szła dzieweczka do laseczka", "Wesele "W moim ogródeczku", ,,Cyt,cyt” czy "Lipkę".
  W roli konferansjera wystąpił uczeń klasy VIII - Jan Miklaszewski, który profesjonalnie wprowadzał publiczność w tematykę każdego utworu.
  Dzięki hojności sponsorów laureaci festiwalu otrzymali nie tylko pamiątkowe dyplomy, ale również ciekawe upominki.
  Dyrekcja Szkoły oraz organizatorzy festiwalu dziękują serdecznie Panu T. Oleszczukowi za bezinteresowną pomoc w organizacji nagłośnienia imprezy. Sponsorom: Burmistrz Miasta w Terespolu, Rada Rodziców, Sklepik szkolny Pani Rogalska, KROPKA Sławomir Kropiwiec, PIGI Rabczuk, PPHU UZIMEX U.Załęska, Teresa Sałamacha GRAFIT, Kancelaria LIBRA Waldemar Czarnecki, GALERIA ZACISZE Ewa i Tomasz Androsiuk, Radni Miasta Terespol- Jarosław Tarasiuk, Ewa Zając, Dorota Szprychel, Urszula Artecka, , Krzysztof Wróbel, Barbara Saj, Radny Powiatu Wojciech Mitura, Radny Powiatu Radosław Sebastianiuk, Wiesław Krzemiński, Andrzej Makarewicz, Jolanta i Bartłomiej Terpiłowscy, Lech Denis KOSMETHUTR, Firma MAWI Bakoma.
  Dziękujemy również członkom jury: Katarzynie Polaczuk, Magdalenie Martyniuk, Katarzynie Oleszczuk, Kazimierzowi Michalakowi, Łukaszowi Pogorzelskiemu,  za czas poświęcony na wysłuchanie i ocenianie naszych młodych artystów.

  Wyniki obrad jury:

  KLASY 1-3

  1.MACIEJ BADALSKI – „WYSOKIE PŁOTY” -2b – I miejsce
  2.DOMINIKA I KAROLINA PRZYGOCKA – „W MOIM OGRÓDECZKU” - 2b – II miejsce
  3.NATALIA ZBROŻEK- „WYJDĘ JA ZA DZIADA” -2b – III miejsce
  4.JULIA RAFAŁKO I ZOSIA POLESZCZUK – „SZŁA DZIEWECZKA”- 2b – Nagroda Samorządu Uczniowskiego I-III

  KLASY 4-6

  1.MAJA PROKOPIUK – „GDZIE TA KEJA” – 6b – Nagroda Burmistrza
  2.PATRYCJA KAMIŃSKA – „MAMO, JA NIE CHCĘ ZA MĄŻ” – 6b – Nagroda Dyrektora
  3.JULIA DANIELUK, AGATA KŁOS, NATALIA PRZYGOCKA – „LIPKA” -5a – I miejsce
  4.NIKOLA ZUB – „HEJ WESELE” -4a – II miejsce
  5.JULIA MARCZEWSKA, MAJA ANDROSIUK, JUIA WITKOWICZ – „CYT CYT” – 5- III miejsce
  6.NATALIA JAROCKA – „CZERWONE JAGODY”- 4b – Nagroda Samorządu Uczniowskiego

   

  KLASY 7-8

  1.MARIA MARYNIUK I EMILIA SZAMUK – „W MOIM OGRÓDECZKU” – 8b – I miejsce
  2.KLAUDIA LEWKOWICZ – „GDZIE TEN KTÓRY” – 8b- II miejsce
  3.NATALIA SZOŁONIUK – „HENIEK” – 8a- III miejsce
  4.KINGA SZCZYGIELSKA – „TAKIEGO JANICKA”- 7a

  25.06.2019 22:21 | więcej »
 • Informacja dla rodziców uczniów przyszłych klas I.
  23.06.2019 15:42 | więcej »
 • W dniach 6-7 czerwca uczniowie klas czwartych, pełni sił i energii do poznawania pięknych obszarów naszego kraju, wyruszyli na swoją pierwszą dwudniową wycieczkę. Tuż przed obiadem dotarli do Sandomierza, gdzie po zakwaterowaniu i zjedzeniu obiadu, rozpoczęli zwiedzanie miasta. Podążając śladami Ojca Mateusza przeszli przez Ucho Igielne, podziwiali piękny Rynek i Ratusz sandomierski, a także Wąwóz Św. Królowej Jadwigi. Wiele emocji wzbudziła wizyta w Zbrojowni, gdzie niezwykle zabawny Rycerz opowiedział historię miasta. Ogromną atrakcją, zwłaszcza dla fanów serialu o księdzu detektywie, była wizyta w Muzeum Figur Woskowych, przedstawiających głównych bohaterów.
  Uroki miasta wycieczkowicze podziwiali także płynąc statkiem po Wiśle.
  Wieczór dzieci spędziły na zabawach oraz rozgrywkach sportowych w bursie szkolnej.
  Drugiego dnia czwartoklasiści zwiedzili pałac w Kurozwękach, gdzie mieli także okazję obejrzeć bizony, pasące się na pastwiskach. Po pysznym obiedzie w pałacowych komnatach, dzieci wyjechały do Pacanowa, gdzie obejrzały Europejskie Centrum Bajek. W tej zaczarowanej krainie uczniowie wyruszyli w podróż po znanych bajkach i baśniach z całego świata.
  Tuż przed nocą zadowoleni, ale zmęczeni czwartoklasiści wrócili do Terespola, gdzie czekali już na nich bardzo stęsknieni rodzice. Wycieczkę zorganizowała pani Anna Skolimowska we współpracy z panem Grzegorzem Machnowskim, którym w opiece nad rozbrykaną gromadką pomagała pani Kamila Korneluk.

  15.06.2019 19:11 | więcej »


 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE
  ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  19 CZERWCA 2019r.


  9.00 - zakończenie roku szkolnego
  klas I-III szkoły podstawowej

  10.00 - zakończenie roku szkolnego
  klas IV-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum

  11.06.2019 17:50 | więcej »

 •           4 czerwca wyruszyliśmy na trzydniową wycieczkę w roztoczańską florę i faunę. Bawiliśmy się świetnie. Zachwycaliśmy się różnorodnością ptactwa i roślinności. Pierwszego dnia oglądaliśmy podziemia kredowe w Chełmie i odkrywaliśmy tajemnice Zamościa. Drugi dzień był przeznaczony na zwiedzanie Roztocza, podziwialiśmy szumy nad Tanwią, zobaczyliśmy m.in.  Krasnobród, Zwierzyniec, który nazwaliśmy Zwierzogrodem. Poczuliśmy się jak w domu. Ostatniego dnia pojechaliśmy do Janowa Lubelskiego, gdzie poznawaliśmy tajemnice Ziemi, zwiedzając laboratoria wiedzy. Nasz pobyt w Zoom Natury urozmaiciła gra terenowa. Zmęczeni po wysiłku fizycznym udaliśmy się na obiad, a następnie na kolejną atrakcję, którą był Escape Room. Po godzinnym rozwiązywaniu zagadek w "Opuszczonej piwnicy" i "Szalonych latach 80-tych" wyruszyliśmy w drogę powrotną. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do naszego urokliwego miasta.

              Przeżyliśmy wiele niesamowitych chwil ostatni raz w tym gronie.

  Uczennice klasy 8b

  09.06.2019 21:00 | więcej »
 • W dniach 20-25 maja uczniowie klas III gimnzjum, VI szkoły podstawowej, a także gimnazjaliści ze szkoły numer 2 uczestniczyli w wycieczce nad morze. Towarzyszyli im opiekunowie: p. Anna Kudelska, p.Gabriela Skraburska, p.Edyta Krzemińska, p.Urszula Osińska oraz p. Wojciech Kudelski. Młodzież zwiedziła średniowieczną zabudowę Torunia, odwiedziła Szymbark gdzie oprócz wysłuchania opowieści o Sybirakach, zobaczyli dom do góry nogami, najdłuższą deskę świata i poznali kawałek historii kaszubów. Podczas rejsu po Zatoce Gdańskiej, wysłuchali historii zatoki oraz miasta Gdyni. Przy zwiedzaniu Gdańska odwiedzili muzeum II wojny światowej, odbyli spacer po starówce nieomijając oczywiście sławnego żurawia. Zwaitali także na Westerplatte wchodząc do pozostałości budynku dowódzctwa, oglądając budynki obronne, pomnik upamiętniający obronę w roku 1939 oraz cmentarz na którym pochowani są polegli we wrześniowej walce wraz z majorem Sucharskim. Nocując w Sztutowie uczniowie nie mogli nie odwiedzić muzeum w byłym obozie koncentracyjnym Stuthoff. Wśród tych historycznych akcentów nie zabrakło oczywiście ogniska, dyskoteki, czy kręgli. Wracając do Terespola odiwedzili Planetarium w Olsztynie oraz Aquapark w Pluskach. Zadowolona młodzież wraz z opiekunami pojawiła się w Terespolu około godziny 23.

  Marta Michalak


   
  10.06.2019 12:52 | więcej »
 • W tym roku szkolnym 2018/19 aż 14 uczniów przystąpiło do egzaminu na kartę pływacką z powodzeniem. Wymagania nie są łatwe, a mianowicie należy  przepłynąć 200m (8 basenów), w tym 150m (6 basenów) na brzuchu kraulem lub żabką i 50m (2 baseny) na plecach bez odpoczynku i bez stawania na dno, jednym ciągiem, oraz trzeba skoczyć  na głowę lub nogi ze słupka i przepłynąć 5m pod wodą. Najmłodsze zdobywczynie karty to trzy uczennice klasy II. Gratulujemy. Muszę pochwalić się jeszcze jednym sukcesem, a mianowicie dwóch uczniów naszej szkoły zdobyło żółty czepek, czyli przepłynęli bez odpoczynku 60 długości basenu. Wielkie, wielkie gratulacje. Podziękowania kieruję do rodziców, którzy pomagali w opiece nad dziećmi.

  05.06.2019 21:08 | więcej »
 • W piątek odwiedził nas kolega ks. Artura - ojciec Mateusz - misjonarz z Afryki. Opowiadał on naszym najmłodszym uczniom o swojej pracy i dzieciach z Afryki. Filmy, opowieści, stroje i zabawki dzieci afrykańskich bardzo interesowały młodych słuchaczy. Nasi najmłodsi zrozumieli też, jak trudne jest życie w Afryce i że nauka, która w Polsce dla wielu dzieci jest przykrym obowiązkiem, w Afryce jest przyjemnością oraz wytchnieniem od ciężkiej pracy. Dziękujemy ks. Arturowi za zorganizowanie tej pouczającej lekcji.

  05.06.2019 21:04 | więcej »
 • Dnia 30 maja 2019 r. uczniowie klas drugich wzięli udział w spotkaniu autorskim z Edytą Zarębską, bajkopisarką i ilustratorką, laureatką konkursu literackiego im. Astryd Lindgren, które odbyło się w Bibliotece Miejskiej. Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem słuchały opowieści autorki, brały udział w konkursie rysunkowym i śpiewie. Na koniec chętni zakupili książki i otrzymali autograf.

  04.06.2019 21:20 | więcej »
 • 22 maja klasy IIIa, IIIb i IIc były na wycieczce w Białymstoku. W programie wycieczki był spektakl „Lenka” w Białostockim Teatrze Lalek, następnie zwiedzanie Piwnicy Lalek, gdzie raz powołane do życia postaci, lalki, maski i rozmaite teatralne rekwizyty, kostiumy, a nawet całe dekoracje nie giną. Już pełni wrażeń udaliśmy się spacerkiem przez Starówkę i jedyny w Polsce Rynek w kształcie trójkąta z krótką przerwą na lody do Pałacu Branickich. Tam na warsztatach „Mydło lubi zabawę” wykonaliśmy pamiątkowe mydełka i zwiedziliśmy gabinety lekarskie. Bardzo głodni zjedliśmy pyszny obiad. Na zakończenie wycieczki w Parku Jurajskim od przewodnika dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek z życia dinozaurów i skorzystaliśmy z atrakcji parku linowego. Pełni wrażeń, zmęczeni ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy szczęśliwie do domu.

  04.06.2019 21:17 | więcej »
 • W dniu 30 maja 2019 roku uczniowie klas 6a i 6b wraz z opiekunami: p. A. Puczka, p. E. Rudzką, p. M. Kamińską oraz  p. E. Kuczyńską, odbyli jednodniową wycieczkę do Warszawy.  Pierwszym celem naszej wycieczki była wizyta w Pałacu Kultury i Nauki oraz wjazd na 30 piętro (wysokość 114m), gdzie mieści się taras widokowy i rozciąga się piękna panorama naszej Stolicy. Kolejnym punktem naszej wyprawy była Papugarnia Carmen, miejsce pełne kolorowych ptaków, które można zobaczyć z bliska. Papugarnia to unikalna atrakcja ponad 40 gatunków egzotycznych papug, któe można było dotknąć a nawet nakarmić. Po wizycie w Papugarni przyszedł  czas posiłku oraz czas na zakupy, gdzie w tym celu udaliśmy się do centrum handlowego Złote Terasy. Ostatnim puktem naszej wycieczki była wizyta w Manufakturze Czekolady, gdzie poznaliśmy proces powstawania czekolady, od ziarna do zapakowanej tabliczki pachnącej czekolady. Każdy z nas wykonał własną czekoladę. Szczęśliwi oraz pełni wrażeń powróciliśmy  do Terespola.  

  Anna Puczka

  02.06.2019 18:31 | więcej »
 • W dniach 21-24 maja 2019 roku odbyła się czterodniowa wycieczka nad morze. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klasy 7a, 7b oraz 8a wraz z opiekunami: Paniami Tymoszuk, Konarską i Kamińską.
  Pierwszego dnia zwiedziliśmy zamek w Malborku, który uznawany jest za największy zamek w Europie zbudowany z cegły. Dzięki przewodnikowi poznaliśmy historię tej budowli i ciekawostki architektoniczne. Zamek zrobił na nas ogromne wrażenie. Potem pojechaliśmy do Władysławowa, gdzie zostaliśmy zakwaterowani w pensjonacie, po czym zjedliśmy pyszny posiłek, którego nie mogliśmy się doczekać i poszliśmy na spacer brzegiem morza.
  Następnego dnia udaliśmy się do katedry w Gdańsku - Oliwie, gdzie wysłuchaliśmy koncertu organowego, po którym poszliśmy na spacer do parku. Po spacerze pojechaliśmy do Gdyni, gdzie podziwialiśmy Dar Pomorza oraz niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów w Akwarium Gdyńskim. Kolejnym przeżyciem był rejs statkiem z Gdyni do Helu, miejscowości słynącej z pięknej szachulcowej zabudowy oraz fokarium. Spacerując po mieście dotarliśmy na cypel, który jest końcem-początkiem Półwyspu Helskiego. Zmęczeni wróciliśmy do pensjonatu na posiłek, a wieczorem poszliśmy na plażę.
  Trzeciego dnia ponownie wyruszyliśmy do Gdańska, gdzie zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej, przeszliśmy Drogą Królewską, czyli ulicą Długą oraz Długim Targiem, a następnie ulicą Mariacką i wzdłuż rzeki Motławy, byliśmy też w Bazylice Mariackiej. Cały spacer wzbogacony był ciekawymi opowieściami naszego przewodnika o życiu mieszkańców miasta na przestrzeni dziejów. Po spacerze ulicami Gdańska udaliśmy się na Westerplatte. Szeroki deptak doprowadził nas do samego pomnika, na którym widniał napis „Nigdy więcej wojny”. Następny był Sopot, a tam spacerowaliśmy brzegiem morza i dotarliśmy aż do Gdyni Orłowo. Po ciężkim dniu pełnym wrażeń wróciliśmy na nocleg do Władysławowa.
  Ostatniego dnia zwiedziliśmy miejscowość Szymbark, w której podziwialiśmy malownicze krajobrazy i poznaliśmy kulturę kaszubską. Zobaczyliśmy między innymi „domek do góry nogami”, najdłuższą deskę świata i zasiedliśmy wspólnie przy najdłuższym stole. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do Terespola.

  30.05.2019 21:18 | więcej »
 • W dniach 23-25 maja uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu  oraz Zespołu Szkół Publicznych nr 1 uczestniczyli, w ramach podpisanej współpracy, w wyjeździe do Gimnazjum nr 2 w Brześciu. Gospodarze przygotowali uroczystą akademię oraz wspólne lekcje z języka rosyjskiego oraz języka angielskiego. Uczniowie zwiedzali też Muzeum Juliana Ursyna Niemcewicza w Skokach, uczestniczyli w rejsie statkiem po Muchawcu, bawili się na wesołym miasteczku. Wyjazd dał uczniom możliwość wykorzystania znajomości języka rosyjskiego w praktyce – w czasie towarzyskich rozmów, na zakupach itp. Po wakacjach nastąpi rewizyta uczniów Gimnazjum nr 2 z Brześcia.

  02.06.2019 18:17 | więcej »
 • O zasadach udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, krok po kroku, mówił wolontariusz Polskiego Czerwonego Krzyża p. Michał. Przeprowadził On zajęcia w 7 klasach a uczniowie aktywnie w nich uczestniczyli. Wiedzą już jak postępować, gdy dochodzi do niebezpiecznej sytuacji i nie zawahają się przed udzieleniem pomocy poszkodowanemu, a być może nawet uratują mu życie.

  30.05.2019 20:24 | więcej »
 • Zapraszamy Rodziców do kibicowania uczestnikom XXVIII Dziecięcego Festiwalu Piosenki. Rozpocznie się on w piątek 31 maja o godzinie 11:00 na placu szkolnym. Występować będzie 20 wykonawców, a wśród nich Państwa Pociechy!

  30.05.2019 20:22 | więcej »
 • W dniach 8-9 maja uczniowie klas V, pod opieką swoich wychowawców poznawali historię i podziwiali piękno przyrody Gór Świętokrzyskich. Zobaczyli wiele ciekawych miejsc. Swoją wycieczkę rozpoczęli od wizyty w Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Poznali życie i twórczość renesansowego poety, spacerowali po parku, w którym rosła niegdyś słynna lipa. Po południu zachwycali się pięknem Jaskini Raj. Drugi dzień wypełnił pobyt w sanktuarium na Świętym Krzyżu, spacer piękną Aleją Miniatur w Krajnie-Zagórzu oraz pobyt w Galerii Minerałów w Świętej Katarzynie, połączony z pokazem szlifowania minerałów. Wieczorem uczniowie relaksowali się w Parku Wodnym. Dzień trzeci rozpoczęliśmy od zwiedzania średniowiecznego zamku w Chęcinach, gdzie uczestniczyliśmy w pokazie średniowiecznych tańców. Pozostając w tematyce średniowiecznej odwiedziliśmy gród i wysłuchali historii opowiadanych przez pasjonata historii średniowiecznej pana Pędzika. Po południu obejrzeliśmy dąb w Zagnańsku i złożyliśmy wizytę w domu, który niegdyś należał do Henryka Sienkiewicza, a w którym dzisiaj mieści się jego muzeum. Oblęgorek nas oczarował podobnie jak kiedyś jego sławnego właściciela. Bogatsi w nową wiedzę i doświadczenia wróciliśmy do Terespola.   

  Iwona Gryszko

  19.05.2019 21:21 | więcej »
 • Zgodnie z tradycją, 14 maja tego roku w naszej szkole zorganizowany został Dzień Języków Obcych, będący okazją dla uczniów do zaprezentowania swoich umiejętności językowych, aktorskich i wokalno – tanecznych.
  Na początku Natalia Szołoniuk z klasy 8a zaśpiewała piosenkę w języku angielskim. Następnie uczniowie klasy 7b zaprezentowali swoje bardzo dobre umiejętności językowe i talent aktorski w trzech scenkach, próbując przekonać nas, że warto uczyć się języka angielskiego, bez jego bowiem znajomości można mieć problemy z poradzeniem sobie z najprostszymi sprawami podczas podróży zagranicznych.
  Kolejnym punktem programu była piosenka Natalii Szołoniuk, tym razem w języku rosyjskim.
  Potem wystąpili uczniowie klasy 7b którzy ponownie zachwycili nas swoimi talentami prezentując scenkę pt. Stone soup, a dwie uczennice tej samej klasy przybliżyły nam Wielką Brytanię, opowiadając o zwyczajach, tradycjach oraz realiach społecznych tego kraju.
  Następnie Martyna Szot, uczennica klasy 8a wykonała piosenkę w języku rosyjskim.
  Mieliśmy także możliwość podziwiania talentu aktorskiego uczniów klasy IIIB, którzy zaprezentowali nam bajkę o „Czerwonym Kapturku”, zapewne znaną publiczności, także nawet ci, którzy nie rozumieli wszystkich słów, wiedzieli o czym opowiadają młodzi aktorzy. Uczniowie zaprezentowali także swoje umiejętności taneczne. Konferansjerami całej uroczystości oraz narratorami poszczególnych scenek byli uczniowie klasy 7b.
  Uczniowie, którzy przedstawili swój program w języku rosyjskim przygotowani zostali przez p. Elżbietę Kuczko, a nad przebiegiem części angielskiej czuwała p. Jolanta Konarska, zaś autorką pięknych dekoracji była p. Edyta Drobysz. Cały program został przyjęty z ogromnym aplauzem i zapewne uświadomił uczniom, że nauka języków obcych i poznawanie kultury innych krajów może być wspaniałą zabawą, a umiejętność radzenia sobie z repertuarem w obcym języku powodem do satysfakcji i motywacją do dalszej nauki.

  Jolanta Konarska


   
  20.05.2019 12:11 | więcej »
 • W poniedziałek, 13 maja, młodzież z klas 3A i 3B pod okiem opiekunów: ks. Artura Stefaniaka, p. J. Moździerz i p. D. Wójcik, wybrała się na wycieczkę rowerową do Koroszczyna. Głównym motywem wyjazdu było uczestnictwo w dziękczynnej Mszy św., odprawionej przez ks. Artura w kaplicy celników. Wspólna modlitwa obejmowała podziękowanie za miniony czas oraz prośbę o pomoc w dokonywaniu właściwych wyborów i podejmowaniu dobrych decyzji, których nie zabraknie w życiu młodych ludzi. Po mszy uczniowie mieli okazję od podszewki zobaczyć, na czym polega praca celników. Dzięki życzliwości pracujących tam osób, p. E. Kowaluk i p. W. Andrzejuka, młodzież obejrzała nowoczesny sprzęt laboratoryjny oraz dowiedziała się wielu istotnych faktów o pracy w tym zawodzie. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Konsorcjum Gospodarczym, gdzie o swojej pracy opowiedziała z kolei p. B. Pietrzak. Uczniowie wrócili do domów bogatsi o nową wiedzę i świeże spojrzenie na niektóre zawody. Dziękujemy za życzliwość i poświęcony czas wszystkim, którzy zechcieli podzielić się z nami swoim doświadczeniem i wiedzą.  

  D.W.

  19.05.2019 21:09 | więcej »
 • Już po raz kolejny, z inicjatywy Samorządów Uczniowskich, odbył się w naszej szkole konkurs międzyklasowy „Grudzień bez telefonu”, którego głównym celem było ograniczenie korzystania z telefonów komórkowych w czasie przerw międzylekcyjnych. Wyniki konkursu pokazują, że jest to możliwe😊

  Zwycięzcą konkursu została klasa Va. Wyróżnione klasy to: IVa, Vb i Vc. Zwycięskie klasy otrzymały słodkie nagrody.

  Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki konkursu:

  KLASA

  Liczba przypadków niestosowania się

  do wytycznych konkursu

  Va

  0

  Vc

  4

  Vb

  5

  IVa

  5

  Via

  8

  IVb

  10

  IIIB

  19

  VIIIa

  30

  VIIIc

  37

  VIIa

  43

  VIIb

  46

  VIb

  48

  VIIIb

  62

  IIIA

  68

   

  Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

  Samorządy Uczniowskie

  06.05.2019 11:24 | więcej »
 • Dnia 30 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy  Dzień Olimpijczyka,  w  ten sposób uczciliśmy 100 lecie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W uroczystości brały udział klasy I – III. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Burmistrz Jacek Danieluk  i Pani Dyrektor MOK Anna Pietrusik. Obchody rozpoczęły się pełnym ceremoniałem olimpijskim. Na początku dzieci wniosły Flagę Olimpijską i wciągnęły na maszt. W dalszej części Dyrektor Pan Zenon Iwanowski wraz z uczennicą kl. I Paulinką Oleszczuk zapalili znicz. Dzieci z kl. II odczytały krótką historię olimpizmu.  Karolina Urbala kl. III przeczytała Apel Olimpijski. W dalszej części odbyła się grupowa rozgrzewka, którą przeprowadził Dyrektor Pan Zenon Iwanowski. Następnie dzieci ustawiły się na starcie i odbył się bieg za „Sową”. Na mecie każde dziecko dostało medal i dyplom ufundowane przez Radę Rodziców. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i uśmiechnięci.

  06.05.2019 11:22 | więcej »
 • Dnia 28 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji  228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji  3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa 6a pod opieką wychowawczyni E.Rudzkiej przygotowała część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Podniosły charakter uroczystości podkreśliły piękne stroje z epoki, interesujący scenariusz, ale przede wszystkim uczniowie, którzy wspaniale odegrali swoje role. Świetności wydarzeniu dodały  pieśni wykonane  przez chór Corda Vox pod batutą Pana T. Jezuita. W ten sposób społeczność szkolna ZSP nr 1 w Terespolu uczciła święto narodowe i przypomniała doniosłe  fakty z historii Polski. Akademia była również okazją  do refleksji, lekcją patriotyzmu i powodem do dumy z bycia Polakami.

  E.R.


   
  05.05.2019 20:30 | więcej »
 •                29 kwietnia 2019r. dzieci z klas I-III wzięły udział w zajęciach odbywających się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadzonych przez WORD w Białej Podlaskiej i terespolską Komendę Policji.
               Uczniowie uczestniczyli w krótkiej pogadance prowadzonej przez dzielnicowego Arkadiusza Kamińskiego nt. bezpiecznego zachowania się na drodze. Mogli również wykazać się znajomością przepisów drogowych.
               Następnie przedstawiciele WORD – Mariusz Trzeciak i Wojciech Babicz przeprowadzili ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem makiety przejścia dla pieszych oraz sygnalizatora świetlnego.
               Zajęcia prowadzone w formie zabawy edukacyjnej cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony najmłodszych, klasy uczestniczyły w nich z ogromnym zaangażowaniem.
               Zachętą do przestrzegania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach były odblaskowe opaski wręczone każdemu uczniowi.

  30.04.2019 20:32 | więcej »
 • 13.04.2019 roku w pałacyku w Roskoszy odbyło się podsumowanie Bialskiej Ligi Szachowej. Bardzo dobrze wypadli uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu. W klasyfikacji szkół zajeli wysokie 2 miejsce wyprzedzeni jedynie przez Miedzyrzec Podl. absolutny hegemon w tej dyscyplinie sportu!!! Indywidualnie najlepsi z naszej szkoły byli Marta Michalak i Piotr Gołębiowski. Zajęli oni II miejsce. Natomiast Piotr Pytka i Krzysio Gołębiowski w swoich kategoriach zajeli III miejsce. Filip Samociuk był XI. Opiekunami drużyny szachistów są niezmiennie Sławomir Leszek i Marek Ferens. Najlepsi szachisci dostali bonus w wysokości 300 zl na dofinansoeanie turnieju miedzynarodowego w Serpelicach od sponsora firmy Santander.

  Tekst i foto Marek Ferens

  26.04.2019 12:50 | więcej »
 • Na zaproszenie dyrektora Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki Piotra Skolimowskiego uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu uczestniczyli w III Przeglądzie Teatrów w Świecie Niepełności w Kodniu pod opieką nauczycieli  Anny Skolimowskiej, Małgorzaty Maciejewicz i Marka Ferensa. Uczniowie mogli się zapoznać z nowym, innym i im nieznanym światem teatrów osób niepełnosprawnych.

  Tekst: Marek Ferens

  26.04.2019 12:50 | więcej »
 • We wtorek, 16 kwietnia kończymy zbiórkę elektrośmieci! Zachęcamy do przywożenia elektrośmieci na plac szkolny, ale najpóźniej do wtorku, 16 kwietnia (do południa), ponieważ firma transportowa tego dnia przyjeżdża po odbiór.
  Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory dostarczyli zużyty sprzęt.
  Liczymy na więcej! Ważny jest każdy kilogram!
  11.04.2019 10:37 | więcej »
 • Od poniedziałku, 15 kwietnia szkoła podstawowa ma wolne! W dniach:15-17 kwietnia odbywają się egzaminy klas ósmych. Klasy 1 - 7 mają wolne. Wracają do szkoły po świętach w środę 24 kwietnia. Klasy trzecie gimnazjum uczą się 15 i 16 kwietnia, w środę 17 kwietnia też mają wolne. Dla gimnazjum plan na te dwa dni będzie w edzienniku.
  Przedszkole pracuje normalnie, według swojego planu!
  11.04.2019 10:15 | więcej »
 • W piątek, z powodu egzaminu gimnazjalnego z języków obcych, szkoła podstawowa nie ma zajęć lekcyjnych. Przedszkole pracuje według planu.
  10.04.2019 11:05 | więcej »
 • Przypominamy o informacji podanej już we wtorek - środa jest normalnym dniem pracy tak przedszkola jak i szkoły. Podobnie czwartek i piątek. Są tylko zmiany w planach lekcji związane z obecnością nauczycieli w komisjach nadzorujących na egzaminach.
  09.04.2019 14:25 | więcej »
 • W związku z akcją strajkową i wynikami przeprowadzonego referendum również 9 kwietnia zajęcia edukacyjne w szkole są odwołane.  Nie ma możliwości zapewnienia uczniom ciągłości zajęć lekcyjnych, ale będzie zapewniona opieka świetlicowa w godzinach 7.30-15.30. Każde dziecko, które we wtorek, 9 kwietnia przyjdzie do szkoły lub przedszkola, będzie objęte opieką wychowawczą.
  W środę egzaminy gimnazjalne i zajęcia lekcyjne będą odbywały się normalnie, według planu.
                                                                                                     Dyrektor Zenon Iwanowski
  08.04.2019 13:54 | więcej »
 • Szanowni Państwo,

  W związku z akcją strajkową i wynikami przeprowadzonego referendum 8 kwietnia zajęcia edukacyjne w szkole będę zawieszone.  Nie ma możliwości zapewnienia uczniom higienicznych i bezpiecznych warunków nauki, ale będzie zapewniona opieka świetlicowa w godzinach 7.30-15.30. Każde dziecko, które w poniedziałek, 8 kwietnia przyjdzie do szkoły, będzie objęte opieką wychowawczą.
  Na bieżąco będziemy Państwa informować o podejmowanych decyzjach. Prosimy o śledzenie wiadomości w e-dzienniku i na stronie internetowej szkoły.

  Dyrektor Zenon Iwanowski
  05.04.2019 14:40 | więcej »
 • Przypominamy o zbiórce elektrośmieci. Można je przywozić i zostawiać na asfaltowym placu szkolnym (przy budynku małej sali gimnastycznej).
  04.04.2019 14:32 | więcej »
 • Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". Akcja jest koordynowana przez Green Office Ecologic. Dzieci otrzymały ulotki informacyjne o tym przedsiewzięciu. W ramach tego działania można przynosić do szkoły wszelkie zbędne "elektrośmieci". Więcej szczegółów można znależć na stronie: http://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl/
  Sprzęt można przynosić na plac szkolny od 3 kwietnia do 12 kwietnia.

   
  28.03.2019 12:53 | więcej »
 • Przedstawiamy w formie prezentacji multimedialnej zasady rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Jednocześnie informujemy, że rekrutacja w naszej szkole rozpocznie się od 24 kwietnia i potrwa do połowy maja. Została uruchomiona strona internetowa dla kandydatów na której znajduje się oferta wszystkich szkół z naszego województwa.
  Strona internetowa:
  Link do strony internetowej
  Prezentacja:
  zasady_rekrutacji_2019r.ppsx
  28.03.2019 12:38 | więcej »
 • Przedstawiamy prezentację multimedialną z najważniejszymi informacjami o nadchodzącym egzaminie gimnazjalnym i egzaminie ósmoklasisty. Jednocześnie zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań by te egzaminy w naszej szkole się odbyły.
  Egzaminy_gimnazjalne_i_szkoly_podstawowej_2019r..ppsx
  28.03.2019 12:38 | więcej »
 • 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI.

  Świętowanie rozpoczęliśmy od kibicowania naszym chłopakom koszykarzom,

  którzy walczyli o miejsce w powiecie…(i udało się - Jedynka zajęła II miejsce…Brawo

  Chłopaki).

  W czasie rozgrywek Samorządy Uczniowskie zorganizowały konkurs JEDYNKA KIBICUJE.

  Osiem klas z naszej szkoły zmierzyło się w nietypowym zadaniu – KIBICOWANIU.

  Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością – transparenty, okrzyki, przebrania, tańce,

  piramidy… Najlepszą – zdaniem Jury – okazała się klasa IVb, której serdecznie gratulujemy.

  Emocjom nie było końca. W sportowym duchu wiosnę powitali również nauczyciele,

  którzy rozegrali z uczniami mecz w siatkówkę, wygrywając 3:0 😊.

  Tego dnia Samorządy Uczniowskie nagrodziły także 10 najbardziej odlotowych przebrań –

  bezkonkurencyjny okazał się Michał Dekiert z klasy VIIb.

  Wszyscy wygrani otrzymali dyplomy i słodkie nagrody, ufundowane przez naszą niezawodną

  Radę Rodziców.

  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i  świetną zabawę.

                                                                                Mówimy Wam … do następnego…

  AS

   

  24.03.2019 21:53 | więcej »
 •  
  21.03.2019 09:21 | więcej »
 • 8 marca, w ten szczególny dzień, męska część Samorządu Uczniowskiego potwierdziła ten fakt, obdarowując każdą młodą damę z Terespolskiej Jedynki specjalną przypinką z hasłem SUPER DZIEWCZYNKI Z TERESPOLSKIEJ JEDYNKI. Natomiast Panie, pracujące w szkole, otrzymały kwiatki i specjalne upominki, które stały się podróżą do przeszłości i pretekstem do wspomnień.

  AS

  17.03.2019 17:20 | więcej »
 • Uczniowie  klas drugich, w tym roku rozpoczęli ferie zimowe wycieczką do Warszawy. Dzieci obejrzały w Teatrze Polskim spektakl „Królowa Śniegu”, następnie zwiedzały Stare Miasto. Kolejnym punktem programu był Polski Komitet Olimpijski, gdzie oprócz zwiedzania Muzeum Olimpijskiego, warsztatów sportowych i konkursów uczniowie uczestniczyli w uroczystości Ślubowania kadry olimpijskiej juniorów wyjeżdżających na XIV Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy rozgrywany w Sarajewie. Uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

  15.03.2019 21:11 | więcej »
 •  8 marca - były kwiaty, były życzenia, była okolicznościowa akademia…. bo był Dzień Kobiet! Kobiety różnią się od siebie wiekiem, wyglądem, charakterem . Każda jest wyjątkowa, szczególnie kiedy opowiada o niej mężczyzna. W czasie akademii szkolnej, o kobiecie opowiedzieli chłopcy z 7a. Poradzili sobie świetnie, ponieważ obecne były przy nich niezastąpione koleżanki z klasy, które wykazały się dużą kreatywnością  w przygotowaniu przedstawienia pt. „Z kobietą przez wieki”. W ciągu wieków zmieniła się bohaterka naszego święta. Dlatego zamiarem reżysera i aktorów (7a), było ukazanie roli kobiety w kolejnych epokach, od epoki kamiennej do czasów współczesnych. Humorystyczne treści scenariusza uzupełniono prezentacją sylwetek wybitnych kobiet w dziejach historii Polski i Świata (patriotek, polityków, naukowców, artystek, sportsmenek).

  Całości dopełniła muzyka oraz wybrane na tę okazję szlagiery polskiej piosenki m.in. „Wierniejsza od marzenia”, „Szukaj mnie” w wykonaniu Corda Vox. 

  Serca damskiej części publiczności ujął liryczny utwór „Jej portret” w solowym wykonaniu Pawła Miszczuka (3B gim.). Na zakończenie Pan Dyrektor złożył życzenia wszystkim Paniom i dziewczętom za które, my kobiety serdeczne dziękujemy.

  Całość opracowali i reżyserowali p. Ewa Bloch i p. Tomasz Jezuit.

   

  EB

  11.03.2019 14:30 | więcej »
 • Konsultacje dla rodziców w naszej szkole zostały przesunięte o tydzień. Odbęda się 20 marca. Zapraszamy wszystkich rodziców, a szczególnie rodziców dzieci z klas ósmych i trzecich gimnazjum.
  11.03.2019 10:24 | więcej »
 • W sobotę, 9 lutego 2019 r. w naszej szkole odbył się ostatni Bal Gimnazjalny. Trzecioklasiści rozpoczęli uroczystość pięknym, tradycyjnym polonezem, prezentując swoje umiejętności taneczne do choreografii p. Magdaleny Wieczorek. Uczniów do tańca przygotowała p. Małgorzata Maciejewicz z pomocą  p. Tomasza Jezuita, a w dekorowaniu sali pomagała p. Edyta Drobysz. Po skończonym tańcu i zasłużonych brawach młodzież złożyła podziękowania rodzicom, wychowawcom i nauczycielom. Jak co roku bal uświetnili swoją obecnością przybyli goście, m. in. przedstawiciele Rady Miasta. Po części oficjalnej wszyscy udali się na poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Następnie rozpoczęła się zabawa na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Trzecioklasiści bawili się wspaniale, prosili do tańca rodziców i nauczycieli. Było bardzo wesoło i radośnie.
  To był cudowny i niezapomniany bal, który na zawsze pozostanie w sercach i pamięci uczniów klas trzecich.

  Zyta Roguska

  08.03.2019 20:45 | więcej »
 • KANCELARIA SZKOŁY PROWADZI ZAPISY
  DO KLASY I
  NA ROK SZKOLNY 2019/2020

  zapraszamy

  27.02.2019 22:14 | więcej »

 • Ogólnopolski DBI 2019 odbędzie się 5 lutego 2019r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Nadchodząca edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.
  Podczas obchodów DBI 2019 organizatorzy chcą podkreślić istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.
   Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Patronat honorowy dla wydarzenia udzielili: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz Komenda Główna Policji. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami DBI 2019 są Facebook Polska oraz Google Polska.”

  Źródło: (https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html)


   W tym roku Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu po raz czwarty wziął udział w organizacji Dnia Bezpiecznego Internetu.
   Zaczęliśmy od zgłoszenia szkoły do udziału w akcji na stronie http://www.saferinternet.pl/ i już od października podjęliśmy inicjatywy zmierzające do podniesienia poziomu bezpieczeństwa użytkowników Internetu.
  W szkole podstawowej przeprowadzono lekcje na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Przypomniano o tym, jak ważne jest korzystanie z Internetu przy wsparciu i za zgodą rodziców. Dużo czasu poświęcono na uświadomienie uczniom, że nikt nie jest anonimowy w Internecie. Podkreślono, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.
  Jak co roku uczniowie klas IV mieli możliwość ukończyć kursy metodą e-learning „321 Internet” oraz „Misja: Bezpieczny Internet” mające na celu zapoznanie dzieci z zagrożeniami oraz zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w Internecie, a także gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa.
  Zorganizowaliśmy konkurs na plakat „Bezpieczny? Internet” adresowany do uczniów klas I-III i IV-VIII.
   Wszystkie prace zostały zaprezentowane na gazetce propagującej "Dzień Bezpiecznego Internetu 2019" i tegoroczne hasło „Działajmy razem!”.
  Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym.

  Małgorzata Kamińska


  Plakat:POZNAJ ZASADY BEZPIECZNEGO INTERNETU!

   

  01.02.2019 21:33 | więcej »
 • W miłej, kameralnej atmosferze spotkaliśmy się z poetką Beatą Kupryś. Była to prawdziwa uczta duchowa dla młodzieży i nauczycieli. Pani Beata gościła u nas już po raz trzeci. Prezentowała swoje wiersze w towarzystwie  podopiecznych z grupy teatralnej „ Perły Życia”. Młodzież miała okazję poznać bliżej postać poetki z Podlasia. Dowiedzieć się, co inspiruje i daje natchnienie do pisania - piękno przyrody, rodzina, drugi człowiek, refleksje nad najważniejszymi wartościami. Wrażliwość, serdeczność, życzliwość i troska wobec ludzi, a szczególnie ludzi niepełnosprawnych - to uczucia, którymi dzieliła się z nami autorka prezentowanej twórczości.

  Spotkanie autorskie było również zachętą do kontaktu z książką, do rozbudzania pasji literackich i do podejmowania własnych prób pisarskich.

  Dziękujemy za miłe chwile  Pani Beato!

  04.01.2019 21:50 | więcej »
 • Jak ważna jest pomoc potrzebującym i serce okazane słabszym oraz samotnym, nie trzeba nikogo przekonywać. Z tego założenia wyszedł Samorząd Uczniowski naszej szkoły i przed świętami Bożego Narodzenia zorganizował zbiórkę słodyczy dla osób starszych i samotnych z Terespola oraz sąsiednich miejscowości. Nasi uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele jak zwykle nie zawiedli i w zaledwie dwa tygodnie dostarczyli bardzo dużo słodyczy, od czekolad począwszy przez batoniki, ciastka czy ptasie mleczka. Także podczas Wieczoru Kolęd prowadzona była zbiórka pieniędzy, za które także zakupiono słodycze.
  Tuż przed świętami słodkie prezenty trafiły do seniorów m.in. w Kostomłotach, czy Kodniu, wywołując dużą radość i uśmiech na ich twarzach.
  Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w akcję i osłodzili życie seniorów.

  03.01.2019 12:04 | więcej »
 • Po raz dwunasty już w klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadził nas niezwykły koncert  - Wieczór kolęd, który odbył się w naszej szkole 13 grudnia.
  Tradycyjnie już przybywających na to świąteczne spotkanie czekały piękne występy muzyczne, przeplatane recytacją wierszy i wierszyków o tematyce bożonarodzeniowej.
  Naszych szkolnych artystów oklaskiwali rodzice, dziadkowie, nauczyciele oraz uczniowie, którzy licznie zgromadzili się na pięknie udekorowanej sali. Po koncercie na wszystkich czekał pyszny bigos oraz smaczne ciasta i ciasteczka, które można było zakupić na świątecznym kiermaszu.
  To wyjątkowe spotkanie zorganizowała pomysłodawczyni Wieczoru Kolęd Anna Skolimowska we współpracy z nauczycielami. Dekorację przygotowała Edyta Drobysz, nagłośnienie Tomasz Jezuit, zaś oświetlenie Piotr Skolimowski.


   
  27.12.2018 20:24 | więcej »
 • Za nami Finał XVIII edycji Szlachetnej Paczki. 8 i 9 grudnia pomoc w całej Polsce otrzymało 16 703 potrzebujących rodzin. Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Taka forma wsparcia dla potrzebujących istnieje od 2001 roku i jest jedynym na świecie systemem pomocy bezpośredniej. Łączy ogromną skalę działania i ludzi  w celu udzielenia wsparcia drugiemu człowiekowi.
  Od lat w akcji biorą udział znani ludzie, aktorzy sportowcy, reprezentanci Polski. W tym roku do akcji włączyli się również uczniowie klasy Vb, którzy obdarowali prezentami jedną  z terespolskich rodzin. Choć dla większości z nas, rzeczy którymi dzielili się uczniowie naszej szkoły są czymś codziennym, to innym sprawiły wiele przyjemności i dobrego.
  Dziękujemy uczniom oraz ich rodzicom za wielkie serca.


   
  14.12.2018 17:50 | więcej »
 • Przedszkolaki, ale także uczniowie szkoły podstawowej, zarówno ci młodsi, jak i starsi mogą już przyjemnie, a jednocześnie pożytecznie spędzać czas w Strefie aktywnego wypoczynku, która na przestrzeni ostatnich tygodni pojawiła się przy Miejskim Ośrodku Kultury, tuż za orlikiem.
  Do dyspozycji uczniów terespolskiej jedynki, ale także mieszkańców Terespola jest rozbudowany plac zabaw, a także szereg sprzętów siłowni na powietrzu. Najmłodsi będą się doskonale bawili na huśtawkach, torach przeszkód czy ściankach do wspinaczki, zaś starsi uczniowie na pewno chętnie wykorzystają sprzęt, ćwicząc różne części ciała.
  Koszt Strefy aktywnego wypoczynku to ok. 150 000 tys., z czego 50 tys. to dofinansowanie z budżetu państwa.
  Ogromne cieszy nas fakt, że strefa ta powstała w pobliżu naszej szkoły i nasi uczniowie będą mogli z niej swobodnie korzystać zarówno na zajęć, jak równie po ich zakończeniu.

  14.12.2018 17:46 | więcej »
 • 14.12.2018 17:33 | więcej »

 • "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość  wymyśliła’’

  Wisława Szymborska

  28  września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Szkolnego Czytania i z tej okazji nasi milusińscy rozpoczęli szkolną przygodę z czytaniem, biorąc udział w konkursie czytelniczym oraz plastycznym. Każdy z uczniów otrzymał album i w domu przez 21 dni czytał książki. Codzienne  czytanie dokumentowane było podpisem rodziców. Uczniowie otrzymywali naklejki, które wklejali do albumu. W konkursie brały udział wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej. Najwytrwalsi otrzymali bajeczki ufundowane  przez Radę Rodziców oraz innych darczyńców. Cieszymy się, że tak duże grono uczniów brało udział w konkursie. Warto małymi kroczkami rozwijać zamiłowania czytelnicze. Zachęcamy wszystkich, by postawili sobie wyzwanie i codziennie czytanie wprowadzili na stałe do swoich domów. 

  Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i biblioteka

  10.12.2018 18:18 | więcej »
 • Książka E. Schmitta pt.: „Oskar i Pani Róża” porusza bardzo ważny i trudny temat jakim jest  życie z chorobą nowotworową 10 – letniego Oskara, oraz życie którego nigdy nie będzie miał. Ukazuje pomost między dziecięcą bezradnością, a dojrzałym zrozumieniem śmierci dziecka. Na podstawie tej książki zrealizowano setki spektakli na całym świecie. Uczniowie klasy 7a i ich opiekunowie mieli przyjemność obejrzenia kolejnej udanej produkcji tej sztuki w wykonaniu Teatru Tańca Caro na deskach sceny CKiS w Siedlcach. Co różni to przedstawienie od innych? Doznania są wyjątkowe, ponieważ reżyser (I. M. Orzełowska) wzbogacił je o poruszające piosenki i nowoczesną choreografię. Poważne dialogi bohaterów uzupełnione są humorem. Przecież tygodniami, a nawet miesiącami domem chorych dzieci jest szpital. To tutaj uczą się, bawią i śmieją. W przedstawieniu występują mali 8 – 11 letni aktorzy (fot. A), dzieci, które każdego dnia łączą długie i mozolne próby w teatrze z obowiązkami dobrych uczniów w swoich macierzystych szkołach.

  Po spektaklu, ze świadomością pełnego szczęścia jakie mamy – zdrowie i pełnosprawność, poszliśmy na lodowisko. W czasie zawrotnej jazdy na łyżwach były upadki i zderzenia. Na szczęście bez kontuzji. Pozytywnie zmęczeni udaliśmy się do Galerii Siedlce na zasłużony obiad, odpoczynek i mikołajkowe zakupy, jako że w Siedlcach byliśmy 5 grudnia, w przeddzień św. Mikołaja.

   

  EB

  fot. Oliwia O.

  09.12.2018 19:32 | więcej »
 • W czwartkowy poranek 29 listopada 40 osobowa grupa szóstoklasistów pod opieką nauczycieli   p. E. Rudzkiej, p. M. Kamińskiej,  p. E. Kuczyńskiej i p. G. Jakuszko ruszyła na „podbój” stolicy.
  Wycieczkę rozpoczęto od zwiedzania Stadionu Narodowego. Podczas trasy zwiedzania uczniowie mogli zobaczysz m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej, centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy oraz zwiedzić taras widokowy. Kiedy emocje kibica opadły  dzieci wraz z opiekunami udały się do teatru Buffo na spektakl pt. " Szatan z siódmej klasy", podczas którego uczniowie wykazali się dużą kulturą  Po południu wycieczka przemaszerowała z teatru na obiad do   MC Donalds, a następnie udała się do Millenium  Plaza na niezwykłą podróż po  świecie Niewidzialnej  Wystawy. Uczniowie przenieśli się  w  świat, w którym mogli sprawdzić, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu, równowagi.
  Pełni emocji i zadowoleni uczestnicy wycieczki powrócili do Terespola o godzinie 21.

  E.Rudzka


   
  02.12.2018 20:27 | więcej »

 • Stulecie niepodległości Polski to doskonała okazja do przypomnienia sobie tego, że język polski w życiu każdego Polaka jest niebywale istotny. W listopadzie uczniowie, recytując wiersze polskich autorów o tematyce patriotycznej, prezentowali niezwykłość i piękno rodzimej mowy. Wszyscy uczestnicy Szkolnego Konkursu Recytatorskiego 100 lat dla Niepodległej  potrafili doskonale wyrazić za pomocą głosu uczucie miłości do Ojczyzny zamknięte w utworach lirycznych.  Mówili nie tylko o trudnej polskiej historii, lecz też przedstawiali piękno naszego kraju. 

  Najlepszymi recytatorami w  klasach IV- VI okazali się: Jagoda Hurman (I miejsce), Weronika Greczuk (II miejsce), Oliwia Kral (III miejsce). Starsi uczniowie również zostali nagrodzeni: Jan Miklaszewski (I miejsce), Jagoda Gałabuda (II miejsce), Michał Jakimiak (III miejsce). Wszystkie te osoby dostały dyplomy i pamiątkowe albumy książkowe pokazujące piękno Polski.

  D.P.

  29.11.2018 22:12 | więcej »
 • W poniedziałek w naszej szkole było niecodziennie i bardzo kolorowo, a wszystko za sprawą ulubionych pluszaków, które uczniowie przynieśli z okazji Dnia Pluszowego Misia.

  27.11.2018 13:24 | więcej »
 • Na początku listopada uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Anny Kudelskiej i p. Marka Ferensa złożyli hołd zmarłym nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły paląc na ich grobach lampki. Jak co roku towarzyszyła im emerytowana nauczycielka języka rosyjskiego p. Alina Tarasiuk.

  AS

  21.11.2018 09:31 | więcej »
 • W tym roku Narodowe Święto Niepodległości obchodziliśmy przez cały piątkowy (9.11) dzień. Uroczystość rozpoczęła się Polonezem tańczonym przez drugoklasistów. Następnie uczniowie z klasy II a i II b w wierszu i w piosence przedstawili trudną drogę Polski i Polaków do odzyskania niepodległości. W starszej grupie wiekowej lekcję patriotyzmu zaprezentowali uczniowie z klasy Vc i chór „Corda Vox”. Szkolne obchody 100-nej rocznicy Odzyskania Niepodległości zakończyły się uroczystym odśpiewaniem o godzinie 11.11 przez całą społeczność szkolną HYMNU PAŃSTWOWEGO.

  19.11.2018 22:01 | więcej »
 • 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym
  od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

  08.11.2018 15:12 | więcej »
 • We wrześniu 2018 roku wśród rodziców uczniów Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu przeprowadzona została ankieta.  Dotyczyła  przynoszenia i korzystania z telefonów komórkowych przez uczniów w szkole.
  W badaniu ankietowym wzięło udział  271 rodziców obecnych na zebraniu w dniu 26.09.2018.
  Wyniki przedstawiają się następująco:
  1.Prawidłowo wypełnionych ankiet było 262
  2.Za zakazem przynoszenia telefonów komórkowych do szkoły opowiedziało się 129 rodziców co stanowi 49,23 % badanych, przeciwko było 133 tj. 50,76%.
  3. Spośród rodziców, którzy byli przeciwni zakazowi przynoszenia  telefonów komórkowych 99 osób  było za  zakazem korzystania z telefonów w szkole, 34 rodziców  dało przyzwolenie na korzystanie z telefonów w szkole.

  W związku z otrzymanymi wynikami nie będzie wprowadzony zakaz przynoszenia i korzystania z telefonów w czasie przerw przez uczniów naszej szkoły.

  Pedagog szkolny
  Małgorzata Bronisz

   

  08.11.2018 15:09 | więcej »
 • W poniedziałek 22 października niemal czterdziestoosobowa grupa uczniów z klas IV-VI wyruszyła na wycieczkę, której głównym celem było wzbogacenie wiedzy na temat zawodów, które były popularne przed kilkudziesięciu lat oraz pracy w bialskiej spółdzielni ELREMET.

  W pierwszej kolejności dzieci odwiedziły Zakład Pracy Chronionej ELREMET w Białej Podlaskiej, gdzie obejrzały krawiecką linię produkcyjną. Uczniowie zobaczyli kolejne etapy powstawania mundurów m.in. produkowanych dla policji. Niezwykle sympatyczne panie pracujące na różnych stanowiska z wielkim zaangażowaniem opowiadały o swojej pracy, pokazując jednocześnie, jak wiele wysiłku należy włożyć w uszycie jednego munduru. W szwalni kilkoro uczniów skorzystało z uprzejmości pań, które pozszywały ich rozdarte kurtki.

  Następnie cała grupa udała się do Roskoszy, gdzie zwiedziła Wioskę Ginących Zawodów, otrzymując wiele ciekawych informacji na temat pracy kowala, cukiernika czy też tkacza, jednocześnie oglądając sprzęty, na których pracuje ucząca się tam młodzież oraz prawdziwe zabytki, pochodzące nawet sprzed kilkudziesięciu lat.

  Wycieczkę uczniowie zakończyli ogniskiem i zabawą w parku. Tę ciekawą lekcję doradztwa zawodowego zorganizowała p. Kamila Korneluk we współpracy z p. Małgorzatą Bronisz oraz p. Anną Skolimowską.

   

  KK

   

  23.10.2018 13:56 | więcej »
 • Piątek, 12 października bieżącego roku, był ważnym dniem dla naszej szkoły. Celebrowaliśmy wtedy: święto naszej patronki św. Królowej Jadwigi, miejski Dzień Edukacji Narodowej oraz pasowanie pierwszoklasistów. W ten sposób obchodziliśmy 55 rocznicę istnienia budynku Jedynki.

  Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy w Terespolu koncelebrowaną przez ks. dziekana Zdzisława Dudka. Po niej nastąpił przemarsz do budynku szkoły, w którym dzieci odsłoniły tablicę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości ufundowaną przez senatora Grzegorza Biereckiego. Po przywitaniu zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców przemówienia wygłosili: dyrektor Zenon Iwanowski, burmistrz Jacek Danieluk, a także gość specjalny - senator Grzegorz Bierecki.

  Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Dyrektor pasował ich na uczniów naszej szkoły. Dzieci zaprezentowały również ciekawy program artystyczny, a uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego Corda Vox.

  Dzień Patrona był też doskonałą okazją do krótkiego przypomnienia zasług św. Królowej Jadwigi i nagrodzenia tych uczniów, którzy zwyciężyli w konkursach związanych z tą ważną postacią.

  Zgodnie z tradycją miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej wręczono też nagrody Burmistrza Miasta Terespol i dyrektorów terespolskich szkół i przedszkola, co wzbudziło aplauz zebranej publiczności. Serdecznie podziękowano nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę.

                  Ten dzień będziemy miło wspominać, ze świadomością, że podobne uroczystości szkolne trwają w budynku Jedynki od 55 lat.

   

  M.  M., D. P.

  18.10.2018 12:15 | więcej »
 • Na początku października czwartaki z naszej szkoły wzięły udział w otrzęsinach, podczas których zostały poddane próbom wysiłku ciała i umysłu. Klasy rywalizowały ze sobą w konkurencjach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie mieli za zadanie namalować portret swojego wychowawcy, ułożyć wierszyk-rymowankę o Pani Dyrektor, ze swoich ciał stworzyć inicjały swoich wychowawców, a także zmierzyli się na torze przeszkód. Musieli również odpowiedzieć na pytania, dotyczące naszej szkoły. Ostatnim obrzędem otrzęsin było uroczyste złożenie aktu ślubowania, przypieczętowane kawałkiem cytryny. Członkowie Samorządu Uczniowskiego rozdali kocie medale i nagrody, kończąc zmagania otrzęsin.
  Następnie odbyła się dyskoteka szkolna, na której świętowaliśmy Dzień Chłopaka. W czasie zabawy przyznano tytuł Mistera Naszej Szkoły – w klasach starszych Arkadiuszowi Jaszczykowi, a w młodszych – Kamilowi Chilukowi.
  Cała impreza przebiegała w znakomitej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili. Zapraszamy na kolejną dyskotekę – Wieczór Wróżb, która odbędzie się już niebawem w naszej szkole…

  AS

  15.10.2018 18:52 | więcej »
 • Dziękujemy….
  za trud włożony w naszą edukację

  za cierpliwość

  za ciepłe słowa

  za radość z naszych sukcesów

  za wsparcie w trudnych chwilach

  za motywację do zdobywania wiedzy

  za to, że jesteście!

             Uczniowie

   

  14.10.2018 17:29 | więcej »
 • „Czy znasz patronkę szkoły św. Królową Jadwigę Andegaweńską?”

  Konkurs odbył się 8 października 2018 roku i zgromadził 15 uczniów z klas IV-VI. Przeprowadził go tradycyjnie już Marek Ferens. Wyniki przedstawiają się następująco:
  1.Oliwia Tymon VI b i Karolina Wieczorek VI a obie po 22 pkt.
  2.Martyna Kulik VIa 19 pkt.
  3.Martyna Wawryszuk VIb 18 pkt.

  4.Marcin Tarasiuk Vb 15 pkt.
  5.Ania Mularewicz Vb 14 pkt.

  Nagrody książkowe zostaną wręczone 12 października 2018r.

  Marek Ferens

  09.10.2018 21:46 | więcej »
 • 28 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Szkolnego Czytania, który stał się okazją do zaproszenia naszych najmłodszych uczniów do podróży w świat literatury dziecięcej.
  Tego dnia dzieci, w towarzystwie naszych „Szkolnych Biedronek”, poznawały kolejne przygody Gangu Słodziaków. Zaproszeni Rodzice głośno czytali swoim pociechom o zwierzęcych przyjaciołach: lisie Lucku, jeżu Jerzyku, sowie Zosi, bobrze Borysie, rysiu Rysiu i zajęczycy Zuzi. Bohaterowie opowiadań nie pozwolili swoim słuchaczom nawet na odrobinę nudy.
  Mamy nadzieję, iż ta akcja zachęci nas wszystkich do wspólnego czytania… również bez okazji. Pamiętając o tym, że głośne czytanie stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię ….CZYTAJMY….

  AS


   
  03.10.2018 11:27 | więcej »
 • Szczegóły organizacyjne zostały opisane w Regulaminie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych województwa lubelskiego organizowanych w roku szkolnym 2018/2019 zamieszczonym na stronie LSCDN: https://www.lscdn.pl/pl/konkursy-przedmiotowe/9553,Konkursy-przedmiotowe-w-roku-szkolnym-20182019.html
  02.10.2018 12:00 | więcej »
 • Terespol 20.09.2018 r.


  OGŁOSZENIE

   

  Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Terespolu zaprasza do złożenia oferty w postępowaniu o wartości szacunkowej nie przekraczającej progu stosowania ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. P.z.p. (Dz.U. z 2007r. Nr 223 poz. 1655 ze zm.) określone w art. 4 ust. 8

  Załączniki

  1. 1.Zaproszenie do składania ofert - Pellet
  2. 2.Zaproszenie do składania ofert -  Ekogroszek
  20.09.2018 20:55 | więcej »
 • Wakacje się skończyły, a wraz z nimi zakończył się remont szatni szkolnej.
  Dzięki wpłatom Rodziców uczniów naszej szkoły na Komitet Rodzicielski oraz zaangażowanie Rady Rodziców w szatni ułożona została na podłodze płytka, która rozjaśniła pomieszczenie i nadała walorów estetycznych szkole. Ponadto odświeżone zostały ściany oraz praktycznie rozmieszczono oświetlenie nad szafkami uczniów. To przedsięwzięcie sprawiło, że szatnia szkolna zmieniła swój charakter wizualny i stała się bardziej przyjazna dla dzieci i młodzieży.
  Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i Rodzicom za przyczynienie się do tak bardzo korzystnego przedsięwzięcia.

  AS

  17.09.2018 21:45 | więcej »

 • Prosimy o wpłatę 32 złotych na ubezpieczenie do wychowawców klas do dnia 21.09.2018r.
  Ogólne warunki ubezpieczenia w firmie AXA są do wglądu w sekretariacie szkoły.

  11.09.2018 20:45 | więcej »

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE

  ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  ODBĘDZIE SIĘ 3 WRZEŚNIA 2018r.

  O GODZINIE 9.00

  NA PLACU APELOWYM

  W ZESPOLE SZKÓŁ PUBLICZNYCH NR 1 W TERESPOLU

   

  O GODZ. 8.00 W KOŚCIELE PARAFIALNYM ZOSTANIE ODPRAWIONA MSZA ŚW.

  ZAPRASZAMY

  28.08.2018 13:24 | więcej »
 • Dnia 18.06.2018 zakończył się międzyklasowy konkurs frekwencyjny „Złoty Bilet”. Najwięcej biletów w przeliczeniu na jednego ucznia zdobyły klasy: VI b; IV b; V a  i VII c. Wszystkie wyróżnione klasy otrzymały nagrody.

   

  Zestawienie liczby „Złotych biletów” w przeliczeniu na jednego ucznia danej klasy:

   

  Liczba osób w klasie

  Klasa

  X

  XI

  XII

  I

  II

  III

  IV

  Zwroty

  Liczba biletów na liczbę uczniów

  25

  IVa

  1

  4

  2

  2

  6

  8

  3

  5

  1,24

  21

  IVb

  8

  3

  7

  1

  8

  6

  5

  11

  2,33

  19

  IVc

  4

  3

  6

  1

  1

  7

  3

  2

  1,42

  28

  Va

  10

  5

  9

  2

  6

  4

  7

  20

  2,25

  22

  Vb

  4

  3

  3

  2

  4

  3

  4

  20

  1,95

  18

  VIa

  2

  1

  4

  -

  2

  2

  3

  1

  0,83

  25

  VIb

  6

  7

  5

  1

  12

  4

  8

  19

  2,48

  19

  VIIa

  6

  3

  4

  -

  8

  -

  4

  -

  1,32

  22

  VIIb

  3

  1

  3

  -

  4

  3

  -

  -

  0,64

  18

  VIIc

  7

  3

  6

  -

  6

  1

  9

  4

  2

  21

  II A

  5

  1

  3

  -

  2

  2

  5

  -

  0,86

  17

  II B

  3

  1

  5

  2

  2

  3

  5

  -

  1,24

  22

  III A

  1

  1

  -

  1

  4

  1

  -

  3

  0,5

  17

  III B

  2

  -

  -

  -

  1

  -

  -

  -

  0,18

   

  Łącznie wydano 330 biletów, z czego 85 zostało zwróconych jako niewykorzystane, co miało wpływ na wynik klasy.

   

  Samorząd Uczniowski

   

   

   

  19.06.2018 19:11 | więcej »
 • W głosowaniu brało udział 28 nauczycieli z naszej szkoły. Każdy miał do dyspozycji 2 głosy – po jednym dla klas IV – VI i VII – III gimnazjum. Wychowawca nie mógł głosować na swoją klasę.

   

  Zwyciężyły klasy V b i III A. Te klasy otrzymały środki na zorganizowanie spotkania klasowego.

   

  Wyniki, jakie uzyskały poszczególne klasy:

  IV a – 4

  IV b – 4

  IV c – 2

  V a - 3

  V b – 6

  VI a – 1

  VI b – 2

  VII a – 0

  VII b – 0

  VII c – 3

  II A – 3

  II B – 2

  III A – 15

  III B – 0

  19.06.2018 19:01 | więcej »
 • Zainteresowanych Rodziców zapraszam
  na konsultacje logopedyczne, które odbędą się
  w czwartek (21.06.2018r.) w godz. 14.00 – 16.00.

  Podczas spotkania zostaną omówione
  postępy dziecka w terapii i przekazane wskazówki do pracy
  w domu. Proszę o zabranie zeszytów do zajęć logopedycznych.

  Logopeda – Dorota Wójcik

  19.06.2018 12:32 | więcej »
 •  


  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE
  ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  22 CZERWCA 2018r.


  9.00 - zakończenie roku szkolnego
  klas I-III szkoły podstawowej

  10.00 - zakończenie roku szkolnego
  klas IV-VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum

  13.06.2018 20:08 | więcej »
 •            Tegoroczna edycja festiwalu ,,ruszyła” pod hasłem: ,,100 lat! Dla Niepodległej”.

             Impreza rozpoczęła się wykonaniem hymnu państwowego przez czterolatka Publicznego Przedszkola Miejskiego Pawła Martyniaka.  Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali utwór ,,Jesteśmy Polką i Polakiem”, wprowadzając tym samym publiczność w tematykę festiwalu. Następnie 26 wykonawców przystąpiło do konkursu. Jury w składzie: Katarzyna Oleszczuk, Katarzyna Polaczuk, Łukasz Pogorzelski, ks. Zbigniew Rozmysł, Alina Tarasiuk oceniało występy młodych artystów.

  W kategorii klas I-III  pierwsze miejsce za wykonanie utworu ,,Warszawskie dzieci” przyznano  Maciejowi Badalskiemu uczniowi klasy Ib , II m-ce za utwór ,,Serce w plecaku” -Małgorzacie Wasiluk uczennicy klasy Ia, 3 m-ce  za wykonanie utworu ,,Tu wszędzie …” zdobyła Natalia Mycko uczennica klasy II b.

  W kategorii klas IV- VI pierwsze miejsce otrzymała Maja Prokopiuk za wykonanie utworu ,,Dziewczyna z granatem”, drugie miejsce przypadło Marcie Kuczyńskiej, a trzecie -Karolinie Wieczorek.

  W kategorii wiekowej 14-16 lat wygrała Natalia Szołoniuk (,,Tango na glos i orkiestrę”), drugie miejsce zdobyła Klaudia Lewkowicz (,,Nierealny”),a trzecie –Julia Iwaniuk (,,Rozkwitały pąki …”).

  W kategorii: ,,Najlepszy duet” zwyciężyli: Zosia Poleszczuk i Wiktor Pawluczuk –uczniowie klasy Ib (Przybyli ułani”).Nagroda za ,,Najlepszy debiut” przypadła Lenie Machnowskiej –uczennicy klasy Ia (,,Pałacyk Michla”).Wyróżnienie ,,Za szczególny wyraz artystyczny „ otrzymały Nicola Zub (klasa IIIa-,,Kocham Cie Polsko”) i Joanna Czerko (klasa VIIb- akompaniament gitarowy).

  Samorząd Szkolny uhonorował nagrodami: Maję Androsiuk i Natalię Jarocką ( ,,Polska flaga”),Patrycję Kamińską ( ,,Sanitariuszka Małgorzatka”) i Oliwię Hernik (,,Powrócisz tu”).

  Dyrektor ZSP nr 1 przyznał nagrodę Róży Androsiuk za wykonanie utworu ,,Walczyk Lilu”.

  Nagrodę Burmistrza Miasta Terespol otrzymała Oliwia Hernik .

        Atrakcją tegorocznego festiwalu był pokaz musztry w wykonaniu uczniów Liceum Akademickiego w Terespolu oraz występ zespołu śpiewaczego ,,Echo Polesia” należącego do Klubu seniora ,,Srebrny włos”.

       Organizatorzy festiwalu składają gorące podziękowania licznym sponsorom oraz panu Tomaszowi Oleszczukowi, który rokrocznie bezinteresownie udziela sprzętu i odpowiada za nagłośnienie festiwalu.

   

  SPONSORZY FESTIWALU

  • BURMISTRZ MIASTA TERESPOL

  • JAROSŁAW TARASIUK 

  • WŁADYSŁAW STANISŁAW ZACIURA BIAŁA PODLASKA

  • P.P.H.U PIGI BIAŁA PODLASKA

  • JAROSŁAW TARASIUK TERESPOL

  • URSZULA ARTECKA TERESPOL

  • SKLEP PUCHATEK

  • MIROSŁAW LESZCZYŃSKI BIAŁA PODLASKA

  • KANCELARIA USŁUG FINANSOWO-KSIĘGOWYCH LIBRA WALDEMAR CZARNECKI

  • E.ROGALSKA SKLEPIK SZKOLNY

  • EWA I TOMASZ ANDROSIUK GALERIA ZACISZE

  • MONIKA RAFAŁKO

  • KSEMAR

  • STOWARZYSZENIE ROZWOJU GMINY MIEJSKIEJ TERESPOL

  • ROBERT JAN CYBULSKI TERESPOL

  • UZIMEX URSZULA ZAŁĘSKA

  • RADA RODZICÓW

  • JOLANTA I BARTŁOMIEJ TERPIŁOWSCY

  • MAKAREWICZ ANDRZEJ  

  • WIESŁAW KRZEMIŃSKI

  • MLEKOWITA

  • PGKiM TERESPOL

  • URZĄD MIASTA TERESPOL

  13.06.2018 12:08 | więcej »
 • Dnia 28 klasy Ic, IIIa i IIIb pod opieką pięciu opiekunów były na wycieczce w Warszawie. W programie było zwiedzanie pałacu w Wilanowie z lekcją muzealną, obiad w barze Biblioteki Uniwersyteckiej i na koniec Centrum Nauki Kopernik, gdzie oprócz zwiedzania i doświadczania różnych zjawisk dzieci kupiły sobie drobne pamiątki. Na koniec wycieczki każdy uczestnik otrzymał duży, kolorowy lizak z Manufaktury Cukierków. Wycieczka była fajna, szczególnie że pogoda nam dopisała.

  08.06.2018 13:35 | więcej »
 • W piątek, 25 maja zakończyliśmy zajęcia basenowe, na które jeździliśmy do Białej Podlaskiej. Uczestniczyli w nich uczniowie różnych klas naszej szkoły, nawet pierwszoklasiści. Najliczniejszą i najsystematyczniejszą była grupa uczniów klas IV. Pięciu uczniów zdało egzamin na kartę pływacką. Gratulacje! Cieszymy się, że „rok basenowy” już za nami. Podziękowania kieruję do rodziców za pomoc w opiece nad pływakami.

  BM

   

  08.06.2018 13:30 | więcej »
 •  

  Od 9 do 11 maja niemal trzydziestoosobowa grupa szóstoklasistów oraz trójka siódmoklasistów wyruszyła śladami Mieszka I i Bolesława Chrobrego, aby poznać historię naszego pięknego kraju.

  Swoją podróż w przeszłość uczniowie rozpoczęli w Ostrowie Lednickim, grodzie leżącym między Gnieznem a Poznaniem na największej z wysp jeziora Lednickiego. Następnie szóstoklasiści udali się do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego, gdzie mogli pospacerować po skansenie wsi Wielkopolskiej. Pierwszy dzień młodzież zakończyła w Pobiedziskach, gdzie z zachwytem oglądała miniatury budowli znajdujących się na Szlaku Piastowskim. Potem tylko zakwaterowanie oraz pyszna kolacja w Gnieźnie i zasłużony odpoczynek. Od rana w czwartek uczniowie zwiedzali Gniezno, wysłuchując m.in. historii św. Wojciecha oglądając bezcenny zabytek, jakim są Drzwi Gnieźnieńskie. Po pysznym obiedzie w Gościńcu Sobańskich podróżnicy obejrzeli Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji, którą to udali się następnie do Biskupina. Spacer po zrekonstruowanej wiosce wczesnośredniowiecznej sprawił wszystkim ogromną przyjemność, pozwalając cofnąć się w czasie do początków państwa polskiego. Wieczór szóstoklasiści spędzili na gnieźnieńskim starym rynku, gdzie udali się na zasłużone lody. Trzeci, a zarazem ostatni dzień wycieczki rozpoczął się od zwiedzania Poznania. Młodzież zobaczyła Ostrów Tumski, a w południe wysłuchała hejnału i zobaczyła słynne poznańskie koziołki. Pobyt w Wielkopolsce uczniowie zakończyli pobytem w Termach Maltańskich.

  W podróż szlakiem pierwszych Piastów szóstoklasistów zabrała p. Kamila Korneluk, której w opiece nad wesołą gromadką znakomicie pomagali p. Jolanta Konarska, p. Grzegorz Machnowski oraz p. Marek Ferens. 

   

  KK

   

  04.06.2018 09:22 | więcej »

 • https://www.youtube.com/watch?v=eMf-yraBxJc
  W dniach 15-18 maja odbyła się wycieczka klas II i III gimnazjum do Szklarskiej Poręby. We wtorek uczniowie wraz z opiekunami- kierownikiem wycieczki p.Anną Kudelską, p.Gabrielą Skraburską, p.Małgorzatą Kamińską, p.Edytą Krzemińską i p.Bogumiłą Tymoszuk wyruszyli z pod szkoły do Wrocławia. Po głównej atrakcji dnia w postaci basenu ruszyli w dalszą podróż do miejsca docelowego wycieczki- Szklarskiej Poręby. Następnego dnia wycieczkowicze zwiedzali Pragę oraz poznawali jej historię, mieli okazję zobaczyć Stare Miasto, Hradzczany oraz słynny Most Karola. Trzeci dzień uczniowie spędzili chodząc po Sudetach. Wraz z przewodnikiem zobaczyli piękne widoki Wielkiego Kotła Małego Stawu oraz dwa wodospady: Kamieńczyk i Szklarki. Ostatni dzień wycieczki upłynął na zwiedzaniu Wrocławia i oglądaniu znanych krasnoludków. Do Terespola wrócili ok. 23.30 przywożąc ze sobą pamiątki, a co ważniejsze niezapomniane wspomnienia.

  29.05.2018 08:28 | więcej »
 • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH, który odbył się 22 maja tego roku, był okazją dla uczniów do zaprezentowania swoich umiejętności aktorsko-wokalnych oraz językowych.

  Na początku imprezy mieliśmy możliwość oglądać uczniów klasy IIB, przygotowanych przez p.Elżbietę Kuczko, w zabawnej scence „Rzepka”. Uczniowie przygotowali program artystyczny po rosyjsku w ramach projektu edukacyjnego. Następnie uczniowie klasy IIIA, przygotowani przez p. Jolantę Konarską, zaprezentowali sławne postaci z historii Wielkiej Brytanii tj. William Shakespeare, Król Artur, Winston Churchill i inne. Uczniowie tak dobrali swoje stroje, że publiczność nie miała problemów z odgadnięciem o jaką postać chodzi. Potem ponownie mieliśmy sposobność oglądać uczniów klasy IIB, tym razem  zaprezentowali nam bajkę o „Czerwonym Kapturku”, która była zapewne znana publiczności i nawet ci, którzy nie rozumieli wszystkich słów, wiedzieli o czym mówią młodzi aktorzy.

  O oprawę muzyczno-wokalną zadbały uczennice gimnazjum: Aleksandra Andrzejuk, Magdalena Denis, Zofia Tarasiuk, Patrycja Masiuk oraz Natalia Szołoniuk wspaniale wykonując utwory w języku angielskim i rosyjskim, zaś autorką pięknych dekoracji była p. Edyta Drobysz.

  Cały program został przyjęty z ogromnym aplauzem i zapewne uświadomił uczniom, że nauka języków obcych i poznawanie kultury innych krajów nie musi być nudne i ograniczać się do sali lekcyjnej, ale może dostarczać dużo radości, być wspaniałą zabawą, a umiejętność radzenia sobie z repertuarem w obcym języku powodem do satysfakcji i motywacją do dalszej nauki.

   

  Jolanta Konarska

   

  25.05.2018 12:25 | więcej »
 • W dniach 10-11 r. piątoklasiści pod opieką nauczycieli: Ewa Rudzkiej, Anny Puczki, Małgorzaty Kamińskiej oraz Elżbiety Kuczyńskiej poznawali uroki Roztocza. Wycieczkę rozpoczęto od przystanku w Chełmie, podczas którego zwiedzano jaskinie kredowe, tam tez nastąpiło spotkanie z Duchem Bieluchem. Następnie wesoła kompania ruszyła w kierunku Zamościa, miasta zwanego Padwa Północy. Dzieci zwiedziły XVI wieczny Rynek Wielki, zabytkowe kamienice ormiańskie, Katedrę, Ratusz, kościół Franciszkanów, renesansową synagogę, pomnik-głaz pamiątkowy Dzieci Zamojszczyzny oraz Muzeum Martyrologii "Rotunda". W strugach deszczu, który niespodziewanie stał się dodatkową atrakcją przemaszerowały  trasą turystyczną Bastionu VII. Niewątpliwą radość przyniosło dzieciom zwiedzanie ZOO. Następnie wycieczka ruszyła w kierunku Krasnobrodu, gdzie w urokliwym pensjonacie „ Natura” po pysznej obiadokolacji i zabawach przyszło się spędzić noc. Następnego dnia wypoczęci uczniowie zwiedzali z przewodnikiem Roztocze. W  Krasnobrodzie dzieci zobaczyły: barokowy kościół, Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej ,drewniany spichlerz z wystawą wieńców dożynkowych, kapliczkę „Na wodzie” i  „Św. Rocha”. W Suścu - Szumy nad Tanwią czyli  małe, malownicze wodospady, młyn wodny, drewniany Kościół św. Jana Nepomucena.  W Górecku Kościelnym  modrzewiowy kościół, Muzeum Etnograficzne, aleję pomnikowych dębów, zaporę wodną na rzece Szum. W  Zwierzyńcu uczniowie mieli okazje zobaczyć dawną rezydencję rodziny Zamoyskich, barokowy kościółek na wyspie, Muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego. Napięty program i wiele atrakcji tak wyczerpało uczniów, ze oprócz obiadu w Zwierzyńcu musieli wzbogacić się w dodatkowe kalorie w drodze powrotnej, czego efektem była wizyta w McDonaldzie . Troszkę wymęczeni ale w znakomitych humorach ok. godziny 22 powrócili do Terespola.

  E.R.

  19.05.2018 12:51 | więcej »
 • 16 maja 2018 roku uczennica siódmej klasy Magda Godlewska po raz kolejny uczestniczyła w ogólnopolskim finale Konkursu Wiedzy o Prawie organizowanym przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych. Aby dostać się do etapu centralnego musiała pokonać konkurencję z całego województwa lubelskiego, ponieważ do ostatniego etapu kwalifikował się tylko jeden uczeń z każdego województwa.

  Etap centralny odbył się w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie. Uroczyste rozpoczęcie finału III edycji Akademii – Konkursu   poprzedziły wystąpienia:   Rzecznika SN – SSN Pana Michała Laskowskiego, Prezesa KRRP - r.pr. Pana Macieja Bobrowicza oraz   Dyrektora CEP KRRP – r.pr. dr Krystyny Babiak. Po nich uczestnicy prezentowali swoje umiejętności. Nasza uczennica odpowiadała na  pytanie dotyczące plagiatu. Prezentacja miała miejsce przed komisją składającą się z prawników. Magda zaprezentowała się bardzo korzystnie uzyskując za swoje wystąpienie wysoką ilość punktów i siódme z czternastu miejsc. Oprócz możliwości pokazania swojej wiedzy merytorycznej uczestnicy konkursu mieli możliwość zwiedzenia gmachu Sądu Najwyższego oraz poznania charakteru jego pracy. Po podsumowaniu konkursu nasza Finalistka z koszem słodyczy, pamiątkami i bogatsza w doświadczenia wróciła do domu. Jesteśmy dumni i szczerze gratulujemy J

  E.R.

  19.05.2018 12:53 | więcej »
 • Instruktażowy pokaz, w zakresie udzielania pierwszej pomocy, przeprowadził goszczący w naszej szkole wolontariusz z Lubelskiej Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK Michał Kotowski. Omówił 5 etapów postępowania  przed przybyciem wykwalifikowanych służb ratowniczych. Uczniowie kl. I-IV mogli na fantomie sami sprawdzić swoje umiejętności resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Sprawność naszych uczniów w tym zakresie okazała się bardzo duża. Prezentowane było postępowanie z zestawem do defibrylacji AED. Prowadzący podkreślał, że warto jak najczęściej przypominać zasady, jakie należy stosować podczas sytuacji zagrażających życiu oraz jak należy się zachować aby samemu nie narazić się na niebezpieczeństwo. Pamiętajmy, że obowiązek udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej spoczywa na nas wszystkich. Tego typu warsztaty powodują, że podczas sytuacji trudnych wiemy jak się zachować i nie wpadać w panikę.

   

  A. Klim

  09.05.2018 08:36 | więcej »
 • 2 i 4 maja są dniami wolnymi od zajęć

  30.04.2018 12:45 | więcej »
 • Wszelkie szczegóły u głównego organizatora - Andrzeja Korbala - tel. 512195682
  informacje o Turnieju Eisstocka
  http://mokterespol.com/index.php/1082-miedzynarodowy-turniej-eisstocka-29-30-04-2018
  26.04.2018 17:24 | więcej »
 • Dziewiątego kwietnia Naszą szkołę  odwiedzili przedstawiciele lubelskiego rugby:
  Prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Rugby -  Maciej Powała-Niedźwecki
  Prezes KS „Budowlani” Lublin/Kierownik Wyszkolenia Polskiego Związku Rugby – Jacek Zalejarz
  Regionalny Oficer Rozwoju Rugby / Trener KS Budowlani Lublin –  Sebastian Berestek (prowadzący zajęcia pokazowe)
  Wizyta i pokazy miały na celu propagowanie rugby wśród dzieci i młodzieży szkolnej w Terespolu, zorganizowane zostały w związku z powstaniem Klubu Rugby UNIA Brześć –Terespol.
  Zajęcia pokazowe odbyły się w ramach projektu MSiT „Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży” realizowanego przez Polski Związek Rugby.
  Podczas pokazów zaprezentowano kilka gier i zabaw z piłkami do rugby oraz ćwiczenia podstawowych umiejętności tej gry. Na zakończenie rozegrano mecze rugby tag.
  Zainteresowanie grą było bardzo duże. Uczniowie byli aktywni i zadowoleni z ciekawej i nowej  formy zajęć Planowane jest kolejne spotkanie.
  Co to jest rugby tag?
  Rugby TAG jest skierowana  w szczególności do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów.
  Rugby Tag to uproszczona, bezkontaktowa gra w rugby. Zasady Rugby Tag oparte są na podstawowych przepisach rugby. Piłkę można podawać jedynie do tyłu, a punkty zdobywa się poprzez przyłożenia. Z założenia jest to gra bezkontaktowa, ucząca koordynacji wzrokowo ruchowej oraz ucząca podstawowych zasad i nawyków w rugby. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach Rugby Tag mają przyczepione na wysokości bioder kolorowe taśmy. Zatrzymanie przeciwnika polega na zerwaniu szarfy (Taga). Zawodnik, któremu zostanie zerwana szarfa musi oddać piłkę zawodnikowi swojej drużyny (w przypadku zerwania jednej taśmy). W momencie, kiedy rywal zerwie obydwie taśmy piłka przechodzi na jego stronę. Elementem różniącym Rugby Tag od klasycznego rugby są właśnie owe kolorowe taśmy. W odmianie Tag wyeliminowanie zawodnika polega na zerwaniu taśmy. Formuła Rugby Tag pozwala na świetną zabawę oraz bezkontaktową grę w rugby, uczy zdyscyplinowania i gry zespołowej.

   

  18.04.2018 09:51 | więcej »
 • TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DZIECI ZARZĄD ODDZIAŁU POWIATOWEGO w Białej Podlaskiej ZAPRASZA

  dzieci z klas II, III, IV, V, VI, VII szkoły podstawowej i młodzież z gimnazjum na wakacyjny wypoczynek nad morzem w 2018r. do Jastrzębiej Góry.

  1. Termin: 25 CZERWCA 2018r. (poniedziałek) do 8 lipca 2018r. (niedziela)

  2. Uczestnicy: 47 dzieci + 5 osób kadry pedagogiczno-medycznej

  3. Miejscowość: Jastrzębia Góra, najdalej wysunięta na północ miejscowość Polski. Położona w woj. pomorskim, w pow. puckim, włączona na prawach osiedla w 1963r. w granice Władysławowa. Miejscowość odznacza się piękną plażą, malowniczą okolicą z głębokimi jarami, wąwozami, wyjątkowym mikroklimatem o właściwościach zdrowotnych. Powietrze czyste, wzbogacone jodem, który przenika do płuc w czasie kąpieli morskich i pieszych wędrówek brzegiem morza.

  4. Zakwaterowanie: Ośrodek kolonijny „MEDUZA” ul. Rozewska 7, spełnia warunki kolonijne.

  5. Transport: autokar PKS – przewoźnik doświadczony w obsłudze kolonii na trasach krajowych i zagranicznych, autokar pozostaje do obsługi kolonii.

  6. Kadra: pedagogiczno-medyczna, doświadczona i sprawdzona w pracy kolonijnej z dziećmi

  7. Program: wycieczki bliższe, dalsze autokarowe, rejs statkiem, plażowanie, gry i zabawy na miejscu w ośrodku, konkursy z nagrodami

  8. Cena: 1 400 zł (w tym zapewniamy cały pobyt; rodzice dają drobne kieszonkowe)
  Wpłaty będą przyjmowane na podane rodzicom konto w 3 ratach:
  I-500 zł do 21 maja 2018
  II-500zł do 1 czerwca 2018
  III-400zł do 20 czerwca 2018

  Są to terminy ostateczne.

  UWAGA!

  Zainteresowani rodzice, instytucje wypoczynkiem swoich dzieci, mogą zgłaszać się do biura TPD Plac Wolności 2 (należy wejść w bramę „pod zegarem” i na I piętro do TPD; czynne od wtorku do czwartku od 9-14). Rodzice otrzymają niezbędne informacje, odpowiedzi na pytania i pobiorą komplet dokumentów. Ostateczny termin zgłaszania dzieci przyjęto na dzień 20 maja 2018r.

  TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DZIECI
  ZARZĄD ODDZIAŁU POWIATOWEGO w Białej Podlaskiej, Plac Wolności 2
  czynne od 9:00 do 14:00-wtorek- środa-czwartek
  tel. 83-343-29-35; tel. kom. 509-606-228

   

  13.04.2018 12:11 | więcej »
 • Dnia 21.03.2018r. w naszej szkole obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Motywem przewodnim były kolorowe skarpetki! Uczniowie przyszli na lekcje w kolorowych strojach.

  Wyróżnieni i nagrodzeni za najbardziej kreatywne przebrania:
  1.Krystian Jarosiewicz
  2.Kewin Zielonka
  3.Maria Maryniuk
  4.Cezary Zaorski
  5.Kinga Szczygielska
  6.Gabriela Ignaciuk
  7.Julia Żyłowska
  8.Julian Mołodecki
  9.Julia Marczewska
  10.Amelia Gałabuda

  Następnie klasa V b zaprezentowała  przed publicznością autorski, zabawny skecz o szkole.
  O godzinie 12:30 wszystkie klasy zebrały się w hali sportowej i rozpoczął się turniej między klasami w dwa ognie.

  W kategorii klas IV-VI zwyciężyli:
  1.Klasa VI b
  2.Klasa IV a
  3.Klasa VI a

  W kategorii klas VII i gimnazjum:
  1.Klasa II A
  2.Klasa II B
  3.Klasa VII b

  W ostatniej rundzie zmierzyli się nauczyciele z klasą IIA gimnazjum. Ostatecznie wygrała drużyna nauczycielska.
  Najlepsze drużyny dostały nagrody w postaci słodyczy, a wszyscy uczestnicy zabawy zostali poczęstowani ,,wiosennymi cukierkami”.   

  Samorząd Uczniowski


   
  06.04.2018 11:59 | więcej »
 • W dniu 27 marca w naszej szkole odbyła się wystawa poświęcona Żołnierzom Wyklętym.

  Dzięki uprzejmości Pana Sławomira Potockiego dyrektora biblioteki lekarskiej w Białej Podlaskiej, który przywiózł i zorganizował wystawę w naszej szkole ,a później przybliżył szczególnie postać Danuty Siedzikówny „Inki”. Historia „Inki” jest wyjątkowa choć typowa dla tamtego pokolenia, wychowanego w niepodległej Polsce. Danuta Siedzikówna urodziła się 3 września 1928r we wsi Gruszczewina k Narewki pow. Bielsk Podlaski. Uczyła się w szkole powszechnej w Narewce, a na początku II wojny w szkole sióstr salezjanek w Różanymstoku k Dąbrowy Białostockiej. W 1939 r po wkroczeniu wojsk sowieckich został wywieziony do łagru ojciec Danuty (dostał się później do armii Andersa i zmarł w 1942r w Teheranie). W 1941 roku matka Danuty Eugenia Siedzikowa, współpracująca z podziemiem została aresztowana i we wrześniu 1943 r. zamordowana przez gestapo. Danuta 3 miesiące po śmierci matki wstąpiła do Armii Krajowej  i przeszła tam szkolenie medyczne. W 1945 roku po demobilizacji wznowiła działalność jako sanitariuszka i łączniczka w jednym ze szwadronów „Łupaszki”. Dramat „Inki” rozpoczął się 13 lipca 1946 r. kiedy pojechała do Gdańska, aby przywieźć medykamenty. Została aresztowana i poddana brutalnemu śledztwu. Oskarżenia wystosowane przeciw „Ince” były absurdalne i nie mające potwierdzenia w faktach. Została skazana na karę śmierci i rozstrzelana na sześć dni przed swoimi 18. urodzinami. Po przemianach 1989r grupa zapaleńców rozpoczęła poszukiwania grobów ofiar komunizmu. Historyczna chwila nastąpiła w dniu 12 września 2014r. 49 cm pod chodnikiem znaleziono szczątki ludzkie, materiał genetyczny potwierdził, że należały do „Inki”. 28 sierpnia 2016r. z udziałem najwyższych władz państwowych odbyły się uroczystości pogrzebowe. Pogrzeb „Inki” był wielką uroczystością. Nie tylko dlatego, że chowano bohaterkę, ale że była to bohaterka wyjątkowa. W kondukcie uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Do społecznej świadomości przebił się fakt jakimi kadrami ludzkimi dysponowaliśmy podczas ostatniej wojny. Jak ofiarni byli to ludzie.

  Z.I.

   

  06.04.2018 16:09 | więcej »
 • 21.03.2018r. przedszkolaki uczestnictwem w zabawach tropiących na powietrzu, wykonywaniem „zielonych chipsów”, przebraniem na zielono powitały pierwszy dzień wiosny. Zabawy w tym uroczystym dniu zintegrowały wszystkie grupy przedszkolne.

  Urszula Korycińska

  23.03.2018 18:56 | więcej »
 • Dnia 8 marca we czwartek odbyło się przedstawienie klasy II a gim. pod kierownictwem wychowawczyni Gabrieli Skraburskiej, upamiętniające dzień kobiet. Młodzież z tej klasy w kilkunastu zabawnych scenkach „z życia wziętych” ukazywało jak  czasem ciężko jest z płcią przeciwną . Śmiechom nie było końca z powodu charakteryzacji aktorów jak i śmieszności dialogów. Na koniec występu wszystkim obecnym na sali kobietom i dziewczynom złożono życzenia i podziękowania.

  Autor J.Miklaszewski

  23.03.2018 18:42 | więcej »
 • Wiosna, to najpiękniejsza pora roku,dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Z tęsknotą czekamy na słońce, ciepłe dni i zabawy na świeżym powietrzu.

  21 marca w naszej szkole klasy I-III bawiły się wspólnie z wychowawczyniami. Głównym celem była integracja uczniów. Dzieci grały w różne gry, wspólnie się bawiły, śpiewały piosenki, brały udział w zajęciach plastycznych i zabawach ruchowych. Uczniowie poprzebierali się w kolorowe stroje. Było wesoło i zabawnie.

   

   

  S.U

   

  22.03.2018 22:03 | więcej »
 • Celem konkursu było kształtowanie właściwych nawyków zachowania się dzieci i młodzieży na drodze oraz uświadomienie odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.
  Warunkiem uczestnictwa było indywidualne wykonanie skryptu w języku kodowania Scratch uwzględniającego tematykę ruchu drogowego.
  Konkurs  adresowany był do uczniów klas IV-VII Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi.
  W eliminacjach udział wzięło 5 uczniów. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi.
  Trzy najlepsze prace zakwalifikowane zostały do etapu wojewódzkiego.

  Laureatami zostali:
  I miejsce  Natalia Danieluk kl. VIb (słuchawki)
  II miejsce Oliwia Kowalska kl. VIa (słuchawki)
  III miejsce Kristina Goroszko kl. VIa (pendrive)
  IV miejsce Jan Matwiejuk kl. VIIc (głośnik przenośny)
  V miejsce Iga Rozenbajgier – VIa (powerbank)
  Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  M.K.

  20.03.2018 22:07 | więcej »
 • W dniu 19 marca 2018 r. odbyła się wycieczka do Lublina, w której brali udział uczniowie  klasy Va, Vb oraz IVa wraz z opiekunami: Anną Puczka, Ewą Rudzką  oraz Małgorzatą Kamińską. Oglądaliśmy  spektakl pt. „Dziób w dziób” w Teatrze Andersena.  Jest to współczesny dramat autorstwa Maliny Prześlugi, a opowieść toczy się wokół przygód Bandy honorowych gołębi, którzy walczą z podwórkową kotką Dolores… . Po spektaklu odbyło się spotkanie dzieci z lalkarzem Teatru  Andersena.  Po południu przyszedł czas na domowy obiadek, aby zaczerpnąć siły na zwiedzanie Lubelskiej Trasy Podziemnej. Spacer zabytkowymi piwnicami staromiejskimi dostarczył  nam wielu emocji, a jednocześnie był wędrówką w czasie pozwalającą odkryć przeszłość miasta. Historię rozwoju przestrzennego Lublina przybliżały nam makiety ukazujące miasto od VIII w. n. e., poprzez średniowiecze i wiek XVI.
  Powróciliśmy do Terespola późnym wieczorem.

  Anna Puczka

  20.03.2018 18:25 | więcej »
 • Po feriach zimowych uczniowie naszej Jedynki zastali zupełnie odmienioną szatnię. Zamiast ciasnych boksów, pojawiły się różnokolorowe szafki dla każdego ucznia klas II-VII oraz gimnazjalistów. Uczniowie mogą w nich przechowywać nie tylko ubrania na zmianę, ale także książki czy przybory szkolne. Mamy nadzieję, że nowa szatnia rozwiąże problem bardzo ciężkich plecaków – od teraz uczniowie nie muszą wszystkiego nosić ze sobą.

  Szatnia  jest przestronna i bardzo kolorowa, a pomiędzy szafkami stanęły ławeczki, aby ułatwić uczniom zmianę obuwia i przebranie.

  Nowe szatnie mają także pierwszoklasiści – w ich boksach stanęły wygodne szafeczki z siedziskami.

  Koszt nowej szatni to ok. 40 tysięcy. Jedną czwartą kosztów pokryła Rada Rodziców, zaś pozostałą część opłaciła nasza szkoła.

  Przypominamy wszystkim uczniom, aby dbać o szafki, ponieważ mają służyć naszej szkole przez długie lata.

  21.02.2018 10:43 | więcej »
 • Konkurs był adresowany do uczniów klas VII i klas gimnazjalnych.

  Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat Rosji, zachęcanie do poznania historii i kultury Rosji. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonanie jednej pracy plastycznej w wybranej kategorii:

  - Architektura Rosji

  - Pejzaż Rosji

  - Znane osobistości Rosji

  - Motywy słynnych dzieł malarzy rosyjskich

  - Symbole Rosji

  WYNIKI:

  I miejsce – Emilia Roślik

  II miejsce – Klaudia Lewkowicz

  III miejsce – Gabrysia Ignaciuk

  15.02.2018 19:38 | więcej »
 • 24 stycznia w naszej szkole odbyła się Zabawa Choinkowa. W pięknie udekorowanej przez Gimnazjalistów sali, jako pierwsi zabawę zaczęli uczniowie klas I-III. Dzieciaki fajnie się poprzebierały. Były pomysłowe, oryginalne i ciekawe kostiumy. DJ zabawiał, zapraszał i zachęcał do wspólnych tańców. Do zabawy aktywnie włączyły się uczennice Gimnazjum, które chętnie bawiły się i tańczyły z dziećmi. Były to: Oliwia Ptasińska, Paulina Kowal, Karolina Utko, Zyta Roguska i Karolina Białowąs. Dzieci bawiły się super. Rodzice jak zawsze przygotowali im słodki poczęstunek. Miłą niespodzianką była wizyta Mikołajów, którzy obdarowali wszystkie grzeczne dzieci prezentami-niespodziankami. O godz. 16.00 zabawę zaczęły klasy IV-VII i Gimnazjum. DJ puszczał najnowsze hity i przeboje, przy których młodzież świetnie się bawiła. Uczniowie dali się ponieść wesołej zabawie. Wszyscy czekamy na kolejną Zabawę Choinkową i prezenty.

   

   

  Samorządy Uczniowskie

  25.01.2018 19:19 | więcej »
 •   Wieloletniej tradycji stało się zadość. W sobotę , 20 stycznia uczniowie klas trzecich gimnazjum świętowali zbliżający się koniec wieloletniej edukacji w naszej szkole. Był to Bal Gimnazjalny 2018. W burgundowym entourage’u, trzecioklasiści weszli na parkiet dostojnym, uroczystym krokiem poloneza, pięknie prezentując umiejętności taneczne. Po wykonaniu staropolskiego tańca złożyli podziękowania nauczycielom, wychowawcom i rodzicom za opiekę, wsparcie i każdą przekazaną porcję wiedzy. Sami zaś, ze swojej strony deklarowali kulturalną zabawę. Słowa dotrzymali. Roztańczeni i rozśpiewani tryskali energią i radością,, jednocześnie wykazując się dojrzałością. Sprawnie nastąpiła integracja pokoleń. Nieco ośmielone dzieci prosiły do tańca swoich rodziców i nauczycieli.

  Jak co roku bal uświetnili swoją obecnością przybyli goście, m. in. Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk, oraz przedstawiciele Rady Miasta.

  To był pierwszy, prawdziwy bal w życiu szesnastolatków „terespolskiej jedynki”. Niebywałość tego wieczoru sprawiła, że zapisze się on szczęściem w ich sercach i pamięci.

   

  EB

  24.01.2018 11:52 | więcej »
 •  „GÓRA GROSZA”

   W dniach 27.11.2017 – 02.01. 2018 włączyliśmy się w ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.  Udział wzięło 16 klas naszej szkoły: wszystkie klasy I – III, 7 klas IV – VII oraz 2 klasy gimnazjum. Ogłosiliśmy konkurs między-klasowy na największą ilość zebranych monet.  Nagrodziliśmy najlepszych. Nagrodę w grupie najmłodszych otrzymała klasa I a – wychowawca p. Edyta Krzemińska, a wśród starszych klasa II A gimnazjum – wychowawca p. Gabriela Skraburska. Wyróżniliśmy też ucznia szkoły podstawowej Oskara Pietruczuka z klasy I a, który przyniósł najwięcej, bo aż 4413 monet na kwotę 89,99 zł.

  MIEJSCE

  KLASA

  LICZBA MONET

  KWOTA

   

  MIEJSCE

  KLASA

  LICZBA MONET

  KWOTA

  1

  I a

  6711

  139,15 zł

   

  1

  II A

  11706

  125,26 zł

  2

  III a

  2522

  46,63 zł

   

  2

  VI a

  5144

  74,51zł

  3

  I b

  2321

  38,69 zł

   

  3

  V b

  1870

  34,40zł

  4

  II b

  2155

  60,07 zł

   

  4

  II B

  1808

  49,11zł

  5

  I c

  2109

  44,33 zł

   

  5

  V a

  1671

  33,13zł

  6

  III b

  1451

  26,81 zł

   

  6

  IV a

  1501

  64,55zł

  7

  II a

  815

  25,93 zł

   

  7

  IV b

  908

  20,19zł

  RAZEM

  18084

  381,61 zł

   

  8

  VII b

  477

  11,35zł

   

   

   

   

   

  9

  IV c

  205

  3,89zł

   

   

   

   

   

  RAZEM

  25290

  416,39 zł

                                                                                                                 

  Zebraliśmy 43374 monety na kwotę 798 złotych ważącą około 90 kilogramów i wysłaliśmy organizatorowi akcji Towarzystwu Nasz Dom. Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Dzieci w młodszej grupie wiekowej zostały obdarowane słodkościami. Wszystkie nagrody ufundowały Samorządy Uczniowskie ZSP nr 1 w Terespolu.

                                                                                                               Samorządy Uczniowskie

                                                                                                                ZSP nr 1 w Terespolu

  24.01.2018 09:45 | więcej »
 • 15.12.2017r. zakończył się klasowy konkurs "Grudzień bez telefonu", którego organizatorem był Samorząd Uczniowski. Główną nagrodę zdobyła IVa. Wyróżnione zostały też klasy: IVb, IVc oraz Vb.

  Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za udział.

   

  Samorząd Uczniowski

   

  Wyniki konkursu "Grudzień bez telefonu"

   

   Klasa

  Liczba przypadków niestosowania się do wytycznych konkursu

  IVa

  1- nagroda główna

  IVb

  2

  IVc

  3

  Vb

  3

  VIb

  7

  VIIc

  11

  VIIb

  12

  IIB

  15

  IIA

  17

  Va

  22

  IIIA

  22

  VIIa

  23

  VIa

  24

  IIIB

  40

   

  06.01.2018 21:05 | więcej »
 • Kolędą „Przybieżeli do Betlejem”, wykonaną przez Patrycję Fedorowicz, rozpoczął się Wieczór Kolęd, wyjątkowy koncert, który od 11 lat organizowany jest w naszej szkole. 21 grudnia świątecznie przystrojona sala gimnastyczna przeobraziła się w salę koncertową, na scenie której wystąpili utalentowani uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum.
  Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały Oliwia Hernik, Maja Prokopiuk oraz Natalia Szołoniuk wykonując piękne polskie kolędy. Publiczność zachwyciła także kolęda prawosławna „Hej, u Poli Poli” wykonana przez Julię Iwaniuk, Martę Juszczuk, Magdę Denis oraz Aleksandrę Andrzejuk.
  Uczestnicy koncertu mogli się także przekonać, jak wyjątkowo rozbrzmiewa kolęda zagrana na gitarze, dzięki występom szkolnych gitarzystów: Bartka Łukaszuka, Alicji Marczuk, Izy Selerskiej, Piotra Sokolińskiego, Mateusza Terpiłowskiego, Karoliny Utko, Kacpra Wieczorka, Julii Androsiuk, Julii Danieluk, Mateusza Niedziela, Julity Pieńkus.
  Występujących na scenie solistów oraz gitarzystów przygotował p. Tomasz Jezuit.
  Niezwykle wiele emocji wzbudziły występy najmłodszych uczniów. Trzecioklasiści zaprezentowali się w bardzo ciekawych, pełnych ważnych treści i znamiennych słów Jasełkach, które przygotowali pod okiem p. Beaty Wolczyk oraz p. Anny Roguskiej. Uczniowie po raz kolejny dowiedli swoich talentów zarówno aktorskich, jak i wokalnych. Koncert zakończył bardzo energetyczny i niezwykle żywiołowy występ pierwszoklasistów, którzy wspólnie z paniami Edytą Krzemińską oraz Elzą Lańską, wykonali wesołą pastorałkę, do której przygotowali układ ruchowo-taneczny.
  Podczas koncertu można było zakupić ozdoby świąteczne oraz ciasta upieczone przez nauczycieli. Na wszystkich uczestników czekał także pyszny bigos, przygotowany przez szkolne kucharki.
  Wieczór Kolęd zorganizowała Kamila Korneluk wspólnie z nauczycielami: Anną Roguską, Beatą Wolczyk, Edytą Drobysz, Ewą Rudzką, Anną Kudelską, Tomaszem Jezuitem.
  Pozyskane podczas koncertu pieniądze zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych na zajęcia indywidualne.

  KK

  04.01.2018 20:03 | więcej »
 • 21.XII.2017  Pięciolatki  z Rodzicami uczestniczyły we wspólnym  kolędowaniu. 
  Jasełka, wspólne śpiewanie pastorałek, ozdabianie jabłek goździkami, smakowanie suszu owoców, pozwoliło zintegrować wszystkich, licznie przybyłych gości i przedszkolaków. Przyjemnie spędzony czas wprowadził nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

  Urszula Korycińska

  03.01.2018 21:17 | więcej »
 • Zdrowych,  pogodnych i rodzinnych  Świąt Bożego Narodzenia
  oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2018 Roku
  życzy
  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,  Pracownicy Administracji i Obsługi
  oraz Społeczność Uczniowska
  Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu

  30.12.2017 16:23 | więcej »
 • Złoty Bilet

  W naszej szkole od września funkcjonuje przywilej „Złoty Bilet”. Za dwa miesiące 100% obecności uczeń otrzymuje bilet, który może wykorzystać jednorazowo w razie nieprzygotowania do lekcji. Złoty bilet nie jest odnotowywany w e-dzienniku. Można go zgłosić w razie nie odrobienia pracy domowej, zwalnia także z pisania niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi ustnych. Prowadzony jest także konkurs na klasę, która otrzyma największy procent Złotych Biletów. By zwiększyć szanse swojej klasy na wygraną można zrezygnować ze swojego przywileju wtedy jest on liczony podwójnie. Zapraszamy do rywalizacji i mamy nadzieję na jak największą frekwencję szkolną.

   

  Samorząd Uczniowski

   

  21.12.2017 12:22 | więcej »
 • 5 grudnia 2017 roku Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło platformę, na której każdy nieodpłatnie znajdzie ebooki oraz audiobooki lektur szkolnych. Na platformie znajdzie się ponad 700 utworów, m. in. teksty z kanonu lektur obowiązkowych oraz uzupełniających. Wszystko, co trzeba zrobić, to odwiedzić w Internecie stronę lektury.gov.pl/ i wybrać z listy książkę, na której nam aktualnie zależy.
  Z komunikatu zamieszczonego na stronie resortu cyfryzacji wynika, że użytkownicy mogą również pobrać aplikację mobilną. Serwis otwiera uczniom dostęp do ponad 220 darmowych nagrań, których słuchać można w trakcie uprawiania sportu, wykonywania obowiązków domowych czy jazdy autobusem. Przeznaczone są one w szczególności dla uczniów, którzy nie mogą korzystać z tradycyjnych książek, w tym niewidomych, dyslektyków a także cierpiących na epilepsję fotogenną.
  Obecna wersja portalu ma charakter pilotażowy. Pilotaż projektu zakończy się wraz z obecnym rokiem szkolnym 2017/2018, a z biegiem czasu zasoby na portalu będą powiększane i uzupełniane o nowe utwory.
  Więcej informacji - www.gov.pl/cyfryzacja/mobilna-biblioteka-dla-uczniow-w-calej-polsce

  Źródło: https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=8736
  21.12.2017 10:26 | więcej »
 • Już po raz kolejny w naszej szkole odbyła się zbiórka darów na rzecz schroniska dla zwierząt „Azyl” w Białej Podlaskiej. Tym razem akcja odbywała się zarówno w naszej szkole, jak i przedszkolu. Przedszkolaki oraz nasi najmłodsi uczniowie jak zawsze nie zawiedli, przynieśli karmę, ale także poduszki i materace, którymi zostaną wyłożone klatki, w których żyją te zwierzęta.

  Podsumowanie akcji odbyło się w piątek 15 grudnia. Na zaproszenie organizatorek zbiórki, pań Katarzyny Nowackiej oraz Kamili Korneluk, do szkoły i przedszkola przyjechał kierownik schroniska p. Marek Pawłowski w towarzystwie wolontariuszki oraz niezwykle żywiołowego, a jednocześnie bardzo przyjaznego pieska Pimpusia, który skradł serce wszystkim zgromadzonym na sali dzieciakom. Pan kierownik opowiedział o pracy w schronisku i losie bezdomnych zwierząt, a także wręczył podziękowania za pomoc, jaką schronisko otrzymuje od naszej placówki.

  Goście ze schroniska byli bardzo wdzięczni za wszystkie dary, których w tym roku udało nam się zebrać naprawdę wiele. Organizatorzy akcji szczególne podziękowania kierują do przedszkolaków, uczniów klas I-III szkoły podstawowej oraz ich wychowawczyń, które mobilizowały swoich podopiecznych do włączenia się w zbiórkę. Akcję w najmłodszych klasach koordynowała p. Anna Roguska, dzięki której zbiórka przebiegała bardzo sprawnie.

  Poniżej publikujemy listę uczniów klas I-III, którzy włączyli się w pomoc dla schroniska:

  Maja Kosak, Julia Polaczuk, Julia Marciniak, Weronika Modelewska, Franciszek Jankowski, Jakub Kozak, Anna Biadun, Marta Fedorowicz, Anna Kwiecińska, Dominik Martyniak, Bartek Chmielewski, Jakub Hurman, Maja Chodzińska, Mateusz Kondratiuk, Kacper Bielecki, Natalia Zbrożek, Karina Panasiuk, Jakub Guziuk, Franciszek Łukaszuk, Michał Pietraszuk, Michał Kozłowski, Wiktor Petrus, Marcin Wójcik, Julia Krześniak, Maria Juszczuk, Szymon Lewczuk, Natalia Jarocka, Igor Siczek, Maja Androsiuk, Szymon Dąbrowski, Weronika Greczuk, Julia Witkowicz, Paweł Jurek, Daria Janczyk, Oliwia Kral, Szymon Brzozowski, Jakub Kosak, Jagoda Hurman, Katarzyna Selwesiuk, Emilia Lesik, Maciej Parzyszek, Kacper Sawczuk, Weronika Tabulska, Damian Kaliszuk, Zuzanna Andrzejuk, Aleks Kral.

   

  Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się w zbiórkę!

  KK

  18.12.2017 21:21 | więcej »
 • 6 grudnia w Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS odbyło się uroczyste podsumowanie IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Rosja w zwierciadle symboli architektury”.

  Jury w składzie dr Swietłana Szaszkowa (Dyrektor Centrum) oraz dr Leszek Mikrut (Kierownik Pracowni Glottodydaktyki Języków Słowiańskich) przyznało  2 miejsce Marcie Michalak za pracę pt. „Kremlowska Wieża Zegarowa”. Marta otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową.

  Spotkanie było okazją do obejrzenia nagrodzonych oraz wyróżnionych prac z całej Polski. Na wystawie znalazły się prace Jagody Gałabudy i Gabrysi Ignaciuk, uznane za jedne z najlepszych spośród 190 prac.

  Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za liczny udział w konkursie.

  Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku.

  11.12.2017 10:01 | więcej »
 • 1 grudnia 2017 roku wraz z naszą panią Beatką oraz mamą Marcina i mamą Wiktora, wybraliśmy się na wycieczkę do Białej Podlaskiej. Jechaliśmy kursowym autobusem Garden. Pierwszym punktem naszej wycieczki były warsztaty w Multicentrum, gdzie braliśmy udział w grze do nauki programowania „Scottie Go”. Następnie pełni zapału i  głodni udaliśmy się na pyszny obiad do Restauracji „Stylowa”. Po obiedzie z pełnymi  brzuszkami udaliśmy się do kina „Merkury”, gdzie obejrzeliśmy bajkę „Coco”. Jest to wspaniały film animowany dla całej rodziny, wzruszający, zabawny i pouczający. Niejednemu z nas zakręciła się łezka w oku. Wróciliśmy do domu zmęczeni ale zadowoleni. 

  Uczniowie z klasy III a


   
  06.12.2017 20:39 | więcej »
 • Mikołajki to tradycyjna polska nazwa ku czci świętego Mikołaja. W tym dniu  obdarowujemy się upominkami, które możemy znaleźć pod łóżkiem, pod  poduszką lub w bucie. Prezentów również nie zabrakło w klasie III a  i III b. W tym szczególnym dniu uczniów odwiedził Mikołaj. Było dużo zabawy, radości uśmiechu i mnóstwo słodkości.

  B. Wolczyk, A. Roguska

  06.12.2017 20:36 | więcej »
 • Święty Andrzej pochodził z Betsaidy w Galilei. Początkowo był rybakiem i uczniem Jana Chrzciciela. Potem wybrał drogę za Chrystusem. Podczas swych wielu podróży po świecie rozpowszechniał nauki Chrystusa, zaś pogan nakłaniał do wiary. W Bizancjum założył kościół. Zginął ukrzyżowany w Achai. Podobno, dziewczęta często za pomocą modlitw i postów starały się zaskarbić łaskę swojego patrona, świętego Andrzeja. Młode panny w jesienny, listopadowy wieczór z wróżb chciały się dowiedzieć, co je czeka w przyszłości.

  Zgodnie z tak piękną tradycją staropolską  nasi uczniowie po raz kolejny przenieśli się do krainy zabawy, fantazji i marzeń. 29.11.2017 r. odbył się kolejny magiczny wieczór wróżb. Święty Andrzej uchylił rąbka tajemnicy i za sprawą znaków podpowiadał, co będzie nas czekać w przyszłości. Wróżki i wróżbowie w bardzo licznym gronie nie zawiedli i w tym roku. Z dużym zaangażowaniem i wiedzą przepowiadali przyszłość za pomocą tylko im wiadomych metod. Można było poznać również imię przyszłego wybranka lub wybranki, a także wylosować przepowiednię z pysznych wypieków przygotowanych przez naszych uczniów. Wieczór zakończył się wspaniałą, kolorową  dyskoteką.

  Życzymy wszystkim, by wszelkie dobre wróżby się spełniły, a za rok spotkamy się znowu, by tradycji stało się zadość!
   

  E.R

  04.12.2017 17:48 | więcej »
 • 13 oraz 20 listopada 2017r. uczniowie klasy V „b” wraz z wychowawcą przystąpili do akcji „Marzycielskiej Poczty”. Polega ona  na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie www.marzycielskapoczta.pl  przejrzeliśmy profile z adresami pocztowymi dzieci, dla których takie przesyłki są bezcennym wsparciem w walce z chorobą. Odnaleźliśmy jednego z podopiecznych  Fundacji, który obchodzi w najbliższym czasie urodziny i przystąpiliśmy do działania. Z zapałem i w ogromnym skupieniu powstawały  listy i  kartki. Mamy nadzieję, że uda nam się wywołać choć niewielki uśmiech na twarzy dziecka. I postaramy się, aby akcja zagościła na stałe w naszej szkole.

  Anna Puczka

  21.11.2017 13:07 | więcej »
 • Królowa Jadwiga była Węgierką. Pochodziła z Królestwa Węgierskiego. Jej ojcem był Ludwik Węgierski zwany Wielkim bo był to mądry władca. W żyłach jej płynęła też polska krew. Jej babką była Elżbieta Łokietkówna a pradziadem wybitny władca Francji Ludwik IX Święty z rodu Kapetyngów.

  Po śmierci ojca na mocy układu w Koszycach została w 1384 roku królem Polski. Miała wtedy niespełna 12 lat.

  Wtedy była już zaręczona z młodym Habsburgiem, może go nawet kochała, ale wtedy w średniowieczu królowie nie decydowali kogo chcą poślubić?!

  W tamtym czasie ogromnym zagrożeniem dla Polski i sąsiadującej z nią Litwy był Zakon Krzyżacki.

  Aby wzmocnić oba państwa posłowie litewscy przyjechali z propozycją  zaślubienia Jadwigi przez księcia Jagiełłę.

  Jadwiga była dziewczyną mądrą, wykształconą, znała sześć języków, dobrze wychowana, pobożna. Była młoda, miała  dopiero 14 lat.

  Jagiełło był stary jak na ten okres, już  miał 35 lat, nieokrzesany, barbarzyńca, śmierdział skórami niedźwiedzimi…

  Mimo tego poświęciła się dla dobra obu krajów i wyszła za mąż za  Jagiełłę którego najpierw trzeba było ochrzcić i dać mu nowe imię- Władysław. Było to w 1386 roku.

  Ta decyzja zaważyła na całym dalszym Jej życiu. Jadwiga przestrzegała zasad wiary, wiele czasu spędzając na modlitwie. „Ubogim, wdowom, przybyszom i pielgrzymom - pisze Jan Długosz – i wszelkim ludziom nieszczęśliwym i potrzebującym okazywała wspaniałomyślność, wielką rozrzutność, hojność. Nie można w niej było dostrzec śladu lekkomyślności, śladu gniewu i pychy, śladu zawiści.” Fundowała wiele nowych kościołów. Opiekowała się szpitalami. W 1397 roku uzyskała zgodę papieża na utworzenie fakultetu teologii na Akademii Krakowskiej, którą również odnowiła i unowocześniła.

  Jadwiga jeszcze za życia uważana była za wzór cnót i pobożności. Słynęła z wielkiej dobroci, szczodrości i mądrości, pomagała ludziom biednym i chorym oraz
  wspierała ubogich studentów. Właśnie jej zawdzięczamy dzieło odnowienia Akademii Krakowskiej, na rzecz której przekazała insygnia koronacyjne (korona, berło, jabłko) oraz klejnoty.

  22 czerwca 1399 roku urodziła córkę Elżbietę Bonifację, która zmarła 13 lipca 1399 roku. Sama Jadwiga zmarła cztery dni później (17 lipca) na gorączkę połogową. Dziś z tą wiedzą medycyny bez problemu by Ją uratowano.

  Już za życia otaczano ją czcią, po śmierci stała się jeszcze bardziej uwielbianą, podjęto próby kanonizowania, ale błogosławioną Kościoła katolickiego została dopiero w 1979 roku, a w 1999 roku papież Jan Paweł II ogłosił Jadwigę świętą Kościoła katolickiego. Za swoje zasługi dla kościoła katolickiego dostała najwyższe odznaczenie papieskie Złotą Różę.

   

  Myślę ze Królowa Jadwiga ze względu na swoje życie i cechy charakteru jest wspaniałym wzorem dla dzieci, młodzieży oraz całej społeczności dorosłej  naszej szkoły! Jest idealna patronką Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu!

  Marek Ferens

  21.11.2017 16:49 | więcej »
 •                  W przeddzień Święta Niepodległości klasa 7C zaprezentowała przygotowaną z pomocą D. Poleszczuk akademię szkolną, podczas której przedstawiła drogę Polaków do wolności. Uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Wspomnieli też ludzi, dzięki którym dziś mamy szczęście cieszyć się wolnością. Podniosły charakter tej uroczystości pokreśliły: występ chóru „Corda Vox” pod batutą T. Jezuita i dekoracje wykonane pod kierunkiem E. Drobysz.

                   Święto Niepodległości to wyraz patriotyzmu, jak również świadomości, że przodkom winniśmy pamięć, a Ojczyźnie miłość.

  19.11.2017 20:17 | więcej »
 • Uczniowie naszej szkoły już od czterech lat biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Rosja w zwierciadle architektury”, zajmując czołowe miejsca. W tym roku również nas nie zawiedli.
  W dniu 10 listopada 2017 r. jury konkursu, organizowanego przez Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS przyznało nagrody.
  Kategoria: GIMNAZJUM 
  II miejsce -  MARTA MICHALAK (Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu), 14 lat; tytuł pracy – „Kremlowska wieża zegarowa”.
  Marta zostanie zaproszona na uroczyste podsumowanie konkursu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy za udział.
                                                                                                                                  E.K.

  13.11.2017 17:47 | więcej »
 • Tradycją naszej szkoły jest już coroczna wizyta na cmentarzu związana z obchodami Święta Wszystkich Zmarłych. Także w tym roku młodzież wraz z opiekunami Samorządów Uczniowskich p. A. Kudelską i  p. Ewą Rudzką oraz w towarzystwie emerytowanej nauczycielki języka rosyjskiego  p. A. Tarasiuk udali się na cmentarz, aby zapalić symboliczne znicze na grobach nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Była to okazja do powspominania a także okazania wdzięczności zmarłym  za trud nauczania i wychowania przez uczniów naszej szkoły.

  E.R

  13.11.2017 12:11 | więcej »
 • 27 października nasi pierwszoklasiści udali się do Lublina aby obejrzeć największą w Polsce wystawę budowli z klocków Lego. Klocki przyjechały do Lublina aż 17 tirami, stąd też nic dziwnego, że dzieci z zachwytem oglądały wykonane z nich m.in. gwiazdy sportu naturalnej wielkości, organy ludzkiego ciała, bohaterów Star Wars czy różne scenki z życia i baśni. Największe wrażenie zrobił złożony z miliona klocków Air Force One, czyli samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Poza oglądaniem mali fani Lego bawili się w strefie zabaw z klockami oraz zrobili drobne zakupy. Wystawa wzbudziła wśród dzieci wiele pozytywnych emocji. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Mc Donald’s.
  Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Terespola. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie klas Ia i Ib  -  p. E.Krzemińska i p.E.Lańska.

  M.B.

  08.11.2017 18:26 | więcej »
 • 3 listopada klasy Ic, IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami Barbarą Misiejuk, Beatą Wolczyk i Anną Roguską, oraz  dwiema paniami opiekunkami udały się na wycieczkę do Lublina.
  Pierwszym punktem programu było zwiedzanie  Zamku Lubelskiego ze stałymi wystawami malarstwa, sztuki zdobniczej, uzbrojenia, archeologicznej, etnograficznej i numizmatycznej, oraz  wysłuchanie legendy o „Czarciej łapie”, której konsekwencje uczniowie zobaczyli na stole sędziowskim Trybunału Koronnego w Lublinie. Następnie udaliśmy się do "Piwnicy pod Fortuną" na warsztaty „Renesansowy Miś”, gdzie dowiedzieliśmy się jak dzieci spędzały wolny czas, gdy nie było jeszcze elektryczności. Bardzo głodni, z apetytem zjedliśmy pyszny obiad i pojechaliśmy oglądać największą w Polsce wystawę budowli z klocków Lego. Z dużym zainteresowaniem podziwialiśmy gwiazdy sportu naturalnej wielkości, organy ludzkiego ciała, bohaterów Star Wars i scenki ż życia i baśni, oraz   Air Force One, który jest wykonany w skali 1:7. Po wystawie bawiliśmy się w Fun parku, czyli strefie zabaw. Na zakończenie zrobiliśmy drobne zakupy na stoisku z klockami.
  Zmęczeni, pełni wrażeń i szczęśliwi wróciliśmy do Terespola. Dziękujemy naszym paniom za zorganizowanie takiej fajnej wycieczki.

  07.11.2017 12:39 | więcej »
 • We wrześniu 2017r. Samorządy Uczniowskie naszej szkoły zorganizowały dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka, na której w poczet społeczności szkolnej zostali przyjęci uczniowie klas czwartych.
  Samorządy przygotowały kilka ciekawych konkurencji. Rywalizacja między klasami była zacięta. Zwyciężyła klasa IVc z wychowawczynią p. I. Gryszko.  Otrzęsiny  zakończyły się przysięgą Czwartaków, którzy ślubowali być mądrymi i dobrymi uczniami.
  Wszyscy świetnie się bawili, dlatego niedługo mamy zamiar zorganizować kolejną „potańcówkę”.

  SU

  18.10.2017 11:53 | więcej »

 • NAUCZYCIEL…

  On daje ci przepis na życie,
  jak dobry fachowiec i znawca,
  pedagog - twój nauczyciel
  przewodnik, opiekun i wychowawca.

  On nigdy nie szczędzi ci czasu,
  sprawdziany poprawia po nocy.
  On rankiem pospiesza do klasy,
  by uczniom udzielać pomocy.

  On znosi dziecięce igraszki,
  czasami bezmyślne ekscesy.
  Uczniowskie go trapią porażki,
  radują go wszelkie sukcesy.

  On wiedzy bagażem pokaźnym
  kolejne napełnia roczniki,
  by uczeń pozostał kimś ważnym.
  budował przyszłości pomniki.

  Drodzy Nauczyciele i wszyscy Pracownicy naszej placówki
  dziękujemy wam za każdą mądrość nam przekazaną,
  za upór, który wam towarzyszy,
  za waszą determinację, kiedy tkwicie w tym uporze wbrew wszystkiemu
  i robicie swoje, nie licząc na splendory i gratyfikacje.
  Jesteście ludźmi idei, jesteście ludźmi wielkiego serca i wielkiego umysłu.
  Dlatego szanujemy to i kochamy Was za to,

  UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ PUBLICZNYCH NR 1 W TERESPOLU


   

  17.10.2017 18:40 | więcej »
 •     Myśl T. Mackenziego „Nauczyciel… to przewodnik i lider.…”,  towarzyszyła obchodom Dnia Nauczyciela w naszej szkole. W przed dzień tego święta, 13 października przyjmowaliśmy życzenia od naszych uczniów. Szczególną formą podziękowania była część artystyczna przygotowana i zrealizowana przez klasę 3A  gimnazjum. W specjalnym, humorystycznym wydaniu wiadomości „Szkoła News” uczniowie przedstawili wizerunek współczesnego nauczyciela, to jak obecnie kształtuje się jego pozycja społeczno – zawodowa. Wykonawcy zyskali uznanie publiczności (szczególnie nauczycieli i przybyłych gości). Scenariusz przygotowała i całość reżyserowała Ewa Bloch, muzykę opracował Tomasz Jezuit. Piosenki wykonał chór szkolny Corda Vox i soliści: Julia Iwaniuk, Patrycja Masiuk oraz debiutujący Sebastian Rychlik i Paulina Mikołajczuk.
     Zdolności aktorskie i wokalne młodzież zaprezentowała także podczas obchodów Miejskiego Dnia Nauczyciela. W spotkaniu uczestniczyli zarówno czynni jak i emerytowani pracownicy terespolskich placówek oświaty. Przybyłych gości powitali Dyrektorzy szkół Pan Zenon Iwanowski (ZSP nr 1) i Pan Bogusław Korzeniewski (ALO).  Ponadto głos zabrali m. in. Burmistrz Miasta Terespol Pan Jacek Danieluk, Przewodniczący Rady Miasta Pan Jarosław Tarasiuk oraz przedstawiciele Rady Rodziców obu szkół. Wyróżnione osoby otrzymały nagrodę za pracę w szkole. Dzień Nauczyciela zwieńczył słodki poczęstunek w postaci tortu, który  podarowali  nam rodzice, jako wyraz podziękowań za edukację ich dzieci.
      My nauczyciele wykonujemy zawód, ale przede wszystkim spełniamy swoje powołanie i bez względu na różne okoliczności praca przynosi nam satysfakcję. Warto pamiętać, że nauczyciel to też człowiek i kiedyś też chodził do szkoły. 

  EB

  17.10.2017 12:53 | więcej »
 • Uroczystości związane z obchodami Dnia Patrona odbyły się w naszej szkole w  piątek (06.10.2017r.). Najpierw zgromadziliśmy się na Mszy św., w oprawę której aktywnie zaangażowali się nauczyciele i uczniowie. Usłyszeliśmy tam piękne kazanie o życiu i wartościach, jakimi kierowała się święta królowa, nasza patronka -  Jadwiga Andegaweńska. Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na oficjalne kontynuowanie uroczystości w budynku szkoły.

  Część artystyczną, która uświetniła obchody Dnia Patrona, przygotowała klasa 7b pod okiem Pani B. Badalskiej i przy akompaniamencie pięknych głosów z chóru „Corda Vox” prowadzonego przez Pana T. Jezuita. Odegrana przez uczniów legenda pięknie łączyła w sobie dwie przeciwności: szlachetne serce dobrej królowej i twardy kamień, w którym odcisnął się ślad jej stopy. Piękne stroje i aktorska gra utalentowanej młodzieży dopełniła całości, czyniąc przedstawienie niezwykle wymownym. Bardzo ważnym punktem obchodów szkolnego święta było również ślubowanie klas pierwszych. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci „przyszli uczniowie” czekali na uroczysty moment pasowania, który był jednoznaczny z przyjęciem ich do grona społeczności szkolnej. W tak znaczącym momencie nie mogło zabraknąć bliskich dzieciom osób, którzy przybyli jako zaproszeni goście.

  Piątkowe uroczystości stały się także znakomitą okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego, związanego tematycznie z patronem szkoły. Zaprezentowane prace świadczyły o dużej kreatywności autorów, co nie mogło zostać niedocenione. Nagrody przyznano wszystkim młodym artystom.

  D. W.

  17.10.2017 12:47 | więcej »
 • Prezydium Rady Rodziców na spotkaniu w dniu 12 września 2017r. dokonało wyboru firmy ubezpieczeniowej NNW dzieci. W roku szkolnym 2017/2018 jest to firma AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Asekuracji S.A
  Poniżej zamieszczamy ogólne warunki ubezpieczenia.

  Warunki_ubezpieczenia.pdf
  tabela-uszczerbkow.pdf
  08.10.2017 18:41 | więcej »
 • Związek Gmin Lubelszczyzny w załączeniu przesyła pismo Lubelskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy z prośbą o rozpowszechnienie wśród gmin Lubelszczyzny informacji o naborze młodzieży w wieku 15-18 lat do jednostek OHP na rok szkolny 2017-2018.


  Pismo_Zwiazek_Gmin_Rekrutacja_do_OHP_18.09.pdf
  22.09.2017 12:11 | więcej »
 • Wzorem lat ubiegłych 09.09.2017r. wyruszyliśmy rowerami do Sanktuarium Męczenników Podlaskich, by zawieźć w sercach intencje związane z nowym rokiem szkolnym. Pratulin przywitał nas piękną słoneczną pogodą. Podczas Mszy św. odprawionej przez naszych księży padły słowa o powołaniu, przekazywanych wartościach i dobru dziecka, które powinno być zawsze stawiane na pierwszym miejscu. W oprawę liturgiczną bardzo pięknie zaangażowali się nauczyciele i pracownicy szkoły, pokazując tym samym, że wspólna praca może być przyjemna i możliwa w każdej sytuacji. Ostatnim punktem wyjazdu był wspólny posiłek, będący jednocześnie okazją do przyjemnych rozmów i zacieśniania znajomości. Dla jednych wymiar duchowy, dla innych bardziej towarzyski. Jedno jest pewne – jest to bardzo dobry początek wspólnej całorocznej pracy!

  D.W.

  13.09.2017 21:02 | więcej »
 •                                 Terespol 12.09.2017 r.

   
   

  OGŁOSZENIE

   
  Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu zaprasza do składania ofert na dostawę ekogroszku w ilości 55 ton, oraz  pelletu w ilości 60 ton na sezon grzewczy 2017/2018.


  Zaproszenie_do_skladania_ofert_-_ekogroszek.pdf
  Zaproszenie_do_skladania_ofert_-_pellet.pdf


   
  12.09.2017 16:50 | więcej »
 • 2 września w parku miejskim w Terespolu odbyło się Narodowe Czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego.        
  W tej akcji wzięła udział reprezentacja nauczycieli Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu wraz z wicedyrektor Edytą Krzemińską. Do wspólnego czytania włączyli się również: ks. Zbigniew Rozmysł, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Agata Saj, radna Justyna Sowa. Utwór prezentował też  w okolicznościowej koszulce – z wizerunkiem autora Wesela -animator kultury MOK-u Łukasz Pogorzelski.
  Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom akcji. Szczególne podziękowania kierują do  Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach za wypożyczenie strojów regionalnych podkreślających specyfikę czytanego utworu oraz do Galerii Smaków, dzięki której można było stworzyć odpowiednią oprawę tegorocznej edycji tej imprezy kulturalnej.

  08.09.2017 19:58 | więcej »
 • Delegacja uczniów z Polski (wszyscy z Terespola) spędziła 7 dni w Moskwie w ramach projektu naukowego «Здравствуй, Россия!», organizowanego przez Rossotrudniczestwo – resort Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej.
  Projekt „Dzień dobry, Rosjo” jest organizowany dla uczniów uczących się języka rosyjskiego i osiągających znaczne sukcesy w tej dziedzinie. Około tysiąca uczniów z 47 państw przyjechało do Rosji, do trzech różnych miast: Moskwy, Petersburga i Kazania, żeby lepiej dowiedzieć się o rosyjskiej historii i kulturze. Nasza delegacja gościła w stolicy Rosji, do której przyjechali uczniowie w liczbie 350 z 32 różnych państw świata.
  W tym roku Polskę reprezentowali uczniowie z Terespola: Jan Jarowicz, Daniel Jarowicz, Paulina Stukanova i Marek Weremczuk. Dzięki sukcesom odnoszonym przez kilka lat nauki (laureaci Olimpiad Przedmiotowych, konkursów na szczeblach powiatowych, rejonowych i ogólnopolskich) zostali zgłoszeni przez nauczycielkę Elżbietę Kuczko do wzięcia udziału w tym projekcie. Ich kandydatury zostały poparte przez pana Alexandra Dodonova - Kierownika Departamentu Języka Rosyjskiego w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie.
  Znajomość uczniów z rosyjską stolicą zaczęła się od zwiedzania niesamowitych osobliwości miasta: Placu Czerwonego, Kremla, Soboru Chrystusa Zbawiciela, Galerii Trietiakowskiej, muzeum Kołomienskoje – dawnej rezydencji rosyjskich carów, studia filmowego Mosfilm, Rosyjskiej Akademii Gospodarki Narodowej i Administracji Publicznej przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej itp. Dzięki codziennym wycieczkom, Moskwa otworzyła się dla uczestników projektu w pełnej okazałości, jako tętniąca życiem nowoczesna metropolia, miasto tysiąca cerkwi, centrum kulturowych innowacji.
  Projekt „Dzień dobry, Rosjo” to nie tylko wycieczki, wykłady, dyskusje, to czas spędzony z rówieśnikami z różnych państw, zawieranie nowych przyjaźni, możliwość poznawania innych kultur i doskonalenie umiejętności  komunikowania się z nimi właśnie w języku rosyjskim.
  Wydarzenie to na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów i oby zapoczątkowało kolejne wyjazdy innych zdolnych uczniów z Terespola.

  06.09.2017 19:16 | więcej »
 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
  odbędzie się 4 września o godzinie 9.00
  na placu apelowym w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu

   

  O GODZ. 8.00 W KOŚCIELE PARAFIALNYM ZOSTANIE ODPRAWIONA MSZA ŚW.

  ZAPRASZAMY

  23.08.2017 12:45 | więcej »
 • Od grudnia 2016r. do maja 2017r. była realizowana w naszej szkole IX edycja projektu z zakresu edukacji finansowej „Moje pierwsze pieniądze” organizowana przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej. Projekt z zakresu wczesnoszkolnej edukacji finansowej skierowany był do uczniów klas I-III. Zajęcia prowadzone były w formie warsztatów (aktywna nauka poprzez zabawę, zadania i ćwiczenia) w wymiarze 15 godzin lekcyjnych (1 godzina tygodniowo). Wraz z początkiem grudnia uczniowie z trzech klas naszej szkoły Ia, Ib i IIIb rozpoczęli realizację projektu. 62 najmłodszych  uczestników rynku finansowego i konsumenckiego pod okiem nauczycieli – trenerów: Zuzanny Jaroszuk, Danuty Daniluk, Edyty Krzemińskiej przez kilka miesięcy zdobywało wiedzę i umiejętności m.in.
  z zakresu genezy pieniądza, wymiany barterowej, współczesnych form pieniądza, oszczędzania, różnicy między potrzebą i zachcianką, znaczenia wyborów konsumenckich. Mimo, iż materiał dotyczył tematów z pozoru trudnych, dzieci chętnie uczestniczyły w warsztatach, które w sposób aktywny i kreatywny pozwalały im poznawać trudny świat finansów. IX edycję projektu ukończyło 62 uczniów. Na uroczyste podsumowanie projektu, które odbyło się 7 czerwca przybyli: przedstawiciel Stowarzyszenia Edukacji Finansowej Monika Marchalewska i przedstawiciel Fundacji Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie” Kamil Paszkowski. Goście wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci świnek skarbonek. Nauczyciele otrzymali zaświadczenia o zrealizowanym projekcie, a na ręce dyrekcji zostały przekazane podziękowania za życzliwość i chęć realizacji tego projektu w szkole.

   
   
   
  28.06.2017 11:39 | więcej »
 • Nauczyciele oraz pracownicy naszej Jedynki już po raz kolejny ruszyli w siną dal- tym razem w okolice Gór Izerskich oraz Karkonoszy. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Wrocław podziwialiśmy zwłaszcza Panoramę Racławicką, Ostrów Tumski, Halę Stulecia, Ogród Japoński oraz Pawilon Czterech Kopuł.
  Kolejny dzień spędziliśmy w Pradze, spacerując po Starym Mieście, Moście Karola, podziwiając przepiękną panoramę miasta. Oczywiście wszyscy spróbowali czeskich knedlików a także odbyli krótką lekcję języka czeskiego.
  Trzeciego dnia nasi podróżnicy dotarli do Czeskiego raju, gdzie zachwycili się pięknem Bożkowskich Dolomitowych Jaskiń. Mieli także możliwość zobaczenia z bliska skoczni w Harrachowie. Wyjazd był bardzo aktywny i pełen wrażeń co potwierdza fotorelacja Marka Ferensa.

  Kamila Korneluk, Anna Warakomska, Jolanta Konarska.

  Foto: Marek Ferens

  22.06.2017 21:22 | więcej »
 • W dniach 7-9 czerwca 2017 r. piątoklasiści pod opieką nauczycieli: Anny Warakomskiej, Jolanty Konarskiej, Grzegorza Machnowskiego oraz Marka Ferensa poznawali uroki Bieszczad. Zdobyli Połoninę Wetlińską, odwiedzając Chatkę Puchatka, pływali stateczkiem po Jeziorze Solińskim oraz w rytmie bieszczadzkiego rockandrolla odbyli podróż kolejką bieszczadzką.
  W drodze powrotnej zwiedzili pałac w Łańcucie, podziwiając piękne wnętrza architektoniczne, powozownię oraz oranżerię.
  Uśmiechnięci, wniebowzięci wszyscy wrócili do Terespola już prosząc Panią Anię Warakomską o kolejną wycieczkę po Polsce!

  Kamila Korneluk
  foto: Marek Ferens

  22.06.2017 21:00 | więcej »

 • Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnieśli  ostatnio wiele sukcesów artystycznych.

  Julia Zaorska z kl.III A zajęła III miejsce w II Powiatowym Konkursie Plastycznym „Tadeusz Kościuszko- niezłomny wojownik w walkach o niepodległość”, a Martyna Denis z kl. III B i Marta Michalak z kl. I A  otrzymały wyróżnienia. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się Zespole Szkół w Janowie Podlaskim.

  W konkursie czytelniczym pt. „Wisła- nasza rzeka” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Terespolu uczestniczyli uczniowie klas I- III, IV-VI oraz gimnazjum.

  W pierwszej kategorii II miejsce zajęła Amelia Kral, III miejsce- Mateusz Niedziela, a wyróżnienia otrzymali Kacper Ostapczuk i Daria Jaszczyk.

  W kategorii kl. IV- VI wyniki były następujące:

  I miejsceOliwia Pietrzak kl. V a

  II miejsce- Magdalena Dąbrowska  kl. IV a

  III miejsceKarolina Wieczorek kl. IV a

  Wyróżnienia- Joanna Poleszczuk kl. IV a

                         Patrycja Kamińska kl. IV b

  Wyróżnienie za pracę literacką w kategorii gimnazjalnej otrzymała Marta Michalak z kl. I A.

  Opiekunami uczniów były panie: Danuta Daniluk, Anna Roguska, Barbara Misiejuk i Edyta Drobysz.

   
  21.06.2017 10:04 | więcej »
 • I miejsce
  Martyna Zając kl.VIb
  prezentacja w j. angielskim
   
  II miejsce
  Izabela Orepuk kl. IIIA
  prezentacja w j. rosyjskim
   
  III miejsce
  Julia Szefer kl. IIIC
  prezentacja w j. angielskim

   
   

  Gratulujemy!!!!

  13.06.2017 21:53 | więcej »
 • W dniach 5 – 6 czerwca 2017 r. odbył się VI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych – od tradycji do współczesności pod hasłem „Jak w kinie – śpiewać pieśni i marzyć”.
  Organizatorami Festiwalu byli: XV LO im. J. Kasprowicza w Łodzi, ZS Politechniki Łódzkiej, Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Rosja i Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie.
  W Festiwalu uczestniczyły 93 osoby z większości polskich województw. I tak uczestniczyło 60 solistów, 14 duetów i 10 zespołów.
  Koncert Galowy odbył się w dniu 6 czerwca br. i wystąpiło w nim łącznie 26 osób. Wszystkie miejsca w Sali Widowiskowej Politechniki było zajęte (ponad 300 miejsc). Na koncert przybyli wysokiej rangi przedstawiciele prezydenta miasta, wojewody, marszałka województwa oraz samorządowcy wielu powiatów, miast i gmin województwa łódzkiego. Byli też profesorowie i wykładowcy wyższych uczelni Łodzi, w tym kierownictwo Wydziału Filologicznego UŁ, nauczyciele języka rosyjskiego, przedstawiciele świata kultury, młodzież szkolna i studencka, członkowie SWP-W, SWP-R.
  Uroczysty koncert rozpoczął się od wyświetlenia dokumentalnego filmu poświęconego poprzednim pięciu festiwalom oraz krótkiego występu artystycznego laureatów poprzednich edycji. Następnie,  przewodniczący 5-cio osobowego Jury Krzysztof Marciniak – solista Teatru Wielkiego w Łodzi ogłosił rezultaty VI Festiwalu.
  W kategorii „Zespół” Trio – Jagoda Szemietucha, Zuzia Wic i Agata Omelaniuk zajęło III miejsce. BRAWO!!!!!

  11.06.2017 21:48 | więcej »
 • 31 maja w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskiej, Publicznego Gimnazjum nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się coroczny Gimnazjalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. W konkursie wzięło udział blisko dwudziestu solistów z terenu powiatu bialskiego. Usłyszeliśmy piosenki w języku angielskim, rosyjskim oraz niemieckim. Trójka najlepszych otrzymała statuetki i cenne nagrody rzeczowe.
  Nasze gimnazjum reprezentowały: Julia Iwaniuk – kategoria rosyjska, Zuzia Wic – kategoria rosyjska, Jagoda Szemietucha – kategoria angielska.
  Julia Iwaniuk z piosenką „Ты моя нежность” zajęła III miejsce!!!

  Gratulacje!!!

  11.06.2017 21:41 | więcej »
 • Jak co roku, z okazji Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole DZIECIĘCY FESTIWAL PIOSENKI. Była to już 26 edycja tego szkolnego święta. 2 czerwca przy pięknej pogodzie i na specjalnie ustawionej scenie prezentowało się 35 wykonawców. Zanim rozpoczęły się przesłuchania konkursowe, dyrektor szkoły Zenon Iwanowski  serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych, a szczególnie dzieci. Po powitaniu zaprosił na scenę panią Zuzannę Białowąs, aby uroczyście podziękować jej za wieloletnią pracę w kuchni. Wdzięczna publiczność odśpiewała STO LAT. Po pożegnaniu emerytki dyrektor dokonał uroczystego otwarcia XXVI DZIECIĘCEGO FESTIWALU PIOSENKI i przekazał prowadzenie imprezy nauczycielowi muzyki Tomaszowi Jezuitowi. Licznie zgromadzona na placu apelowym publiczność wysłuchała 30 piosenek. Uczestnicy konkursu prezentowali się w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6 i gimnazjum. Oceniało ich 4-osobowe JURY w składzie: Alina Tarasiuk, Katarzyna Polaczuk, Anna Roguska, Katarzyna Oleszczuk. Na zakończenie,  podczas obrad jury, gościnnie wystąpiła LIZA KOZAK z Kobrynia (Białoruś), która oczarowała wszystkich swym głosem. Wspaniała terespolska publiczność nagrodziła ją gromkimi brawami. Oklasków nie żałowano też wszystkim występującym. Młodzi artyści za swój udział w festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy, wyróżnienia i cenne nagrody, które zakupiono dzięki hojności wielu sponsorów.
  Najwięcej emocji wzbudziły nagrody i miejsca przyznane przez jury, oto one:

  Klasy I – III
  1.    „Małe jest piękne” – Iwaniuk Daria – I miejsce
  2.    „Droga  mamo” - Mycko Natalia – II miejsce
  3.    „Mój mały pies” -  Pieńkus Julita – III miejsce
  4.    „Jesteśmy dziećmi” – Utko Ola – IV miejsce
  5.    „Na majówkę” – Filipczak Jowita – V miejsce

  Klasy IV – VI
  1.    ,Ruchome piaski’’- Szołoniuk Natalia – I miejsce
  2.    „Rysa na szkle”- Jarzyna Agnieszka- II miejsce
  3.    „Karuzela”– Malczuk Martyna – III miejsce                  
  4.    „Ty i ja”  - Hernik Oliwia – IV miejsce
  5.    „Niebo dla Ciebie” - Lewkowicz Klaudia – V miejsce
  Gimnazjum
  1.    „Supermenka” - Wic Zuzanna- I miejsce
  2.    ,,Nie wierz mi, nie ufaj mi” - Szemietucha Jagoda – II miejsce
  3.    ,,Piosenka o muzyce” – Iwaniuk Julia – III miejsce

  Przyznano również nagrody specjalne:
  1.    „Nowa Baśń” – Hurman Jagoda   - Wyróżnienie za Wdzięk i Grację
  2.    ,Świat bez wody” – Szkuta Gabrysia – Wyróżnienie za Debiut
  3.    „Kolorowe dzieci” - Pastuszuk Ola – Wyróżnienie za Wizerunek Artystyczny
  4.    „Żyj do przodu”-Najman Amelia – Nagroda Samorządu Uczniowskiego  klas I-III
  5.    „Mogę wszystko”- Zielonka Alan – Wyróżnienie za Wizerunek Artystyczny
  6.    „W całość ułożysz mnie” – Prokopiuk Maja – Wyróżnienie za Debiut
  7.    „Miał być ślub” - Maryniuk Maria – Wyróżnienie za Wdzięk i Grację
  8.    „Modelka” – Kamińska Patrycja – Nagroda Samorządu Uczniowskiego
  9.    „Dmuchawce latawce wiatr” – Kuczyńska Marta i Dąbrowska Magda  - Wyróżnienie
  10.    „Supermenka” - Wic Zuzanna-Nagroda Przewodniczącego Rady Miasta Terespol
  11.    ,,Nie wierz mi, nie ufaj mi” - Szemietucha Jagoda –Nagroda Dyrektora Szkoły
  12.    ,,Piosenka o muzyce” – Iwaniuk Julia – Nagroda Burmistrza Miasta Terespol

  Po rozdaniu nagród i pamiątkowych zdjęciach dyrektor szkoły dokonał zamknięcia XXVI DZIECIĘCEGO FESTIWALU PIOSENKI, dziękując  organizatorom, jurorom, sponsorom, przybyłym gościom, uczestnikom i ich rodzicom. Pogratulował wszystkim i zaprosił za rok!
  Dyrektor szkoły, organizatorzy i uczestnicy dziękują sponsorom:
  1.    Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk  
  2.    Przewodniczący  Rady Miasta Terespol  
  3.    Rada Rodziców ZSP 1 w Terespolu
  4.    Ewa Zając – Radna Miasta Terespol  
  5.    Artecka Urszula – Radna Miasta Terespol  
  6.    Krzemiński Wiesław – Radny Miasta Terespol  
  7.    Ewa i Tomasz Androsiukowie „Galeria Zacisze”  
  8.    Justyna i Jerzy Bieleccy „JB MULTIMEDIA”  
  9.    Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol  
  10.    Bank Spółdzielczy
  11.    Kancelaria Usług Finansowo – Księgowych LIBRA Waldemar Czarnecki
  12.    PHU „UZIMEX” Zbigniew Załęski  
  13.    Władysław Zaciura   
  14.    PGKiM Terespol
  15.    F.H.U Krzysztof Androsiuk  
  16.    PYZA  Michał Parafiniuk
  17.    PIGI S.J.
  18.    Rogalski Bartłomiej i Katarzyna Wilczyn
  19.    ELBUD Pietraszuk Eliasz  
  20.    Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA
  21.    POLKRES Daniel Tomaszuk
  22.    MASA
  23.    MERIDA
  24.    KSEMAR Andrzej Hajbos
  25.    AKSER Tomasz Herlikiewicz
  26.    Bakoma  
  27.    Andrzej Makarewicz  
  28.    Jolanta i Bartłomiej Terpiłowscy

  11.06.2017 21:36 | więcej »

 • Jak trudną sztuką do opanowania jest nauka czytania i pisania - wiedzą najlepiej nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej. Jak ważny jest mocny fundament w nabywaniu nowych kompetencji – wie każdy z nas. Idąc tym torem zorganizowano zajęcia, które miały za zadanie wspomagać i rozwijać umiejętności ściśle związane z nauką czytania i pisania. Szereg świadomie zaplanowanych czynności, systematyczność i małe grupy to najmocniejsze strony tych oddziaływań. Zajęcia prowadzone były przez szkolnego pedagoga i logopedę i odbywały się przez cały rok szkolny w klasach pierwszych. Podczas spotkań dzieci wykonywały wiele ćwiczeń wspomagających te umiejętności. Należały do nich m.in. porządkowanie świata od lewej do prawej (zgodnie z kierunkiem czytania w naszej kulturze); ćwiczenia motoryki małej, ćwiczenia analizy i syntezy; szeregowanie; kategoryzację oraz ćwiczenia pamięci. W przerwach, oddzielających zajęcia poświęcone nauce czytania i pisania, uczniowie identyfikowali dźwięki z obrazkiem, usprawniali narządy mowy, bawiąc się wesołymi wierszykami lub rozpoznawali kolegów po intonacji i barwie głosu. W przyszłym roku szkolnym planowane jest wznowienie zajęć i poszerzenie ich zakresu o ćwiczenia wykonywane metodą Dennisona, która jest coraz bardziej powszechna i ceniona w pracy z dziećmi. 

  D.W.

  06.06.2017 19:16 | więcej »
 • W maju b.r. odbył się szkolny konkurs pt. „ROSJA – ODKRYWAMY JEJ PIĘKNO”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas gimnazjalnych.

  Uczniowie wykonywali prace plastyczne o tematyce związanej z Rosją i językiem rosyjskim, i dotyczyć mogły wiele dziedzin życia – kultura, geografia, symbole rosyjskie, rozrywka itp. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów kulturą i sztuką rosyjską.

  Wyniki:

  I miejsce – Wiktoria Selerska

  II miejsce – Julia Zaorska, Julia Waszczuk (praca wspólna)

  III miejsce – Karolina Białowąs

  III miejsce – Dorota i Marta Michalak

  Wyróżnienia:

  Pastuszuk Krystian, Magda Wasiluk, Julia Szefer, Patrycja Masiuk, Mikołajczuk Paulina

  02.06.2017 18:56 | więcej »
 • Dnia 23 maja dwoma autokarami klasy Ia, Ib, IIa, IIb i IIIa wyruszyły na wycieczkę do Białowieży. W programie mieliśmy zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo- Leśnego Białowieskiego Parku Narodowego, Rezerwat Pokazowy Żubrów i Tarpanów, oraz wizyta w Chatce Baby Jagi-  interaktywne zajęcia z animatorami i warsztaty zdobienia pierników. Ważnym punktem programu był zakup pamiątek. Wycieczka była bardzo udana, szczególnie, że dopisała nam wspaniała pogoda.

  31.05.2017 10:10 | więcej »
 • Do Krakowa wraz z opiekunkami, Panią Iwoną G., Dorotą D., Elżbietą K. oraz Jolantą K. Trzy dniowy pobyt obejmował Dnia 17, 18, 19 maja 2017 r. klasy szóste  udały się na  wycieczkę zwiedzanie  Wieliczki, Krakowa i Ojcowa. Wyruszyliśmy 17 maja o godzinie 05:15. Długa trasa, ale przyjemna, ponieważ było słonecznie i ciepło. Pierwszego dnia wybraliśmy się do Kopalni Soli w Wieliczce. Następnie zjedliśmy pyszny obiad w Krakowie. Dla wielu uczestników wycieczki jedną z głównych atrakcji było zakwaterowanie się w hostelu. Mieliśmy tam dużo niezapomnianych przygód i mnóstwo zabawnych sytuacji. Drugiego dnia zjedliśmy śniadanie i ruszyliśmy na  zwiedzanie  Krakowa. Pogoda nam dopisała.  Słońce przyjemnie przygrzewało gdy zwiedzaliśmy dawniej ,,stołeczne miasto Kraków”. Z ciekawością słuchaliśmy starej legendy o smoku Wawelskim. Zwiedziliśmy także, wzgórze wawelskie i katedrę oraz wiele innych zabytków tego pięknego miasta. O godzinie 14:00 pożegnaliśmy się z przewodnikiem i głodni ruszyliśmy na obiad. Mieliśmy także, czas na wodne szaleństwa. Skakaliśmy, pływaliśmy i zjeżdżaliśmy na zjeżdżalniach w największym aquaparku w Polsce. Po dwóch godzinach atrakcji w wodzie wybraliśmy się do Łagiewnik – dawnego miejsca zamieszkania Św. Faustyny Kowalskiej. O 20:00, zmęczeni wróciliśmy do hostelu. Tam zamówiliśmy pizzę i spędziliśmy ostatnią noc w Krakowie.  19 maja, rano zjedliśmy śniadanie po czym wykwaterowaliśmy się z hostelu. O 10:00 byliśmy już w innym miejscu by zacząć  wędrówkę po Ojcowskim Parku Narodowym. Ponieśliśmy się wodzy fantazji w grocie Łokietka, zobaczyliśmy  zamek na Piaskowej Skale,  a także przyglądaliśmy się wielkiej maczudze Herkulesa. O 14:30 zjedliśmy obiad, a o 15:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Terespola. O 22:00 byliśmy już w naszym mieście.
  I tak przez trzy dni mogliśmy oderwać się od szkolnego życia i stresu związanego z nauką by cieszyć się wspaniałą  przygodą.

  Asia Czerko,6b

  31.05.2017 09:35 | więcej »
 • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

  zakończyliśmy pierwszy i najważniejszy etap wprowadzania zmian w polskiej oświacie.

  Serdecznie dziękuję za to, że byli Państwo z Kuratorami Oświaty, samorządami, rodzicami, opiekunami, a przede wszystkim – uczniami – w procesie przygotowywania sieci szkół. Bardzo ważnym celem projektowania nowego prawa oświatowego była dla nas szkoła, która jest blisko ucznia.

  W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie rodziców z Listem Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców, w którym informuję o aktualnym stanie wprowadzania zmian w systemie edukacji.

  Proszę, aby wspomniany list został odczytany i przekazany na najbliższych zebraniach z rodzicami.

  Jesteśmy otwarci na pytania z Państwa strony. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z poszczególnymi departamentami w ministerstwie:

  ·         tel. 22 34 74 141 – struktura szkół, egzaminy, doskonalenie i kształcenie nauczycieli,

  ·         tel. 22 34 74 792 – podstawa programowa, podręczniki, ramowe plany nauczania,

  ·         tel. 22 34 74 458 – przekształcanie szkół, sytuacja nauczycieli i dyrektorów w okresie wdrażania reformy.

  Zachęcam także do korzystania z adresu mailowego dedykowanego kwestiom planowanych zmian w systemie edukacji: reformaedukacji@men.gov.pl

  Z poważaniem

  Anna Zalewska

  Minister Edukacji Narodowej

  List_Ministra_Edukacji_Narodowej_do_Rodzicow.pdf   
  22.05.2017 12:25 | więcej »

 • 15 maja 2017 roku Wiktor Pikuła i Magda Godlewska uczestniczyli w ogólnopolskim finale Konkursu Wiedzy o Prawie organizowanym przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych. Etap centralny odbył się w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie. Nasi uczniowie odpowiadali na wylosowane pytanie przed komisją składającą się z prawników i zaprezentowali się bardzo dobrze uzyskując za swoje wystąpienia wysoką ilość punktów.  Uczestnicy konkursu mieli możliwość zwiedzenia gmachu NSA oraz poznania charakteru jego pracy. Po podsumowaniu konkursu nasi Finaliści z nagrodami i bogatymi doświadczeniami w doskonałych nastrojach wrócili do domu.

  22.05.2017 08:52 | więcej »


 • Lista_wystawcow-2017.doc
   

  10 maja w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu, pod honorowym patronatem Urzędu Miasta Terespol, odbyły się  VIII Terespolskie Targi Edukacji i Pracy. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Terespolu, Zespół Szkół Publicznych Nr 1 w Terespolu oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białej Podlaskiej.  
  Oficjalnego otwarcia dokonała Ewa Koziara dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP z Białej Podlaskiej oraz Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk, który podziękował organizatorom przedsięwzięcia oraz zaprosił do zapoznania się z poszczególnymi ofertami uczelni i instytucji oświatowo – wychowawczych. Urozmaiceniem targów były utwory muzyczne wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Publicznych Nr 1 w Terespolu. Układ taneczny oraz pokaz musztry zaprezentowali uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.
  W targach uczestniczyli przedstawiciele uczelni wyższych z województwa lubelskiego, którzy informowali o kierunkach kształcenia i warunkach rekrutacji na poszczególne wydziały. Swoją ofertę edukacyjną i szkoleniową prezentowały także szkoły ponadgimnazjalne, policealne,  placówki oświatowe oraz instytucje rynku pracy.
  Targi adresowane były do młodzieży, osób bezrobotnych oraz poszukujących pracy. Umożliwiły indywidualne spotkania m.in. z pośrednikami pracy, doradcami zawodowymi, przedstawicielami służb mundurowych jak Policja, Straż Graniczna i Wojskowa Komenda Uzupełnień z Białej Podlaskiej. Przedmioty rękodzielnicze prezentował Miejski Ośrodek Kultury z Terespola oraz Fundacja K.A.Ś.K.A. Dzięki słuchaczom bialskiego Studium Medycznego można było skorzystać z masaży relaksacyjnych. Natomiast usługi kosmetyczne i fryzjerskie prezentował Zakład Doskonalenia Zawodowego z Białej Podlaskiej.
  Targi odwiedzili miejscowi gimnazjaliści oraz uczniowie z pobliskich wiejskich miejscowości m.in. z Kodnia, Piszczaca i Zalesia.
   
  Szczególne podziękowania za pomoc przy organizacji ósmej edycji targów należą się dyrektorowi Zespołu Szkół Publicznych Nr 1 w Terespolu Zenonowi Iwanowskiemu oraz uczniom tej placówki. Dziękujemy również gościom, wystawcom za udział w targach a Tygodnikowi „Słowo Podlasia” za promocję  wydarzenia.

  Agnieszka Bieńkowska
  MCK OHP w Terespolu

  16.05.2017 12:33 | więcej »

 • 5 maja 2017r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie poświęcone św. Faustynie Kowalskiej – Apostołce Bożego Miłosierdzia. Przesłanie Pana Jezusa do ludzi za pośrednictwem Siostry Faustyny – Heleny Kowalskiej ukazane zostało jako zachęta do propagowania modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Sztukę wystawiła młodzież koła teatralnego, którym opiekuje się p. Barbara Badalska. Pomysłodawcą i osobą wspierającą była p. Wioletta Czerko, piękną dekorację przygotowała p. Edyta Drobysz. Przedstawienie wywołało bardzo pozytywne wrażenia i niezapomniane emocje zwłaszcza wśród aktorów. Wyjątkową postacią była św. Faustyna Kowalska, dzięki której ustanowiono święto Miłosierdzia Bożego i rozpowszechniono obraz Jezusa Miłosiernego namalowanego pod okiem samej świętej. 

  Joanna Czerko

  14.05.2017 20:22 | więcej »
 • Plastyka jest dziedziną, która stwarza możliwość rozwoju każdego dziecka. Dlatego tez uczniowie z klasy II a i II b, chcąc rozwijać swoją kreatywną postawę artystyczną i miło spędzić czas uczęszczają raz w tygodniu na zajęcia plastyczne. Udział w tych zajęciach jest dla nich niepowtarzalną okazją do pracy w różnorodnych technikach plastycznych. Na kółku plastycznym uczniowie wykonują prace wykorzystując farby, kredki, pastele, kolorowe papiery, bibuły, plastelinę oraz przeróżne materiały. Wykonywane są prace płaskie i przestrzenne. Prace uczniów eksponowane są  na korytarzu szkolnym i w klasopracowni. 

  B. Wolczyk
  A. Roguska

  10.05.2017 19:57 | więcej »

 • Dnia 25 kwietnia 2017 r. uczniowie: Marta Michalak, Wiktor Pikuła, Oliwia Hernik oraz Magda Godlewska reprezentowali naszą szkołę w Lublinie, biorąc udział w etapie okręgowym Konkursu Wiedzy o Prawie realizowanym przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych.
  Etap ten składał się z części pisemnej i wypowiedzi ustnej na zadany temat przed publicznością. Do etapu centralnego, który odbędzie się w Warszawie zakwalifikowali się; Wiktor Pikuła, uczeń klasy V i Magda Godlewska uczennica klasy VI.

  09.05.2017 20:59 | więcej »
 • Dnia 28 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji  226 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji  3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa IA pod opieką wychowawczyni Gabrieli Skraburskiej przygotowała część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Podniosły charakter uroczystości podkreśliły pieśni brawurowo wykonane przez chór CordaVox pod batutą Pana Tomasza Jezuita. Uczczono święto narodowe, przypomniano ważne fakty z historii Polski. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat, do pielęgnowania patriotyzmu oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

  30.04.2017 18:51 | więcej »


 • Program „Mamy kota na punkcie mleka” działa synergicznie do programu „Szklanka Mleka”. Jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka, a prowadzony jest przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Głównym celem projektu jest wzrost spożycia produktów mleczarskich wśród najmłodszych oraz wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych pochodzących z Polski.
   
  Patronat honorowy nad programem objęli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Agencja Rynku Rolnego.

   
   
  27.04.2017 21:56 | więcej »
 •  

  2 maja jest dniem wolnym od zajęć dla szkoły podstawowej i gimnazjum.


  Dodatkowe dni wolne można  sprawdzać na stronie szkoły w kalendarzu na dany rok szkolny. Zakładka Informacje/Kalendarz

  Najbliższe dni wolne są również wymienione w dzienniku elektronicznym. Zachęcamy do korzystania z e-dziennika.

  27.04.2017 12:45 | więcej »
 • Dzień Języków Obcych, który odbył się 11 kwietnia w naszej szkole, był okazją do zaprezentowania umiejętności aktorskich, wokalnych i językowych. Klasa IIA zaprosiła uczniów gimnazjum na wirtualną podróż po Australii, w ramach projektu edukacyjnego Discover Australia, którego koordynatorem była p. Jolanta Konarska. Projekt miał na celu przybliżenie kultury i zwyczajów panujących w dalekiej Australii i zaprezentowanie swoich efektów pracy na forum szkoły. Po tym ogromnym, intrygującym i różnorodnym kontynencie jakim jest Australia oprowadzali nas uczniowie, którzy wcielili się w role pracowników biura podróży i w zabawny sposób zachęcali do odwiedzenia wybranego rejonu Australii.
  Następnie klasa IA, przygotowana przez p. Gabrielę Skraburską przybliżyła nam kulturę i obyczaje wybranych krajów europejskich tj. Niemcy, Holandia czy Wielka Brytania. Uczniowie starannie dobrali stroje i akcesoria odzieżowe typowe dla danego państwa, prezentując też zdjęcia słynnych zabytków i charakterystycznych miejsc w krajach, o których opowiadali.
  O oprawę muzyczno-wokalną zadbały uczennice gimnazjum Julia Iwaniuk (II A), Jagoda Szemietucha (III C) oraz Zuzanna Wic (IIIC) wspaniale wykonując utwory w języku angielskim i rosyjskim, zaś o piękną dekorację zadbała p. Edyta Drobysz i uczniowie klasy IIA. Cały program został przyjęty z aplauzem i zapewne uświadomił uczniom, że nauka języków obcych i poznawanie kultury innych krajów nie musi być nudne i ograniczać się do sali lekcyjnej, ale może dostarczać dużo radości i być wspaniałą zabawą.

  Jolanta Konarska

  18.04.2017 19:42 | więcej »
 • Cel konkursu
  - Pobudzenie aktywności twórczej dzieci i młodzieży.
  - Uświadomienie zagrożeń związanych z Internetem.
  - Włączenie szerokiego grona dzieci i młodzieży w obchody Międzynarodowego „Dnia Bezpiecznego Internetu”.
  Konkurs  adresowany był do uczniów klas I-III i IV-VI Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi.
  W konkursie udział wzięło 9 uczniów z klas I-III i 5 z klas IV-VI.

  Laureatami konkursu zostali:
  Szkoła Podstawowa
  Klasy I - III

  I miejsce    Amelia Kral IIIa
  II miejsce  Natalia Nowacka IIIa
  III miejsce Julia Kwiatkowska IIIa
   
  Klasy IV-VI
  I miejsce   Patrycja Kamińska IVb
  II miejsce  Oliwia Kowalska Va
  III miejsce Iga Rozenbajgier Va
   

   M. Kamińska

  06.04.2017 12:49 | więcej »
 • W związku z egzaminami gimnazjalymi 19,20,21 kwietnia są dniami wolnymi od zajęć dla szkoły podstawowej i gimnazjum.

  05.04.2017 12:45 | więcej »
 • Bardzo dobre wyniki zanotowali uczniowie klubu szachowego MOK ,,Debiut,,  Terespol, uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu.
  Mateusz Prokopiuk zajął 1 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i jednocześnie wygrał całe zawody w których startowało 96 osób.
  Marta Michalak była trzecia w kategorii szkół gimnazjalnych Marek Prokopiuk był czwarty w tej samej kategorii wiekowej.
  Piotr Pytka zajął trzecie miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych klas IV-VI.
  W kategorii uczniów szkoły podstawowej klas I-III bardzo dobrze zaprezentował się Mikołaj Lesik. Zajął 5 miejsce a jego rówieśnik Piotr Gołębiowski był dziesiąty.
  W sumie z Terespola startowało 16 szachistów. Opiekunowie Marek Ferens, Sławomir Leszek i Janusz Sałtrukiewicz.
  Podsumowanie całego cyklu Bialskiej Ligi Szachowej odbędzie się 22 kwietnia 2017r w Białej Podlaskiej.

  Tekst i foto: Marek Ferens

  02.04.2017 21:09 | więcej »
 • Zespół Szkół Publicznych nr 1 w dniu 31.03.2017r. (piątek) nie bierze udziału w strajku. Zajęcia edukacyjne odbywają się według planu lekcji.

  30.03.2017 14:49 | więcej »
 • W dniu 14 marca 2017 roku klasy IVa i IVb  wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Białej Podlaskiej. Celem wyjazdu była wizyta w Multicentrum i Bibliotece Barwnej, gdzie odbyły się  zajęcia edukacyjne, zorganizowane dla grup szkolnych. W czasie takich zajęć uczestnicy w sposób praktyczny wykorzystują, utrwalają i uzupełniają zdobytą wiedzę w szkole. Polegają one m.in. na pracy w grupach z wykorzystaniem oprogramowania komputerowego. Uczniowie skorzystali z następujących modułów: multijęzyk, multinauka, multitechnika, multimuzyka. Natomiast wizyta w Barwnej to poznawanie zakątków biblioteki z atrakcjami i zabawami, jakich nikt się nie spodziewa. Jest również szansa, że młodzi ludzie zaszczepią w sobie miłość do książek, fascynację audiobookami, filmami, różnymi dziedzinami wiedzy i nauką języków. Naszą wyprawę zakończyliśmy obiadkiem w McDonald’s.

  A. Puczka

  30.03.2017 10:17 | więcej »

 • …czego potwierdzeniem stał się DZIEŃ OTWARTY, zorganizowany przez nauczycieli i uczniów JEDYNKI. Z wielkim zaangażowaniem zaplanowaliśmy całe spotkanie, aby nasi mali goście wraz ze swoimi Rodzicami mogli poznać naszą szkołę oraz poczuć atmosferę u nas panującą. Spotkanie rozpoczęliśmy występem klasy IIIB gimnazjum - zwycięzców Mini Playback Show oraz prezentacją szkolnego chóru Corda Vox. Następnie Pan Dyrektor opowiedział Rodzicom o szkole, przedstawił zasady funkcjonowania placówki, jej główne założenia i plany. W tym czasie Przedszkolaki, podzielone na grupy, wyruszyły na zwiedzanie szkoły, pod opieką starszych kolegów i koleżanek, przebranych za zwierzątka. Spacer po szkole był nietypowy. Dzieci odwiedziły Zagadkowo, miejsce pełne zagadek i rebusów, w którym mogły też pomalować swoje twarze, zmieniając się w swoich ulubionych bohaterów. W Sali Plastyka każdy otrzymał maskę króliczka, którą mógł ozdobić według swojego pomysłu. Nasi mali goście odwiedzili także świetlicę szkolną, gdzie poznali Panie nauczycielki, pracujące w tym miejscu.  Przekonały się również o tym, że na świetlicy nie ma czasu na nudę. Niewątpliwą atrakcją dla maluchów były zajęcia ruchowe w hali sportowej, prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego. Dużym powodzeniem cieszyły się także szachy, o których tego dnia można było dużo się dowiedzieć. W każdym odwiedzonym miejscu dzieci otrzymały puzzle z wizerunkiem naszej Jedynki, które musiały ułożyć. Nie zabrakło też nagród i słodkich upominków. Ostatnim punktem wycieczki po szkole była wizyta w bibliotece, gdzie już na Przedszkolaków czekała Pani Bibliotekarka. Przedstawiła ona pokrótce zasady korzystania z biblioteki oraz wręczyła każdemu książeczkę.
  Dzień Otwarty trwał do późnych godzin popołudniowych i był pełen niespodzianek. Dzięki takiemu spotkaniu Rodzice mogli lepiej poznać naszą placówkę, a Dzieci miały okazję przekonać się, że JEDYNKA to szkoła numer jeden w mieście Terespol…

  AW

  27.03.2017 10:03 | więcej »
 • 21.03.2017r. obchodziliśmy Dzień Samorządności potocznie nazywany „Dniem Wagarowicza”. Tego dnia cała szkoła świętowała przyjście od dawna wyczekiwanej WIOSNY. Najmłodsi uczniowie wybrali się z kolorowymi transparentami i samodzielnie przygotowanymi kwiatkami na spacer, w poszukiwaniu oznak wiosny. Klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum zebrały się w hali sportowej, gdzie odbył się pełen talentów i zabawy Mini Playback Show. Do konkursu stanęło 12 klas, spośród których jury w składzie: Pan Dyrektor Zenon Iwanowski, Pani Jolanta Konarska, Pan Marek Ferens oraz nasz gość specjalny Pani Alinka Tarasiuk, wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. Jury miało nie lada problem, gdyż poziom występów był bardzo wysoki.

   

  Podstawówka

  Gimnazjum

  I miejsce

  VIb

  IIIB

  II miejsce

  Va

  IA

  III miejsce

  Vb

  IIIC

  Zwycięzcy otrzymali dyplomy i kupony na 4 duże pizze, natomiast pozostali zostali obdarowani słodkimi nagrodami.
  Po występach naszych utalentowanych uczniów odbył się mecz siatkówki Nauczyciele kontra Uczniowie. Mimo zaciętej walki naszych wspaniałych nauczycieli, uczniowie okazali się lepsi. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 w setach.
  Cała impreza została zorganizowana przez Samorządy Uczniowskie, które zgodnie z tradycją tego dnia przejęły władzę w szkole.                              
  Dziękujemy za świetną zabawę i zapraszamy za rok…       

  SU

  27.03.2017 11:50 | więcej »
 • Dnia 24 marca 2017 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Prawie realizowany przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych. Do konkursu przystąpili uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Szkolny etap konkursu składał się z części pisemnej i ustnej, do której mogli przystąpić uczniowie którzy uzyskali 70% punktów możliwych do uzyskania. Do etapu okręgowego zakwalifikowali się: Marta Michalak z gimnazjum i Wiktor Pikuła, Oliwia Hernik oraz Magda Godlewska ze szkoły podstawowej.

  27.03.2017 09:38 | więcej »
 • 17 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach odbył się VI Konkurs Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych „Znam i lubię język rosyjski”.  Po raz szósty uczniowie z wielu szkół regionu wykazywali się umiejętnościami we władaniu  językiem rosyjskim. W uroczystym otwarciu uczestniczyli: Janusz Skólimowski – Wicestarosta Bialski,  Piotr Dragan –  Wójt Gminy Wisznice, Alexander Dodonov – Kierownik departamentu języka rosyjskiego w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie, prof. dr hab. Ludmiła Szypielewicz – Prezes Stowarzyszenia nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, prof. dr hab.  Feliks   Czyżęwski – Dyrektor Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Marii Curie –Skłodowskiej w Lublinie, Prezes i Wiceprezes Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód Józef Bryll i Zdzisław Jacaszek oraz dyrektorzy i nauczyciele ze szkół biorących udział w konkursie.
  Po uroczystym otwarciu, powitaniu gości i eliminacjach konkursowych, uczestnicy wzięli udział w warsztatach językowych. Zorganizowano także spotkanie nauczycieli – rusycystów z zaproszonymi gośćmi.
  Laureatem  konkursu został Janek Jarowicz! 

  Naszą szkołę reprezentowali jeszcze: Liza Philips i Edgar Białomiejski.     

                                        E.K.

   

  23.03.2017 21:13 | więcej »
 • Pismo Pana Ministra Macieja Kopcia w związku z występującym zagrożeniem dla bezpieczeństwa uczniów korzystających z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

  Podsekr._Stanu_M._Kopec_-_imienne_LIST_CYBERBEZPIECZ_ENSTWO_RLS.docx
  21.03.2017 20:53 | więcej »
 • Ku pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
  W związku z obchodami dnia „Żołnierzy Wyklętych” naszą szkołę odwiedził znamienity gość w postaci pani Agnieszki Jaczyńskiej- pracownika Instytutu Pamięci Narodowej (oddziału w  Lublinie).
   W ramach spotkania prelegentka opowiedziała młodzieży gimnazjalnej o sytuacji Polaków, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni, a kontynuowali swoją walkę o niepodległość z nowym okupantem w postaci władzy sowieckiej. Pani Jaczyńska przybliżyła młodzieży okoliczności przejęcia władzy przez komunistów w Polsce po  1944 roku  i skutkach tego wydarzenia. Gimnazjaliści poznali wiele interesujących faktów dotyczących żołnierzy niezłomnych, ich działalności, funkcjonowaniu w nowej komunistycznej rzeczywistości i  sposobach walki. W drugiej części swojego wystąpienia prelegentka zaprezentowała młodzieży i zebranym film przybliżający postać kpt Wacława Rejmaka ps „Ostoja”. Film jest częścią z 80 - częściowego boxu filmowego, który dzięki przychylności IPN wzbogacił zasoby naszej biblioteki szkolnej.
  Tematyka spotkania wzbudziła wśród młodzieży bardzo duże zainteresowanie, a spotkanie pokazało, iż temat żołnierzy niezłomnych nie jest obcy młodzieży naszej szkoły.

  E. Rudzka

  14.03.2017 20:15 | więcej »
 • W daniach 1-2 marca 2017r. w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy do puszek, której celem było symboliczne wsparcie finansowe Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Białej Podlaskiej. Uzyskane fundusze z akcji w kwocie 201,41zł zostały przekazane TPD. Zostaną one przeznaczone na realizację szlachetnych celów dla dzieci tj. różnorodne formy pomocy dzieciom z okazji Dnia Dziecka, konkursy, doradztwo pedagogiczne rodzicom oraz organizację kolonii i zimowisk.
  Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie.

  SU

  15.03.2017 11:07 | więcej »
 • Dzień Kobiet w naszej szkole obchodzony był bardzo uroczyście.
  Już od rana można było spotkać na korytarzu Przystojnych Przedstawicieli Samorządów Uczniowskich, obdarowujących wszystkie Panie i dziewczynki z naszej szkoły kolorowymi lizakami w kształcie wiosennych kwiatków.
  Na 5 jednostce lekcyjnej klasa Vb wraz z wychowawczynią p. Anną Warakomską, w swoim humorystycznym przedstawieniu, ukazała całą prawdę o kobietach. Zaprezentowane scenki uświadomiły nam, że bez kobiet, mimo ich wielu wad, nie da się żyć. Ewa Kowalczyk w swojej piosence zapewniała, że to Babę zesłał Bóg (a przecież tak naprawdę coś innego mógł), natomiast Zuzia Mrozińska wyśpiewała, jak  to cudownie być kobietą. A że z dziewczynami nigdy nic nie jest wiadomo, przekonał nas o tym Alan Zielonka.
  Na zakończenie Panowie nauczyciele zaśpiewali piosenkę „Ach te baby” przy akompaniamencie akordeonu, na którym zagrał Jakub Terpiłowski, DZIĘKUJĄC „piękniejszej części naszej szkoły” ZA TO, ŻE JEST.

  AW

  14.03.2017 19:19 | więcej »
 •  

  Dzięki uprzejmości dyrektora Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu Pana Zenona Iwanowskiego w sobotę 04 marca br. odbył się III runda turnieju Bialskiej Ligi Szachowej.

  Zawody zgromadziły po raz kolejny ponad stu zawodników (dokładnie 109) z województwa lubelskiego a także województwa mazowieckiego. Terespol reprezentowało aż 21 miłośników gry w szachy. Jest to sygnał dla instytucji jak i organów województwa i powiatu, że szachy w naszym regionie zasługują na zwrócenie uwagi.

  Zawody odbyły się w duchu Fair Play nad czym czuwał sędzia i pomysłodawca Bialskiej Ligi Szachowej - Marek Uściński. Organizatorzy wszystkim zawodnikom zapewnili obiad i napoje.

   

  Wyniki w poszczególnych kategoriach:

  - w kategorii klas I-III szkoły podstawowej - dziewczęta:

  1.              Marciniuk Aleksandra z Międzyrzeca Podlaskiego

  2.              Korowajczyk Aleksandra z Sarnak

  3.              Tymoszuk Karolina z Międzyrzeca Podlaskiego

   

  - w kategorii klas I- III szkoły podstawowej - chłopcy:

  1.              Petruczenko Karol z Międzyrzeca Podlaskiego

  2.              Zasadziński Igor z Międzyrzeca Podlaskiego

  3.              Domański Marcel z Międzyrzeca Podlaskiego

   

  - w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej - dziewczęta:

  1.              Nurzyńska Hanna z Kąkolewnicy

  2.              Sacharczuk Karolina z Sarnak

  3.              Zielińska Aleksandra z Sarnak

   

  - w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej - chłopcy:

  1.              Kukawski Wiktor z Międzyrzeca Podlaskiego

  2.              Pytka Piotr z Terespola

  3.              Tymoszuk Robert z Międzyrzeca Podlaskiego

   

  W kategorii gimnazjum – dziewczęta:

  1.              Waszczuk Patrycja z Międzyrzeca Podlaskiego

  2.              Lisiecka Aleksandra z Sarnak

  3.              Szymańska Joanna z Sarnak

   

  W kategorii gimnazjum - chłopcy:

  1.              Reluga Jakub z Białej Podlaskiej

  2.              Niczyporuk Jakub z Konstantynowa

  3. Olichwirowicz Grzegorz z Białej Podlaskiej

   

  W kategorii szkoły ponadgimnazjalne - dziewczęta:

  1.              Zawistowska Weronika z Małaszewicz

  2.              Poręba Dominika z Międzyrzeca Podlaskiego

  3.              Petruczenko Andżelika z Białej Podlaskiej

   

  W kategorii szkoły ponad gimnazjalne - chłopcy;

  1.              Prokopiuk Mateusz z Terespola

  2.              Kuźmicz Mariusz z Białej Podlaskiej

  3.              Derlukiewicz Adrian z Białej Podlaskiej

  Pragniemy podziękować za pomoc w organizacji turnieju dyrektorowi szkoły Zenonowi Iwanowskiemu, burmistrzowi miasta Terespol Jackowi Danielukowi, dyrektorce Miejskiego Ośrodka Kultury Annie Pietrusik, Klubowi Szachowemu MOK „Debiut” Terespol: Markowi Ferensowi, Sławomirowi Leszkowi oraz pomysłodawcy turnieju, organizatorowi i głównemu sędziemu zawodów Markowi Uścińskiemu.

  Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów i serdecznie zapraszamy na następne turnieje szachowe, w tym na kolejną rundę (4) VII Bialskiej Ligi Szachowej 18 kwietnia w Konstantynowie oraz na VII Szachowe Grand Prix Terespola, którego pierwsza runda już w najbliższą niedzielę (12 marca) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Terespolu. Starto o 12:00.

   

  Marek Uściński, Marek Ferens, Sławomir Leszek

  09.03.2017 19:15 | więcej »


 • Dnia 28 lutego 2017 roku odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który obchodzimy 1 marca. Uroczystość przygotowali uczniowie klas VI b i VI c pod kierunkiem swoich wychowawców D. Denis i  I. Gryszko. Oprawę muzyczną przygotował T. Jezuit, zaś dekorację E. Drobysz. Uczniowie ukazali losy żołnierzy wyklętych na przykładzie Danuty Siedzikówny ps. Inka oraz Witolda Pileckiego. Podczas apelu uczniowie usłyszeli: pień o Ince, Balladę o rotmistrzu Pileckim oraz Ostatnią kulę, czyli pieśń o historii Roja. Uzupełnieniem uroczystości było słowo wygłoszone przez   ks. Zbigniewa Rozmysła- pasjonata tej tematyki.

  05.03.2017 19:28 | więcej »
 • Dnia 23.02 w naszej szkole świętowaliśmy dzień zwany „Tłustym Czwartkiem”, z okazji tej samorząd uczniowski zorganizował sprzedaż pączków. Z pomocą opiekunów S.U. zakupiliśmy 300 pączków o przeróżnych smakach takich jak dżemy i nadzienia typu toffi. Już na pierwszej przerwie sprzedaliśmy prawie 200 pączków, co bardzo nas zadziwiło. Na drugiej przerwie rozpoczęła się walka o ostatnie słodkości. Wszystkie zostały sprzedane, z czego byliśmy bardzo dumni. Tłusty Czwartek był jednym z udanych dni w szkole.
                                                                                           S.U.

  05.03.2017 19:48 | więcej »
 • W dniu 23 lutego 2017r. w Liceum Ogólnokształcącym ZDZ im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej odbył V Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem „Muzyka to magia większa od wszystkiego…”. Do eliminacji przystąpiło 34 uczestników z dziewięciu gimnazjów. Piosenki wykonywano w językach: angielskim, rosyjskim oraz niemieckim. Jury oceniało walory muzyczne oraz poprawność językową wykonywanych piosenek. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Iwaniuk, Zuzanna Wic i Jagoda Szemietucha. Dziewczyny pięknie zaprezentowały swoje utwory w języku rosyjskim i angielskim, co zostało docenione przez Jury:
  Julia Iwaniuk – II miejsce (piosenka rosyjska)
  iwaniuk.pdf
  Jagoda Szemietucha – wyróżnienie (piosenka angielska)

  01.03.2017 09:27 | więcej »

 • W Terespolu organizacją projektu „Tropem Wilczym” Pamięci Żołnierzy wyklętych zajęli  się: Klub Olimpijczyka, Urząd Miasta, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, Miejski Ośrodek Kultury. W Biegu wzięło udział 90 osób, chociaż chętnych było o wiele więcej. Najmłodszy uczestnik miał 6 lat, a najstarszy 60. Zawodom towarzyszyły pieśni patriotyczne oraz wystawa sprzętu wojskowego. Sygnałem do startu Biegu Honorowego na 1963 m - upamiętniający rok w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak – PS. „Lalek był wystrzał z armaty.  Jako pierwszy dystans pokonał Dariusz Trzaskalski, a wśród kobiet Aleksandra Rafałko. Zwycięzcami są wszyscy zawodnicy, dlatego na mecie otrzymali pamiątkowe medale. Po biegu zawodnicy mieli okazję posilić się wspaniałą grochówką i gorącą herbatą. Ciepły posiłek ufundowała Galeria Smaków w Terespolu.

  Tekst: Krystyna Pucer, zdj. Adam Rymaszewski

  28.02.2017 19:29 | więcej »
 • W styczniu zakończyliśmy akcję, której celem była zbiórka słodyczy  i przyborów szkolnych dla dzieci mieszkających w Kobryniu na Białorusi. Jak zawsze uczniowie naszej szkoły spisali się na medal. Zebraliśmy ogromne pudło słodkości i artykułów papierniczych, które przekazaliśmy Księdzu Proboszczowi  Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kobryniu Czesławowi Jojko.
  Cieszymy się, że możemy dzielić się z innymi tym, co mamy.
                                                                                                          SU

  27.02.2017 10:52 | więcej »
 • We wtorek 14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy święto zakochanych. Z tej okazji każdy mógł kupić kartkę i wysłać ją ukochanej osobie oraz zaopatrzyć się w słodkie co nieco dla swojej sympatii. Ponadto wszystkim, którzy tego dnia ubrali się na czerwono samorząd uczniowski zapewnił zniżki na walentynkowe prezenty. 
  Dzień świętego Walentego jak najbardziej można zaliczyć do udanych. 

  21.02.2017 19:42 | więcej »

 • Drodzy Rodzice,
  Rada Rodziców po raz kolejny zwraca się do Państwa z prośbą o DOBROWOLNE wpłaty na rzecz Rady Rodziców naszej szkoły w sugerowanej kwocie 40zł – szkoła podstawowa, 50zł – gimnazjum. Pieniądze te pośrednio lub bezpośrednio wracają do naszych pociech. Dzięki wpłatom możemy wspierać i nagradzać, a także motywować do większej aktywności uczniów naszej szkoły.
  Wpłaty można dokonać bezpośrednio na konto Rady Rodziców:
  Rada Rodziców Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu
  ul. Sienkiewicza 27 21-550 Terespol

  16 8025 0007 0090 1147 2000 0010

   W tytule prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka, klasę oraz informację czy jest to wpłata w szkole podstawowej czy w gimnazjum.

  Dziękujemy za zrozumienie i dotychczasowe wsparcie

    Rada Rodziców

  20.02.2017 15:06 | więcej »
 •  
   
  Tańce, śpiewy,  maski, bale
  Wszystko to masz w karnawale
  Mały, duży, młodociany
  Wszyscy chcą uderzyć w tany…
   
  Jak co roku w naszej szkole odbyła się ZABAWA CHOINKOWA. Bawiliśmy się w dwóch grupach wiekowych.
  Jako pierwsi, w pięknie udekorowanej przez Gimnazjalistów sali, pojawili się uczniowie klas I – III. Większość z nich postarała się o pomysłowe i oryginalne kostiumy. Dzieci bawiły się świetnie. Zabawę uatrakcyjniły konkursy ze słodkimi nagrodami oraz poczęstunek w klasach, przygotowany przez Rodziców. Miłą niespodzianką była wizyta Mikołajów, którzy obdarowali wszystkie grzeczne dzieci prezentami.
  O godzinie 16-tej DJ WOJTI porwał do tańca starszych uczniów naszej szkoły, serwując najnowsze hity z list przebojów, ale także utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Ubrani w balowe stroje uczniowie dali się ponieść karnawałowej atmosferze.
  Za wspaniałą zabawę przy rytmach DJ WOJTI-ego oraz słodkie niespodzianki dziękujemy w szczególności Radzie Rodziców.
  Wszyscy z utęsknieniem czekamy na kolejny taki bal…

                                                                                                                                                     SU

   
   
   
   
  16.02.2017 18:32 | więcej »
 • 16.02.2017 18:20 | więcej »


 •     Szanowni Państwo,

      w związku z pracami nad Lokalnym Programem Rewitalizacji dla Miasta Terespol na lata 2017-2023 zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniach, które odbędą się 20 lutego 2017 r. w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki w Terespolu ul. Wojska Polskiego 132 w następujących godzinach:

  9.00-10.30 – przedsiębiorcy i NGO razem z grupami formalnymi i nieformalnymi liderami społecznymi

  11.00-12.30 – mieszkańcy, w szczególności osoby bezrobotne, długo pozostające bez pracy

  13.00-14.30 – seniorzy i młodzież
  16.00-17.30 – Radni Miejscy i mieszkańcy

      Program Rewitalizacji jest dokumentem dotyczącym wieloletnich działań w sferach: społecznej, gospodarczej, przestrzenno-funkcjonalnej, technicznej i środowiskowej. Mają one umożliwić wyprowadzenie ze stanu kryzysowego wyznaczonych obszarów problemowych oraz stworzenie warunków do ich zrównoważonego rozwoju.

   

      Celem spotkania będzie identyfikacja obszarów problemowych na terenie Miasta oraz poznanie Państwa potrzeb i oczekiwań odnośnie zmian, jakie powinny zajść w przestrzeni Miasta.

   

      Bardzo zależy nam, aby Lokalny Program Rewitalizacji dla Miasta Terespol na lata 2017-2023 jak najlepiej odpowiadał Państwa potrzebom i wymaganiom, dlatego też mamy nadzieję, że zechcą Państwo wziąć udział w spotkaniu.


  Z poważaniem,
  Burmistrz Miasta Terespol
  Jacek Danieluk


  plakat_terespol.pdf
  15.02.2017 19:51 | więcej »
 • Zima trwa, więc korzystamy! 10 lutego 2017 roku, 33-osobowa grupa naszych gimnazjalistów udała się do  Warszawy na Stadion Narodowy PGE. Na jego murawie zorganizowano miasteczko zimowe, w którym temperatura powietrza jest niższa tylko o 2ºC od temperatury na zewnątrz. W związku z tym ubrani na cebulkę i zajęci rozgrzewającymi zabawami, uczniowie i ich opiekunowie (Ewa B, Tomasz J i ks. Artur S) spędzili w miasteczku 3 godz. Rozbijali się na bumper cars i zjeżdżali na pontonach  z górki lodowej (start z trybun, 11m nad murawą). Wszyscy jednak najchętniej poddali się łyżwiarskiemu szaleństwu. Z determinacją starali się pokonać grawitację na płycie lodowej ale przede wszystkim doskonalili technikę jazdy na łyżwach. Zabawa była znakomita, ponieważ całe lodowisko pod czujną opieką „strażnika-ratownika” było do ich dyspozycji. Niestety, co miłe szybko się kończy, więc łyżwiarze niechętnie opuścili lodowisko.
  Należało więc przejść do kolejnego punktu programu wycieczki, mianowicie udać się do Oddziału Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie znajduje się fotoplastikon, a w nim galeria zdjęć 3D. Obecna wystawa nosi tytuł „W poszukiwaniu białych nocy” i dokumentuje podróże do Islandii w czasie nocy polarnych, na przełomie wieków XIX/XX. Ostatnie chwile w Warszawie gimnazjaliści i opiekunowie spędzili w Złotych Tarasach – szybkie jedzenie, przeglądanie witryn sklepowych i shoppig. Wieczorem uczestnicy wycieczki zostawili za sobą ubogą w śnieg Warszawę i w drodze powrotnej na wesoło przeżywali atrakcje minionego dnia. 

  EB/TJ

  15.02.2017 19:38 | więcej »
 • W dniach 20-24 stycznia w naszej szkole gościliśmy harcerzy ze środowiska międzyrzeckiego.  Z inicjatywy  pana Dyrektora kilkoro uczniów z naszej szkoły miało możliwość uczestniczenia w zimowisku.  

  Tu można zobaczyć prezentację z tego pobytu, którą przygotowały: Joanna Czerko, Gabrela Ignaciuk i Anna Kral

  Spotkanie_z_harcerzami_2017r_prezentacja.pptx
  13.02.2017 14:44 | więcej »
 • W związku ze zmianą planu od 30 stycznia dyrekcja ZSP nr 1 prosi rodziców o sprawdzenie nowego planu w sobotę lub niedzielę.

  26.01.2017 21:50 | więcej »

 • Jak co roku, nasza szkoła wzięła udział w akcji „Góra Grosza”. Zbieraliśmy groszaki, by pomóc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną (w domach dziecka czy rodzinach zastępczych).
  Zebraliśmy wspólnie ponad 34 tys. monet, co dało kwotę ponad 700 złotych.  Do zbiórki zaangażowała się cała szkoła od przedszkola, po gimnazjum. Rekordową liczbę monet przyniosła klasa Va, której wychowawcą jest p. Grzegorz Machnowski (było to prawie 10tys. monet). Cieszymy się, że uczniowie i przedszkolaki  po raz kolejny nie zawiedli.
  Wspaniałą rzeczą jest, że potrafimy dzielić się dobrem z innymi.

  26.01.2017 21:42 | więcej »

 • SZCZEGÓŁY - link - http://www.mokterespol.com/index.php/886-25-final-wosp-15-01-2017
   

  W programie:

  - stałe zajęcia (plastyczne, taneczne, tkackie, sportowe, muzyczne),
  - przedstawienie teatralne, warsztaty teatralne - http://www.teatrigraszka.pl/o-nas
  - pokaz iluzjonisty - http://www.yasha.pl/
  - warsztaty garncarskie,
  - wycieczki,
  - turnieje sportowe, szachowe,
  - ognisko.


  Plan_Ferie_2017.pdf

  12.01.2017 19:50 | więcej »

 • 14 grudnia ubiegłego roku odbyła się wycieczka uczniów naszego gimnazjum do Warszawy. Młodzież wraz z opiekunami p. Gabrielą Skraburską, p. Anną Kudelską i p. Grzegorzem Jakuszko około godz. 8.00 wyruszyli spod szkoły. Od godziny 11.00 do 14.30 uczniowie mieli czas wolny w Złotych Tarasach. O 15.00 mieli przyjemność zwiedzić miejsce ,w którym zapadają najważniejsze decyzje dotyczące naszego kraju- sejm. Mieli także okazje z bliska przyjrzeć się obradom posłów. Jednak większym entuzjazmem cieszyła się Manufaktura Cukierków ,do której dotarli o 17.00 poznali tam tajniki ręcznego wyrobu cukierków i zostali nimi  poczęstowani. Obejrzeli także świetną nowoczesną interpretacje „Romea i Julii” w teatrze Buffo. Gdzie mogli spotkać Mateusza Jakubca znanego z telewizyjnego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Około godziny 1.30 następnego dnia zadowoleni uczniowie i zmęczeni nauczyciele wrócili do Terespola. 

  Marta Michalak

  03.01.2017 14:33 | więcej »
 • 02.01.2017 20:26 | więcej »
 • Życzenia świąteczne i noworoczne

  Zdrowych,  pogodnych i rodzinnych  Świąt Bożego Narodzenia
  oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2017 Roku
  życzy
  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,  Pracownicy Administracji i Obsługi
  oraz Społeczność Uczniowska
  Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu

  24.12.2016 11:18 | więcej »

 • W piątkowe popołudnie 16 grudnia już po raz dziesiąty w murach naszej Jedynki rozbrzmiewały dźwięki pięknych kolęd i pastorałek, które wprowadziły wszystkich w niezwykłą, świąteczną atmosferę.
  Jubileuszowy Wieczór Kolęd rozpoczął się wyjątkowym przedstawieniem świątecznym w wykonaniu uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. „Herody” po raz kolejny pokazały ogromne zdolności wokalno-aktorskie naszych najmłodszych artystów.
  Witającemu wszystkich przybyłych dyrektorowi Zenonowi Iwanowskiemu, który oficjalnie rozpoczął tegoroczny koncert, towarzyszyła Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Androsiuk. Dyrektor wręczył podziękowania nauczycielem, którzy od lat przygotowują to świąteczne spotkanie, dziękując zwłaszcza pani Annie Warakomskiej, która jest pomysłodawczynią i główna organizatorką Wieczoru Kolęd.
  Tegoroczny koncert wzruszył  publiczność zarówno pięknym wykonaniem znanych i zupełnie nowych kolęd oraz pastorałek, jak i ogromnym zaangażowaniem uczniów w zaprezentowanie się na scenie. Wiele radości wniosły przedszkolaki, które zachwycały zarówno śpiewem, jak i ruchem scenicznym, czy też strojami. 
  Po koncercie wszyscy mogli skosztować pysznego bigosu, czy też zakupić ciasto oraz ozdoby świąteczne.

  22.12.2016 11:15 | więcej »

 • 14 grudnia 2016 roku klasy II a, II b oraz III a pod opieką swoich wychowawczyń pani Ani Roguskiej, Basi Misiejuk, Beaty Wolczyk oraz Renaty Bednarzak wybrały się na zimową wycieczkę do Sandomierza. Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w Zbrojowni Rycerskiej, gdzie sympatyczny rycerz opowiadał dzieciom śmieszne historyjki oraz legendy związane z miastem. Chłopcy przymierzali zbroje rycerskie, natomiast dziewczynki ubierały  suknie i przeobrażały się w  księżniczki. Niektórzy upodobali sobie sale tortur. Następnie udaliśmy się na spacer po Sandomierzu. Podczas wędrówki byliśmy świadkami kręcenia sceny do filmu „Ojciec Mateusz”. Odtwórca głównej roli Artur Żmijewski zrobił z nami pamiątkową fotkę. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Fabryce Bombek. W muzeum Bombki Choinkowej obejrzeliśmy tysiące ręcznie malowanych bombek. Pan przewodnik oprowadzał nas i pokazywał, jak wykonuje się i dekoruje szklane cudeńka. Niezapomniane wrażenie zapewniło dzieciom samodzielne malowanie bombek. Największym hitem było przygotowanie bombki z imieniem lub dedykacją dla bliskich. Zmęczeni wróciliśmy do Terespola, gdzie na dzieci czekali stęsknieni rodzice.

  18.12.2016 19:31 | więcej »


 • 29 listopada w bialskim liceum odbył się II Wojewódzki Konkurs Recytatorski Utworów Adama Mickiewicza pod patronatem  lubelskiej kurator oświaty, wojewody  lubelskiego oraz prezydenta miasta Biała Podlaska Dariusza Stefaniuka.  W kategorii gimnazjum naszą szkołę reprezentowały Julia Zaorska i Dominika Miareczka pod opieką Doroty Poleszczuk. Pierwsza z nich recytowała Powrót taty, natomiast druga – Koza, kózka i wilk autorstwa naszego wieszcza. Obie dziewczyny doskonale zaprezentowały swoje umiejętności, czym zwróciły uwagę profesjonalistów zasiadających w jury. Dzięki temu w II Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Utworów Adama Mickiewicza Julia Zaorska zajęła II miejsce, a Dominika Miareczka otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

  D.P.

   
   
  11.12.2016 22:13 | więcej »


 •  

  Jak co roku, młodzież udała się na cmentarz, aby zapalić znicze na grobach nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Zapalane światełka są  znakiem pamięci  i wyrazem wdzięczności  za trud włożony w edukację i wychowanie dzieci i młodzieży naszej Jedynki.

  SU

  09.12.2016 21:54 | więcej »


 •  

  6 grudnia w naszej szkole za sprawą SU odbyły się Mikołajki. Tego dnia do wszystkich klas i grzecznych dzieci zawitał nie jeden a dwa Mikołaje z koszami pełnymi słodyczy. Wraz z Mikołajami przybyły piękne renifery i pomocnicy Mikołaja ;-)

         W szkole panowała niesamowita atmosfera. Uczniowie w klasach niecierpliwie czekali na przybycie tak zacnych gości. Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył  świąteczny nastrój. Oby więcej takich dni w naszej szkole :-)

   Samorząd Uczniowski

   

  08.12.2016 22:07 | więcej » • W poniedziałek 5 grudnia św. Mikołaj odwiedził klasę IV b (w tym roku troszkę wcześniej ze względu na dużą ilość dzieci do obdarowania ;) ). Nasz szczególny gość wręczył prezenty „czwartakom” i wyruszył w dalszą drogę. Tego dnia również klasa IV b ubrała choinkę oraz udekorowała salę 12 w klimacie świątecznym.

  08.12.2016 13:29 | więcej »


 • W dniach 25 XI i 27 XI 2016r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w zbiórce żywności. Była ona zorganizowana przez Polskie Banki Żywności oraz Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Terespolu. Tym razem młodzież zbierała produkty dla starszych ludzi. Do zbiórki zaangażowało się przeszło 40 wolontariuszy. Zebraliśmy wspólnie ponad 300kg żywności, w tym 55kg różnych mąk, 78kg makaronów, kasz i ryżu i prawie 20kg słodyczy.
  Jesteśmy zadowoleni, że zbiórka przebiegła tak dobrze, a hojność ludzi znów nie zawiodła. Dzięki temu mogliśmy pomóc potrzebującym.

  Samorząd Uczniowski

  08.12.2016 21:56 | więcej »
 • W poniedziałkowy wieczór 28 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu odbyły się Mistrzostwa klubu szachowego MOK „ Debiut „ Terespol Młodzików w Szachach.
  Wystąpiło w nich 8 młodych uczniów ZSP nr 1 w Terespolu w wieku od 6 do 11 lat. Po zaciętej walce wygrał Mateusz Pastuszuk IV a, po zwycięstwie nad Kacprem Machnowskim z V b. Trzecie miejsce zajął Kuba Pastuszak z kl. III czwarty był Kuba Machnowski 0a, piąte miejsce zajął Szymon Leonienko  IVa a szóste Norbert Sobolewski IVa. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary przechodnie.
  Turnieje będą odbywały się co miesiąc. Kto wygra 3 razy otrzymuje puchar na własność. Turniej zorganizował Witold Pytka z pomocą Sławomira Leszka i Marka Ferensa.

  Tekst i foto: Marek Ferens

  01.12.2016 20:29 | więcej »

 • W dniach 14-15 listopada odbył się w naszej szkole apel poświęcony 1050 rocznicy chrztu Polski. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klasy II A w ramach projektu edukacyjnego. Przygotowania do tego przedsięwzięcia rozpoczęły się w maju 2016 roku, kiedy to uczniowie uczestniczyli w wycieczce szlakiem piastowskim i przygotowali dokumentację fotograficzną z odwiedzanych miejsc, którą pokazali podczas apelu. Drugą część apelu stanowiło przedstawienie przygotowane przez uczniów do ich autorskiego scenariusza. Występ uświetniły pieśni w wykonaniu Julii Iwaniuk i zespołu instrumentalnego.  Występ został przygotowany pod kierunkiem nauczyciela historii-Iwony Gryszko.

  27.11.2016 20:58 | więcej »


 • Niedziela 13.11.2016r. zapewne na długo zapadnie w pamięci chórzystów, jak też publiczności. Tego dnia odbyła się XVI-ta edycja Festiwalu Pieśni Patriotycznej – Tuczna 2016. Młodzi artyści występowali pod batutą Tomasza Jezuita – swojego nauczyciela i założyciela chóru Corda Vox. Konkurs podzielony był a 4 kategorie. Każdy zespół prezentował 2 utwory, a występy oceniało profesjonalne jury. Terespolską jedynkę reprezentowało 37 chórzystów, otwierając kategorię szkół gimnazjalnych i średnich, w której wystąpiło 5 zespołów. Na przepięknie udekorowanej scenie chór Corda Vox wykonał dwie pieśni „O mój rozmarynie” i „Niepodległa, niepokorna”. Publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami, a jury przyznało I miejsce i puchar z dyplomem. Podczas ogłoszenia werdyktu rozległ się ogromny aplauz publiczności i jeszcze większy pisk radości tych małych – jeszcze nie bardzo świadomych, jak i starszych doświadczonych chórzystek, u których nawet pojawiły się łzy radości. Sukces osiągnięty podczas festiwalu był dla dzieci wspaniałą lekcją patriotyzmu i obcowania z kulturą. Wyrazy wdzięczności należą się szczególnie Piotrowi i Jakubowi Terpiłowskim za przepiękny akompaniament akordeonowy,  Magdalenie Wasiluk za grę na cymbałkach, Karolinie Tabulskiej za grę na flecie oraz osobom, które podjęły się opieki na dziećmi: p. E. Krzemińkiej, E. Lańskiej, M. Mrozińskiej, A. Pieńkus. Dziękujemy też Radzie Rodziców za sfinansowanie transportu, a TV Piszczac za uwiecznienie tych wspaniałych chwil i udostępnienie nagrania oraz zdjęć.

  T. Jezuit

  23.11.2016 08:35 | więcej »


 •  

  W tym roku akademię szkolną przygotowali uczniowie klas III a,b,c. Ten sam program dzieci prezentowały również podczas miejskich obchodów rocznicy Odzyskania Niepodległości w Prochowni.

  15.11.2016 16:41 | więcej »
 • W dniu 10 listopada 2016 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Rosja w zwierciadle symboli architektury”, organizowanego przez Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS. Jury w składzie: Prorektor UMCS ds. Kształcenia prof. Alina Orłowska, mgr Piotr Nakonieczny (Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny) oraz Dyrektor CJKR dr Swietłana Szaszkowa przyznali następujące nagrody:
  Kategoria: GIMNAZJUM
  I. DOROTA MICHALAK (III klasa), Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu; tytuł pracy: „Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego – Suzdal”
  II. PATRYCJA DERLUKIEWICZ (III klasa), Zespół Szkół w Łomazach; tytuł pracy: „Cerkiew Chrystusa Zbawiciela w Moskwie”
  III. EMILIA KŁOCZKO (II klasa), Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Tucznej; tytuł pracy: „Cerkiew w Suzdalu”
  Nagrodzone osoby zostaną zaproszone na uroczyste podsumowanie konkursu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy za udział.

  E.K.

  15.11.2016 16:36 | więcej »

 • Dyrekcja naszej szkoły: Z. Iwanowski, E. Krzemińska i W. Czerko oraz przedstawiciel Urzędu Miasta Terespol – J. Paderewski złożyli wizytę na Białorusi. Odwiedzili zaprzyjaźnioną szkołę w Skokach i Wioskę Dziecięcą w Kobryniu.
  Złożyli również hołd poległym żołnierzom polskim, którzy zginęli w walkach o niepodległość w 1920r. i w 1939r. Zapalili znicze na ich grobach, składając cześć ich pamięci.

  10.11.2016 15:36 | więcej »


 • 3 listopada naszą szkołę odwiedzili przyjaciele zza wschodniej granicy, ze Skoków. Uczniowie i nauczyciele przyjechali do nas, by porozmawiać o dalszej współpracy między szkołami. Przez godzinę mogliśmy również podziwiać ich występ artystyczny – piosenki, własne wiersze, prezentacja o szkole. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Białoruscy sąsiedzi zapowiedzieli się już z następną wizytą, natomiast my będziemy u nich z gościć już w lutym.

  24.11.2016 08:52 | więcej »


 • W ramach obchodzonego w naszej szkole Europejskiego Dnia Języków Obcych, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przystąpili do  konkursu na plakat promujący naukę języków obcych.
  Oto wyniki:
  I miejsce – Marta Michalak, Dorota Michalak
  II miejsce – Iza Orepuk, Julia Zaorska, Zuzia Wic, Marta Szelest
  III miejsce – Oliwia Kowalska

  02.11.2016 19:40 | więcej »

 •  

  Nasza przygoda zaczęła się 12 października bardzo wcześnie rano. Pod osłoną nocy wyruszyliśmy w drogę do Warszawy. Pierwszym punktem naszej wyprawy był spektakl pt.: „Tajemniczy ogród” w Teatrze Muzycznym Studio Buffo. Sztuka wszystkim się podobała, a najbardziej postać Dicka Sowerby – szczerego i dobrego młodzieńca. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie mogliśmy zobaczyć wiele eksponatów, związanych głównie z polskim sportem. Wzięliśmy również udział w warsztatach „Drużyna marzeń”, które przybliżyły nam historię piłki nożnej. Na koniec dotarliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Tutaj każdy mógł znaleźć coś dla siebie. To była świetna zabawa połączona z nauką.

  Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Terespola ...i już z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę...                     

  AW

  24.10.2016 17:01 | więcej »

 • Jesienny, weekendowy wypad kadry ZSP na Roztocze zaliczyć należy do bardzo udanych. Zwiedziliśmy wiele pięknych miejsc, w tym Zamość- nazywany Padwą północy a ciekawe opowieści przewodnika pozwoliły odkryć na nowo bogatą historię tego miasta. Kolejny dzień wycieczki to Krasnobród, Kapliczka Na Wodzie- miejsce kultu religijnego i spacer Doliną św. Rocha w pięknej jesiennej scenerii, był wielką przyjemnością. Zwierzyniec- Zabytkowy układ wodno- pałacowy, Susiec i Szumy- urokliwe kaskady, utworzone naturalnie na Tanwi, uznane za jeden z 7 cudów Polskiej Natury. Niepowtarzalne walory przyrodnicze zwiedzanych miejsc Roztoczańskiego Parku Narodowego, czyste powietrze, cisza i urocze kolory polskiej jesieni pozwoliły zrelaksować się i z nowymi siłami powrócić wszystkim do pracy.

  24.10.2016 16:58 | więcej »

 • 21.10.2016r. odbyło się ślubowanie w klasie Ia. Była to skromna uroczystość ponieważ 9 uczniów rozpoczęło naukę w klasie I po raz pierwszy. Uczniowie zaprezentowali krótką część artystyczną, następnie złożyli uroczyste ślubowanie, a potem pan dyrektor Zenon Iwanowski pasował każdego ucznia na pierwszaka.

  21.10.2016 22:23 | więcej »
 • Był  jesienny czwartek. Nauczyciele jak zwykle wykonywali swoje obowiązki. Dzień mijał. Przerwa goniła przerwę, a lekcja lekcję. Wydawałoby  się, że to normalny czwartek, ale tego dnia nie było tak konwencjonalnie. Był to bowiem 13 października. W naszej szkole nauczyciele i pracownicy administracji obchodzili swoje święto.
  Uczniowie nie zapomnieli o swoich pedagogach.  Obdarowywali ich kwiatami, składali życzenia.          
  Samorząd uczniowski także przygotował miłą niespodziankę. Były to symboliczne jabłka z mottem "Zacną rzeczą jest uczyć, lecz jeszcze zacniejszą- nauczać."
  Aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej, uczniowie (przygotowani przez panią Barbarę Badalską) zaprezentowali scenkę, która z pewnością wywołała u każdego uśmiech. Uczniowie z humorem ukazali przeciętny dzień z życia szkoły. Doskonale zagrali nauczycieli i zaprezentowali samych siebie. Na koniec uroczyście podziękowali wszystkim, którzy  obchodzili swoje święto. Występ wzbogaciły wzruszające piosenki, wykonane przez chór Corda Vox pod batutą pana Tomasza Jezuita. O piękną dekorację zadbała pani Edyta Drobysz.
  Tak więc ten zwykły czwartek okazał się naprawdę pięknym dniem.

  19.10.2016 15:27 | więcej »

 • W tradycję naszej szkoły wpisują się BONIFACJE – otrzęsiny gimnazjalnych pierwszaków. Rzecz dzieje się każdego roku w październiku, w tym roku stało się to 11 października. W czasie zabawy obowiązywał dobry humor i pomysłowość.
  Aby dostąpić zaszczytu dołączenia do starszej braci uczniowskiej, najmłodsi gimnazjaliści przeszli trudny egzamin, m.in. przygotowali stylizację swojej klasy, zredagowali tekst prezentujący klasę oraz przystąpili do konkurencji sprawnościowych i testów z wiedzy ogólnej. Uroczystą chwilą było „przewrotne ślubowanie” uczniów oraz, uwaga! ich wychowawców (a tak swoją drogą, ciekawe czy Panie dotrzymają przysięgi?). Pierwszaki dzielnie walczyli o dobrą pozycję w szkole i udowodnili, że na nią zasługują. Gratulujemy i witamy pośród nas. Powodzenia !!!!
   

  E.B

  17.10.2016 18:41 | więcej »