• DRUGIE MIEJSCE TERESPOLSKICH KOSZYKARZY

17.02.2020 11:37

5 lutego w naszej hali rozegrane zostały  eliminacje międzygminne w koszykówce chłopców klas VII-VIII. W zawodach brały udział drużyny z Kodnia, Piszczaca oraz gospodarze, Tererspol. Najlepszą drużyną turnieju okazali się uczniowie SP Terespol pokonując Piszczac 28:14 oraz Kodeń 21:14. Zwycięstwo to  dało awans Do Finału Powiatu. Drugie miejsce zajęła drużyna z Kodnia pokonując 20:11 rówieśników z Piszczaca.

Finał Powiatu odbył się 13 lutego w Konstantynowie. Tam nasi uczniowie w meczu półfinałowym pokonali drużynę z Łomaz 28:6 a w finale ulegli gospodarzom 25:11, osiągając drugie miejsce powiecie bialskim.

Dokładne wyniki:

Kolejność rozgrywanych spotkań:

Szkoła Podstawowa w Drelowie - Szkoła Podstawowa w Konstantynowie            8:35

Szkoła Podstawowa Nr 1w Terespolu    - Szkoła Podstawowa w Łomazach          28:6

mecz o III miejsce

Szkoła Podstawowa w Drelowie – Szkoła Podstawowa w Łomazach      35:9

mecz o I miejsce

Szkoła Podstawowa w Konstantynowie - Szkoła Podstawowa Nr 1w Terespolu    25:11

Reprezentacja SP Nr1 Terespol:

Jakimiak Michał, Zaorski Cezary, Kurylonek Jakub, Zasiuk Dawid, Chiluk Kamil, Zalech Kacper, Ignaciuk Paweł, Litwiniuk Krzysztof, Dekiert Michał, Pastuszuk Mateusz, Żuk Mateusz, Terpiłowski Patryk.

• MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ W HALOWĄ PIŁKĘ NOŻNĄ

18.12.2019 08:14

17 grudnia poznaliśmy najlepsze zespoły klasowe w halowej piłce nożnej. Turniej odbywał się w dwóch kategoriach, klasy IV-VI oraz VII-VIII. W tej drugiej kategorii zgłosiły się tylko dwie drużyny. W bezpośrednim spotkaniu pomiędzy VIIIa i VIIIb, po rzutach karnych lepszą okazała się klasa VIIIb. W młodszej kategorii zawody rozgrywane były w grupie, każdy z każdym. Kolejność końcowa kat. IV-VI
      Im - VIb
      IIm- Va
      IIIm IVa
      IVm - VIa
      W meczu o najlepszą drużynę szkoły, pomiędzy zwycięskimi drużynami obu kategorii, okazała się klasa VIII pokonując młodszych kolegów z klasy VI 3-0.

GJ

• PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO

29.11.2019 21:35

27 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się uroczyste Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2019/2019. Wyjątkowo, z powodu ostatniego roku istnienia gimnazjów i małej ilości uczniów w tej kategorii, klasyfikacja odbyła się jedynie w kategorii Igrzyska Szkolne oraz Licealiady. Mieliśmy tam swoich przedstawicieli, którzy odebrali puchar za zajęcie VI miejsca. Sklasyfikowano 50 szkół.

I miejsce Szkoła Podstawowa Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim - 1734 pkt
      II miejsce Szkoła Podstawowa w Łomazach - 1365 pkt
      III miejsce Szkoła Podstawowa w Piszczacu - 1350 pkt
      IV miejsce Szkoła Podstawowa w Sworach - 1299 pkt
      V miejsce Szkoła Podstawowa w Rossoszu - 1154 pkt
      VI miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1 w Terespolu - 1122 pkt
    • XXV Niepodległościowe Biegi Przełajowe w Janowie Podlaskim

10.11.2019 21:53

8 listopada, po raz ostatni w tym roku kalendarzowym nasi uczniowie wystartowali w biegach przełajowych w Janowie Podlaskim. Jest to cykliczna, powiatowa impreza, poprzez którą organizatorzy chcą upamiętnić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród ponad 30 osobowej reprezentacji SP nr1 w Terespolu najlepiej zaprezentowali się:

Rocznik 2011-12

2 m – Supeł Mikołaj

3m – Chiluk Aniela

Rocznik 2009-10

3m- Kozłowski Michał

4m- Lewczuk Szymon

6m- Parzyszek Maciej

Rocznik 2008

4m- Witkowicz Julia

Rocznik 2007

1m- Filipczak Jowita

4m- Zasiuk Jakub

Rocznik 2006-05

2m- Chiluk Kamil

3m- Zaorski Czarek

6m- Uss Damian

W klasyfikacji szkół, w kategorii Igrzyska Dzieci (klasy I-VI) Szkoła Podsatwowa nr1 w Terespolu zajęła I miejsce. Zawodnicy za zajęcie miejsc I-III otrzymali medale i dyplomy, IV-VI dyplomy.

GJ

• POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

04.10.2019 11:24

Cztery szkolne sztafety przystąpiły do rywalizacji w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Wisznicach. Najlepiej zaprezentowali się chłopcy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w składzie Cezary Zaorski, Jakub Kurylonek, Kamil Chiluk, Dawid Zasiuk, Kacper Machnowski, Patryk Terpiłowski, Damian Uss i Alan Zielonka. W sztafecie 8x1000m okazali się bezkonkurencyjni i uzyskali awans do zawodów rejonowych. Na najniższym  stopniu podium zawody kończyły sztafety dziewcząt klas IV-VI i VII-VIII. Skład reprezentacji – Jowita Filipczak, Katarzyna Iwaniuk, Julia Witkowicz, Julia Jakuszko, Maja Dąbrowska, Iga Arseniuk, Magda Gregoruk, Julia Kwiatkowska, Oliwia Pietrzak, Ola Żukowska, Karolina Wereniewicz, Martyna Czarnołęcka, Martyna Wawryszuk i Iga Rozenbajgier. Tuż za podium na czwartym miejscu zawody ukończyli chłopcy w ramach igrzysk dzieci – Jakub Zasiuk, Kacper Wawryszewicz, Adam Ciapka, Szymon Lewczuk, Michał Kozłowski, Arek Oniszczuk, Maciej Parzyszek.