• Konkurs na "Lampion z dyni"

      17.11.2017 20:45

      Tworzenie lampionów z dyni to wspaniały zwyczaj związany z Hallowen. W naszym przedszkolu odbył się konkurs na najładniejszy lampion z dyni. Wystawa z wykonanych przez dzieci i rodziców dyniowych prac konkursowych, można było podziwiać na holu przedszkola. Najładniejsze lampiony zostały wyróżnione, a ich wykonawcy otrzymali nagrody, pozostali uczestnicy otrzymali dyplom oraz upominki. Pierwsze miejsce zdobyła Nikola Beniuk ​​​​​​​ - z grupy 4 latków, drugie miejsce powędrowało do Ani Kwiatkowskiej - z grupy 3 latków, trzecie miejsce zdobyły Nikola Bielak oraz Oliwka Brojek - z grupy 4 latków.

      Dziękujemy rodzicom i dzieciom za udział w konkursie.

      Marzenna Grygorowicz  

    • LAMPION Z DYNI

      16.11.2017 15:33

      15.11.2017r. starsze grupy podziwiały lampiony z dyni wykonane wspólnie z rodzicami. Zaangażowanie dzieci i rodziców było duże. Korytarz złocił się od pomysłowych, wspólnie "wyczarowanych" prac. Przedszkolaki jeszcze raz udowodniły, że niestraszna nam jest jesień! Wszystkie pracowite dzieci otrzymały dyplomy i nagrody.

      Urszula Korycińska

       
       
    • „Niepodległość - trudne słowo...”

      13.11.2017 22:24

      Narodowe Święto Niepodległości  to wyjątkowy czas, by kształtować miłość i przywiązanie do ojczystego kraju. Nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby zarazić dzieci pragnieniem poznawania kultury, tradycji i niezwykłej historii naszego Państwa. Dowodem na to była choćby przepiękna akademia przedszkolna, którą przygotowała p. A. Szamuk wraz ze swoimi zdolnymi 5-latkami. Wiele podniosłych słów wypłynęło wówczas z ust naszych małych Polaków, wiele powagi dało się zauważyć podczas odśpiewywania dziecięcymi głosikami hymnu narodowego. Powiewające podczas rytmicznego krakowiaka kotyliony i piękne ludowe stroje wzbudziły wiele pozytywnych emocji, zaś taneczna inscenizacja piosenki: „Niepodległość (uwięziony ptak)” wydobyła łezkę z niejednego oka. W tym dniu nasze dzielne dzieci, niczym prawdziwi artyści, słowem i piosenką oddały szacunek narodowym symbolom.

      D. Wójcik

    • „Pewnego dnia sposób, w jaki mówimy do dzieci, stanie się ich własnym głosem.”

      11.11.2017 20:15
      Piękny cytat Peggy O’Mara to jedna z wielu cennych myśli, jakie pojawiły się podczas zorganizowanego w przedszkolu spotkania. W czwartek 9 listopada p. Krystyna Pomorska (psycholog, pedagog, terapeuta behawioralny) poprowadziła warsztaty dla Rodziców, podczas których w przystępny sposób przekazała wiele istotnych prawd związanych z wychowywaniem dzieci. Wśród poruszanych zagadnień znalazły się takie tematy jak: trudne emocje dzieci-jak dotrzeć do ich przyczyn; budowanie trwałych i dobrych relacji rodzic-dziecko; jak wypowiadane przez nas słowa „przyklejają się” do dzieci na całe życie. Po zakończeniu warsztatów każdy z zainteresowanych rodziców mógł skorzystać z krótkiej, indywidualnej konsultacji, by rozwiać swoje wychowawcze wątpliwości. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizowanego w przedszkolu autorskiego programu „Zgodne Maluchy”. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy wykazali zainteresowanie i odpowiedzieli na zaproszenie. Jest to z pewnością wyraz dojrzałego, mądrego rodzicielstwa. 

      D. Wójcik

       

    • Podsumowanie projektu ekologicznego

      11.11.2017 17:26

      Najlepszym okresem na kształtowanie i rozwój postaw proekologicznych jest wiek przedszkolny. Wtedy to kształtują się nawyki i postawy, które mają swoje odbicie w dalszym, dorosłym życiu. I tak w miesiącu wrześniu i październiku Przedszkole Miejskie w Terespolu realizowało projekt Wojewódzkiego Funduszu  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie z zakresu edukacji ekologicznej pod hasłem: „Kształtowanie i rozwój postaw proekologicznych społeczności lokalnej miasta Terespol”. W ramach działań informacyjno-edukacyjnych w przedszkolu zostały przeprowadzone pogadanki na temat ochrony przyrody i naturalnego środowiska. Zostało zorganizowane spotkanie z ogrodnikiem, które miało na celu uświadomienie dzieciom roli roślin w przyrodzie i życiu człowieka. Przedszkolaki miały także możliwość poznania różnych urządzeń do obserwacji pogody. Celem wycieczki do stacji meteorologicznej było zapoznanie dzieci z pracą meteorologa oraz poznanie właściwości pogody. Działania informacyjno-promocyjne zawierały: plansze edukacyjne tj. ekosystem pola i łąki, obieg wody w przyrodzie lub cykl rozwojowy roślin, kalendarz pogody, mierniki prędkości wiatru i temperatury, deszczomierze. Kolejnym etapem projektu było zorganizowanie w grupach dwóch konkursów pt. „Najpiękniejszy zielnik” i „Zrobię coś z niczego”. Oba konkursy miały na celu rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych wśród dzieci oraz poszerzania wiedzy na temat segregowania odpadów i oszczędzania surowców a także zalet recyklingu. Każda z grup otrzymała nagrody i pamiątkowe dyplomy. We wrześniu i październiku na terenie miasta Terespol działał przedszkolny patrol ekologiczny. Raz w miesiącu przedszkolaki wraz z nauczycielkami zbierały śmieci. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na problem śmiecenia i konieczności dbania nie tylko najbliższą okolice, dom czy podwórko, ale również wzbudzenie współodpowiedzialności za okolice, region czy świat. Aby kształtować w dzieciach pozytywny stosunek i opiekuńcze postawy wobec zwierząt w przedszkolu zostało założone akwarium. Rozbudziło to zainteresowania i pogłębiło wiedze małych badaczy na temat życia w środowisku wodnym. Ostatnim etapem projektu było zorganizowanie i przedstawienie dzieciom teatrzyku pt.”Na ratunek Ziemi”. Teatrzyk przygotowała grupa 6-latków. Dzieci wcielając się w Ziemię, Słońce, Powietrze i Wodę ukazały jak ważne są to elementy natury niezbędne człowiekowi do życia. 

       

      Odpowiedzialne za realizację projektu:

                                                                                                 Ilona Szczepańska-Huk

                                                                                                         Renata Bednarzak

  • Galeria zdjęć

      brak danych