• Spotkanie z psychologiem

05.11.2017 20:46
      Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców dzieci przedszkolnych na spotkanie, które odbędzie się 09.11.2017r. (czwartek) o godz. 15.30 w budynku przedszkola.

W ramach spotkania zostaną poruszone następujące tematy:

· (Nie)grzeczne dzieci - dlaczego dzieci zachowują się w określony sposób;

·   Trudne emocje - jak sobie z nimi radzić i jak tego uczyć;

·  Samoocena u dzieci - jak reakcje dorosłych w dzieciństwie przekładają się na zachowanie dzieci w późniejszym życiu;

·   Jak budować współpracę z dzieckiem, by było „grzeczne” i szczęśliwe.

Spotkanie poprowadzi:

mgr Krystyna Pomorska

psycholog, pedagog, certyfikowany terapeuta behawioralny, doktorantka i wykładowca Uniwersytetu SWPS oraz członek zarządu Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej. Od 10 lat zaangażowana w pracę terapeutyczną z dziećmi (w tym z zaburzeniami rozwoju i zachowania). Prowadzi badania nad rozwojem umiejętności społeczno-emocjonalnych i komunikacyjnych u dzieci.

D. W.

• Pasowanie na Przedszkolaka

30.10.2017 17:58

Pasowanie na Przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych. I tak 23 października 2017r. nowo przyjęte dzieci zostały włączone w poczet przedszkolaków Przedszkola Miejskiego w Terespolu. Jest to bardzo ważne wydarzenie zarówno w życiu dzieci jak i ich rodziców. Zanim dzieci oficjalnie zostały przedszkolakami, zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne, wokalne i taneczne. Pasowania dokonała nasza Pani Dyrektor Joanna Oleszczuk,  życząc przy tym samych sukcesów oraz rodości z pobytu w przedszkolu. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom.

• Teatrzyk

19.10.2017 21:10

Dzisiaj (19.10.2017r.) w przedszkolu gościliśmy aktorów z Krakowa. "ART-RE" Studio Małych Form Teatralnych zaprezentowało sztukę pt. "Śpiąca Królewna". Pomimo, iż bajka jest dzieciom dobrze znana aktorzy przedstawili ją z dużym poczuciem humoru. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, nie zabrakło wspolnych tańców. Dziękujemy aktorom za wspólną zabawę.

• Dzień Jabłka

30.10.2017 18:00

"Zielone, czerwone, okrągłe i pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące.
      Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
      Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy"

Dnia 17.10.2017r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Jabłka". Celem zajęć było zachęcanie dzieci do spożywania zdrowych owoców, a w szczególności jabłek. Przedszkolaki wszechstronnie poszerzyły swoją wiedzę na temat jabłek. Tego dnia nie zabrakło wspólnych tańców, tworzenia kompozycji z jabłek, wykonywania prac plastycznych oraz degustacji owoców. Zajęcia i zabawy przeprowadzone właśnie tego dnia w taki sposób zachęcały dzieci do sięgnięcia po zdrowe owoce i warzywa.

• "Dzień Marchewki"

10.10.2017 19:05

Dzisiaj (10.10.2017r.) w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. Z okazji tego święta dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomaranczowo. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki. Były zabawy ruchowe ze śpiewem, zagadki i tańce integracyjne przy muzyce. Dzieci wykonywały różne prace plastyczne z marchwi, a także degustowały ją. Radości nie było końca, ale chyba o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy i marchewkowy. Po takiej dawce witamin przedszkolaki na pewno będą zdrowe i uśmiechnięte wink.