• Urodziny Ojczyzny

09.11.2018 21:53

11 listopada to ważna data dla każdego Polaka. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do Ojczyzny i szacunku do polskich symboli. Dnia 09.11.2018r. przedszkolaki wybrały się na marsz z flagami pod Pomnik Niepodległości i Obrońców Ojczyzny, gdzie złożyły kwiaty i zapaliły wraz z paniami znicze oraz wyrecytowały wiersz pt. "Kto Ty jesteś? Polak mały".

R. Bednarzak

• "Jesteśmy Przedszkolakami !!!"

09.11.2018 21:31

Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza ważna uroczystość dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dzieci z uśmiechem na twarzach śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz tańczyły. Następnie za pomocą "czarodziejskiego ołówka" Pan Dyrektor Zenon Iwanowski oraz Pani Dyrektor Joanna Oleszczuk dokonali uroczystego "aktu pasowania". Nie zabrakło zyczeń, słodkich upominków oraz dyplomów dla nowych przedszkolaków. Na pewno był to niezapomniany dzień pełen emocji dla dzieci jak i ich rodziców.

R. Bednarzak

• Wpłaty na Radę Rodziców (Przedszkole)

22.10.2018 13:46
      Wpłaty na rzecz Rady Rodziców

UWAGA RODZICE !!!

Wpłat na rzecz Rady Rodziców należy dokonywać na konto

Bank Spółdzielczy Biała Podlaska oddział w Terespolu

Nr konta 35 8025 0007 0091 1511 2000 0010

jedno dziecko w przedszkolu – kwota – 50,- PLN

dwoje dzieci – drugie – 25,-

troje dzieci – trzecie zwolnione z opłat.

I rata do końca listopada – 25,-

II rata do końca lutego – 25,-

(Proszę przy wpłacie podać imię i nazwisko oraz grupę dziecka)

Zarząd Rady Rodziców

• Przedszkolaki na wycieczce w Hołownie

23.05.2018 22:16

Dnia 17.05.2018r. przedszkolaki z grupy 4-latków p. Marzenki i 5-latków p. Renatki wyruszyły z samego rana na wycieczkę do Hołowna do "Krainy Rumianku". W ramach programu "Ginące zawody" zorganizowanym przez Ośrodek Edukacji Regionalnej dzieci miały możliwość skorzystania z warsztatów pt. "Dawne zajęcia domowe", w których przedszkolaki zapoznały się z wyglądem dawnej izby i tym co się w niej znajdowało. Dzieci ubijały masło w maselnicy po czym zjadły je ze smakiem z wiejskim chlebem. Wyprasowały i wymaglowały ścierkę własnoręcznie upraną w balii na tarze, a także dowiedziały się czy każde żelazko ma duszę i jak pomagała praczce kijanka i żuraw. Drugie zadanie przedszkolaków to warsztaty pt. "Majster Lepiglina" gdzie dzieci dowiedziały się jak powstały pierwsze garnki i jakie funkcje pełniły. Poznały technikę wałeczkową, miseczkową oraz toczenie na kole. Przedszkolaki same wykonały kubeczki i miseczki z gliny. Dzieci miały możliwość sprawdzenia się także w konkurencjach sportowych m.in. slalom z cegiełkami i wyścig z taczką. Nie zabrakło oczywiście harców na placu zabaw. Po pysznym obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną. Szczęśliwi, zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Renata Bednarzak

Marzenna Grygorowicz