• Pokaz mody ekologicznej

07.05.2018 18:20

23.04.2018r. odbył się w naszym przedszkolu pokaz mody ekologicznej. Zaskakujące kreacje z tzw. odpadów, zaprojektowane i wykonane zostały przez rodziców dzieci, którzy wykazali się ogromną pomysłowością. Do ich przygotowania bowiem wykorzystali m.in.: butelki, korki, tekturę, wytłaczanki, folię i sznurki. Konkurs, podobnie jak na profesjonalnych wybiegach przebiegał w bardzo miłej atmosferze, bez tremy, przy dźwiękach muzyki. Każda kreacja była piękna, niepowtarzalna i zasługiwała na wyróżnienie. Na "wybiegu" świetnie spełnili się mali modele, którzy z gracją naśladowali znane modelki. W nagrodę modele i modelki otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Marzenna Grygorowicz

Renata Bednarzak

• OCEANARIUM w przedszkolu

19.04.2018 19:22

Dnia 19.04.2018r. odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia edukacyjne "Mobilne oceanarium" w którym wzięły udział przedszkolaki ze wszystkich grup młodszych. Podczas spotkania dzieci miały możliwość podziwiania wielu podwodnych eksponatów: muszli, modeli ryb, żółwia, konika morskiego oraz zęba rekina. Następnym punktem spotkania było zaproszenie dzieci do specjalnej kopuły, gdzie została wyświetlona projekcja filmu w 3D. Przedszkolaki miały możliwość przez chwilę poczuć się jakby były na dnie oceanu. A wszystko to za sprawą pływających wokół ryb i morskich stworzeń. W czasie pokazu lektor tłumaczył zagadnienia związane z życiem w oceanie, opowiadał o faunie i florze głębin morskich. Dzieci zobaczyły także wiele fascynujących mieszkańców rafy koralowej.

Renata Bednarzak

• "Brzechwa i Tuwim dzieciom..." - konkurs recytatorski

07.04.2018 20:08

Wielkie emocje towarzyszyły dzieciom z naszego przedszkola z grup 3,4 i 5-latków w konkursie recytatorskim pod hasłem "Brzechwa i Tuwim dzieciom". Konkurs był dla dzieci ogromnym przeżyciem. Aby dodać im otuchy w jednej z sal zawisła specjalna kolorowa dekoracja. Przedszkolaki do udziału w konkursie recytatorskim przygotowały wychowawczynie. Dzieci perfekcyjnie nauczyły się wierszy na pamięć, wykazały się kreatywnością, zarówno w interpretacji utworów, jak też w przygotowaniu strojów czy rekwizytów. Dużą niespodzianką był gość specjalny - pani Ania Klim - szkolna bibliotekarka, która zaprezentowała dzieciom, osobiście jeden ze swoich ulubionych utworów pt. "Leń". Wszystkie dzieci zostały docenione i każda grupa otrzymała nagrody i dyplomy.
      Grupa I 3-latków przedstawiła wiersz pt. "Pomidor" i "Skarżepyta"
      Grupa II 3-latków przedstawiła wiersz pt. "Żuk"
      Grupa I 4-latków przedstawiła wiersz pt. "Na straganie"
      Grupa II 4-latków przedstawiła wiersz pt."Rzepka"
      Grupa I 5-latków przedstawiła wiesz pt."Abecadło"

Marzenna Grygorowicz

• Konkurs recytatorski - grupy sztarsze

08.04.2018 19:25

Dnia 27.03.2018r. odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski utworów autorstwa J. Brzechwy i J.Tuwima. Wszystkie starsze grupy wspólnie ze swoimi paniami aktywnie włączyły się do konkursu. Oprócz pięknie zarecytowanych wierszy: "Kaczka Dziwaczka", "Tańcowała igła z nitką", "Żuk", "Okulary" dzieci wystąpiły w kolorowych i oryginalnych kostiumach. Między wystepami panie przeprowadziły konkurs dotyczący znajomości utworów J. Brzechwy i J. Tuwima. Dzieci wykazały się dużą znajomością wierszy, ponieważ już po zaledwie kilku słowach odgadywały tytuły utworów. Na zakończenie tego spotkania każda grupa przedszkolna została nagrodzona dyplomem, grą planszową i słodyczami.

K. N.

• Rekrutacja 2018/2019

01.03.2018 11:16
      Dotyczy rekrutacji w przedszkolu!

W związku z rozpoczynającą się 15.03.2018r. rekrutacją do Przedszkola w Terespolu (zgodnie z zarządzeniem nr 8/2018 Burmistrza Miasta Terespol) z dniem 01.03.2018r. rozpoczynamy wydawanie "Kart przyjęcia dziecka do przedszkola", które wypełnione należy składać do dnia 10.04.2018r. w przedszkolu. Taką kartę można rówież pobrać z naszej strony internetowej:

KARTA_PRZYJECIA_DZIECKA_2018-2019.odt