25.11.2019 15:13

Jak co roku 25 listopada obchodzimy wielkie świeto w przedszkolu - Dzień Pluszowego Misia. Miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyły się misiowe tańce, misiowa gimnastyka a także misiowe prace plastyczne. Radości i zabawy nie było końca.smiley

• List od Prezydenta RP

16.11.2019 16:08
      2019-11-16_111152_List_od_Prezydenta.pdf

W ubiegłym roku szkolnym 2018/2019 grupa 5-6 latków zgłosiła się do udziału w Międzynarodowym Projekcie "Piękna Nasza Polska Cała". Projekt trwał od marca do czerwca. Uczestnicy musieli zrealizować conajmniej trzy zadania w danym miesiącu, aby uzyskać pamiątkowe dyplomy i certyfikaty. Jednym z zadań było napisanie "Listu do Polski" i wysłanie go do Kancelarii Prezydenta RP.
      15 listopada 2019r. przedszkolaki dostały list z odpowiedzią od Pana Prezydenta Andzeja Dudy, w którym zostały przekazane pozdrowienia i podziękowania za zaangażowanie i udział w projekcie. W prezencie otrzymaliśmy flagę Polski. Międzynarodowy Projekt "Piękna Nasza Polska Cała" był odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków - 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

Koordynatorem projektu w Przedszkolu Miejskim była Pani Renata Bednarzak.

• Święto Niepodległości w przedszkolu

16.11.2019 15:07

Dnia 8 listopada 2019r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci z grupy 6-latków przygotowały występ. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dzień. Słowem, piosenką i tańcem dzieci oddały szacunek symbolon narodowym. Wszyscy dumnie odśpiewali hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego".

Marzenna Grygorowicz

• Jesteśmy Przedszkolakami

29.10.2019 20:16

Dnia 23 października 2019r. w naszej placówce odbyło się "Pasowanie na Przedszkolaka". Dzieci zaprezentowały przygotowane piosenki, tańce oraz wiersze. Dla większości dzieci był to pierwszy poważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Pana Dyrektora Zenona Iwanowskiego oraz wręczenie pamiątkowych przypinek przez Panią Dyrektor Edytę Krzemińską. Dla przedszkolaków było to ogromne przeżycie a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia z pociech.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

21.09.2019 13:19

"Wszyscy swoje święto mają,
      tańczą, skaczą i śpiewają.
      Przedszkolaki przykład dają,
      i też swoje święto mają!"

20 września to bardzo ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji organizowane są różne atrakcje, konkursy, gry i zabawy. Uroczystość rozpoczęła się od przemowy Pani Dyrektor Edyty Krzemińskiej, Burmistrza Miasta Jacka Danieluka oraz od wspólnego odśpiewania hymnu wszystkich przedszkolaków. Następnie odbył się marsz za misiem, każdy przedszkolak otrzymał "słodki" medal i pamiątkowy dyplom. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczył o wspaniałej zabawie.

K. Polaczuk