• Spotkanie z pszczelarzem.

23.05.2016 21:21

11 i 12 maja dzieci z grupy 3, 4 i 5-latków w ramach projektu "Kształtowanie i rozwój postaw proekologicznych społeczności lokalnej miasta Terespol", brały udział w spotkaniu z pszczelarzem, które miało na celu uświadomienie dzieciom roli pszczół w przyrodzie i w życiu człowieka. Na spotkaniu dzieci zapoznały się z pracą pszczelarza, posłuchały ciekawostek o życiu pszczół, poznały ich wygląd i rodzinę oraz posmakowały miód i przybliżyły sobie jego właściwości odżywcze.

Ilona Szczepańska-Huk
    • Wizyta strażaków w przedszkolu

13.05.2016 20:14

W piątek 13 maja w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze strażakami z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Terespolu.
      Panowie strażacy zaprezentowali swoje umiejętności podczas zajęć praktycznych przygotowanych specjalnie dla przedszkolaków. Dzieci miały możliwość z bliska zapoznać się ze sprzętem ratowniczo - gaśniczym, przymierzyć kombinezon strażacki i hełm, zasiąść w wozie strażackim oraz uczestniczyć w akcji gaszenia "niby - pożaru".

Serdecznie dziękujemy Panom Strażakom za przybycie do naszego przedszkola oraz ciekawe pokazy, które zapamiętamy na długo.

K. Nowacka

R. Bednarzak

• Świeto Ziemi

26.04.2016 19:06

l

Dnia 22 kwietnia 2016r. w naszym przedszkolu obchodzono "Święto Ziemi". Dzieci zaprezentowały część artystyczną o tematyce ekologicznej. Poznały sposoby ochrony środowiska oraz obejrzały film o temtyce leśnej.

• Sportowe życie jeża

29.04.2016 23:40

"Bo sport to zdrowie i każdy to powie
      I każde dziecko o tym wie..."

Dnia 12.04.2016r. gościliśmy grupę teatralną AMUZADO, która przedstawiła nam teatrzyk pt. "Sportowe życie Jeża". Spektakl miał na celu propagowanie sportu oraz zachęcał do aktywnego spędzania czasu wolnego. Jeż Henio wraz ze swoimi przyjaciółmi rozbawiał dzieci, ale przy okazji zachęcał ich do wspólnych ćwiczeń, tańców i zabaw.
      Wspólna gimnastyka przyniosła dzieciom wiele radości.

Renata Bednarzak

• Wielkanocne zabawy

23.03.2016 18:43

Uroczystość przedszkolna pt. "Na tropie wielkanocnego zająca" odbyła się dnia 23 marca 2016r. i wprowadziła nas w nastrój Świąt Wielkanocnych. Dzieci śpiewały piosenki o pisankach i tańczyły wiosenne korowody. Za odgadywanie zagadek i szukanie zajączków w ogrodzie przedszkolnym przedszkolaki dostały atrakcyjne nagrody.

Urszula Korycińska

Anna Malicka